Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Etiópia Lake Awasa

Počasie Etiópia Lake Awasa


Etiópia je krajina východnej Afriky, ktorá bola známa najmä pre svoje suché a horúce podnebie. Avšak mnoho ľudí netuší, že krajina Etiópia má tiež regióny s vlhkejším podnebím a jedným z nich je aj oblasť okolo jazera Awasa.

Jazero Awasa sa nachádza v regióne Southern Nations, Nationalities, and Peoples' Region vo výške 1 708 metrov nad morom. Táto oblasť je prevažne hornatá, čo ju robí nepredvídateľnou a zaujímavou z hľadiska počasia.

V tomto regióne sú dva hlavné ročné obdobia - suché obdobie a dažďové obdobie. Suché obdobie sa nachádza medzi novemberom a májom a je to obdobie, kedy v oblasti veľmi zriedkavo prší. Táto doba roka je charakteristická pre vyššie teploty, kedy denné teploty dosahujú maximálne 30 až 35 stupňov Celzia, s nočnými teplotami od 15 do 20 stupňov Celzia.

S druhou časťou roka, dažďovým obdobím, sa môžeme stretnúť v období od júna do októbra. Je to obdobie, kedy sa tu vyskytujú silné dažde a buriny rýchlo rastú. Priemerné teploty sa počas dažďového obdobia pohybujú od 20 do 25 stupňov Celzia.

Ak chcete navštíviť jazero Awasa, najlepší čas na návštevu je v období dažďových mesiacov, keď zachytíte krásne scenérie zfarebnené zeleňou rastlín. Okrem toho sa v dažďovom období vyskytujú aj migrácie vtákov, ktoré žijú v tejto oblasti.

V oblasti jazera Awasa sa vyskytujú aj silné veterné podnebia, ktoré môžu byť nepríjemné pre turistov. Pri návšteve oblasti je teda dobré si zabezpečiť vhodné oblečenie a ochranu pred slnkom.

Celkovo však jazero Awasa a jeho okolie predstavujú unikátne a fascinujúce regióny s ojedinelým počasím, ktoré je vhodné pre turistov, ktorí sa chcú skutočne ponoriť do prírodných krás a nepoznaných flór a fauny.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Lake Awasa


Najčastejšie otázky a odpovede o jazere Awasa v Etiópii:

1. Čo je to jazero Awasa?
Lake Awasa je sladkovodné jazero nachádzajúce sa v južnej časti Etiópie. Je to jedno z najväčších jazier v krajine.

2. Kde sa nachádza jazero Awasa?
Jazero Awasa je situované v regióne Sidama, približne 275 km južne od hlavného mesta Addis Abeba.

3. Je možné plávať v jazere Awasa?
Áno, je možné plávať v jazere Awasa. Miestni ľudia a turisti si často užívajú kúpanie v jazere, najmä počas horúcich letných mesiacov.

4. Aká je veľkosť jazera Awasa?
Jazero Awasa má rozlohu približne 129 km², čo ho robí tretím najväčším jazerom v Etiópii.

5. Je jazero Awasa vhodné na rybolov?
Áno, jazero Awasa je známe svojou bohatou a rôznorodou populáciou rýb. Je obľúbeným miestom pre rybárov, ktorí sa tu venujú lovom rôznych druhov rýb.

6. Sú na jazere Awasa dostupné vodné športy?
Áno, jazero Awasa ponúka vynikajúce možnosti pre vodné športy ako sú vodné lyžovanie, jachting a rôzne druhy člnkovania.

7. Aké sú atrakcie blízko jazera Awasa?
V okolí jazera Awasa sa nachádza niekoľko zaujímavých atrakcií, vrátane Národného parku Abijatta-Shalla, ktorý je považovaný za dôležitú lokalitu pre vtáky. Taktiež je tu veľa kultúrnych miest, ako napríklad Sidamská tradičná dedina.

8. Je na brehu jazera Awasa dostupné ubytovanie?
Áno, na brehu jazera Awasa je k dispozícii niekoľko hotelov a resortov, kde si turisti môžu nájsť ubytovanie s výhľadom na jazero.

9. Aké sú hlavné aktivity, ktoré si turisti môžu vychutnať v okolí jazera Awasa?
Turisti v okolí jazera Awasa si môžu užiť rôzne aktivity, vrátane plávania, rybolovu, vodných športov, pozorovania vtákov, výletov do Národného parku Abijatta-Shalla a navštívenia miestnych trhov.

10. Ako sa dostanem na jazero Awasa?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na jazero Awasa, je cestovať autom alebo autobusom z hlavného mesta Addis Abeby. Cesta trvá približne 4-5 hodín a je dostupná asfaltovou cestou.


Dovolenka Etiópia Lake Awasa


Lake Awasa je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky v Etiópii. Tento krásny jazero sa nachádza v regióne Awasa, len niekoľko hodín cesty od hlavného mesta Addis Abeby.

Jazero Awasa je skutočne pôsobivé. Jeho modré a mierne zelené farby sú úchvatné a okúzľujúce. Je to perfektné miesto na oddych a relaxáciu počas dovolenky. Má výnimočne čistú vodu, ktorá je vhodná na plávanie a vodné športy.

Okolie jazera Awasa je tiež nesmierne atraktívne. Môžete si vychutnať prechádzku po jeho brehoch a obdivovať krásne výhľady. Nezriedka tu môžete stretnúť miestnych rybárov, ktorí chytajú čerstvé ryby na svoje jedlá. Ak máte záujem o rybolov, môžete sa k nim pripojiť a vyskúšať túto tradičnú zábavu.

V blízkosti jazera je aj nádherný park, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov a iných živočíchov. Je ideálnym miestom na piknik alebo prechádzku a má veľkú hodnotu pre milovníkov prírody a vtákov.

Lake Awasa ponúka aj bohatú kultúru a históriu. V blízkosti jazera sa nachádzajú tradičné etiópske dedinky, kde môžete spoznať miestnych obyvateľov a ich každodenný život. Môžete sa naučiť o ich zvykoch a tradíciách a ochutnať tradičnú etiópsku kuchyňu, ktorá je známa svojimi chutnými jedlami a špecifickými príchuťami.

Jazero Awasa je tiež známe svojimi pestrofarebnými trhmi, kde sa predáva miestny tovar a remeslá. Môžete si tu kúpiť tradičné oblečenie, šperky a rôzne ďalšie miestne výrobky. Ak máte záujem, môžete sa dokonca zúčastniť na miestnej tradičnej svadbe a spoznať tak kultúru a zvyky miestnych obyvateľov.

Celkovo by návšteva jazera Awasa mala byť súčasťou vášho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť počas dovolenky v Etiópii. Je to krásne a pohodlné miesto, kde si môžete užiť prírodu, kultúru a históriu tejto nádherné krajiny. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám poskytne nezabudnuteľné zážitky, neváhajte a navštívte jazero Awasa v Etiópii.


Ubytovanie Etiópia Lake Awasa


Lake Awasa je jedným z najkrajších a najpopulárnejších jazier v Etiópii. Nachádza sa v regióne Great Rift Valley, ktorý je známy svojou úchvatnou prírodou a bohatým biologickým diverzitou. Jazero leží asi 275 km južne od hlavného mesta Addis Abeba a je jedným z najdostupnejších destinácií pre turistov.

Ubytovanie v tejto oblasti ponúka širokú škálu možností pre rôzne typy cestovateľov. Od jednoduchých kempov a chatiek až po luxusné rezorty, návštevníci majú veľký výber.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a zážitok z prírody, je možnosť stanovania priamo na brehu jazera. Existuje niekoľko kempov, ktoré majú rôzne vybavenie a poskytujú možnosť prespať si pod hviezdami. Táto možnosť je najlepšia pre tých, ktorí majú radi jednoduché životné podmienky a chcú sa priblížiť k miestnej prírode.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a luxus, je k dispozícii niekoľko luxusných rezortov a hotelov v okolí jazera. Tieto ubytovacie zariadenia sú plne vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú širokú škálu služieb vrátane reštaurácií, bazénov, fitnes centier a wellness centier. Títo hostia majú všetko potrebné pre relaxáciu a oddych po dni strávenom objavovaním jazera a jeho okolia.

Jazero Awasa je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu. Niektoré hotely a rezorty majú súkromné pláže, kde hostia môžu relaxovať a kúpať sa v čistých vodách jazera. Okolie jazera je tiež vhodné pre rôzne vodné športy, ako sú napríklad windsurfing alebo kajakovanie.

Okrem krásy jazera Awasa ponúka aj bohatú faunu a flóru. Je domovom množstva vtákov a iných zvierat, ktoré žijú v blízkosti jazera. Pre milovníkov prírody je to skvelé miesto na pozorovanie vtákov a iných divokých zvierat. Mnohé hotely a rezorty organizujú výlety a exkurzie, aby umožnili hostom zažiť tu túto úžasnú prírodnú krásu.

Lake Awasa a jeho okolie ponúkajú niečo pre každého. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stanovať na brehu jazera alebo si užiť luxusné ubytovanie v jednom z rezortov, budete mať možnosť objaviť krásy prírody, relaxovať na pláži a zažiť bohatú kultúru Etiópie. Ak plánujete cestu do Etiópie, nezabudnite vziať do úvahy ubytovanie v regióne Lake Awasa.


Letenka Etiópia Lake Awasa


Etiópia, krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je jazero Awasa. Ak hľadáte príležitosť preskúmať toto miesto, letenka Etiópia Lake Awasa vám môže poskytnúť pohodlný spôsob, ako sa oboznámiť s krásami tohto jazera.

Ak si zoberiete let do Etiópie, budete môcť ochutnať skutočný etiópsky kávu, poznať miestne obyvateľstvo a objaviť krásu krajiny. Lake Awasa je situované v doline Great Rift, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny. Je to jedno z najväčších jazier v Etiópii a má ľahko rozpoznateľnú obdĺžnikovú podobu.

Lake Awasa má dve hlavné pláže, ktoré sú obľúbenými miestami pre návštevníkov, ktorí sa tu radi relaxujú. Pri týchto plážach sa nachádza mnoho reštaurácií a kaviarní, ktoré vám poskytnú skvelé jedlo a nápoje. Taktiež tu môžete vidieť mnoho miestnych rýb a vtákov.

Ak máte radi turistiku, Lake Awasa má niekoľko nádherných turistických trás. Na prechádzke sa môžete pozrieť na miestne farmy a celú tú krajinu, ktorá pôsobí ako z rozprávky. Táto turistická trasa je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesto na oddych a ktorí chcú súčasne pocítiť duch miestnych tradícií a zvykov.

Ak si chcete vychutnať miestne kulinárske špeciality, môžete navštíviť miestne reštaurácie, kde sú podávané jedlá z ešteke, ktorá je tradičným pokrmom tejto krajiny. Tento pokrm sa pripravuje z tvarohu a korenenej omáčky a je veľmi chutný.

V neposlednom rade, jazero Awasa je aj skvelým miestom pre rybárčenie. Tu nájdete mnoho druhov rýb a môžete sa tešiť z úlovkov na čerstvom vzduchu. Ak ste rybár nadšenec, určite nebudete môcť odolať rybolovu v jazere Awasa.

Výlet do Etiópie a na jazero Awasa, ktorému predchádza zakúpenie letenky, určite stojí za to. Namiesto ubytovania v hoteli si môžete zvoliť skúsenosť v miestnom dome s miestnymi obyvateľmi. Určite sa nebudete nudiť a získate mnoho zaujímavých zážitkov a skúseností.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky