Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Ekvádor Quito (hlavné mesto)

Počasie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krajina, ktorá sa nachádza v Andskom regióne Južnej Ameriky. Jedným z jeho najdôležitejších miest je hlavné mesto Quito. Toto mesto má veľmi jedinečné počasie, ktoré sa odlišuje od väčšiny iných miest v Ekvádore.

Quto leží na južnej pologuli a nachádza sa vo výške 2 850 metrov nad morom. Jeho poloha v Andách má za následok, že tu prevláda mierne podnebie po celý rok. V lete sú teploty miernymi, medzi 19 a 24 stupňami Celzia, a v zime sú chladné, s teplotami medzi 7 a 18 stupňami Celzia.

Miesto má svoje vlastné mikroklima, ktoré je silne ovplyvnené jeho geografickými vlastnosťami, okolitou horúčavou a vlhkosťou z amazonskej pralesa. Môže sa stať, že sa bude merať od 13-15°C priamo v meste, ale keď sa vystúpi nad mesto, môže teplota klesnúť až na 3°C. V niektorých chladných dňoch si turisti musia dať na seba viacero vrstiev oblečenia, aby sa cítili pohodlne.

Keďže mesto leží na rovníku, neexistuje žiadna výrazná sezóna dažďov, ale skôr dážde v Quito sa vyskytujú počas celého roka. Najviac zrážok spadne v mesiacoch február a máj. V zvyšku roka to môže byť na štandardy dažďo neho štátu suchý.

Čo sa týka klimatu, Quito má slnečné dni väčšinou v júli a auguste. Takže ak hľadáte dovolenku na niektorom mieste, kde je celoročne mierne počasie s nádherným scenériou z Andskej krajiny, Quito by mohlo byť vašou voľbou.

Odporúčame však, aby ste sa pripravili na rôzne poveternostné podmienky a boli flexibilní pri plánovaní vašej aktivity. Výlety a návštevy okolitých turistických atrakcií môžu zahrňovať príjemné počasie ako aj veľkú zima, dažde a mraky. Napriek tomu, že návšteva Quito počas daždivého alebo zimného obdobia môže byť zvláštnym zážitkom.

V zime, na druhej strane, by mal byť váš zoznam vecí na urobenie zameraný na miesta, kde si môžete vychutnať "čaj a horčicové listy" (aj bola zemiakový papán) alebo ochutnať iné miestne jedlá, ktoré vám pomôžu zahriať sa v chladnom počasí.

V Quito nájdete všetko od historických miest do moderných zariadení priamo v blízkosti budov UNESCO. Ak chcete vidieť život v tejto nádhere krajine a zároveň si vychutnať jeho klimatické podmienky, návšteva Quito vám môže poskytnúť všetko, čo hľadáte.


Ubytovanie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je malebná krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky. Je známe svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Jedno z najatraktívnejších miest na návštevu v Ekvádore je jeho hlavné mesto Quito. Quito je jedno z najvyššie položených hlavných miest na svete a je známe svojimi historickými pamiatkami a krásnym koloniálnym centrom. Ak sa chystáte navštíviť Quito, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie.

V Quito je možné nájsť rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných hotelov po skromné penzióny, je tu niečo pre každého.

Dobrým miestom na ubytovanie je historické centrum Quita. Toto časť mesta je zaradená na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a ponúka jedinečnú atmosféru. V centre mesta sa nachádza veľa krásnych koloniálnych budov, kostolov a námestí. Mnoho z týchto historických budov bolo premenených na ubytovacie zariadenia, čo umožňuje návštevníkom zažiť autentický zážitok.

Ďalšou výhodou ubytovania v historickom centre je, že môžete ľahko objavovať okolité atrakcie peši. Môžete navštíviť Baziliku Nuestra Señora de la Merced, ktorá je jednou z najstarších budov v meste. Nemenej úchvatná je aj Plaza de la Independencia, hlavné námestie mesta, kde nájdete množstvo reštaurácií a obchodov.

Ak preferujete moderné a luxusné ubytovanie, čo by ste mohli využiť je Mariscal, časť Quito známa svojim nočným životom a modernými hotelmi. Tu nájdete množstvo medzinárodných reštaurácií, barov a obchodov. Ubytovanie tu síce môže byť drahšie, ale ponúka viac možností pre tých, ktorí hľadajú moderné zariadenia a vyšší štandard.

Ďalšími populárnymi štvrtami pre ubytovanie v Quito sú La Floresta a La Carolina. Tieto časti mesta sú populárne medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi pre svoje moderné hotely, reštaurácie a obchody. Môžete si vybrať medzi bežnými hotelmi a apartmánmi, ktoré vám poskytnú viac súkromia a priestoru.

Ak hľadáte ubytovanie s rozpočtom, v Quito sú aj cenovo dostupné možnosti. Môžete si vybrať medzi lacnými hotelmi, hosťovskými domami a penziónmi. Tieto ubytovacie zariadenia sú spravidla jednoduchšie, ale stále ponúkajú dostatočný komfort pre pohodlný pobyt.

Pred rezerváciou ubytovania v Quito, zvážte svoje preferencie, rozpočet a polohu. Buďte si istí, že sa porozhliadnete po internete a prečítate si recenzie od predchádzajúcich hostí, aby ste si našli ideálne ubytovanie. Quito je fascinujúce mesto s bohatou kultúrou a historyou, a správne ubytovanie vám pomôže túto nádhernú destináciu ešte viac vychutnať.


Dovolenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor, krajina ležiaca v Južnej Amerike, je klenotom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. A ak hľadáte miesto s bohatou kultúrou a fascinujúcou históriou, nehľadajte ďalej ako hlavné mesto Quito. Tento článok vás prevedie dovolenkou v Quito, kde budete mať možnosť objaviť krásy tejto úchvatnej destinácie.

Quito, nachádzajúce sa na výške vyše 2800 metrov nad morom, je najvyššie položeným hlavným mestom na svete. Jeho očarujúca koloniálna architektúra a kameňom dláždené ulice lákajú návštevníkov z celého sveta. Mesto je zároveň zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Jedným z hlavných turistických miest v Quitu je historické centrum, známe ako "El Centro Histórico". Práve tu sa nachádza Plaza de la Independencia, hlavné námestie mesta, s významnými budovami ako je Palác spravodlivosti a katedrála Metropolitan. Prechádzka uličkami tohto koloniálneho centra vás prenesie do minulosti a umožní vám objaviť poklady z minulých storočí.

Ak máte záujem o duchovnú stránku mesta, môžete navštíviť Baziliku "Compañía de Jesús", ktorá je jednou z najkrajších a najbohatšie zdobených chrámov v Ekvádore. Jej interiér je zdobený zlatom a jej architektúra je majstrovským dielom barokovej architektúry.

A čo panoramatický výhľad na mesto a okolitú krajinu? V tom prípade je tu TeleferiQo, jedna z najvyšších lanoviek na svete. Počas jazdy lanovkou dostanete úžasný výhľad na Quito a majestátnu horu Pichincha, ktorá sa týči nad mestom. Na vrchole Pichinchi je možné absolvovať aj rôzne turistické trasy, ktoré ponúkajú nádherné scenérie a divokú prírodu.

Okrem svojich historických a kultúrnych pokladov má Quito aj mnoho prírodných krás. Napríklad Západná oblasť, známa ako "Mitad del Mundo", čo znamená "polovica sveta". Tu sa nachádza múzeum, ktoré oslavuje geografický rovník. Môžete si tu dokonca postaviť priamu nohu na južnej a severnej pologuli súčasne!

Pre dobrodruhov sú v okolí Quita k dispozícii rôzne aktivity, ako sú trekkingy v horách, rafting na rýchlych riekach či výlety do Amazonskej džungle. Takže ak radi objavujete a vydávate sa na dobrodružstvo, nezabudnite si zarezervovať čas na tieto nezabudnuteľné zážitky.

Dovolenka v Quito je zaručene jedinečným zážitkom. S jeho bohatou históriou, kultúrou a prírodnou krásou, budete mať možnosť objaviť všetko, čo túto úchvatnú destináciu ponúka. Takže neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do Quito, hlavného mesta Ekvádoru.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quito (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Quito?
Quito sa nachádza v Ekvádore, na západnom pobreží Južnej Ameriky.

2. Aké je hlavné mesto Ekvádoru?
Hlavným mestom Ekvádoru je Quito.

3. Aké je počasie v Quito?
Quito má mierne podnebie s teplými deňmi a chladnými nocami. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C a 25 °C.

4. Koľko obyvateľov má Quito?
Podľa odhadov má Quito približne 2,8 milióna obyvateľov.

5. Čo môžem navštíviť v Quito?
V Quito môžete navštíviť množstvo historických pamiatok, ako je napríklad historické centrum s jeho pešou zónou, Bazilika Novej Panamy a ikonický Monument Mitad del Mundo. Môžete tiež vycestovať do okolitých prírodných rezervácií, ako je napríklad Cotopaxi alebo TelefériQo.

6. Ako sa dostanem do Quito?
Quito má medzinárodné letisko Mariscal Sucre, ktoré je spojené so mnohými medzinárodnými destináciami. Môžete tiež prísť do Quito vlakom, autobusom alebo autom.

7. Aké sú miestne kulinárske špeciality v Quito?
V Quito si môžete vychutnať tradičné ekvádorské jedlá, ako je ceviche (kyslá ryba), empanadas (morčacie krokety) a locro de papa (zemiaková polievka). Nezabudnite ochutnať aj cukrovú trstinu, ktorá je veľmi populárna v Ekvádore.

8. Aké sú miestne kultúrne udalosti v Quito?
Quito má bohatú kultúrnu scénu a mnoho udalostí počas celej sezóny. Niektoré z najvýznamnejších festivalov sú Semana Santa (Veľká noc), Quitsato (oslava slnka) a Festival de la Luz (Festival svetla).

9. Koľko je časový posun v Quito?
Quito sa nachádza v časovej zóne Ekvádora, a to minus 5 hodín od Greenwichského času (GMT-5).

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Quito?
Ako v každom veľkom meste, je dôležité byť opatrný a dbať na osobnú bezpečnosť. Odporúča sa mať na pamäti základné bezpečnostné opatrenia ako obdobie štúdia a nevynášanie cenností na verejnosť.


Letenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Južnej Ameriky a je to jedno z najväčších zemepisných rozmanitostí na svete. Akých má Ekvádor kúzlo! Jazdiť sa na býkoch po zemi, hike po sopkách, lode Amazone alebo mať siesta v tichom prístave na tichom pobreží.

Hlavne mesto, Quito, je povestné svojou nezameniteľnou charmou a krásou. Quito sa nachádza v Andách na úrovni 2850 metrov nad morom, čo robí mesto jedným z najvyšších hlavných miest na svete.

Ak plánujete cestovať do Quito, kúpa letenky je neraz najlepšou časťou vašej cesty. Letenka do Quito býva dosť drahá, ale určite to stojí za to.

Po príchode do Quito si nemôžete nechať ujsť už v samotnom centre mesta množstvo zaujímavých miest, z ktorých si Quito rozkladá svetu. Zumítka a vrhať palmové gaštanové focušky na mnohých hlavných platoch miesta, ako sú napr. Palacio de Carondelet alebo Convento de San Francisco.

Okrem toho, navštívte históriu miesta tvoriacej jeho zlatý vek. V meste sa nachádza mnoho krásnych kostolov a katedrál, ako napr. Katedrála, ktorá sa nachádza v srdci historického centra.

Ak radi trávite čas v prírode a máte radi turistiku, potom sa môžete vybrať na nejeden výlet. Napríklad môžete navštíviť Kráľovu cestu (La Ruta de los Volcanes), ktorá začína v Quito a vedie na juh k Cotopaxi - z čoho sa môžete tešiť na prekrásne pohľady na aj túto sopku.

V Quito nájdete aj rôzne tradičné trhy, na ktorých si môžete kúpiť najrôznejšie suveníry, ako napr. ručne činené šperky, keramiku alebo sušené ovocie.

Ako zaujímavosť spomeňme, že Quito sa tiež môže pochváliť mestskou džungľou. Nayukanchiku, jedno z najväčších zelených plôch v Quito, ponúka bohatstvo flóry a fauny a je miestom, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta.

Výlet do Quito určite stojí za to. City sa zaujímavou historiou a bohatou kultúrou, s krásnou prírodou a tradičnými trhmi, neopakovateľnou atmosférou a úsmevnými miestnymi obyvateľmi, ktorí vás prijímajú s otvorenými rukami. Ak plánujete let do Ekvádoru, nezabudnite sa zastaviť v Quito a s pokojom v srdci objavovať krásy týchto miest.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky