Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Ekvádor Quilotoa Lagoon

Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quilotoa Lagoon


1. Čo je Quilotoa Lagoon?

Quilotoa Lagoon je kráterové jazero, ktoré sa nachádza v Ekvádore v provincii Cotopaxi. Jazero je obklopené krásnou krajinou obklopenou horami a pralesmi.

2. Ako sa dostať na Quilotoa Lagoon?

Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom z hlavného mesta Quito, ktorý trvá približne 4 hodiny. Existujú aj súkromné prenájmy áut alebo taxíkov. Po príchode musíte absolvovať krátku turistickú cestu k jazeru.

3. Je Quilotoa Lagoon bezpečná pre turistov?

Áno, Quilotoa Lagoon je bezpečná pre turistov. Napriek tomu je však potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a dávať pozor pri chôdzi po okraji krátera.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Quilotoa Lagoon?

Najlepšou dobou na návštevu Quilotoa Lagoon je obdobie sucha, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období je obloha obvykle čistá, čím sa zaručí najlepšie výhľady na jazero a okolitú krajinu.

5. Je možné plávať v Quilotoa Lagoon?

Nie, plávanie v Quilotoa Lagoon nie je povolené. Voda v jazere je príliš studená a hĺbková a môže byť nebezpečná pre nepamätných plavcov.

6. Aké ďalšie aktivity sú k dispozícii v okolí Quilotoa Lagoon?

Okolie jazera je bohaté na turistické aktivity, ako sú túry, jazda na koniach, jazda na bicykli a kajakárstvo. Existuje niekoľko turistických chát, v ktorých sa môžete ubytovať, alebo si môžete vybrať u vchodu do rezervácie od miestnych obyvateľov a podporiť tak miestnu komunitu.

7. Musím platiť vstupné na Quilotoa Lagoon?

Áno, pre vstup do rezervácie je potrebné zaplatiť vstupné, ktoré sa líši v závislosti od miesta pochádzania turistov. Pri vstupe sa vyžaduje platba rozpočtu, ktorú je možné zaplatiť v hotovosti alebo kreditnou kartou.


Počasie Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v Južnej Amerike s mnohými krásnymi miestami, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je Laguna Quilotoa.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v centrálnom Ekvádore a je jedným z najkrajších vodných útvarov v Ekvádore. Laguna Quilotoa sa nachádza v kráteri sopky, ktorá je stará viac ako 800 rokov. Sopka bola poslednýkrát aktívna v roku 1280 a je dnes považovaná za zaniknutú.

Quilotoa Lagoon je jedinečná jazera so zeleno-modrou farbou, ktorá pritahuje mnoho turistov z celého sveta. Mnohí turisti túto oblasť navštevujú nielen kvôli jazere, ale aj kvôli svojej okolitej prírode, kde sa nachádza mnoho druhov flóry a fauny.

Okolitá príroda pozostáva z horských hrebeňov a údolí. Tieto hory a hrebeňom poskytujú nádherný výhľad na jazero. Najlepším miestom na pozorovanie jazera je z veľkého krátera. Na vrchol krátera vedie chodník, ktorým je možné sa dostať do svojho vrcholu a pozorovať nádherný výhľad na jazero.

Počasie v Quilotoa Lagoon sa mení v závislosti od ročného obdobia. V lete sa teploty pohybujú v priemere okolo 22 °C a v zime je teplota nižšia. Najlepším obdobím návštevy je od mája do júla a od októbra do decembra, kedy sa počasie vo väčšine regiónov krajiny výrazne zlepšuje.

Vzhľadom k tomu, že Quilotoa Lagoon sa nachádza v pohorie Andes, je krajina v oblasti veľmi zaujímavá aj pre turistov, ktorí sa zaujímajú o horolezectvo a turistiku. Okolitá príroda ponúka tiež množstvo turistických trás, ktoré sa konajú v okolí jazera.

Návštevu Quilotoa Lagoon si nemôže dovoliť vynechať každý turista, ktorý sa zaujíma o prírodu a krásne vodné útvary. Pre svoju jedinečnosť a krásu stojí Laguna Quilotoa za návštevu.


Letenka Ekvádor Quilotoa Lagoon


Cestovanie je pre mnohých obľúbenou aktivitou a snom je objaviť nové a exotické miesta na našej planéte. Jedným z týchto fascinujúcich miest je Ekvádor, ktorý sa pýši množstvom úžasných prírodných krás. Jednou z nich je i Quilotoa Lagoon, ktorá si získava čoraz väčšiu pozornosť medzi cestovateľmi.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v kráteri sopky v okrese Cotopaxi v Ekvádore. Tento kráterový jazero je známe svojou krásnou tyrkysovou farbou, ktorá je výsledkom minerálov prítomných v jazere. Je obklopená strmými skalnými stenami a rozhodne ponúka prekrásny výhľad.

Prečo si zarezervovať letenku do Ekvádoru a navštíviť Quilotoa Lagoon? Hlavným dôvodom je samozrejme úžasná príroda, ktorá vás ohromí. Cesta na toto miesto je samotným dobrodružstvom, pretože väčšina turistov musí absolvovať niekoľkohodinovú túru pomedzi Andské pohoria, aby sa dostali k jazeru. Táto túra vás bude sprevádzať panoramatickými výhľadmi a stretnete aj miestnych obyvateľov, ktorí vás okúzlia svojou jedinečnou kultúrou.

Po príchode k Quilotoa Lagoon budete odmenení pohľadom na neskutočne modré jazero obklopené zelenou prírodou. Ak si prinesiete fotoaparát, môžete sa tešiť na zaujímavé zábery, ktorými si budete môcť zvečniť túto vzácnu prírodnú krásu. Odvážnejší môžu dokonca vyskúšať aj plavenie sa v jazere, ktoré je vďaka svojej sopečnej povodni nebezpečne chladné.

Quilotoa Lagoon je tiež obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa zaujímajú o ekoturizmus. Okolie jazera ponúka množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú cez horské dedinky a pastoračné farmy. Máte možnosť spoznať miestnych roľníkov a zoznámiť sa s ich tradičným spôsobom života. Je to skvelá príležitosť na to, aby ste sa oboznámili s kultúrou Ekvádoru a ochutnali ich tradičné jedlá.

Ak chcete navštíviť Quilotoa Lagoon, potrebujete letenku do Ekvádoru. Existuje niekoľko národných a medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Quita, hlavného mesta Ekvádoru. Po prílete do Quita budete musieť cestovať na juh, aby ste sa dostali do oblasti Cotopaxi, kde sa nachádza jazero. Najlepšou možnosťou je si prenajať miestnu dopravu alebo využiť organizované výlety.

Nezáleží na tom, či ste nadšený turista, dobrodruh alebo milovník prírody, Quilotoa Lagoon je miestom, ktoré určite stojí za návštevu. Táto turistická atrakcia je prekvapujúco krásna a okúzľujúca, ponúka vám nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Dovolenka Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je krajinou, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a atrakcií. Medzi najkrajšie miesta krajiny patrí bezpochyby Quilotoa Lagoon - kráterové jazero odvodené z sopky. Tá sa nachádza v západnej časti Ekvádoru v Andských horách a je to jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v povodí rieky Guayllabamba a jej rozloha je približne 2,5 kilometra. Jeho nádherná modrá voda a pekné okolie dokážu skoro každého pohltiť. Všetko okolo je pokryté zelenými lesmi a vysokými horami, čo robí z miesta prírodný raj.

Úchvatný výhľad ponúka aj prechod okolo krátera, ktorý trvá približne štyri hodiny. Počas prechádzky po vysokých horách si môžete vychutnať nádherné výhľady na okolie, mnohé horské vrcholy a údolia aj s pastvinami, kde sa pasú ovce a kravy. Človek si tam pripadá malý, lebo v tomto krásnom a obrovskom svete vládne samotná príroda.

Okolité horské osady sú tiež veľmi pekné, kde sa môžete zoznámiť s každodenným životom miestnych ľudí. Okolie jazera Quilotoa poskytuje aj mnohé možnosti pre turistov a príležitosti na prechádzky rajskou prírodou.

Je dôležité si návštevu Quilotoa Lagoon naplánovať dobre a byť pripravený na náročnú cestu soťahmi horami a kamenitými cestami. Mnoho turistov sa rozhodne pre prístup do miesta autobusom zo známeho miesta ako je napr. Quito. Taktiež sú v oblasti k dispozícii pokojné hostely a ubytovanie s výhľadom na kráter.

Ak sa chcete dostať do vnútra krátera, potom by ste sa mali pripraviť na strmý zostup do miesta s kráterovým jazerom. Väčšina turistov sa však uspokojí s výhľadom z okraja krátera, ktorý takisto ponúka úžasné zážitky.

Navštívte toto krásne miesto a dovolte si nájsť pokoj v krásnej prírode, ktorá vás aj dnes dokáže ohromiť.


Ubytovanie Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je zemou, ktorá ponúka prírodné krásy, ktoré nadchnú každého, kto sa sem rozhodne prísť na dovolenku. Jedným z najkrajších miest, ktoré Ekvádor ponúka, je bezpochyby Quilotoa Lagoon. Ubytovanie v tejto oblasti je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú krásu a zároveň možnosť relaxovať a oddýchnuť si po náročných túrach.

Quilotoa Lagoon je kráterom stratovulkánu v nadmorskej výške 3 914 metrov. Vodná nádrž, ktorá sa v ňom nachádza, má nádhernú zelenkavú farbu, ktorá sa mení v závislosti od svetelných podmienok. Okrem toho sa na jej hladine odrážajú okolité kopec a vrchy, čím vytvárajú jedinečnú krajinu, ktorá je hodná pozornosti. Celková prechádzka okolo krátera zvyčajne trvá asi tri hodiny a stojí za to.

Ak si chcete túto nádhernú oblasť vychutnať, najlepšou možnosťou na ubytovanie sú hostely a rodinné penzióny. Na výber máte medzi rôznymi ubytovacími možnosťami, ktoré zodpovedajú každému rozpočtu a preferenciám. Niektoré hostely sa nachádzajú priamo v oblasti krátera a ponúkajú vám neuveriteľné výhľady na tuhle krásu. Ostatné ubytovacie zariadenia sú umiestnené v blízkosti, takže si môžete vybrať, či sa chcete ubytovať priamo pri kráteri, alebo radšej mať blízko k obchodom a reštauráciám.

Ak sa rozhodnete zostať v hosteli, môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami ubytovania od bežných izieb po spoločné priestory ako spálne, jedáleň alebo dokonca obývačku. V spoločných priestoroch sa môžete stretnúť so zvyškom backpackerov z celého sveta a zdieľať si zážitky alebo získavať tipy na ďalšie miesta, ktoré v Ekvádore určite stojí za návštevu.

Okrem toho, že vás hostely ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie, väčšina z nich ponúka aj rôzne aktivity a ponuky, ako napríklad prenájom bicyklov, turistických výletov alebo výletov na koni. Tieto aktivity vám poskytnú príležitosť spoznať krásy okolia a rozmanitosť kultúry Ekvádora.

Celkovo je ubytovanie v oblasti Quilotoa Lagoon ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť krásu a relaxáciu v Ekvádore. Hostely a rodinné penzióny v oblasti ponúkajú ceny pre tých s rôznym rozpočtom, a preto sú ideálne pre každého cestovateľa. Táto nádherná oblasť určite stojí za to vidieť a ubytovanie v nej vám umožní prežiť to najlepšie, čo Ekvádor ponúka.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky