Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Egypt Kom Ombo Temple

Ubytovanie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je krajina známa svojou bohatou históriou a starovekými pamiatkami. Jedným z týchto fascinujúcich miest je Kom Ombo Temple - chrám nachádzajúci sa v rovnomennej obci Kom Ombo v hornom Egypte. Tento chrám je jedinečným miestom, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a historické poznatky.

Kom Ombo Temple je považovaný za jeden z najzachovalejších dvojchrámov v Egypte a jeho výstavba sa datuje až do obdobia Ptolemaiovcov. Jedinečnosťou tohto chrámu je fakt, že je zasvätený dvom bohom - Sóbeľovi, bohu plodnosti a krokodílov, a bohu Haroerisovi, očom Som Reharakhtymovi. Jeho architektúra a rozloženie sú zaujímavými príkladmi staroegyptského náboženského umenia.

Pri vstupe na areál chrámu návštevníci budú fascinovaní detailnými reliéfmi na stenách, ktoré vykresľujú príbehy a rôzne náboženské rituály. Bohatá farebná paleta a realistické vyobrazenia pôsobia dojmom, akoby sa z dávnej minulosti preniesli priamo do prítomnosti. Návštevníci si môžu vychutnať krásu a jedinečnosť týchto umení pri prechádzke okolo chrámu.

Ďalším veľkým lákadlom tohto miesta je pohľad na rieku Níl. Kom Ombo Temple je situovaný tak, že ponúka úchvatný výhľad na rieku a okolitú krajinu. Po prehliadke chrámu môžu návštevníci sedieť na brehu rieky a obdivovať krásu prirodzeného prostredia.

Okrem historických pamiatok a úžasných výhľadov ponúka Kom Ombo Temple aj rôzne aktivity pre turistov. Napríklad, v oblasti chrámu je možné nájsť malú farmu krokodílov v blízkosti rieky. Turisti môžu sledovať krokodíly v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa s nimi vyfotografovať. Toto je jedinečná príležitosť skúmať jedno z najstarších zvierat, ktoré obývajú Egypt.

Keďže Kom Ombo Temple je vzdialený len niekoľko hodín jazdy autom od hlavného mesta Káhira, je často súčasťou zájazdov po Egypte. Veľa cestovných kancelárií organizuje výlety do tohto úžasného chrámu a ponúkajú možnosť preskúmať toto starobylé miesto.

Vďaka svojej historickej hodnote a kráse je Kom Ombo Temple dokonalým miestom pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie Egypta. Navštívenie tohto chrámu je jedným z najlepších spôsobov, ako sa oboznámiť so starovekou kultúrou a umením. Toto miesto nechýba na žiadnom zozname návštevníkov Egypta a určite stojí za to stráviť tam pár hodín a objaviť všetku jeho jedinečnosť.


Letenka Egypt Kom Ombo Temple


Ak plánujete navštíviť Egypt, návšteva Kom Ombo Temple je určite jednou z povinných zastávok. Táto historická lokalita, ktorá sa nachádza na brehu rieky Nil, je jedným z najzaujímavejších a najdôležitejších miest na celom Egyptskom území.

Letenka do Egypta vás zavedie do tohto úchvatného miesta, ktoré je domovom Kombovho chrámu zasväteného bohom Sobekovi, bohovi krokodílov, a bohom Haroerisovi, sokoliem.

Kom Ombo Temple je unikátny v tom, že je dvojitým chrámom - má dve identické časti, každá venovaná odlišnému bohovi. Vstupujúc dovnútra, prvé, čo vám učarí, je jeho architektonická krása a dobrý stav. Stavba chrámu bola pôvodne dokončená v období Ptolemaiovcov a rímskeho obdobia. Vysoko kvalitné detaily na stenách, kamenné sloupy a päť veľkých dverných otvorov z neho robia mimoriadne majestátnu stavbu.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Kom Ombo Temple sú jeho reliéfy a hieroglyfy. Svetovo známe piktogramy vykresľujú náboženské rituály, bojovníkov, zvieratá a mýty. Týmto spôsobom návštevníci majú možnosť preskúmať históriu Egypta a zamyslieť sa nad jeho náboženskými zákonmi, rituálmi a kultúrou.

Okrem významu pre históriu a náboženstvo je Kom Ombo Temple aj priestorom pre výskum archeológov a historikov, ktorí študujú minulosť Egypta. Pri pohľade na tieto artefakty môžete pocítiť atmosféru dávnych čias a vnoriť sa do života starovekého Egypta.

Pre milovníkov fotografovania je Kom Ombo Temple rajom. Stavba a jej okolie ponúkajú nespočetné množstvo jedinečných záberov. Zachyťte nádherné západy slnka nad riekou Nil, fotografiujte piktogramy a hieroglyfy, alebo si urobte selfie so svojimi priateľmi pred neobvyklými artefaktmi. Toto miesto vás nenechá chladnými a zabezpečí vám skvelé fotografie na pamiatku.

Strávte deň prechádzaním sa po Kom Ombo Temple a objavte všetko, čo toto miesto ponúka. Veríme, že návšteva tohto egyptského chrámu vás bude fascinovať a poskytne vám neuveriteľný pohľad na históriu a kultúru krajiny.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť navštíviť Kom Ombo Temple počas svojej cesty do Egypta. Zarezervujte si letenku a pripravte sa na cestu do tejto úžasnej historickej lokalit. Skúste sa ponoriť do histórie Egypta a objaviť všetky tajomstvá a zázraky, ktoré Kom Ombo Temple ponúka.


Počasie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt is known for its warm and sunny climate, but the weather at the Kom Ombo Temple site can differ slightly from the rest of the country. The temple is located in the city of Kom Ombo, which is situated on the eastern bank of the Nile River and roughly 45 kilometers north of the city of Aswan.

The climate in Kom Ombo is classified as a desert climate, characterized by hot temperatures, little to no rainfall, and low humidity. The average temperatures range from 32°C (90°F) to 40°C (104°F) during the day and can dip as low as 18°C (64°F) at night.

The best time to visit the temple is during the cooler months between November and February, where the temperature is more comfortable and manageable. However, even in the cooler months, the temperature is still warm, and visitors should bring proper sun protection and stay hydrated.

The summer months between May and September are the hottest and most uncomfortable time to visit Kom Ombo. The temperature can reach up to 50°C (122°F), and it is not recommended to visit the temple during this time.

Although rain is uncommon in Egypt, it can be particularly rare in Kom Ombo due to its location in the desert. The average rainfall in the area is less than 1 inch a year, making the temple a dry and arid environment.

In conclusion, the weather in Kom Ombo Temple is typically hot and dry, with little rainfall throughout the year. Visitors should plan their trip accordingly and bring adequate protection against the sun and heat. The best time to visit is during the cooler months between November and February, but even during this time, the temperature is still warm. Take plenty of water and sun protection to enjoy your visit to this ancient temple.


Dovolenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Ak máte radi staroveké pamiatky a chcete sa ponoriť do minulosti, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Kom Ombo a jeho chrámu.

Kom Ombo sa nachádza na brehu rieky Níl a je domovom jedného z najlepšie zachovaných egypťanskych chrámov. Tento chrám je venovaný božstvu Sobekovi, krokodýlovi bohovi a Haroéroisovi, bohovi falusa. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že je dvojitý - je to jediný chrám v Egypte, ktorý je postavený pre dvoch bohov.

Stavba chrámu sa začala okolo roku 180 pred Kristom a bola dokončená za vlády rímskeho cisára Antonia Pia. Počas tejto doby bolo veľa prvkov pôvodného chrámu pridelených alebo prestavaných. Na vrchole chrámu je terasa s pekným výhľadom na rieku a širé údolie.

Kom Ombo Temple je bohatý na umenie a reliéfne práce. Vnútri chrámu nájdete veľké množstvo kamenných nápisov s hieroglyfmi a scénami zo starovekého Egypta. Mnohé z týchto reliéfov majú náboženský charakter a ukazujú rôzne rituály a obety, ktoré boli vykonávané v chráme.

Jeden z najzaujímavejších prvok chrámu je krokodýlí múzeum. V tomto múzeu môžete vidieť mumifikované krokodíly, ktoré boli pripisované božstvu Sobekovi. Krokodýli boli považované za posvätné zvieratá a boli uctievané ako symboly plodnosti a ochrany.

Okrem samotného chrámu je Kom Ombo aj výborným miestom na prechádzky po rieke Níl a objavovanie okolitých dedín a farmí. Môžete sa tiež vydať na trh v meste, kde si môžete zakúpiť tradičné egypťanské suveníry a remeslá.

Ak plánujete návštevu Egypta, určite nezmeškajte príležitosť navštíviť Kom Ombo Temple. Bude to výnimočný zážitok, ktorý vás prenesie do minulosti a umožní vám zažiť atmosféru starovekého Egypta. Chrám je nielen pre milovníkov histórie a archeológie, ale aj pre tých, ktorí chcú zažiť jedinečnú kultúru tohto nádherného kúsku sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Kom Ombo Temple


Otázky a odpovede týkajúce sa chrámu v Kom Ombo v Egypte:

1. Aké je vstupné do chrámu v Kom Ombo?
Odpoveď: Vstupné do chrámu v Kom Ombo je 140 egyptských liber.

2. Aké sú úvodné hodiny návštevy chrámu v Kom Ombo?
Odpoveď: Chrám v Kom Ombo je otvorený dennodenne od 9.00 do 17.00 hod.

3. Kedy bol chrám v Kom Ombo postavený?
Odpoveď: Chrám v Kom Ombo bol postaven v období vlády faraóna Ptolemaia VI. Philometora v období 180-145 pred n.l.

4. Ktoré božstvá sú uctievané v Kom Ombo chráme?
Odpoveď: V Kom Ombo chráme sa uctievajú božstvá Sobeka a Haroerisa.

5. Je možné prejsť celý chrám v Kom Ombo?
Odpoveď: Áno, návštevníci majú prístup ku všetkým častiam chrámu.

6. Aké je hlavné archeologické zariadenie v chráme v Kom Ombo?
Odpoveď: Hlavné archeologické zariadenie v chráme je "Chambers of the crocodile", s mikroskopickými obrazmi Sobekových povinnej.

7. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do chrámu v Kom Ombo?
Odpoveď: Možnosti pre návštevníkov sú vláčik, taxi alebo organizovaná prehliadka.

8. Je vhodné turistom oblečenie v chráme v Kom Ombo?
Odpoveď: Áno, prechod cez chrám vyžaduje slušné oblečenie a ženy by mali nosiť šaty alebo sukne a pokrytie ramien. Produkcia fotografií alebo videí chrámu je povolená, ale pri vstupe do miestnosti so zakázaným fláškou.

9. Koľko času potrebujete na návštevu chrámu v Kom Ombo?
Odpoveď: Pokiaľ plánujete celkom prechádzať cez chrám, odporúča sa 1 až 2 hodiny.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky