Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)

Počasie Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia bola po mnoho rokov známa ako krajina, ktorá má často problémy s nedostatkom vody a suchom. Blue Nile Falls ale ukazujú, že krajina sa môže pochváliť aj veľmi impozantnými vodopádmi a zaujímavým počasím.

Blue Nile Falls, známy aj ako Tis Issat, sú umiestnené v oblasti Amharska, v severnej Etiópii. Vodopády sú vysoké 45 metrov a sú okrem Victoria Falls v Afrike najväčšou atrakciou pre turistov. Blue Nile Falls sú súčasťou modrej Níly, ktorá preteká z Etiópie cez Sudán až do Egypta.

Počasie v tejto oblasti Etiópie sa vyznačuje tropickým, vlhkým klimatom so slnečnými zimami a daždivými letami. Zvyčajne sú teploty stále vysoké, v priemere okolo 27 stupňov Celzia cez celý rok. Najteplejšia doba je od apríla do mája, kedy sa teploty v popoludňajších hodinách môžu vyšplhať až na 35 stupňov.

Ak sa tu ale chcete vidieť vodopády v ich najväčšej kráse, musíte si prísť na návštevu počas dažďového obdobia v júni až septembri. V tomto období sa totižto voda hromadí a vodopád sa rozrastie na svoju plnú krásu.

Ak hľadáte skvelú destináciu v Etiópii, kde sa môžete popritom aj ochladiť pri pohľade na impozantné vodopády, Blue Nile Falls sú skutočne šikovnou voľbou. Okrem toho, že si môžete pozrieť jedny z najväčších vodopádov Afriky, môžete sa v tejto oblasti Etiópie tiež naučiť niečo o živote a kultúre miestnych obyvateľov.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


1. Kde sa nachádzajú modré vodopády Etiópia?
Modré vodopády, známe tiež ako Tis Issat, sa nachádzajú v Etiópii.

2. Aký je iný názov pre modré vodopády Etiópia?
Modré vodopády sú tiež známe pod názvom Tis Issat, čo v amharčine znamená "vodný dym".

3. Ako sa tam dostanem?
Modré vodopády sa nachádzajú blízko mesta Bahir Dar na severovýchode Etiópie. Môžete sa tam dostať letecky alebo autovlakom z Addis Abeby a potom cestovať autom alebo loďou do Bahir Dar.

4. Aká je veľkosť modrých vodopádov Etiópia?
Modré vodopády majú výšku približne 45 metrov a sú široké až 400 metrov, čo ich robí jedným z najväčších vodopádov v Afrike.

5. Koľko vody tieto vodopády pretekajú?
Modré vodopády pretekajú v období dažďov, obvykle od júna do septembra, s priemerným prietokom vody okolo 400 kubických metrov za sekundu. V suchých mesiacoch, ako je január až máj, môže byť prietok omnoho nižší.

6. Majú modré vodopády niečo spoločné s Nílom?
Áno, modré vodopády sú jedným z hlavných prítokov rieky Níl, ktorá preteká cez Etiópiu.

7. Sú modré vodopády turisticky prístupné?
Áno, modré vodopády sú turisticky prístupné a patria medzi hlavné turistické atrakcie v Etiópii. Môžete si vziať loďovú prehliadku po rieke a vodopádoch alebo si ich pozrieť z viacerých vyhliadkových miest.

8. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti modrých vodopádov?
V blízkosti modrých vodopádov sa nachádza aj jazero Tana, najväčšie jazero v Etiópii, ktoré je známe svojimi kláštorami a bohatstvom fauny. Tiež môžete navštíviť historické mesto Gondar, ktoré je známe svojimi prastarými mešitami a pevnosťou.

9. Aký je najlepší čas na návštevu modrých vodopádov?
Najlepší čas na návštevu modrých vodopádov je v období dažďov, od júna do septembra, keď vodopády majú najvyšší prietok vody.


Letenka Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia je fascinujúcou a záhadnou krajinou, plnou historických pamiatok a prírodných krás. Patrí medzi ne aj nádherná vodná kaskáda Blue Nile Falls, známa tiež pod názvom Tis Issat, čo v amharčine znamená "dym vody". Táto ohromujúca prírodná zázrak sa nachádza na rieke Modrý Níl, v blízkosti mesta Bahir Dar.

Blue Nile Falls sa považuje za jednu z najväčších vodopádov v Afrike a patrí medzi hlavné turistické atrakcie Etiópie. Keďže kaskáda sa nachádza v pomerne odľahlej lokalite, cesta k nim je dobrodružná a nezabudnuteľná. Najlepšie je využiť miestneho sprievodcu, ktorý vás povedie bezpečne k vodopádom a zároveň vám poskytne bohaté informácie o histórii a miestnych zvykoch.

Cesta začína v Bahir Dare, kde sa nalodíte na drevený čln a vydáte sa po rieke Modrý Níl smerom k vodopádom. Počas jedného až dvoch hodín plavby si budete môcť vychutnávať úchvatnú prírodu a celkovú atmosféru tohto miesta. Keď sa priblížite k vodopádom, začujete ich hlučný rámus a uvidíte obrovský oblak rozprsknutej vody, ktorý stúpa do výšky.

Keď pristávate na brehu, čaká na vás krátka prechádzka po skalách, ktorá vás zavedie ešte bližšie k Blue Nile Falls. V tomto momente už budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v inom svete. Nepopísateľné množstvo vody padajúceho zo skalných stien a vytvárajúceho dymovitý oblak vám vezme dych. Obdivovať tento prírodný div spojený s ohromujúcou silou sa nedá opísať slovami, je to zážitok, ktorý si človek pamätá navždy.

Okrem nevšednej krásy ponúka Blue Nile Falls aj možnosti rôznych aktivít. Adrenalínoví nadšenci si môžu vyskúšať rafting v rieke Modrý Níl, zatiaľ čo milovníci prírody sa môžu vydať na prechádzky po okolitých lesoch a obdivovať miestnu faunu a flóru. V blízkom okolí sa nachádza aj kláštor Ura Kidane Mehret, ktorý patrí medzi najstaršie a najznámejšie kláštory v Etiópii.

Ak teda plánujete cestu do Etiópie, nezabudnite zaradiť návštevu Blue Nile Falls (Tis Issat) do svojho itinerára. Táto fascinujúca prírodná krása vás ohromí svojou veľkoleposťou a zanechá na vás nezmazateľný dojem. Voda, ktorá padá so zreteľom, spôsobuje, že miestni obyvatelia veria, že táto kaskáda je darom od bohov. Vychutnajte si tento dar a ponorte sa do úžasného a čarovného sveta Etiópie.


Ubytovanie Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia je krajina plná nádherných prírodných krás, medzi ktoré patrí aj Vodopád Blue Nile (Tis Issat) nachádzajúci sa vo vzdialenosti asi 30 km od mesta Bahir Dar. Tento vodopád je hodný pozornosti vďaka svojej veľkosti a kráse, ktorá upútava mnohých turistov a cestovateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Blue Nile Falls a chcete tu zostať niekoľko dní, budete potrebovať informácie o ubytovaní v okolí. V samotnom Bahir Dare nájdete mnoho hotelov a „guesthouses“, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania. Od útulných a lacných rodinných penziónov až po luxusné hotely s výhľadom na jezero Tana, ktoré je najväčším jazerom v Etiópii.

Ak by ste však preferovali ubytovanie bližšie k samotnému vodopádu, môžete sa ubytovať v blízkych dedinkách, ktoré nájdete v okolí. Jednou z možností je napríklad dedina Tis Abay, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od Blue Nile Falls. V tejto dedine sa nachádza niekoľko malých hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie za prijateľné ceny.

Ďalšou možnosťou sú kempovacie miesta, ktoré sú rovnako ako dediny v okolí Blue Nile Falls. Tieto kempovacie miesta sú však zvyčajne ponúkané len lokálnymi turistickými spoločnosťami. Preto sa vyplatí kontaktovať niekoľko spoločností a porovnať ponuky, ktoré Vám budú ponúkať.

Ak hľadáte ubytovanie v tichej a príjemnej atmosfére, môžete sa ubytovať v neďalekom meste Awasa, ktoré nájdete v juhovýchodnej časti Etiópie. V tomto meste nájdete mnoho hotelov a do mesta Bahir Dare sa môžete dostať autobusom.

Etiópia je krajina úžasných prírodných krás a Blue Nile Falls (Tis Issat) je určite jednou z nich. Ak sa rozhodnete navštíviť tento vodopád, nezabudnite si vybaviť aj ubytovanie, ktoré Vám umožní relaxovať a užiť si tieto krásy v plnej nádhere. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, vychutnávajte si krásu tohto miesta a užívajte si svoj pobyt v Etiópii!


Dovolenka Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia, krajina východnej Afriky, ponúka návštevníkom mnoho fascinujúcich miest a prírodných úkazov. Jedným z najkrajších prírodných zázrakov, ktorý by ste nemali vynechať pri návšteve tejto krajiny, sú vodopády Tis Issat, známe aj ako Blue Nile Falls.

Blue Nile Falls sa nachádzajú na rieke Blue Nile, jednom z hlavných prítokov Nílu. Sú umiestnené asi 30 km juhozápadne od mesta Bahir Dar. Názov "Tis Issat" v amharčine, oficiálnom jazyku Etiópie, znamená "vodopád dymu". Ako názov napovedá, táto majestátna vodná plocha je obklopená oblakom sprejov a výparov z vody, ktoré vytvárajú zdanie dymu.

Tis Issat sú druhým najväčším vodopádom v Afrike, hneď po známych vodopádoch Viktoriiných. Má priemerne šírku okolo 400 metrov a výšku 45 metrov, čo vytvára úžasnú scenériu pre fotografovanie a obdivovanie.

Existujú rôzne spôsoby, ako sa dostať k týmto vodopádom. Najčastejší je vodnú cestou z Bahir Dar, kde si môžete vziať loďku a plaviť sa po jazere Tana. Celá túra trvá približne hodinu, a počas plavby budete mať možnosť sledovať nádhernú krajinu a divokú zver, ktorá žije vokolí rieky.

Po príchode k vodopádom budete fascinovaní ich veľkosťou a krásou. Masy vody klesajúce z výšky sa dramaticky rozptýlia na kamenných stenách a vytvárajú krásne oblaky sprejov. Keď prídete blízko k vodopádom, budete mať možnosť pocítiť veľkosť a silu týchto vodných hmôt.

Okolie vodopádov je bohaté na flóru a faunu. Rieka Blue Nile je domovom mnohých druhov rýb, vtákov a živočíchov. Pre milovníkov prírody je toto miesto skutočným rajom. Počas návštevy môžete tiež prechádzať po okolitých chodníkoch, ktoré vám umožnia objaviť ďalšie čaro tohto miesta.

Ak sa zaujímate o históriu a kultúru Etiópie, nezabudnite navštíviť aj kláštor Ura Kidane Mehret, ktorý sa nachádza na ostrove na jazere Tana. Kláštor je známy predovšetkým svojimi starodávnymi freskami a bohatou zbierkou cenných ikon.

Návšteva Blue Nile Falls je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Je to miesto, kde sa môžete priblížiť k majestátu prírody a zároveň objaviť jedinečné bohatstvo Etiópie. Odvážte sa vziať si dovolenku mimo bežných turistických trás a objavte krásy, ktoré vám Etiópia ponúka. Blue Nile Falls vám iste pošle pozdrav z výšky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky