Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, známe tiež ako Aksum, je jedno z najdôležitejších historických miest v Etiópii. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je považované za duchovné a kultúrne centrum Etiópskeho ortodoxného kresťanstva. Axum je tiež známe svojimi monumentálnymi stĺpmi, kamennými obelisky a mozaikovými palácmi. V tomto článku sa budeme zameriavať na jeho vynikajúce ubytovacie možnosti a predovšetkým na baziliku Svätého Márika.

Ak hľadáte ubytovanie v Axume, budete mať niekoľko možností. V centrálnej časti mesta sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, z ktorých mnohé ponúkajú pohodlné a kvalitné ubytovanie. Väčšina týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti historických pamiatok, čo je obrovskou výhodou pre tých, ktorí chcú preskúmať toto úžasné miesto.

Jednou z najpopulárnejších ubytovacích možností v Axum je Yared Zema International Hotel. Tento hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od baziliky Svätého Márika a ponúka rôzne druhy izieb, od jednoduchých po luxusné apartmány. Cestovatelia ocenia moderné vybavenie a skvelú lokalitu hotela, ktorý im umožňuje vychutnávať si pohodlie aj okolitú históriu.

Ďalším skvelým miestom na pobyt je Sabean International Hotel. Tento hotel ponúka pohodlné a elegantné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Sabean International Hotel taktiež poskytuje príjemné prostredie pre oddych a relaxáciu, vrátane reštaurácie, bazéna a wellnes centra.

No najväčšou atrakciou Axumu je samozrejme Bazilika Svätého Márika. Táto svätá budova je jednou z najdôležitejších náboženských miest v krajine a dôležitým pútnickým centrom. Každý rok sem prichádza množstvo pútnikov, aby si pochutnali na duchovnom zážitku a obdivovali úchvatné umenie, ktoré sa nachádza v bazilike.

Bazilika je postavená v klasickom aksumskom štýle, s nádhernou kamennou fasádou a monumentálnymi dverami. Vnútri budovy sú uložené dôležité duchovné relikvie, vrátane Repliky Zmluvných dosiek stanice. Pohľad na tento svätyňu je ohromujúci a návštevníci sa často uchýlia k modlitbám a rituálom.

Okrem Baziliky Svätého Márika stoja za návštevu aj ďalšie historické pamiatky v Axume. Medzi najznámejšie z nich patrí stĺp Pohán, ktorý je jedným z najväčších stĺpov na svete, a kamenné obelisky, ktoré sú symbolmi Axumu.

Výlet do Axumu je nezabudnuteľným zážitkom a s správnym ubytovaním môžete túto nádhernú destináciu vychutnať plnými dúškami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v hoteli Yared Zema International Hotel alebo v Sabean International Hotel, budete mať príležitosť objaviť históriu, kultúru a náboženstvo tohto úžasného miesta. Dokonca si môžete naplánovať posvätnú návštevu Baziliky Svätého Márika, kde sa môžete vzdať holdu tejto vzácnej a dôležitej svätyne.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, starobylé mesto nachádzajúce sa na severe Etiópie, je jedným z najdôležitejších historických miest v regióne. Jeho význam spočíva v jeho bohatom kultúrnom dedičstve a v tom, že je považované za duchovné srdce Etiópskeho kresťanstva. Ak plánujete cestu do Etiópie, letenka do Axumu by mala byť na vrchole vášho zoznamu.

Axum je známy predovšetkým svojou Bazilikou Svätého Márika, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kresťanských svätých miest v Afrike. Táto bazilika je zároveň prístupná iba mužom, ktorí sa modlia a verejnosti je umožnený prístup iba do vonkajšej časti. Nevýrazný vzhľad baziliky nezostáva v kontraste so svätosťou miesta, ktoré zdobí. Väčšina cestovateľov si nevynechá ani návštevu centralizovaného kostola na okraji baziliky, podľa miestnej tradície tu bol uložený archu zmluvy.

Okrem baziliky Svätého Márika, Axum ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých historickejch miest na prehliadku. V blízkosti baziliky sa nachádza mauzóleum kráľa Kalebha a jeho syna Gebre Meskel, kde si môžu návštevníci obzrieť ich veľkolepé hrobky. Necitlivé svaly stále spomínajú zostatky bývalých panovníkov, ktorí kedysi vládli Axumu.

Ak máte radi históriu, odporúča sa navštíviť aj starú obchodnú ulicu v Axume. Tu nájdete mnoho antických riadene stavieb s fascinujúcou architektúrou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí stará Líbyjská krypta, ktorá mala slúžiť ako hrobka starých kráľov a kráľovien.

Zaujímavou atrakciou v Axume je aj naleziště historických stél (monolitických kamenných sochy). Najznámejšia je stéla Obelisk z Axumu, ktorá bola odstránená a neskôr vrátená späť na pôvodné miesto po dlhých rokoch. Toto miesto v sebe skrýva veľa tajomstiev, ktoré k nim mnohoľud obyvateľov Axumu dodnes verí.

Axum a jeho slávna Bazilika Svätého Márika ponúkajú jedinečný pohľad do bohatej kultúry a histórie Etiópie. Letenka do Axumu je preto nevyhnutnou súčasťou cesty do tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky zameraní alebo nie, zážitok z návštevy tohto posvätného miesta vám poskytne hlboké pocity pokoja a nádeje. Choďte a objavujte Axum!


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


1. Kde sa nachádza Axum?
Axum je historické mesto v severnom Etiópii.

2. Aká je hlavná atrakcia v Axume?
Hlavná atrakcia v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá je považovaná za sväté miesto pre etiópske kresťanské spoločenstvo.

3. Kedy bola postavená Bazilika Svätého Márika?
Bola postavená v 4. storočí nášho letopočtu.

4. Čo sa nachádza v Bazilike Svätého Márika?
V bazilike sa nachádza Arkáda Zmluvy, ktorá údajne obsahuje Desatoro a je považovaná za kovčeg zmluvy medzi Bohom a Mojžišom.

5. Aké je historické a náboženské význam Axumu?
Axum je považovaný za jedno z najdôležitejších historických a náboženských miest v Etiópii. Bol to dôležité centrum Axumitského kráľovstva, jedného z najstarších kráľovstiev v Afrike.

6. Je Axum zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO?
Áno, Axum je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO od roku 1980.

7. Ako sa dostanem do Axumu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Axumu, je letecky doleteť do letiska v Mek'ele a odtiaľ ísť na ceste.

8. Aké sú iné významné miesta, ktoré by som mal navštíviť v Axume?
Okrem Baziliky Svätého Márika sa tu nachádzajú aj Stélky Axumských kráľov, Národné múzeum Axumu a Palác kráľa Bazena.

9. Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Fotografovanie je v bazilike obmedzené, pretože je to sväté miesto. Odporúča sa dodržiavať pravidlá a zákazy.

10. Aké je turistické obdobie v Axume?
Najlepšie obdobie na návštevu Axumu je od októbra do marca, keď je suché a príjemné počasie.


Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Akékoľvek spomínané miesto na našej planéte má svoje jedinečné krásy a attrakcie a to isté platí aj pre Etiópiu, konkrétne pre mesto Axum. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je jedným z najdôležitejších historických centier v celej Afrike.

Mesto Axum je známe svojou bohatou históriou a je domovom mnohých historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z najdôležitejších atrakcií je Bazilika Svätého Márika. Táto bazilika je jednou z najstarších kresťanských chrámov na svete a považuje sa za jeden z najposvätnejších miest pre etiópskych kresťanov.

Bazilika Svätého Márika je charakteristická svojou unikátnou architektúrou a je postavená zo značne veľkých obrovských kameňov. Ide o zázrak inžinierskej vedy, ako tieto obrovské kamene boli precízne naskládané až do výšky 30 metrov. Návštevníci majú možnosť prezerať si túto majestátnu stavbu a obdivovať jej krásu zblízka.

Okrem baziliky existuje v Axume aj mnoho iných historických pamiatok, ktoré stojí za to spoznať. Patrí sem napríklad stéla, nazývaná aj "Obelisk Axum", ktorá je považovaná za symbol tohto mesta. Stéla je vyrobená zo žuly a má približne 24 metrov výšky. Tento impozantný kamenný obelisk je pokladom, ktorým je mesto Axum nesmierne hrdé.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, je návšteva Axumu jedinečným zážitkom. Mesto je plné archeologických nálezov zo staroveku a ponúka návštevníkom možnosť preskúmať a objaviť tajomstvá minulosti.

Okrem historických pamiatok Axum ponúka aj krásne prírodné scenérie a nádherné výhľady na okolité kopce a vrchy. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzky po miestnych parkoch a záhradách, a taktiež navštíviť niektoré z miestnych trhov, kde si môžu zakúpiť tradičné etiópske produkty.

Pre pravých dobrodruhov je Axum výborným východiskovým bodom na objavovanie ďalších častí Etiópie. Krajina je bohatá na nádherné prírodné scenérie vrátane kaňonov, jazier a pôsobivých hôr. Okrem toho, môžete tiež navštíviť iné historické mestá v Etiópii, ako je Gondar alebo Lalibela.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a prírodu, Axum v Etiópii je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Navštívenie Baziliky Svätého Márika a ostatných historických pamiatok, spoznanie života miestnych ľudí a objavovanie nádherných scenérií tejto africkej krajiny vám určite zanechajú nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii, nachádzajúce sa v severnej časti krajiny. Je známe svojím bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, vrátane nádherného kostola Svätého Márika.

Keďže Axum sa nachádza na vysočine, vrcholí tu mierny podnebný okruh. Počas väčšiny roka je tu príjemne teplé počasie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 30 °C, s minimálnymi kolísaniami. Väčšina daždivých zrážok spadne v období od júna do septembra.

Letné mesiace sú obzvlášť príjemné v Axume. Denné teploty sú mierne a slnečné, čo poskytuje ideálne podmienky pre turistov, ktorí navštevujú miesto. Turisti majú príležitosť preskúmať bohaté historické pamiatky a vychutnať si miestnu kultúru bez obáv z extrémnych teplôt.

V zime, od novembra do februára, sa teploty v Axume mierne znížia, pričom denné teploty sa môžu pohybovať okolo 20 °C. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, často klesajúce pod 10 °C. Cestovatelia, ktorí navštívia Axum v tomto období, by mali pri sebe mať teplejšie oblečenie na chladné ráno a večery.

Ak chcete navštíviť Baziliku Svätého Márika, ktorá je jednou z najhlavnejších histórických pamiatok v Axume, je dôležité vedieť, že je otvorená po celý rok. To znamená, že turisti majú možnosť navštíviť ju v každom ročnom období.

Bazilika Svätého Márika je kresťanským posvätným miestom a je známa svojou dôležitosťou pre Etiópsku ortodoxnú cirkev. Je to jedna z najstarších náboženských stavieb v Afrike a vyrába dojem svojou vznešenosťou a jedinečnou architektúrou. Navštevníci majú príležitosť vidieť praveké umelecké diela a relikvie v kostole.

Okrem Baziliky Svätého Márika si turisti v Axume môžu vychutnať aj ďalšie historické pamiatky, ako sú starodávne obelisky a pozostatky palácov. Tí, ktorí majú záujem o etiópsku históriu a kultúru, určite ocenia túto destináciu.

Axum je špecifické miesto, ktoré kombinuje krásnu prírodu, bohatú históriu a silné náboženské dedičstvo. Jeho príjemné počasie väčšinu roka a jedinečné pamiatky robia z Axumu dôležité miesto pre turistov, ktorí chcú objavovať a spoznať kultúru Etiópie.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky