Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Džibutsko Lake Abbe

Počasie Džibutsko Lake Abbe


Džibutsko Lake Abbe je jedným z najhorúcejších a najsuchších miest na svete. Nachádza sa v Afrike, v severovýchodnej časti krajiny Džibutsko. Je to slané jazero s rozlohou okolo 320 km², ktoré je obklopené vulkanickými horami.

Počasie v oblasti Lake Abbe je extrémne. Letá sú veľmi horúce, teploty sa môžu vystúpiť až na 50 °C a vlhkosť vzduchu klesá pod 10 %. Zimy sú o niečo chladnejšie, no aj tak ešte stále dosahujú teploty okolo 25 °C počas dňa. Najväčším problémom v tejto oblasti je nedostatok zrážok, ktoré sú tu takmer neexistujúce. V priebehu celého roka spadne v priemere iba 120 mm zrážok.

Aj napriek tomu, že sa tu nevyskytujú žiadne trvalé obyvateľstvo, Džibutsko Lake Abbe je domovom pre veľké množstvo živočíchov, ktorí si prispôsobili extrémne podmienky. Najviac sa tu vyskytujú hyeny, zebry, gazely a pštrosi. V jazere nájdete množstvo rýb a vtákov, ktoré prichádzajú sem hľadať vodu.

Toto miesto je populárne aj medzi turistami, ktorí prichádzajú obdivovať nezvyčajnú krajinu a výskyt termálnych prameňov. Tieto pramene vznikajú kvôli vulkanickej činnosti v oblasti a dosahujú teploty až 50 °C. Sú však veľmi kyslé a tiež obsahujú veľké množstvo síry, ktorá im dodáva charakteristickú vôňu.

Vrcholom návštevy Džibutsko Lake Abbe je prechádzka po púšti a výlet na lodičke po jazere. Uvidíte, ako sa z okolitých sopiek vznášajú oblaky pary a ako sa slnko odráža v múdrych solných kryštáloch.

Aj napriek extrémnym podmienkam, ktoré v oblasti panujú, Džibutsko Lake Abbe poskytuje krásne a jedinečné zážitky pre cestovateľov, ktorí sa sem rozhodnú zavítať. Je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu, ak máte záujem o prírodu a chcete spoznať nové kultúry.


Letenka Džibutsko Lake Abbe


Ak ste precestovali už celý svet a ešte stále hľadáte miesto, ktoré vás ohromí svojou krásou a jedinečnosťou, určite by ste mali uvažovať o ceste do Džibutska. Toto malé africké štátne územie môže byť pre mnohých cestovateľov neznáme, no skrýva v sebe niekoľko skutočne nádherných miest. Jedným z nich je aj jazero Abbe, známe aj ako Lake Abbe.

Jazero Abbe sa nachádza v hornej časti Afarskej priekopy, ktorá sa nachádza na rozhraní afrických a arabských týchž. Jeho pôsobivá krása a jedinečnosť môže prekvapiť každého cestovateľa, ktorý má možnosť sa dostať do tohto odľahlého kúta sveta.

Ako sa dostať do Džibutska a na jazero Abbe?

Pre väčšinu cestovateľov bude najjednoduchšie dostať sa do Džibutska letecky. Existuje pár medzinárodných letovísk, ktoré ponúkajú priame lety do Džibutska, väčšinou z iných afrických krajín. Ak by ste sa však rozhodli pre let z Európy alebo Ázie, môže byť potrebné urobiť prestup v niektorej z týchto krajín.

Po prílete do Džibutska budete musieť absolvovať pár fáz, ako napríklad získanie víz a registráciu. Po tomto procese sa môžete dostať na jazero Abbe. Cesta z Džibutska na jazero Abbe trvá približne päť hodín a vedie tými najkrajšími kútmi krajiny. Môžete sa tešiť na pohľad na savany, soľné plochy a fantastické výhľady na okolité kopce.

Jazero Abbe

Jazero Abbe je slané jazero, ktoré sa nachádza na hranici s Etiópiou. Jeho okolitá krajina je pokrytá aktivnými sopkami, ktoré vypĺňajú krajinu oblakmi dymu, ohňa a popola. Je to jedna z vecí, ktorá robí z tohto miesta fantastickú a jedinečnú turistickú atrakciu.

Jazero Abbe je domovom mnohých druhov vtákov, krokodílov, žralokov a ďalších zvierat. Voda v jazere má soľný obsah, čo spôsobuje, že mnohé z týchto zvierat sú schopné žiť v takých extrémnych podmienkach. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť jazero Abbe, nezabudnite sa pripraviť na pohľad na niektoré z týchto fenantastických zvierat.

Jazero Abbe je skutočne nádherné miesto, ktoré na vás bude určite pôsobiť silno a špeciálne. Jeho krása a jedinečnosť dokáže prekvapiť každého a ak máte záujem o cestu do skutočne odľahlého kúta sveta, jazero Abbe a celé Džibutsko môže byť ten správny cieľ.


Ubytovanie Džibutsko Lake Abbe


Džibutsko Lake Abbe je jedno z najkrajších a najimpozantnejších prírodných divov na africkom kontinente. Nachádza sa v severovýchodnej časti Džibutska, malej krajine ležiacej na východnom pobreží Afriky. Je to piesočnatá suchá oblasť, ktorá je domovom mnohých divokých zvierat a živočíchov.

Ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, budete potrebovať ubytovanie. Aj keď Lake Abbe nie je veľmi obývanou oblasťou, existujú niektoré možnosti, ktoré si môžete vybrať.

Jednou z možností je táborisko. V okolí jazera si môžete nájsť provizórne stanovanie alebo táborisko, ktoré ponúka jednoduché ​​a pohodlné ubytovanie v prírode. Táborisko vám poskytne príležitosť stráviť niekoľko dní v blízkosti jazera a zažiť jedinečnú atmosféru tejto odľahlé oblasti.

Ak preferujete niečo luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre rezort. V blízkosti Lake Abbe je niekoľko rezortov a hotelov, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie so všetkými modernými zariadeniami a pohodlím. Rezorty ponúkajú širokú škálu možností, vrátane prístupu k bazénu, reštaurácií a rôznych vodných športov.

Mnohí návštevníci jazera si tiež vyhľadávajú ubytovanie v tradičných miestnych chatách. Tieto chaty sú postavené z trstinového blata a dreva a poskytujú autentický zážitok z pobytu v tejto oblasti. Počas vášho pobytu v týchto chatách budete mať možnosť oboznámiť sa s miestnym životným štýlom a kultúrou.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, mali by ste byť pripravení na niektoré obmedzenia. Džibutsko je suché a teplé miesto, takže nezabudnite si vziať dostatok vody a ochranných prostriedkov proti slnku. Môže byť tiež užitočné mať so sebou repelenty na hmyz, pretože v tejto oblasti je veľa komárov a mušiek.

Prežiť niekoľko dní blízko Džibutského jezera Lake Abbe je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Je to jedno z najfascinujúcejších prírodných miest na svete, kde môžete preskúmať úžasné geologické útvary a obdivovať bohatstvo fauny a flóry. Nech už sa rozhodnete pre táborisko, rezort alebo chatu, určite si toto miesto užijete a zažijete nezabudnuteľný pobyt v kráľovstve prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Abbe


Otázky a odpovede o Jibutsku a Lake Abbe:

1. Kde sa nachádza Džibutsko?
Odpoveď: Džibutsko je malým pobrežným štátom východnej Afriky, pri hranici s Eritreou, Ethiópiou a Somálskom.

2. Aké je hlavné mesto Džibutska?
Odpoveď: Hlavné mesto Džibutska sa tiež volá Džibutsko a nachádza sa v blízkosti Džibutského zálivu na pobreží Červeného mora.

3. Čo je Lake Abbe?
Odpoveď: Lake Abbe je slané jazero v Džibutsku, známe svojimi unikátnymi sopečnými krátermi a geotermálnymi aktivitami.

4. Ako sa dostanem na Lake Abbe?
Odpoveď: Najbežnejšou cestou je cesta z hlavného mesta Džibutska. Môžete sa tam dostať autom alebo si prenajať miestneho sprievodcu.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu Lake Abbe?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu jazera je obyčajne počas suchého obdobia medzi novemberom a aprílom, keď teploty nie sú extrémne vysoké.

6. Čo môžem očakávať na návšteve Lake Abbe?
Odpoveď: Na návšteve Lake Abbe uvidíte sopečné krátery, gejzíry, slané pláže a unikátnu prírodnú krajinu. Budete môcť pozorovať aj zvieratá, ako sú plameňáky a gazely.

7. Potrebujem víza na návštevu Džibutska?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Džibutska. Je potrebné si ich získať skôr, ako sa tam vyberiete.

8. Sú nejaké bezpečnostné riziká pri návšteve Džibutska a Lake Abbe?
Odpoveď: V Džibutsku sa očakáva zvýšená bezpečnostná prítomnosť kvôli blízkosti Somálska, takže je dôležité byť obozretný a sledovať miestne bezpečnostné odporúčania.

9. Ako sa obyvatelia Džibutska živia?
Odpoveď: Obyvatelia Džibutska sa živia prevažne rybolovom, poľnohospodárstvom a obchodom. Oblasť má obmedzené zdroje a väčšina potravín sa dováža.

10. Aké iné atrakcie má Džibutsko okrem Lake Abbe?
Odpoveď: Džibutsko má aj ďalšie turisticky atraktívne miesta, ako je Tadjoura s historickou architektúrou, údolie Day, púšť Lac Assal a hlavné mesto Džibutsko s rozmanitou kultúrou a pamiatkami.


Dovolenka Džibutsko Lake Abbe


Džibutsko Lake Abbe, jedinečné prírodné miesto v africkej krajine Džibutsko, je nádherné miesto, ktoré stojí za návštevu. Všetci tí, ktorí hľadajú nezvyčajnú dovolenku, by mali zvážiť toto miesto. Lake Abbe ponúka krásne scenérie a prírodu, ktorá si na vás určite zvykne.

Lake Abbe sa nachádza na hranici medzi Etiópiou a Džibutskom, a je známy pre skaly so sopečnými fumarolami, ktoré sa zdajú byť zo inej planéty. Hoci Lake Abbe je pomaly vysychajúce jazero, na jeho okrajoch sa nachádza neuveriteľná prírodná scéna. Skaly sú pokryté sopecnými fumarolami, ktoré vytvárajú vtipne vypadajúce tvary.

Lake Abbe má tiež niečo, čo sa nemusí na prvé počutie zdať príjemné – bazény s horúcou vodou. Hoci bazény nemajú vápencovú struktúru, ako je tomu u väčšiny bazénov s horúcou vodou, stále ich možno považovať za termálne. Voda v bazénoch má teplotu okolo 37 stupňov Celzia. Bolo zistené, že voda obsahuje minerály, ktoré majú liečivé účinky na kožné choroby a reumatické ochorenia. Pre turistov však môže byť jediným problémom to, že bazény nie sú pod dohľadom a ponechané sú iba sami sebe.

Turisti tam často chodia obdivovať scenériu z filmu Planéta opíc (1968). Monolity z kameňa, ktoré sa zdajú byť z inej planéty a horúce pramene, kde môžete kúpať svoje odtlaky nôh. To všetko robí Džibutsko Lake Abbe skvelým miestom na dovolenku pre každého, kto hľadá niečo nezvyčajné. Kto by sa nechcel okúpať v prírodných horúcich prameňoch a vidieť jedinečné ovzdušie, ktoré je jednoducho neuveriteľné? Lake Abbe môže byť tou správnou voľbou pre vás, ak hľadáte dovolenku, ktorá by vám poskytla zážitky na celý život.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky