Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Egypt White Desert National Park

Dovolenka Egypt White Desert National Park


Egyptská White Desert National Park - Skvost prirodzeného krásy a divokosti

Egypt je známy svojou bohatou históriou, pyramidami a slávnym Ríšom starovekého Egypta. Je však aj domovom prírodných zázrakov, jedným z nich je White Desert National Park. Nachádza sa na západnom pobreží Egypta, približne 500 kilometrov od Káhiry, a predstavuje jedinečné miesto, ktoré si návštevníci nemôžu nechať ujsť pri svojej dovolenke v Egypte.

White Desert National Park je plochými bielymi skalami pokrytá oblasť s rozlohou viac ako 3000 kilometrov štvorcových. Tieto vápencové formácie vytvárajú neobyčajnú krajinu, v ktorej sa návštevníci cítia ako keby sa ocitli na inej planéte. Farba skál sa mení v závislosti od slnečného svitu, čím vytvára pôsobivé odtiene oranžovej, hnedožltej a bielych farieb.

Hlavnou atrakciou parku je skalná formácia nazývaná "Dětem", kvôli svojmu tvaru, ktorý pripomína množstvo hnedých veľryb pri sebe. Návštevníci majú možnosť prechádzať sa medzi týmito skalami a obdivovať ich jedinečný tvar. Ďalšou populárnou skalnou formáciou je "Krakora", ktorá vytvára zaujímavé tvary a prekvapujúce optické ilúzie.

Okrem skalných formácií má park aj bohatú faunu a flóru. Návštevníci môžu vidieť vzácne druhy rastlín a zvierat, ako napríklad ibisy, lišky, kočky diviačie alebo dikobrazy. Park je tiež domovom mnohých druhov vtákov, čo robí z neho raj pre milovníkov ornitológie.

Ak sa rozhodnete navštíviť White Desert National Park, môžete si vybrať zo viacerých aktivít. Jednou z možností je táborácky výlet, kde strávite noc pod oblohou a budete mať možnosť obdivovať nádhernú hviezdnu oblohu ďaleko od svetelného smogu. Pre horolezcov je tu tiež mnoho skalných stien na prekonanie. Turisti si môžu prenajať vozidlo a preskúmať park na dobrodružnej jazde terénnym autom.

Pri návšteve parku je nevyhnutné mať so sebou dostatok vody a ochranných prostriedkov proti slnku, pretože oblasť je veľmi suchá a horúca. Turisti by tiež mali rešpektovať prírodné prostredie a nedotýkať sa ani poškodzovať skalné formácie.

White Desert National Park je skutočným klenotom Egypta a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na prírodnú krásu a divokosť. Je to miesto, ktoré vám umožní uniknúť od rušnej atmosféry mesta a stráviť čas v harmónii s prírodou. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania, Egyptská White Desert National Park je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt White Desert National Park


1. Čo je to Egypt White Desert National Park?
Egypt White Desert National Park je park v Egypte, známy svojou jedinečnou beloučkou poušťou, ktorá vytvára zaujímavé kamenné útvary.

2. Čo je najlepší čas na návštevu Egypt White Desert National Park?
Najlepší čas na návštevu parku je v zime (november - březen), keď sú nižšie teploty a je príjemnejšie pochodovať.

3. Ako sa dostať do Egypt White Desert National Park?
Park sa nachádza asi 500 kilometrov západne od Káhiry a najlepšie je sa tam dostať súkromným autom alebo na organizovanej exkurzii.

4. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je poplatok 150 EGP (asi 8,50 USD) na osobu.

5. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku sa dajú robiť rôzne aktivity, ako je prechádzka po poušti, fotografovanie kamenných útvarov, táborenie, jazda na koňoch alebo jazda na motoroch.

6. Kam sa dá prespať v parku?
V parku sa dajú prespať v stane, alebo v hoteli v blízkom meste Baharija Oasis.

7. Má park nejaké obmedzenia?
Áno, v parku platia určité obmedzenia, ako napríklad nejezdiť mimo cesty alebo nezbierať kamene.

8. Čo si musím zobrať so sebou pri návšteve parku?
Pri návšteve parku si musíte zobrať dostatok vody, opaľovacieho krému, klobúka, oblečenie na ochranu pred slnečným žiarením, stan, spacie vaky a potraviny.


Letenka Egypt White Desert National Park


Egypt White Desert National Park is a hidden gem located in the western part of the country, renowned for its stunning landscapes and unique rock formations. The park is a must-visit destination for nature lovers, adventurers and photographers alike. Getting to this desert wonderland is easy with several airlines offering flights to Egypt from major cities worldwide.

This national park is located in the Farafra depression and spans approximately 3000 square kilometers. It is known as the White Desert because of the white rocks and limestone formations that can be found throughout the park, giving the landscape a surreal and otherworldly appearance. Some of the most popular formations in the park include the mushroom rock and the chicken and rabbit rocks.

Aside from the incredible rock formations, the park is home to a rich variety of flora and fauna. Visitors might be lucky enough to spot the elusive white desert fox or one of the many bird species that call the park home.

One of the best ways to explore the park is by taking a guided tour with a knowledgeable local tour guide. The guides can take visitors to the most interesting rock formations, help spot desert wildlife and share insider knowledge about the park's history and geology.

Visitors can also camp and stargaze in the park, enjoying a night under the wide-open skies with clear views of the stars. It is an unforgettable experience to enjoy the silence of the desert, surrounded by nature that has been untouched for millions of years.

In summary, a trip to Egypt White Desert National Park is a must for anyone visiting the country. The beauty and uniqueness of the park's landscape are sure to leave visitors in awe and create memories that will last a lifetime. So why wait? Book your flights to Egypt now and experience one of the world's most extraordinary natural wonders.


Ubytovanie Egypt White Desert National Park


Egyptská Biela púšť je jedinečnou prírodnou oblasťou, ktorá ponúka úchvatné výhľady na neskutočné formácie v púšti. Nachádza sa v oblasti Farafra v Egypte a White Desert National Park je jedným z najpopulárnejších miest v tejto oblasti. Pre tých, ktorí chcú preskúmať tento kút Egypta, je tu množstvo ubytování, ktoré spĺňajú potreby a priania každého cestovateľa.

Ak hľadáte komfortné ubytovanie, najlepšou voľbou pre vás by mohol byť hotel v okolí Bielé púšte, ako napríklad Al Moudira Hotel, ktorý sa nachádza iba 28 kilometrov od parku. Tento hotel je navrhnutý v tradičnom egyptskom štýle a ponúka exkluzívne izby a apartmány s moderným zariadením a vlastnou kúpeľňou. Je to skvelá voľba pre tých cestovateľov, ktorí hľadajú pohodlie a luxus po náročnom dni strávenom v púšti.

Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchšie ubytovanie, môže byť dobrá voľba tábor v Bielom parku púšti. Môžete si vybrať medzi tradičnými stany Beduínského štýlu alebo väčšími stany s vlastnou kúpeľňou. Táto možnosť ubytovania vám umožní bližšie spoznať kultúru Beduínskeho života a jeho zvyky. Tábor v Bielom púštnom parku je tiež skvelým miestom pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť s priateľmi alebo rodinou noci pod hviezdami.

Ak chcete skúsiť niečo úplne odlišné, môžete si zvoliť prebitie noci v Bielom púštnom parku. To vám umožní skúsiť si, ako to v púšti funguje, a návšteva dobrej hudby, tancovanie okolo ohňa a skvelo strávený čas s miestnymi obyvateľmi. Navyše, táto skúsenosť je veľmi cenovo dostupná v porovnaní s ostatnými možnosťami ubytovania.

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétne ubytovanie, uistite sa, že sa informujete o dostupných ponukách a poplatkoch. Nezabudnite zavčasu zarezervovať svoje ubytovanie, pretože Biela púšť je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest v Egypte a priam ťahá na seba množstvo návštevníkov. S príchodom turistov sa však zvyšuje aj poptávka po ubytovaní, takže to vaším plánom pridáva ďalší dôvod, aby ste sa rozhodli vybrať skoro. Slovom skúste naplánovať a rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste si mohli naplno vychutnať nádhernú a jedinečnú krásu Bielé púšte.


Počasie Egypt White Desert National Park


Egyptský White Desert National Park je fascinujúcim prírodným zázrakom, ktorý vám môže vyfúknuť dych. Táto krajina, ktorá sa nachádza v strede púšte Sahara, ponúka scenériu, ktorú by ste na tomto svete ťažko našli niekde inde.

Počasie v Egypte sa môže javiť ako jednosmerná záležitosť - horúčava. Na návštevu White Desert National Park je však potrebné poznať trošku viac o danom regióne a jeho klíme.

V lete je tu naozaj teplučko - teploty sa vyšplhajú na približne 38 °C až 40 °C. Je to teda obdobie, kedy by cestovateľ mal byť skutočne opatrný a prípadne sa vybaviť chráničkami sluchu, ochranou pred slnkom a tekutinami.

Naopak, najlepším obdobím na návštevu Egyptu je zima. Teploty sú podstatne príjemnejšie, pohybujú sa v rozmedzí od 16 °C do 24 °C. Ideálne je teda, ak si turisti vyberú november až marec ako obdobie, kedy navštívia túto krásu.

Keď už sme pri tom, čo by si turista pre návštevu White Desert National Park mal obliecť? Ako sme už spomenuli, chráničky sluchu a ochrana pred slnkom sú nevyhnutnosťou. Čo sa týka oblečenia, najlepšie je vziať si niečo ľahkého a pohodlného.

Takže, ak sa rozhodnete navštíviť Egyptský White Desert National Park, nezabudnite sa pripraviť na horúce počasie, ale zároveň nezabudnite na to, že sa nachádzate v púšti, takže oblečenie musí byť prispôsobené krajine, ktorú navštívite. V každom prípade, táto krajina vám ponúkne neopakovateľný zážitok, ktorý určite nevynecháte.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky