Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Etiópia Awash River Gorge

Ubytovanie Etiópia Awash River Gorge


Ak sa vydáte na dobrodružnú cestu do Etiópie, nezabudnite si naplánovať návštevu úchvatnej prirodzenej krásy - Awash River Gorge. Toto miesto vám poskytne úžasné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.

Awash River Gorge sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny, približne 225 kilometrov od hlavného mesta Addis Abeba. Je to údolie nachádzajúce sa v riečnej rokline pomenovanej Awash River, ktorá je hlavným prítokom prietoku Zuckerandlu.

Jeho úžasná prírodná krása a divoká scenéria láka cestovateľov z celého sveta. Riečna roklina sa tiahne na ploche kilometers so strmými útesmi a zaujímavým farebným reliéfom. Na jednej strane sa nachádza pestré zelené údolie s vegetáciou, zatiaľ čo na druhej strane sú kamenné útvary a skalnaté plošiny.

Okrem nekonečne krásnej prírody ponúka Awash River Gorge aj bohatú faunu a flóru. Môžete tu vidieť slony, levhartov, buvolov, gepardy a mnoho iných zvierat. Pre tých, ktorí sú záujemci o ornitológiu, je to raj, pretože tu žije viac ako 400 druhov vtákov vrátane ohrozených druhov orlov a sokolov.

Stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi tu nie je ničím neobvyklým. Etiópia je známa svojou bohatou a zaujímavou kultúrnou dedičinou. Awash River Gorge vám ponúkne jedinečnú príležitosť spoznať ich tradície, zvyklosti a životný štýl. Môžete sa zúčastniť miestnych festivalov, vyskúšať si tradičnú kuchyňu a dokonca ochutnať originálnu etiópsku kávu.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a adrenalínové športy, Awash River Gorge ponúka aj outdoorové aktivity, ako napríklad trekking, horolezectvo, rafting alebo safari. Je tu obrovský potenciál pre turizmus a dobrodruhov, ktorí túžia objaviť prírodné krásy a adrenalinové aktivity.

Samotné ubytovanie v Awash River Gorge nie je problémom. Ak si želáte jednoduché a pohodlné ubytovanie, nájdete tu hotely a chaty, ktoré sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po celodenných aktivitách. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú nádherný výhľad na riečnu roklinu a jej okolie.

V tejto časti Etiópie si môžete užiť prírodu v jej najčistejšej podobe. Awash River Gorge je prírodným divom, kde sa spojujú rieka, skalnaté útesy a pestrá vegetácia. Je to miesto, kde môžete zažiť jedinečnú kombináciu prírodných krás, kultúrnych zážitkov a dobrodružstva.

Nezáleží na tom, či ste prírodou, dobrodružstvom alebo kultúrnou dedičinou nadšený cestovateľ, Awash River Gorge v Etiópii vám poskytne všetky tieto zážitky. Buďte pripravení na úžasné dobrodružstvo, ktoré vás dostane blízko k prírodným krásam a jedinečnej kultúre tejto krajiny. Navštívte toto miesto a zažite nezabudnuteľné chvíle v srdci Afriky.


Dovolenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je fascinujúcou destináciou pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Má bohatú históriu a kultúru, ale aj nádherné prírodné scenérie, medzi ktorými sa nachádza úchvatné kaňonové údolie rieky Awash.

Awash River Gorge sa nachádza v južnej časti Etiópie a je jedným z najkrajších kaňonov v krajine. Jeho vytvorenie sa datuje do miliónov rokov, keď rieka Awash vytesala hlbokú roklinu medzi skalnatými svahmi, vytvárajúc tak jedinečnú prírodnú atrakciu.

Prvý pohľad na Awash River Gorge vám jednoducho vezme dych. Okolo vás sa rozprestierajú strmo zbiehajúce útesy, ktoré dosahujú výšku až 300 metrov. Biele, piesočné pláže rieky kontrastujú s tmavými farebnými odtieňmi skál, čo vytvára obraz ako z iného sveta.

V okolí kaňonu nájdete aj niekoľko malebných prírodných rezervácií, ktoré sú domovom mnohých zvierat a vtákov. Tu môžete pozorovať slony, šakaly, hyeny a mnoho ďalších divokých zvierat vo svojom prirodzenom prostredí. Je to pre vás dokonalá príležitosť pre fascinujúce safari.

Jednou z najväčších atrakcií v tomto regióne je aj národný park Awash, ktorý sa rozkladá na obrovskej ploche. Park je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, žiráf a mnohých ďalších. Prechádzky po parku vám ponúknú nezabudnuteľné zážitky a možnosť vidieť divokú prírodu v plnej kráse.

Okrem prírodných krás a divokých zvierat môžete v Etiópii objaviť aj množstvo kultúrnych pamiatok. V blízkosti kaňonu sa nachádzajú miesta, kde môžete navštíviť tradičné etiópske dediny a spoznať miestnych obyvateľov. Budete mať príležitosť spoznať ich tradičnú kultúru, zvyky a chutnúť miestne špeciality.

Pre tých, ktorí si chcú dopriať adrenalínové dobrodružstvo, je možné absolvovať rafting na rieke Awash alebo trekovať po okolitých horách a zároveň si užiť obdivovanie úchvatných scenérií.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete stráviť čas v prírode, zažiť dobrodružstvá a zároveň spoznať bohatú kultúru, Etiópia so svojím úchvatným kaňonovým údolím rieky Awash je pre vás ten správny cieľ. Vytvorte si nezabudnuteľné zážitky a objavujte krásy tohto jedinečného kúsku zeme.


Počasie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je veľká a rôznorodá krajina s rôznymi klimatickými podmienkami v rôznych oblastiach. Jednou z týchto oblastí je aj Awash River Gorge, ktorá sa nachádza v Etiópii, v oblasti Afarského regiónu.

Awash River Gorge je oblasť, v ktorej sa stretávajú dva rôzne klimatické systémy - suchý a vlhký. Na juhu a juhovýchode neďaleko od oblasti je rovina, kde panuje suchý stepný klimat a na juhozápade, okolo pohoria Gara Muleta, kde je klima vlhké a subtropické.

V oblasti Awash River Gorge dochádza k tropickému klimatu s vysokou teplotou a malým množstvom zrážok. Tento klimatický systém spôsobuje, že sa v oblasti nachádzajú rozsiahle oblasti pouští a polopouští.

V Awash River Gorge je obdobie dažďov od júna do septembra, kedy je v oblasti vlhkosť a teplota sa pohybuje okolo 30°C. V ostatnom období, od októbra do mája, je v oblasti suchý a teploty sa môžu vyšplhať až na 40°C.

V tejto oblasti Etiópie žijú kmeň nomádov, ktorí svoju existenciu závisia od dažďov a dostupnosti vody. Vzhľadom k tomu, že oblasť postihujú sucho a polosucho, nomádi často migrujú na miesta, kde je dostatok vody pre ich zvieratá.

Awash River Gorge je tiež domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov a hyen. Dostupnosť vody je pre tieto zvieratá veľmi dôležitá. Vzhľadom k tomu, že v oblasti nie je dostatok vody, zvieratá musia pohybovať na väčšie vzdialenosti, aby nájdu dostatočné množstvo vody na prežitie.

Vzhľadom na svoje unikátne klimatické podmienky a biologickú rozmanitosť, bolo údolie rieky Awash vyhlásené za národný park. Tento park ponúka zaujímavé možnosti pre turistov, vrátane možnosti pozorovať divoké zvieratá na safari alebo prechádzať sa po krásnych oblastiach parku.

V každom prípade je Awash River Gorge krásne, ale aj náročné prostredie, ktoré má svoje jedinečné črepy a ktoré určite stojí za návštevu všetkými dobrodružstvom milujúcimi turistami.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash River Gorge


1. Kde sa nachádza Awash River Gorge v Etiópii?
Awash River Gorge sa nachádza východne od Etiópie, blízko národného parku Awash.

2. Aká je dĺžka Awash River Gorge?
Dĺžka Awash River Gorge je približne 80 kilometrov.

3. Aké je charakteristické prostredie Awash River Gorge?
Awash River Gorge je známy tým, že je to suchá a skalnatá oblasť s rozmanitou divokou prírodou a významným množstvom fauny a flóry.

4. Je možné turisticky navštíviť Awash River Gorge?
Áno, je možné turisticky navštíviť Awash River Gorge. Existujú túry a exkurzie, ktoré umožňujú návštevníkom preskúmať túto oblasť.

5. Aké typy divokého zvierat sa v Awash River Gorge nachádzajú?
V Awash River Gorge môžete vidieť veľa druhov divokých zvierat, vrátane levov, gepardov, hyen, zebier, búfalov, slonov a mnoho ďalších.

6. Sú v Awash River Gorge niektoré vodopády?
Áno, v Awash River Gorge sa nachádzajú vodopády. Jedným z najznámejších je vodopád Fantale, ktorý je veľmi populárnym miestom printových fotografov.

7. Aké sú ďalšie zaujímavosti v okolí Awash River Gorge?
V blízkosti Awash River Gorge sa nachádzajú aj iné zaujímavé miesta, ako napríklad termálne pramene a historické miesta ako ruiny starého paláca v blízkosti miesta Afdem.

8. Aké sú najlepšie časy na návštevu Awash River Gorge?
Najlepšie časy na návštevu Awash River Gorge sú počas suchého obdobia v Etiópii, čo je zhruba od septembra do februára, keď je menší výskyt dažďa a teploty sú miernejšie.

9. Má Awash River Gorge nejaký historický význam?
Awash River Gorge má aj historický význam, pretože v tejto oblasti boli objavené archeologické nálezy z rôznych období, vrátane pred-historických nástrojov a keramiky.

10. Aké sú hlavné aktivity, ktoré si návštevníci môžu užiť v Awash River Gorge?
Návštevníci Awash River Gorge si môžu vychutnať rôzne aktivity, ako sú turistické túry, pozorovanie divokých zvierat, pikniky a relaxáciu v prírodnom prostredí.


Letenka Etiópia Awash River Gorge


Ak sa nad návštevou Etiópie zamýšľate, jedno z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať, je kaňon rieky Awash, známy tiež ako Awash River Gorge. Nachádza sa asi 200 kilometrov od hlavného mesta Addis Abeba a je čarovným miestom, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov.

Awash River Gorge je považovaný za jedno z najkrajších miest v Etiópii a jeho krása je takmer neskutočná. Kaňon vytvoril tok rieky Awash, ktorá sa pretína cez skalnaté údolie prehraničné s oblasťou Oromia. Je obklopený úchvatnou prírodou, ktorá je bohatá na divé zvieratá, exotické rastliny a úchvatné vodopády.

Prechádzka cez kaňon je náročná, ale určite stojí za to. Kaňon je dlhý približne 400 kilometrov a na niektorých miestach je až 1 000 metrov hlboký. Jeho strmo klesajúce steny a strmé údolia vytvárajú prechádzajúcim neprehliadnuteľné výhľady. Práve tieto výhľady spolu s divokou prírodou tvoria kombináciu, ktorá prevzala srdce mnohých návštevníkov.

Awash River Gorge je taktiež domovom mnohých divokých zvierat. Odontochilus abyssinicus, známy tiež ako Etiópska koza, žije v údolí a je považovaný za ohrozené zviera. V kaňone sa nachádzajú aj levharti, hyeny, gepardi, dikobrazy a mnoho ďalších. Ak máte šťastie, môžete vidieť tieto zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Ak ste fanúšikom fotografovania, Awash River Gorge je miesto, ktoré musíte navštíviť. Tieto úžasné scenérie a exotická príroda poskytujú nespočetné množstvo príležitostí na fotografovanie. Môžete zachytiť majestátne vodopády, rozsiahle údolia a ohromujúce kanály rieky Awash. Každý záber bude ako z pohľadnice.

Čo vás môže prekvapiť, je tiež bohatá kultúra a história, ktorá je spojená s Awash River Gorge. V blízkosti kaňonu sa nachádzajú rôzne archeologické náleziská, ktoré sú dôkazom o starovekej prítomnosti ľudí v tejto oblasti. Mnohé vykopávky odhalili staroveké nástroje, zbrane a inú archeologickú záhadu. Preto toto miesto láka nielen prírodovedcov, ale aj archeológov z celého sveta.

Ak plánujete návštevu Etiópie, nezabudnite zaradiť Awash River Gorge do svojho itinerára. Toto úchvatné miesto vás prekvapí svojou krásou, bohatou prírodou a fascinujúcou históriou. Kaňon je skutočne jedným z najväčších pokladov Etiópie a jeho návšteva vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky