Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina, ktorá je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Turisti z celého sveta sem prichádzajú navštíviť rôzne historické pamiatky, pričom najväčšou atrakciou je určite Gíza, kde sa nachádzajú pyramidy Cheopsa a Sfinga.

Pyramída Cheopsova je najväčšou a najznámejšou pyramidou vo svete. Bola postavená ako posledná zo siedmich zázračných sveta vo faraónskom období. Jej výstavba trvala viac ako 20 rokov a pri jej postavení boli použité milióny tehál. Táto obrovská stavba sa týči do výšky 146 metrov a pôsobí ohromujúco. Pyramída bola postavená ako hrobka faraóna Cheopse a je skvelým príkladom staroegyptskej architektúry a inžinierstva.

Sfinga je ďalšou významnou historickou pamiatkou v Gíze. Ide o sochu s telom levy a svojbmi ženského tváre. Má dĺžku približne 73 metrov a výšku asi 20 metrov. Je to najväčšia kamenná socha vo faraónskom Egypte a je považovaná za symbol starovekého Egypta. Sfinga je obklopená rôznymi legendami a tajomstvami, ktoré pritiahnu zvedavých turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a jej pyramidu Cheopsa a Sfingu, ponúkajú sa vám rôzne možnosti ako si to užiť. Máte možnosť prejsť sa okolo pyramidy a Sfingy, kde si môžete vychutnať ich majestátne krásy a zároveň sa ponoriť do histórie ich výstavby. Prísť k nim môžete peši alebo si môžete prenajať k tomu určené vozidlo alebo dokonca kôňa.

Vo vnútri pyramidy Cheopsa môžete objaviť úzke chodby a komory, ktoré boli navrhnuté tak, aby ochraňovali hrobku faraóna. Je to veľmi fascinujúce a jedinečné zážitok, ktorý vám umožní ponoriť sa do starovekej histórie Egypta.

Okrem návštevy pyramidy a Sfingy by ste si nemali nechať ujsť ani múzeum Gíza. Toto múzeum ponúka zaujímavé exponáty, ktoré sa týkajú pyramidy Cheopsa a Sfingy a ukazujú rozmanité artefakty, ktoré boli nájdené v tejto oblasti. Môžete vidieť rôzne sochy, nádoby, obrazy a iné predmety, ktoré vám priblížia históriu a kultúru Egypta.

Nakoniec, Gíza ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, reštaurácie a obchody, kde si môžete kúpiť suveníry a pamiatky. Môžete si tu vychutnať typickú egyptskú kuchyňu a zakúpiť si tradičné ručne vyrobené výrobky ako náhrdelníky, šperky alebo rôzne dekorácie.

Vďaka svojej bohatej histórii a nádhere pyramidy Cheopsova a Sfingy je Gíza jedným z najpopulárnejších turistických miest v Egypte. Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta, nesmiete vynechať túto úžasnú lokalitu, kde sa ponoríte do starovekej histórie a zároveň zažijete neopakovateľné zážitky.


Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojím slnečným a suchým podnebím, a tým je veľmi žiaduce miesto pre turistov, ktorí chcú preskúmať jeho históriu a starodávne pamiatky, ako je slávna Pyramída Cheopsa a Sfinga. Klima Gízy, kde sa nachádza táto slávna pamiatka, je typické pre celú krajinu.

Egypt Gíza sa nachádza na africkom kontinente, blízko brehov rieky Níl. Toto miesto je symbolom starovekej egyptská civilizácie a domovom niektorých z najväčších archeologických úžasných stavieb. Pyramída Cheopsa je jednou z najznámejších z týchto stavieb a jednou zo Sedem divov sveta. Sfinga, ktorá sa nachádza v blízkosti pyramídy, je ikonickým symbolom Egypta.

Počasie v Gíze je ovplyvnené svojou polohou v stredozemskom pásme. Je suché a horúce, a termály môžu dosiahnuť až 40°C v lete. Leto je najteplejším obdobím v Egypte, preto sa dôkladne natrite opaľovacím krémom a vyhýbajte sa nadmernej fyzickej aktivite.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú o niečo chladnejšie s priemerom teplôt okolo 18-20°C, čo je pre mnohých ľudí stále príjemné. Je to obdobie ideálne na prehliadku pamiatok a vychutnanie si slnečného počasia, v ktorej sa nemusíte obávať veľmi horúceho slnka.

Večery v Gíze sú často príjemne chladné, preto by sa vám zišli ľahké vrstvy oblečenia, aby ste sa cítili pohodlne. Môžete sa však dočkať miestnych poveternostných podmienok, ktoré môžu byť nepredvídateľné. Práve preto je dobré sledovať predpovede počasia pred vašou cestou a prípadne sa prispôsobiť.

Keď plánujete návštevu Egypta a Gízy, je dobré mať na pamäti, že sa nachádzate v púšti. Preto je dôležité mať s sebou dostatočné množstvo vody a udržiavať sa hydratovaným počas celého dňa. Nezabudnite si vziať aj ochranné slnečné okuliare a klobúk, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením.

Celkovo je Gíza a Egypt výnimočné miesto s jedinečným počasím. Slnečné a suché podnebie vám umožňuje preskúmať starobylé expandujúce pamiatky bez väčších prekážok. Uistite sa však, že ste pripravení na teplotné zmeny a dodržujte všetky bezpečnostné opatrenia, aby ste si mohli bezpečne vychutnávať toto fascinujúce miesto.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, a jedno z jej najvýznamnejších a najznámejších miest je nemenná symbolika pyramidy Cheopsa a Sfingy v Gíze. Ak plánujete navštíviť Egypt a chcete si vychutnať všetky tieto úžasné pamiatky, využite možnosť zakúpiť si letenku do Gízy a zažiť ich osobne.

V Gíze môžete navštíviť jednu z najväčších a najznámejších pyramíd na svete - pyramidu Cheopsa. Táto pyramída, postavená pred viac ako 4500 rokmi, je považovaná za jedno z divov sveta. Svojou veľkosťou a architektúrou je naozaj ohromujúca. Je považovaná za posvätný hrob faraóna Cheopse a vnútro pyramídy je plné záhad a tajomstiev.

Okrem pyramidy Cheopsa môžete navštíviť aj ďalšie dve dôležité pyramídy v Gíze - pyramidu Chephrena a Menkaurea. Tieto pyramídy boli postavené ako hrobové miesta pre faraónov a sú tiež obklopené rôznymi menšími pyramídami a histórickými pamiatkami. Pocit, keď sa stanete svedkom takého impozantného dedičstva minulosti, je ťažké popísať slovami.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Gíze je Sfinga, socha so telom levá, lebovitého a ľudskou hlavou. Sfinga bola postavená pred viac ako 4500 rokmi a je považovaná za ochrancu Gízy. Je to obrovská socha, ktorá má približne 73 metrov dlhú a 20 metrov vysokú. Mnoho ľudí verí, že má nadprirodzené schopnosti a je spojená so starovládnou Egyptskou civilizáciou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a zároveň cestovať do Egypta, je tu niekoľko spôsobov, ako si zabezpečiť letenku. Môžete sa obrátiť na cestovnú kanceláriu, ktorá vám poskytne kompletný balík vrátane letenky, ubytovania a prehliadok. Ďalšou možnosťou je rezervovať letenku online prostredníctvom webových stránok pre rezerváciu letov.

Cena letenky do Egypta sa líši v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je vaše miesto odletu, čas, kedy plánujete cestovať, a samozrejme aj dĺžka pobytu. Je však dôležité mať na pamäti, že návšteva pyramíd a Sfingy v Gíze stojí za každý jediný cent vynaložený na letenku.

Nielenže sa môžete tešiť z nádherného výhľadu na históriu a kultúru Egypta, ale tiež sa dostanete do jedného z najznámejších turistických miest na svete. To znamená, že okrem pamiatok v Gíze si môžete užívať aj dobrodružstvo v púšti, prechádzku po nádherných plážach pri mori či spoznať miestnu kuchyňu.

Nakoniec, ak máte záujem o históriu a kultúru starovekého Egypta a chcete vyraziť na nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a zakúpte si letenku do Gízy. Tá vás zavedie do srdca egyptského dedičstva a ponúkne vám skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojou historickou hodnotou a turistickým záujmom. Jednou z najpopulárnejších lokalít v Egypte je Gíza, známa predovšetkým svojou slávnou pyramidou Cheopsa a Sfingu. Každoročne priláka tisícky turistov, ktorí túžia objaviť tajomstvá starovekého Egypta a obdivovať jeho majestátnu architektúru.

Ubytovanie v Gíze je dobre zariadené a ponúka množstvo možností pre turistov. Existuje veľa luxusných hotelov a rezortov, ktoré zabezpečujú pohodlné a komfortné ubytovanie pre návštevníkov. Tieto hotely často ponúkajú výhľady na pyramidy Cheopsa a Sfingu, čo spríjemňuje pobyt ešte viac.

Gíza je ideálny východiskový bod na prieskum týchto starovekých pamiatok. Pyramidy Cheopsa sú najväčšie a najznámejšie pyramidy na svete a ich návšteva je nezabudnuteľný zážitok. Môžete si prenajať sprievodcu, aby ste sa dozvedeli viac o histórii a symbolike týchto pyramidiek.

Napriek tomu, že väčšina turistov navštevuje pyramidy len na jeden deň, niektorí si vyberú aj možnosť stráviť noc priamo v Gíze. Niektoré hotely dokonca umožňujú prístup na ich strechy, kde si môžete vychutnať úchvatné západy slnka nad pyramidami a mať ich takmer v dosahu ruky.

Keďže Sfinga sa nachádza približne na polceste medzi pyramidami, môžete ju ľahko navštíviť po návšteve Cheopsovej pyramídy. Sfinga je obrovská socha s levmieho tela a ľudskou hlavou. Jej presný pôvod a význam zostávajú dodnes záhadou, čo dáva miestu ešte väčšiu tajomnosť.

Gíza je nielen domovom týchto starovekých krás, ale aj bohatá na kultúru a históriu. V okolí nájdete mnoho ďalších starovekých pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Niekoľko múzeí v okolí Gízy ponúka prehľad o histórii Egypta a odkaz ľudskej civilizácie. Medzi najznámejšie z nich patrí Egyptské múzeum, ktoré je domovom pre množstvo artefaktov z dávnych čias vrátane slávnej Tutanchamonovej hrobky.

Pre tých, ktorí majú radi prístup k prírode, je v blízkosti mesta Moqattam púšť, ktorá ponúka možnosť prechádzok na kameňoch či jazdu na konskom chrbte. Je to nádherná prírodná oblasť, kde sa môžete vyhnúť ruchu a zhusta sa obklopiť pokojom a tichom.

Gíza a jej známe pyramidy Cheopsa a Sfinga sú bezpochyby miestami, ktoré by každý milovník histórie a starovekej kultúry mal navštíviť. Okrem ich majestátnej krásy ponúka Gíza aj luxusné ubytovanie a príležitosť objaviť mnoho ďalších klenotov egyptského dedičstva. Je to miesto, ktoré vám umožní ponoriť sa do histórie a odkryť tajomstvá dávnych civilizácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Aké sú otváracie hodiny pre pyramidu Cheopsa a Sfingu v Gíze?
- Pyramidu Cheopsa môžete navštíviť denne od 8:00 do 17:00 hod. Sfingu je možné navštíviť počas dňa.

2. Je vstup na pyramidu Cheopsa zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Áno, vstup na pyramídu Cheopsa je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

3. Koľko stojí vstup na pyramidu Cheopsa?
- Vstup na pyramidu Cheopsa pre dospelých stojí približne 20 USD.

4. Je možné vo vnútri pyramídy Cheopsa fotografovať?
- Nie, fotografovanie je vo vnútri pyramídy Cheopsa zakázané.

5. Môže sa Sfinga navštíviť v noci?
- Áno, Sfinga je spravidla otvorená pre návštevníkov aj v noci.

6. Je vstup na Sfingu samostatne alebo je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Vstup na Sfingu je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

7. Koľko stojí vstup na Sfingu?
- Vstup na Sfingu pre dospelých stojí približne 10 USD.

8. Je možné vo vnútri Sfingy fotografovať?
- Áno, fotografovanie vo vnútri Sfingy je povolené.

9. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Gízy a k pyramidám Cheopsa a Sfingy?
- V Gíze je k dispozícii verejná doprava, k dispozícii sú aj taxíky alebo môžete si prenajať súkromného šoféra.

10. Musím si vopred zakúpiť lístky na vstup do pyramidy Cheopsa alebo Sfingy?
- Nie je nutné si zakúpiť lístky vopred, avšak v niektorých obdobiach roka je vhodné si lístky vopred zarezervovať.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky