Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Egypt Siwa Oasis

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Siwa Oasis


1. Kde presne sa nachádza Siwa Oasis?
Siwa Oasis sa nachádza v západnej časti Egypta, blízko púštnych oblastí.

2. Aké sú hlavné atrakcie a pamiatky v Siwa Oasis?
Medzi hlavné atrakcie a pamiatky v Siwa Oasis patria Siwa Fort, Temple of the Oracle, Temple of Amun a Cleopatra's Bath.

3. Ako sa dostanem do Siwa Oasis?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do Siwa Oasis je letecky do Káhiry a odtiaľ pokračovať na cestu autobusom alebo súkromným vozidlom.

4. Aké aktivity sa dajú v Siwa Oasis robiť?
V Siwa Oasis si môžete vychutnať jazdu na ťažných vozoch, kúpanie v termálnych prameňoch, pozorovať slávnu Siwa Oasis ležiacu pod hviezdami a vychutnať si tradičnú egyptskú kuchyňu.

5. Koľko času by som mal stráviť v Siwa Oasis?
Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v Siwa Oasis, aby ste mohli preskúmať všetky jej atrakcie a pamiatky.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Siwa Oasis?
V Siwa Oasis je k dispozícii niekoľko hotelov, kempov a tradičných egyptských domov (mud huts) na ubytovanie.

7. Aký je ideálny čas na návštevu Siwa Oasis?
Najlepšie obdobie na návštevu Siwa Oasis je od októbra do apríla, keď je teplota príjemná a vyhnete sa horúcemu letnému počasiu.

8. Aké bezpečnostné opatrenia by som mal v Siwa Oasis dodržiavať?
Pri návšteve Siwa Oasis je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nosenie ochranného opaľovacieho krému a vody pri prechádzkach v púšti.

9. Potrebujem vízum na návštevu Siwa Oasis v Egypte?
Áno, turisti z väčšiny krajín potrebujú vízum na vstup do Egypta. Víza je možné získať na letisku v Káhire alebo online.

10. Ako je najlepšie preskúmať Siwa Oasis?
Najlepším spôsobom na preskúmanie Siwa Oasis je s miestnym sprievodcom alebo pomocou organizovaných výletov, ktoré zahŕňajú prepravu, stravovanie a ubytovanie.


Letenka Egypt Siwa Oasis


Egypt Siwa Oasis je fascinujúcou destináciou, ktorú by ste nemali prehliadnuť, ak sa chystáte navštíviť Egypt. Toto malebné miesto sústredené okolo oázy je ukryté medzi piesčitými dunami a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na život v púšti.

Cesta do Egypta Siwa Oasis je jednoduchá a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letu. Letecká doprava je rýchla a pohodlná, a umožňuje vám cestovať z hlavných európskych miest až priamo do Egypta.

Po prílete do Egypta si budete môcť vychutnať úžasný výhľad na oázu Siwa. Táto zelená oáza je osídlená miestnymi obyvateľmi, ktorí tu žijú už celé stáročia. Budete mať možnosť preskúmať ich tradičné domy a poznať ich životný štýl. Niekedy môžete vidieť miestnych ťažiť soľ zo slaných jazier a obdivovať toto tradičné remeslo.

Egypt Siwa Oasis je známa aj svojimi mnohými historickými miestami a pamiatkami. Jedným z nich je hrobka Alexandera Veľkého, ktorý navštívil túto oázu v roku 331 pred Kristom. Hrobka je architektonickým zázrakom a niečo, čo by ste určite nemali prehliadnuť počas svojej návštevy.

Okrem toho tu môžete navštíviť aj nádherné staroveké chrámy a pamätníky, ktoré sú súčasťou egyptského rozprávania. Napríklad chrám Amun-Ra, ktorý je dodnes zachovaný, je jedným z najvýznamnejších miest v oáze Siwa. Jeho starobylá architektúra a krásny výhľad na okolitú krajinu vás určite uchváti.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a aktívny oddych, oáza Siwa v Egypte ponúka aj mnoho možností. Môžete sa vydať na jazdu na kameľoch po piesčitých dunách, objavovať najodľahlejšie kúzlo púšte alebo sa kúpať v studenej vode jazera Mariut, ktoré je plné minerálov a má terapeutické účinky.

Nie je aj čudné, že Egypt Siwa Oasis je stále viac obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Tento kúsok raja v strede púšte vám poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý uvidíte iba na málo miestach na svete.

Takže ak plánujete navštíviť Egypt, nezabudnite zahrnúť do svojich plánov aj Egypt Siwa Oasis. Letecká doprava vám ponúkne pohodlný prístup do tejto malebnej oázy, kde sa môžete ponoriť do histórie, kultúry a prirodzeného bohatstva tejto úžasnej destinácie.


Dovolenka Egypt Siwa Oasis


Egypt patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie na svete a veľmi často si vyberieme známe miesta ako Pyramídy alebo Luxor. Máloktorý turista sa ale dostane až do oázy Siwa Oasis, ktorá ponúka úplne inú atmosféru a skúsenosť ako klasické turistické miesta v Egypte.

Siwa Oasis sa nachádza na severozápade Egypta a je známa svojou krásnou prírodou, starobylými pamiatkami a jedinečnou kultúrou miestnych obyvateľov, ktorí sa nazývajú Siwania. Oáza je obklopená púšťou a dalo by sa povedať, že je to ostrov uprostred piesku. K Siwe sa dá dostať len ťažko a cesta sa určite oplatí.

V Siwe sa nachádza množstvo artefaktov a starých stavieb, ktoré sú dôkazom histórie tohto miesta. Najznámejšou pamiatkou je starobylé mesto Shali, ktoré bolo postavené už pred 13. storočím. Dnes už je toto mesto v ruinách, ale stále púta pozornosť svojou krásou a históriou.

Okrem kultúry a pamiatok, Siwa Oasis ponúka aj mnoho prírodných krás. V oáze sa nachádza množstvo oáz s čistou vodou, ktoré sa dajú využiť na kúpanie. Okrem toho sa v Siwe nachádzajú aj horúce pramene, ktoré sú populárne medzi turistami a poskytujú úľavu od horúceho egypstkého počasia.

Aj keď Siwa Oasis nie je najznámejšia turistická destinácia v Egypte, určite si zaslúži vašu pozornosť. Tento unikátny kút sveta je určite stojí za návštevu a poskytne vám neopakovateľnú skúsenosť, ktorú by ste nikdy nezažili v turistickej metropole ako je Cairo alebo Hurghada.


Počasie Egypt Siwa Oasis


Egypt Siwa Oasis je jedným z najkrajších miest na severe Egypta. Nachádza sa v púšti Líbyjského údolia a je jedným z najväčších oázových systémov na svete. Táto oáza je známa svojou úžasnou prírodou, historickými pamiatkami a jedinečnou kultúrou.

Počasie v Egypt Siwa Oasis je ovplyvnené svojou polohou v púšti a je typické pre tropické podnebie. Počas dlhých letných mesiacov od mája do septembra sa teploty nezahrávajú až do 40 °C a môžu dokonca vzrásť až na 50 °C. Tieto horúčavy sú spôsobené blízkosťou Sahary a vlnou tepla, ktorá sa dostáva do oblasti. Veľké množstvo slnečného svetla a minimálne zrážky robia z tohto obdobia veľmi suché a horúce obdobie.

Počas jesenných mesiacov, od októbra do decembra, teploty začnú klesať a dosiahnuť priemerné hodnoty okolo 25 °C počas dňa. Noci sú chladnejšie, priemerne okolo 15 °C. Toto obdobie je považované za najpríjemnejšie, pretože teploty ustúpia a je príjemné sa túlať oázou, obdivovať scenériu a užívať si oddych v tieni palmových stromov.

Zimné mesiace, od januára do marca, sú relatívne miernym obdobím v oáze Siwa Oasis. Denné teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C a noce sú chladné, priemerne okolo 10 °C. Toto obdobie je taktiež vhodné na návštevu oázy a objavovanie jej úžasov.

Na jar, od apríla do mája, teploty začínajú stúpať a približujú sa letným hodnotám. Priemerné denné teploty sú okolo 30 °C, nočné teploty okolo 20 °C. Toto obdobie je vhodné na objavovanie krásnej prírody oázy, prechádzanie sa okolo starobylých pamiatok a užívanie si pohodového podnebia.

Počas celého roka je však potrebné byť pripravený na veľmi suché podmienky, pretože viac ako 90% dní je bez zrážok. Je dôležité mať s sebou dostatočné zásoby vody a vhodné oblečenie, ktoré ochráni pred slnečnými lúčmi.

Zhrnutím, Siwa Oasis je jedinečnou destináciou, kde môžete zažiť krásy púšte a vychutnať si jej špecifické podnebie. Horúče letá, príjemné jeseň a jar a mierny zimný chlad vytvárajú rozmanité zážitky pre návštevníkov.


Ubytovanie Egypt Siwa Oasis


Egyptská oáza Siwa je jednou z najkrajších a najosobitejších destinácií v Egypte. Táto malebná oáza sa nachádza na severe krajiny a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok, ako sa vrátiť v čase do starovekého Egypta.

Ubytovanie v Siwa Oasis je rovnako nezabudnuteľné ako samotná oáza. Hoci toto miesto stále nie je takým populárnym turistickým cieľom ako Káhira či Hurghada, ponúka širokú paletu možností pre ubytovanie.

Ak si želáte zažiť úplný luxus a pôvab staroveku, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z historických hotela v Siwa Oasis. Tieto hotely sú obvykle starobylé budovy so zachovalými tradičnými prvkami, ako sú kruhové stropy a zaujímavá architektúra. Máte možnosť ubytovať sa v starých palácoch alebo elegantných vilách, ktoré sú premenené na hotely.

Tieto historické hotely vám poskytnú výnimočný pohľad na oázu a okolitú prírodu. Môžete si vychutnať krásne výhľady zo svojho okna alebo si oddýchnuť na terase s panoramatickým výhľadom. Tieto hotely sú zvyčajne vybavené modernými zariadeniami, ako je klimatizácia a bezplatné Wi-Fi pripojenie, aby ste mali pohodlný pobyt.

Ak preferujete niečo jednoduchšie a autentickejšie, môžete si vybrať z množstva kamenných chatiek a bungalovov. Tieto malé ubytovacie jednotky sú obklopené prírodou a majú jedinečný charakter oázy. Niektoré z nich majú dokonca vlastné záhrady, v ktorých sa pestujú tradicionálne plodiny. Ubytovanie v týchto chatkách vám poskytne príležitosť prežiť si autentický a blízky zážitok s miestnymi obyvateľmi oázy.

Siwa Oasis ponúka aj možnosť tábořenia a glampingu. Tieto tábory vám umožnia prespať pod hviezdami a zažiť magickú atmosféru púštnej noci. Môžete si vybrať medzi pobytom v tradičných plachtových stanoch alebo v luxusnejších stanoch so všetkými potrebnými zariadeniami a súkromím. Tieto tábory ponúkajú aj rôzne aktivity, ako sú jazda na koni, kameľoch, sandboarding alebo relaxácia v termálnych prameňoch.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, v Siwa Oasis sa určite zamilujete do okolitého prostredia a prírody. Počas pobytu vás čaká nespočet príležitostí na objavovanie oázy, ako sú návšteva miestnych hrobiek, medených hor, palmy a starodávneho mesta Siwa. Môžete tiež vyskúšať tradičné egyptské jedlá a lokalne vyrobené produkty, ako je olivový olej, med a datle.

Ubytovanie v Egypte v Siwa Oasis je jeden z najlepších spôsobov, ako sa ponoriť do histórie a kultúry Egypta. To všetko pri skvelej starovekej atmosfére a úchvatnej prírode oázy.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky