Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Egypt Alexandria National Museum

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Alexandria National Museum


Q: Kedy bol založený Alexandra National Museum?
A: Muzeum bolo založené v roku 2003.

Q: Kde sa nachádza Alexandria National Museum?
A: Muzeum sa nachádza v Alexandrii, v Egypte.

Q: Koľko exponátov obsahuje Alexandria National Museum?
A: Alexandria National Museum obsahuje viac ako 1 800 exponátov.

Q: Aké sú otváracie hodiny Alexandria National Museum?
A: Muzeum je otvorené každý deň okrem piatku, od 9:00 do 16:00.

Q: Koľko stojí vstupné do Alexandria National Museum?
A: Vstupné do muzea predstavuje 50 egyptských libier pre dospelých a 25 egyptských libier pre deti.

Q: Aké sú najvýznamnejšie exponáty v Alexandria National Museum?
A: Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí napríklad Alexandraova socha z 3. storočia pred n.l., diela Petra Severa a Hellenické mozaiky.

Q: Ktoré jazyky sú k dispozícii pre návštevníkov v Alexandria National Museum?
A: Prehliadky muzea sú k dispozícii v angličtine a arabčine.

Q: Aké sú pravidlá pre fotografovanie v Alexandria National Museum?
A: Fotografovanie je povolené, ale použitie blesku je zakázané. Filmove kamery sú zakázané bez súhlasu muzea.


Ubytovanie Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedno z najznámejších miest v Alexandrii, ktoré by si mal každý turista pozrieť. Bolo založené v roku 2003 ako národné múzeum prezentujúce históriu Alexandrie a celého Egypta. Nachádza sa na námestí Tahrir a ponúka jedinečnú zbierku starovekých artefaktov.

Ak plánujete navštíviť toto múzeum, mali by ste prenajať si ubytovanie v Alexandrii v blízkosti námestia Tahrir. Existuje mnoho možností, ako si vybrať vhodné ubytovanie, z hotela s výhľadom na more až po ubytovanie v centre mesta.

Mnoho hotelov v okolí ponúka skvelé ceny a hodnotenie, čo ich robí populárnymi medzi turistami, ktorí sa chcú sústrediť na kultúru a históriu Egypta. Napríklad, Cecil Hotel, ktorý sa nachádza na námestí Tahrir, je vynikajúcim miestom na ubytovanie, ak chcete byť v blízkosti múzea.

Samotné múzeum je rozdelené do troch častí. Prvá časť ukazuje históriu Alexandrie od jej založenia Ptolemaiosmi až po staroveké obdobie. Druhá časť prezentuje koptskú kultúru Alexandrie, zatiaľ čo tretia časť sa zameriava na islamskú kultúru.

Medzi najznámejšie artefakty, ktoré sú v múzeu pod vedením profesionálnych archeológov, patrí slávny Sabil-Kuttab z El Nasir Muhammada, ktorý je vystavený vo vstupnej hale.

Celé múzeum ponúka pohľad na jedinečnú históriu Egypta a rýchlu prehliadku významných artefaktov. Je to skvelé miesto pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí chcú spoznať vnútornú históriu reálií tohto krásneho miesta.

Vychutnajte si ubytovanie v Alexandrii, pozrite sa okolo na námestí Tahrir a navštívte toto národné múzeum, ktorém je potrebné venovať alespoň jeden celý deň. Je to nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka Egypta.


Letenka Egypt Alexandria National Museum


Egypťanské múzeum v Alexandrii je jedným z najdôležitejších múzeí v Egypte. Toto múzeum bola vybudované v roku 1926 a nachádza sa vo veľmi peknom parku, ktorým prevláda zelená farba stromov a kvetov.

Mnohé uvádzajú, že táto atrakcia je nutnosťou pre každého turistu, ktorý sa chce zoznámiť s históriou Egypta. V múzeu nájdete niekoľko artefaktov, ktoré sa datujú do obdobia pred prvou dynastiou. Tento dokumentovaný materiál vás prevedie obdobím od fiál z hlíny a slamy až po opulentné porcelánové a kovové výrobky.

Egyptský luxus a pôvab

Obrovské zlaté oblečenie a náhrdelníky sú na prvý pohľad určené pre faraónov, ale často sa uvádza, že sú to obyčajní ľudia, ktorí si mohli dovoliť žiť takýmto luxusom. Toto bohatstvo sa ukázalo až v období, kedy Egypt podstúpil zmeny s novými technológiami, rastúcim obchodom a novými spoločenskými zvyklosťami.

Mnohé z týchto artefaktov sú priam nezvyčajné, napríklad soška s ukrývaným vodoroťom, alebo soška s obrysovou tvárou, ktorá predstavuje zosnulého vo vlaku zhruba v 9. století. Na druhej strane jedna z izieb je výhradne venovaná Alexandrii a jej histórii, ktorú možno vidieť ako náboženskú centralizáciu Egypta počas nového kráľovstva z obdobia 18. dynastie.

Egyptské múzeum v Alexandrii je postavené na dvoch samostatných poschodiach, ktoré obsahujú rôzne exponáty a sú spojené schodiskom, cez ktoré môžu návštevníci prechádzať. Ak máte záujem o základné vedomosti o tomto múzeu, ponúka tu návštevníkom aj audiotúry a bilingualne riadené vstupné. Avšak ak sa rozhodnete pre individuálnu návštevu, zaručujeme vám množstvo zaujímavých a málo známych faktov z histórie Egypta.

Návšteva múzea v Alexandrii je určite jedinečným zážitkom a nevynechajte si príležitosť vidieť exponáty, ktoré robia Egypťanov takým jedinečným národom. Vybavte si letenku a poďte s nami objaviť krásy Egypta a jeho kultúry.


Počasie Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedným z najväčších a najdôležitejších múzeí v Egypte. Nachádza sa v Alexandrii, na severe krajiny, a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do histórie tohto fascinujúceho regiónu.

Ak si tu prajete navštíviť múzeum, je dôležité vedieť, že sa nachádza v jednom z najstarších palácov v Alexandrii, známom ako Al-Qasr al-Bilag. Palác sám osebe je archeologickým skvostom a prispieva k celkovej atmosfére múzea.

Egypt Alexandria National Museum ponúka rozsiahlu zbierku artefaktov z rôznych období egyptských dejín. Návštevníci tu môžu obdivovať umenie a relikty z obdobia faraónov, vrátane sarkofágov, soch a hieroglyfov. Okrem toho múzeum tiež obsahuje zbierky starovekých gréckych a rímskych artefaktov, ktoré sú svedkom bohatej kultúrnej histórie Alexandrie.

Jednou z najväčších atrakcií múzea je jeho zbierka starovekých pýramíd. Návštevníci majú možnosť vidieť autentické artefakty z obdobia stavby pýramíd, ako aj rôzne modely a rekonštrukcie, ktoré ponúkajú náhľad do toho, ako tieto majestátne štruktúry kedysi vyzerali.

Okrem archeologických nálezov múzeum tiež ponúka príležitosť objaviť egyptskú kultúru a tradície prostredníctvom rôznych interaktívnych výstav. Návštevníci sa môžu naučiť o jedinečnej egyptskej kuchyni, tradíciách a každodennom živote ľudí v minulosti.

Samotné múzeum je krásne vybudované s modernou architektúrou a ponúka skvelý prehľad o histórii Egypta. Návštevníci môžu sledovať vývoj rôznych civilizácií, ktoré v priebehu stáročí obývali túto oblasť.

Okrem toho, že je centrom kultúrneho významu, Egypt Alexandria National Museum je aj miestom, kde môžete uniknúť od hektického života a oddýchnuť si. Jeho atmosféra je veľmi pokojná a umožňuje návštevníkom zažiť relaxačnú a vzdelávajúcu atmosféru.

V neposlednom rade, múzeum sa nachádza v blízkosti niektorých z najkrajších pláží v Alexandrii, čo znamená, že návštevníci môžu spojiť návštevu múzea s oddychom na pláži a užiť si príjemné chvíle pri mori.

V záverečnom zhrnutí je Egypt Alexandria National Museum skutočným pokladom Egypta a ponúka jedinečnú možnosť preskúmať históriu tejto krajiny. Jeho rozsiahle zbierky, nádherné prostredie a vzdelávacie programy robia z neho jeden z najlepších múzeí v Egypte, ktoré by si nemali nechať ujsť návštevníci, ktorí majú záujem o egyptskú kultúru a históriu.


Dovolenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt je známy ako krajina bohatá na históriu a kultúru. Ak sa chcete ponoriť do bohatého dedičstva a zároveň zažiť dovolenku na exotickom mieste, Alexandria National Museum v Egypte by sa mohlo stať vaším cieľom.

Múzeum sa nachádza v Alexandrii, druhé najväčšie mesto Egyptskej republiky. Mesto leží pri pobreží na severe krajiny a bolo založené roku 331 pred Kristom Alexandrom Veľkým. Mesto v sebe nesie bohatú históriu a je považované za miesto, kde bol vynájdený prvý svetový maják.

Alexandria National Museum bol založený roku 2003 v Cretei Palace. Palác bol postavený v rokoch 1926 až 1929 a bol významným domovom pre rodinu Mohameda Aliho. V rokoch 1952 až 2001 bol palác sídlom Egyptského Ministerstva kultúry a roku 2003 bol konverotvaný na národné múzeum.

Skrze múzeum sa návštevníci môžu ponoriť do histórie modernej a antikej Alexandrie. V muzeu sa nachádza desať galérií, ktoré predstavujú históriu Egypta a Alexandrie. V galériách si môžete prezrieť staroveké chrámy, suveníry, Coptské dedičstvo, umenie Alexandrie alebo egyptskú vojenskú históriu.

Všetky exponáty v múzeu boli pečlivo vybrané a usporiadané podľa časových období. Návštevník si môže vychutnať bohaté dedičstvo Alexandrie prostredníctvom sklenených panelov, ktoré majú ilustračný charakter a pútajú zrak. Panelmi sa uvádza historický kontext, ktorý pomáha porozumieť významu každej expozície.

Ďalšou veľkou atrakciou v Alexandrii sú krásne pláže a jasné modré more. Mesto ponúka návštevníkom viacero miest na plávanie alebo relaxovanie. Najznámejšia pláž sa nachádza v blízkosti mesta a volá sa Mamoura Beach. Pláž je známa svojim čistým pieskom a príjemnou atmosférou.

Okrem pláží si návštevníci môžu prezrieť aj Rýchlikovú stanicu v Alexandrii, ktorá bola postavená čoskoro počas vynájdenia železnice. Stanica vysiela starobylú atmosféru a je najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú vidieť pokrok Egypta počas industrializácie.

Ak chcete objaviť krásy legendárneho Egypta, rádovo stojí presne za to vymeniť svoje pevninské šaty za plavky a užiť si dovolenku v Alexandrii. Návšteva múzea, pláží a ďalších atrakcií si vás iste získa a bude rozhodne stáť za to.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky