Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Estónsko Hiiumaa

Letenka Estónsko Hiiumaa


Letenka do Estónska - objavte krásu Hiiumaa

Ak ste zvedaví na neobjavené a nádherne zachovalé miesta, pak navštíviť Estónsko a objaviť krásu Hiiumaa je pre vás ten správny krok. Hiiumaa, druhý najväčší estónsky ostrov, je jedným z najzaujímavejších a malebnejších miest v celej krajine. Či už sa zaujímate o históriu, prírodu alebo jednoducho relax a oddych na pláži, na Hiiumaai si nájde každý to svoje.

Prvým krokom je zabezpečenie letenky do Estónska. Existuje viacero leteckých spoločností ponúkajúcich lety do estónskej metropoly Tallinu. Na medzinárodných letiskách ako Londýn, Paríž, Viedeň či Berlín je mnoho pravidelných spojení s Tallinom. Po prílete do Estónska sa môžete rozhodnúť, čo všetko chcete vidieť a zažiť pred tým, ako sa vydáte na Hiiumaa.

Potom, čo pristanete v Talline, je možné vziať si prenájom automobilu alebo využiť verejnú dopravu na cestu do prístavu Rohuküla, kde si môžete sadnúť na trajekt a vychutnávať si pohľad na hladinu Baltského mora. Trajektové spojenie z prístavu Rohuküla na Hiiumaa je pravidelné a trvá len asi 1,5 hodiny.

Po príchode na ostrov sa ocitnete v úplnom inom svete. Hiiumaa je známa svojou prírodou a klidnými plážami. Je to miesto, kde si môžete zaplávať vo vodách Baltského mora a prejsť sa po zlatistých plážach pokrytých jemným pieskom. Máte možnosť relaxovať a skutočne si oddýchnuť od každodenného zhonu.

Ale Hiiumaa nie je len o plážach. Ostrov je bohatý na históriu a kultúru. Môžete navštíviť maják Kõpu, najstarší maják na Baltiku. Spolu s hrdzavou strechou histórie ponúka úžasné výhľady na okolitý ostrov. Ak vás zaujíma história druhej svetovej vojny, môžete si tiež naplánovať návštevu vojenského múzea Suuremõisa, kde si môžete prezrieť zaujímavé exponáty.

Hiiumaa je tiež miestom pre milovníkov prírody. Na ostrove nájdete množstvo cyklistických a turistických chodníkov, ktoré vás zavedú do národného parku Hiiumaa, kde objavíte divokú prírodu s brečtanovými útesmi, zalesnenými pobrežnými oblasťami a mnohými druhmi vtákov a rastlín.

Miestne obyvateľstvo je veľmi priateľské a otvorené. Môžete sa zastaviť vo vybranom miestnom podniku a ochutnať tradičné estónske jedlá, ako sú rúry smažené krevety alebo bonovi polenta. Nemôžete neochutnať tiež Hiiumaa špeciálnu pochúťku - kohupiimi - estónsky kyslý tvaroh.

Kráľom na Hiiumaa je však príroda. Vychutnajte si romantický západ slnka na zlatom pobreží alebo otestujte svoje plavecké schopnosti v krásne priezračných vodách Baltského mora. Cestovanie do Hiiumaa bude obrovským zážitkom a oddychom pre každého, kto túži objaviť niečo nové a nezabudnuteľné.

Takže nezmeškajte príležitosť objaviť krásy Hiiumaa. Zabezpečte si letenku do Estónska a vydejte sa na nezabudnuteľnú dovolenku na toto nádherné miesto. Hiiumaa vám ukáže pravú krásu Estónska a jeho pôvabného, nezhurtného charmantného ostrova.


Dovolenka Estónsko Hiiumaa


Estónsko, krajina plná krásnej prírody, zaujímavých dejín a kultúry. Ak si plánujete dovolenku v Estónsku, určite by ste nemali prehliadnuť prírodné krásy Hiiuma, druhého najväčšieho ostrova Estónska, na ktorom nájdete všetkým obľúbené pláže, ale aj množstvo pamätihodností a kultúrnych skvostov.

Hiiumaa je jedinečné miesto, ktoré ponúka návštevníkom množstvo krásnych jazier, lesov, pláží a možností prechádzok pohorím Kõpu. Ostrov je tiež domovom mnohým vzácnej faune a flóre. Môžete sa tu stretnúť s orlami, delfínmi a inými morskými zvieratami, ale aj s rôznymi druhmi vtákov a živočíchov, ktoré tu žijú v krajine, ktorá nepatrí medzi najhustejšie obývané oblasti Estónska.

Okrem prírodných krás ponúka Hiiumaa aj množstvo pamiatok a kultúrnych skvostov. Na ostrove nájdete množstvo historických miest ako napríklad maják Kõpu, ktorý patrí medzi najstaršie v Európe a hrad Tahkuna, kde sa nachádza múzeum a prechádzka po starobylej ceste vám umožní spoznať históriu ostrova.

Ubytovanie si môžete zabezpečiť v niektorom z mnohých hotelov, turistických stredísk alebo súkromných apartmánoch. V každom prípade nájdete obrovskú ponuku možností na celodenné programy, prechádzky, ale aj na plávanie a ďalšie vodné aktivity.

Ak teda hľadáte dovolenku v Estónsku plnú krásnej prírody a množstva kultúrnych skvostov, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu na ostrove Hiiumaa. Táto perla južného Baltského mora Vás zaručene uchváti svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Ubytovanie Estónsko Hiiumaa


Estónsko je krásna krajina na Baltickom mori so svojim jedinečným prírodným bohatstvom a kultúrnym dedičstvom. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť, je ostrov Hiiumaa. Tento malebný ostrov ponúka návštevníkom úžasné príležitosti na objavovanie nádherných pláží, histórie a tradičnej estónskej kuchyne. A pre tých, ktorí hľadajú útulné a pohodlné ubytovanie, ostrov Hiiumaa má veľa možností.

Jednou z možností je si prenajať dovolenkový dom alebo chalupu. Tieto domy sú roztrúsené po celom ostrove a ponúkajú súkromie a pohodlie. Miestne dovolenkárske domy sú často vybavené moderne a majú všetko, čo potrebujete na príjemný pobyt. Mnohé z nich majú aj súkromný prístup k pláži alebo výhľad na more, čo je skvelý spôsob, ako si užiť krásy ostrova.

Okrem dovolenkových domov je v Hiiumaa dostatok hotelov a penziónov. Väčšina z nich sa nachádza v hlavnom meste Kärdla a ponúka pohodlné izby a výhodné vybavenie. Hotely sú ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú pokochať estónskou kuchyňou a ochutnať miestne špeciality. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na pobreží a ponúkajú úchvatné výhľady na more.

Ak hľadáte jednoduchšie a lacnejšie možnosti ubytovania, v Hiiumaa nájdete aj niekoľko kempištiel a hostellov. Kempištiel poskytujú kempovanie s karavanmi alebo stanmi a majú základné zariadenia, ako sú sprchy a toalety. Hostely ponúkajú zdieľané izby za prijateľné ceny a sú skvelou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Nebudete mať problém nájsť ubytovanie podľa vašich potrieb v Hiiumaa. Ostrov ponúka rôznorodé ubytovacie možnosti, ktoré uspokoja každého návštevníka. Nech už sa rozhodnete zostať v dovolenkovom dome, hoteli, penzióne, kempišti alebo hosteli, budete mať príležitosť preskúmať krásy ostrova a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.

Estónsko a Hiiumaa sú destináciou, ktorú by ste nemali obísť. Presný výber ubytovania závisí od vašich preferencií a rozpočtu, ale jedno je isté - Vždy vás bude očarovať nádherná a neopísateľná krása tejto časti sveta.


Počasie Estónsko Hiiumaa


Estónsko je krajina na pobreží Baltského mora, známa svojou nádhernou prírodou a malebnými ostrovami. Jedným z týchto ostrovov je Hiiumaa, ktorý sa nachádza na západnom pobreží krajiny. Hiiumaa je druhým najväčším ostrovom Estónska a jeho počasie je dôležitým faktorom pre tamo žijúcich obyvateľov aj návštevníkov.

Počasie na Hiiumaa je typické pre pobrežné oblasti Baltského mora. Má oceánsky a mierny kontinentálny charakter, čo znamená mierne letá s miernymi teplotami a chladné zimy so snehom. Teploty sa na ostrove pohybujú v širokom rozpätí v závislosti od ročného obdobia.

Letá na Hiiumaa sú svieže s priemerom teplôt okolo 20 stupňov Celzia. Slnečné dni sú bežné, pričom sa miestami môžu vyskytnúť aj letné búrky. Pravidelné veterné podmienky sú charakteristickými znakmi ostrova.

Jeseň je na Hiiumaa výnimočná svojou jedinečnou atmosférou. Farby sa menia a krajobraz ostrova sa mení na žlté, červené a hnedé odtiene. Jeseň prináša tiež dostatočné množstvo zrážok, čo je dôležité pre vegetáciu a zvieratá na ostrove.

Zimy na Hiiumaa sú chladné s teplotami okolo nuly a niekedy môžu klesnúť až k mínusovým teplotám. Sneženie je bežné, čo robí zimy na ostrove krásnymi a scénickými. Silné zimné búrky a silné vetry sú prítomné a môžu mať vplyv na dopravu a vplyv na náladu obyvateľov.

Jar sa vracia na Hiiumaa pomaly, pričom teploty sa zvyšujú a príroda sa prebúdza zo zimného spánku. Jar predstavuje skvelú príležitosť na prechádzky po ostrove a objavovanie miestnej flóry a fauny.

Estónsko Hiiumaa má jedinečé počasie, ktoré je veľmi otvorené vplyvom Baltského mora. Letá sú svieže, jeseň je farebná a zimy sú studené a scénické. Nech sa rozhodnete navštíviť Hiiumaa kedykoľvek počas roka, určite nebudete sklamaní jeho krásnym a pestrofarebným počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Hiiumaa


1. Kde sa nachádza Hiiumaa?
Hiiumaa je ostrov, ktorý sa nachádza v Baltskom mori. Patrí do krajiny Estónsko.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepšie je cestovať do Hiiumaa trajektom zo štvrte Rohuküla v prístave v Haapsalu, Estónsko.

3. Aké je počasie na Hiiumaa?
Počasie na Hiiumaa je typické pre pobrežnú oblasť - mierne studené a vlhké. Letá sú miernych teplôt, zatiaľ čo zimy sú mierne chladné.

4. Čo môžem robiť na Hiiumaa?
Na Hiiumaa si môžete vychutnať pláže, turistiku, jazdu na bicykli, navštíviť historicke pamiatky a tradičné estónske dedinky.

5. Kde sa ubytovať na Hiiumaa?
Na Hiiumaa nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

6. Ako sa pohybovať na Hiiumaa?
Najlepším spôsobom ako sa pohybovať na Hiiumaa je automobilom alebo bicyklom. Môžete tiež využiť verejnú dopravu alebo si prenajať auto.

7. Aké sú hlavné atrakcie na Hiiumaa?
Medzi hlavné atrakcie na Hiiumaa patria Kärdla, hlavné mesto ostrova, Kõpu maják, Juminda poloostrov a Kassari ostrov.

8. Koľko času potrebujem preskúmať Hiiumaa?
Na preskúmanie Hiiumaa by ste mali venovať aspoň niekoľko dní. Tento čas vám umožní vidieť hlavné atrakcie a vychutnať si krásu ostrova.

9. Aké sú tradičné jedlá na Hiiumaa?
Tradičné jedlá na Hiiumaa zahŕňajú ryby, morské plody, zemiaky a rôzne estónske pečivo.

10. Aké je typické estónske prostredie na Hiiumaa?
Estónsko prostredie na Hiiumaa je plné prírodných krás, vrátane pláží, lesov a útesov. Okrem toho, na ostrove nájdete aj množstvo historických pamiatok a tradičných dediniek.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky