Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Etiópia Simien Mountains National Park

Počasie Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia Simien Mountains National Park je nádherná oblasť v severozápadnej časti Etiópie známa svojimi úchvatnými výhľadmi a fascinujúcou divokou prírodou. Avšak s prírodou a výhľadmi prichádza aj specifické počasie, ktoré často ovláda túto oblasť.

Podnebie v Simien Mountains National Park sa mení v závislosti od nadmorskej výšky a odstupu od rovníka. Väčšina oblasti má vlhké a chladné počasie počas celého roka. Najviac zhnusný mesiac je apríl, ktorý je najteplejší a najvlhčejší. Počasie v Simien Mountains National Park je typické pre tropické podnebie, s maximálnou teplotou v miernych nízkych oblastiach od 18°C po 20°C a s minimálnou teplotou v noci od 10°C do 12°C.

Návštevníci môžu očakávať rôzne druhy počasia, v závislosti od nadmorskej výšky, na ktorej sa nachádzajú. V najvyšších oblastiach sa teploty môžu pohybovať okolo bodu mrazu, takže by mali byť pripravení na silný vietor a nízke teploty aj v lete. Prineste si vrstvené oblečenie, ktoré vám umožní regulovať teplotu, a nezabudnite na teplé a vodeodolné oblečenie.

Dažďové obdobia sú od júla do septembra a od december do marca, koľko závisí od zvyšku krajiny. V týchto mesiacoch môže pršať takmer veľa každý deň a cesty sa môžu stať náročnejšími na prechodnosť. V zimnej sezóne sa môžu cesty stať rozbahnenejšími, takže skúsenými vodičmi by si mali byť vedomí toho, čo ich čaká.

Aj napriek tomu, že počasie môže byť nepredvídateľné, Etiópia Simien Mountains National Park návštevníkom ponúka úchvatné výhľady a neobyčajnú prírodu v tvare najlepšieho druhu. Nech už bude počasie akokoľvek, Etiópia Simien Mountains National Park určite stojí za to navštíviť a objavovať.


Ubytovanie Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia je krajina, ktorá sa vyznačuje svojou rozmanitosťou prírodných krás a možností. Ak máte radi prírodu, ktorá vás okúzli svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami, určite by ste sa mali pozrieť na národný park Simien Mountains National Park.

Simien Mountains National Park sa nachádza v severozápadnej Etiópii a môže sa pochváliť nádhernými scenériami, ktoré určite vyrazia dych nadšencom prírody. Tento národný park je domovom mnohým ohromujúcim vrcholom, ako napríklad Ras Dashen, najvyšší vrchol v Etiópii, vo výške 4550 metrov. Pre dychberúce výhľady na vrcholy a údolia je táto lokalita ideálna pre turistov s fotoaparátom.

Turistom z celého sveta ponúka príležitosť na pozorovanie zvierat, ako sú napríklad tigríci, vlci a hyeny, ako aj mnoho druhov vtákov, ktoré sú tu doma. Jednou z najobľúbenejších aktivít je pozorovanie zariadení, ktoré sú nezvyčajné a nevídané aj v iných oblastiach Afrického kontinentu. Medzi najdivokejšie zvieratá patria Gelada, endemické opice, ktoré sa môžu vidieť len v tomto národnom parku.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Simien Mountains National Park, máte k dispozícii množstvo možností, či už sa rozhodnete pre pobyt v stanovom meste alebo v blízkosti samotného parku. Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko rôznych kempovacích miest, kde si môžete prenajať stan, spoločnú zónu a kuchynku. Prenajatie generátora pre pohodlnú noc je tiež možné. Ak se radi cítite ako v hoteli, v okolí parku nájdete niekoľko malých hot-diel, ktoré udržiavajú vysokú úroveň pohodlia a štýlu.

Vo vnútri národného parku sa však nachádza aj mnoho malých hostincov, kde si môžete vychutnať tradičné etiopské jedlo a zároveň sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi. Miesto ponúka grandiózny výhľad, ktorý vás uchváti dvakrát: raz nadhľadom na okolitú prírodu, a ten nezabudnuteľný pocit, ktorý sa budete akúti spomínať aj po mnohých rokoch.

Nič však neohromí to, čo môžete vidieť a zažiť, pokiaľ navštívite Simien Mountains National Park v Etiópii. Pre milovníkov prírody to može byť neuveriteľná skúsenosť a príležitosť prežiť niečo zázračné a nezabudnuteľné. Preto sa neváhajte rozhodnúť a zapíšte tento národný park do vášho cestovateľského zoznamu na obdobie určené na dovolenku. Nielen že dostanete neobyčajné zážitky, ale získate tiež čas na premyslenie, pri obdivovaní krás, ktorých sa všade okolo nevyčerpate.


Dovolenka Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia, krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a úchvatnou prírodou, je ideálnym miestom na dovolenku pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Simien Mountains National Park, známy svojimi úchvatnými scenériami, bohatým ekosystémom a ohromujúcimi horami.

Simien Mountains National Park sa nachádza v regióne Amhara na severozápade Etiópie. Tento národný park je zapsaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka jedinečný pohľad na najvyššie vrchy Afriky mimo Kilimandžára a Ruwenzori. Vrchy v parku presahujú nadmorskú výšku 4 000 metrov a najvyšším vrchom je Ras Dashen s výškou 4 550 metrov.

Prehliadka Simien Mountains National Park je ako unikátna cesta do minulosti. Táto časť Etiópie je jedným z najstarších sídel ľudstva a návštevníci tu môžu vidieť rôzne stopy a zvyšky starovekých kultúr a civilizácií. Okrem toho, park je domovom pre mnoho ohrozených a vzácnych druhov flóry a fauny, medzi ktorými sa nachádza aj posledný ľudový ibex alebo „walia ibex“, ktorý je známy svojou zaujímavou rohom.

Simien Mountains National Park má veľmi rozmanitú prírodu a poskytuje mnoho turistických aktivít pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzku krásnymi skalnými formáciami, navštíviť tradičné etiópske dediny, ktoré sú stále obývané miestnymi obyvateľmi, alebo vyraziť na nočnú prechádzku za pozorovaním hviezd. Ďalšou obľúbenou aktivitou v parku je horský trek, ktorý vás zavedie na vrchol Ras Dashen alebo iné scenické miesta. Príroda tu je jedinečná a prechádzka po vrchoch parku je skutočným dobrodružstvom.

Etiópia je známa aj svojou bohatou kuchyňou a návštevníci parku by mali určite ochutnať miestne jedlá. Jedálenské zvyky v Etiópii sú jedinečné a typické jedlo je injera, tradičný etiópsky plackový chlieb, ktorý sa podáva s rôznymi omáčkami a mäsom. Okrem toho, môžete ochutnať aj miestnu kávu, ktorá je považovaná za jednu z najlepších na svete.

Celkovo povedané, Simien Mountains National Park je skvostom Etiópie a ponúka nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov. Svojou ohromujúcou scenériou, bohatou kultúrou a jedinečnou prírodou vás toto miesto určite dostane. Ak ste dobrodruh a milovník prírody, odporúčam vám zaradiť túto destináciu na zoznam miest, ktoré musíte vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Simien Mountains National Park


Otázka: Kde sa nachádza Simien Mountains National Park?
Odpoveď: Simien Mountains National Park sa nachádza na severe Etiópie, v regióne Amhara.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do parku?
Odpoveď: Vstupné poplatky pre turistov sú od 10 do 90 USD v závislosti na type návštevy a počtu dní.

Otázka: Aké zvieratá sa v parku môžu stretnúť?
Odpoveď: V parku sa nachádza mnoho divokých zvierat, vrátane rôznych opíc, antilop, hyen, levov a dravých vtákov. Najslávnejším z týchto zvierat je gélada opica, ktorá sa dá vidieť na mnohých miestach v parku.

Otázka: Kde je najlepšie ubytovanie v Simien Mountains National Park?
Odpoveď: V parku je k dispozícii niekoľko kempov a nocľahovísk, vrátane populárneho Sankaber Camp, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Otázka: Aké aktivity sa v parku dajú robiť?
Odpoveď: Populárnymi aktivitami v parku sú turistika, horské bicyklovanie a pozorovanie zvierat. Taktiež sa dajú organizovať aj výlety a safari.

Otázka: Aká je najvhodnejšia doba na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu parku je od októbra do júna, keď je najväčšia šanca na suché a jasné počasie a zároveň najlepšie podmienky na aktivitu. V zime sa park často zatvára kvôli snehovým vločkám a nepriaznivým podmienkam.

Otázka: Ako sa dostať do parku?
Odpoveď: Najjednoduchšou cestou z hlavného mesta Etiópie, Addis Abeby, je cestovať autobusom, taxíkom alebo najať súkromný autobus. Nikdy sa neodporúča ísť do parku v zime, keď sú podmienky nepriaznivé.


Letenka Etiópia Simien Mountains National Park


Simien Mountains National Park je jedným z najkrajších a najznámejších národných parkov v Etiópii. Svojou jedinečnou krajinou a bohatstvom biodiverzity priláka každoročne tisíce návštevníkov z celého sveta.

Tento národný park sa nachádza v severnej časti Etiópie, v regióne Amhara. Je jedným z najstarších prírodných chránených území v Afrike, a preto je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Jeho rozloha predstavuje približne 179 km².

Simien Mountains National Park je domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa tu nachádzajú vďaka jedinečnej horskej klíme a výnimočnému ekosystému. V parku nájdeme viac ako 280 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako je Walia ibis alebo abisyňský krak. Okrem toho sa tu bežne vyskytujú aj iné živočíchy, ako sú opice gelada, ibex skalný alebo ešte vzácnejšie vlcy etiópske.

Jednou z najväčších atrakcií pre turistov je výstup na najvyšší vrchol Etiópie, Ras Dashen, ktorý sa nachádza v Simien Mountains. Vrchol dosahuje výšku 4 550 metrov nad morom a je výzvou pre každého dobrodruha a horolezca. Tí, ktorí sa rozhodnú vystúpiť na vrchol, sú odmenení nádherným výhľadom na okolitú krajinu a panorámu hôr.

Pre tých, ktorí si prajú preskúmať nádhernú prírodu parku mimo výstupu na vrchol, je tu množstvo turistických trás a chodníkov, ktoré vedú k úchvatným vodopádom, bránam a hlbokým roklinám. V parku sa nachádza aj pomerne dobrá infraštruktúra v podobe ubytovacích zariadení a turistických centier, čo umožňuje návštevníkom stráviť viac dní v tejto nádhernej lokalite.

Jednou z unikátnych vecí, ktoré môžete vidieť v Simien Mountains National Park, sú "Simienské levitujúce oblaky". Toto je fenomén, ktorý sa vyskytuje počas horských zrážok, keď sa oblaky tiahnu po hrebeniach a zdajú sa akoby sa vznášali vo vzduchu. Tento pohľad je skutočne magický a svedčí o kráse a jedinečnosti tohto miesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, nevynechajte návštevu Simien Mountains National Park. Bude to pre vás skutočný zážitok a príležitosť objaviť jedno z najkrajších miest na africkom kontinente.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky