Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Estónsko Kuressaare

Ubytovanie Estónsko Kuressaare


Estónsko je nádherná krajina s množstvom skvostov. Jedným z nich je aj mesto Kuressaare, ktoré sa nachádza na ostrove Saaremaa. Svojimi historickými pamiatkami, krásnymi plážami a prekrásnou prírodou má čo ponúknuť nielen turistom, ale aj ľuďom, ktorí sa rozhodnú v tomto meste ubytovať.

Kuressaare ponúka množstvo možností pre ubytovanie - od luxusných hotelov až po útulné penzióny, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí napríklad hotel Schlossle, ktorý je jedným z najluxusnejších hotelov v meste. Jeho elegantné interiéry, ktoré sa skladajú z historických prvkov a moderných nápadov, spolu so špičkovým servisom robia z tohto hotela skutočne výnimočnú voľbu.

Ďalšou populárnou voľbou pre ubytovanie je hotel Arensburg Boutique, ktorý je umiestnený v krásnom historickom dome uprostred Kuressaare. Tento butikový hotel má v ponuke štýlové izby, kde sa prepojili tradičné prvky s moderným dizajnom. Hosťom zaručuje dokonalý zážitok najmä svojím wellness centrom, ktoré je vybavené rôznymi masážnymi tryskami, súkromným kasínom a vynikajúcou reštauráciou.

Ak hľadáte niečo menej náročné, ale zároveň útulné a príjemné, môžete zvoliť penzión Posti Hostel a Apartments. Tento penzión ponúka rôzne izby a apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Jeho najväčšou výhodou je však umiestnenie v centre mesta, čo znamená, že sa ľahko dostanete k mnohým atrakciám a pamiatkam.

Kuressaare má teda mnoho možností pre ubytovanie, ktoré sú vhodné pre rôzne typy cestujúcich. Ubytovanie v tomto krásnom meste vám umožní objaviť jeho krásy a historické pamiatky. Odvážne sa ponořte do oblasti plnej tajomnej histórie, lučných lúk a zelených lesíkov. Okrem toho, že si tak budete môcť užiť oddychu v nádhernom prostredí, dostanete príležitosť zistiť aj odkiaľ pochádza slávna estónska kultúra. Využite teda všetky možnosti, ktoré vám toto mesto ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Kuressaare


Tu je niekoľko častých otázok a odpovedí o Estónsku a meste Kuressaare:

1. Ako sa dostanem do Kuressaare?
Kuressaare je hlavným mestom ostrova Saaremaa v Estónsku. Môžete sem prísť letecky z hlavného mesta Tallinn (leta trvajú asi 30 minút) alebo cestovať trajektom z Virtsu na pevninu.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Kuressaare?
Kuressaare je známe pre svoj hrad, Kuressaare loss, ktorý je jedným z najlepšie zachovalých stredovekých hradov v Estónsku. Okrem hradu tu nájdete aj kostol sv. Mikuláša, múzeum Saaremaa a prirodzené kúpele Pritseli.

3. Aké je počasie v Kuressaare?
Estónsko a Kuressaare majú kontinentálny podnebný typ s chladnými zimami a mierne teplými letami. Priemernej teploty v lete sa pohybujú okolo 18-23 stupňov Celzia a v zime okolo -5 až 0 stupňov Celzia.

4. Kde sa dá ubytovať v Kuressaare?
Kuressaare ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a súkromných apartmánov. Niektoré z najpopulárnejších hotelov v Kuressaare zahŕňajú Spa Hotel Meri, Georg Ots Spa Hotel a Grand Rose SPA Hotel.

5. Aké sú typické jedlá v Estónsku a Kuressaare?
Estónska kuchyňa je známa pre svoje tradičné jedlá, ako sú verivorst (krvavice), sült (hlínka), metssea praad (pečienka diviny) a silgusoustid (file na stolovanie). V Kuressaare si tiež môžete vychutnať čerstvé morské plody a ryby.

Toto je len niekoľko príkladov častých otázok a odpovedí o Estónsku a meste Kuressaare. Ak máte konkrétnejšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Počasie Estónsko Kuressaare


Estónsko je krajina v severovýchodnej Európe, ktorá má pomerne chladné a vlhké podnebie. Kuressaare je mesto nachádzajúce sa na ostrove Saaremaa v južnej časti Estónska. Vzhľadom k svojej blízkosti k Baltickému moru, počasie v Kuressaare je veľmi ovplyvnené morskými vplyvmi.

Letné počasie v Kuressaare je miernym sklonom k vlhkosti a teplotám. Priemerné maxima sa pohybujú okolo 20 ° C až 22 ° C, s minimálnymi teplotami okolo 10 ° C až 12 ° C. Leto je teda príjemné, ale mierne, a preto by ste si mali pripraviť teplejší odev, ak sa rozhodnete navštíviť Kuressaare počas tohto obdobia. Aj keď je leto pomerne teplo, je veľa oblačnosti a zrážky sa vyskytujú často, takže by ste mali byť pripravení na zmeny počasia.

Jeseň v Kuressaare je podobne mierne, ale prichádza s rastúcim množstvom zrážok. Teploty klesajú a pohybujú sa od približne 14 ° C v septembri až na 5 ° C v novembri. Jeseň je obdobie s najväčším množstvom dažďa, takže by ste si mali vziať so sebou vodeodolný odev.

Zima je najchladnejším obdobím roku v Kuressaare. Teploty klesajú pod bod mrazu a môžu dosahovať priemerne -5 ° C až -10 ° C. Zimné obdobie je tiež veľmi vlhké a chladné vetry od Baltického mora môžu spôsobiť ešte väčšie odcítenie teploty. Sneženie je bežné, čo zaručuje krásne scenérie, ale môže tiež spôsobiť problémy s cestovaním.

Jar v Kuressaare je zvyčajne chladná a vlhká, ale teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa v rozmedzí od 5 ° C až 10 ° C v marci až na 10 ° C až 15 ° C v máji. Jar je obdobie prebúdzania sa prírody a kvitnutia rastlín, čo robí z tohto obdobia obľúbený čas pre návštevníkov Kuressaare.

Vzhľadom na svoju polohu pri mori a morské vplyvy, počasie v Kuressaare je pomerne nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Bes vezmete do úvahy sezónu a prichystajte si vhodný odev, môžete si vychutnať nádherné scenérie a pôvab tohto estónskeho mesta v každom období.


Letenka Estónsko Kuressaare


Ak hľadáte útulné a tiché miesto na dovolenku, estónsky Kuressaare je skvelou voľbou. Tento malý a pokojný prístavný mestský ostrov je krásnym miestom, kde môžete relaxovať a užívať si klidnú atmosféru a jemný západ slnka.

Ako to však dosiahnete? Letenka do Kuressaare v Estónsku je najjednoduchším spôsobom prepravy, ktorý vám umožní objaviť toto skryté klenotové letovisko.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kuressaare, pričom najbežnejšou a najpopulárnejšou je letecká spoločnosť SAS, ktorá ponúka pravidelné lety z veľkých európskych miest, ako napríklad Stockholm, Helsinki a Amsterdam.

Po prílete na miestne letisko máte možnosť využiť verejnú dopravu, ako napríklad autobusové spojenie alebo si môžete prenajať auto, aby ste sa pohodlne pohybovali po ostrove.

Kuressaare je známe svojimi nádhernými plážami a obklopeným prírodným prostredím. Môžete si zahrať golf na jednom z najlepších golfových ihrísk v regióne alebo stráviť čas meditáciou a relaxáciou v kľúčovom stromovom parku.

Tu sa môžete prechádzať po pešej zóne a obdivovať príležitostné galérie, kaviarne a butiky. Nevyhnutnostou návštevy je návšteva Kurensaarského hradu, ktorý je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých hradov na celej severe Európy.

Kde sa ubytovať a kde jesť? V Kuressaare nájdete širokú škálu ubytovacích zariadení, od elegantných hotelov po útulné penzióny v blízkosti mora. Môžete si tiež vychutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a tradičné estónske jedlá.

Čo sa týka aktívneho života, môžete sa pripojiť k jednej z mnohých cyklistických túr, kajakovať po okolitých vodách alebo sa vydať na rybolov.

Kuressaare je okrem svojho prírodného a historického bohatstva aj miestom, kde sa môžete dostatočne oddýchnuť a uvoľniť sa od každodenného stresu. Ubytovanie v jednom z mnohých liečebných a wellness zariadení vám umožní využiť rôzne procedúry a terapie, ktoré vám pomôžu zrelaxovať sa a posilniť zdravie.

Celkovo vzaté, výlet do Kuressaare je jedinečnou príležitosťou zažiť prírodné a historické bohatstvo Estónska. To všetko môžete dosiahnuť jednoduchou letenkou, ktorá vás zavedie do tohto tichého ostrova na severnom pobreží Baltského mora.


Dovolenka Estónsko Kuressaare


Dovolenka v estónskom meste Kuressaare je určite jedinečným zážitkom pre každého, kto túži po oddychu od ruchu veľkomiest. Toto malebné mesto s historickým pôvabom sa nachádza na ostrove Saaremaa a každoročne pritiahne množstvo turistov, ktorí hľadajú pokojné a príjemné prostredie na dovolenku.

Kuressaare je známe pre svoje krásne pláže, ktoré sú jednými z najkrajších v Estónsku. Práve preto je to často miesto, kde si turisti užívajú plávanie v jasnej a teplej vode, opaľovanie na piesočných plážach, ale aj prechádzky po okolí. V meste nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality ako ryby a morské plody.

Ak máte radi históriu, nevynechajte kuressaarský hrad. Stojí uprostred mesta a patrí medzi najdôležitejšie historické pamiatky v Estónsku. Hrad má pôvod až z 14. storočia a bol postavený nemeckými rytiermi. Dnes slúži ako múzeum a ponúka výstavy z obdobia stredoveku až po modernú dobu.

Okrem každodenného odpočinku ponúka Saaremaa aj množstvo aktivít a výletov v okolí. Najobľúbenejšie sú prechádzky v prirodzených krásach - po lesných chodníkoch, cez pláže a zapadnuté bokory. Pre milovníkov cyklistiky existuje veľa cyklotrás, ktoré obsahujú najlepšie miesta Saaremaa.

Kuressaare a Saaremaa sú aj dobrou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi wellness a relax. V meste nájdete množstvo wellnescentier a spa, ktoré ponúkajú rôzne druhy masáží, sauny alebo liečebné progrma. Nezabudnite tiež vyskúšať miestnu špecialitu - liečivý kúpeľ George.

Návšteva Kuressaare na dovolenke si vyžaduje aspoň niekoľko dní na objavenie krás a lákadiel tohto miesta. Pokojne sa tu môžete zúžitkovať niekoľko týždňov, pretože návšteva Kuressaare je garantovaná relaxácia a skutočný pocit odpočinku od každodenného zhonu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky