Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Fidži Naviti Island

Najčastejšie otázky a odpovede Fidži Naviti Island


1. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať na Naviti Island na Fidži?
- Najlepšia možnosť je využiť miestne trajekty alebo katamarány z hlavného mesta Suva alebo letiská v Nadi.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Naviti Islandu na Fidži?
- Najlepšie obdobie na návštevu je v období medzi aprílom a októbrom, keď je suchšie počasie a menej zrážok.

3. Aké aktivity je možné na Naviti Islande robiť?
- Na Naviti Islande môžete vychutnávať pláže, potápať sa, šnorchlovať, prechádzať sa prírodou, navštíviť miestne dediny, skúsiť tradičnú fídžijskú kuchyňu a stretnúť miestnych obyvateľov.

4. Aké ubytovanie je možné nájsť na Naviti Islande?
- Na Naviti Islande sa nachádzajú rôzne ubytovacie možnosti vrátane luxusných rezortov, bungalovov alebo možnosť kempovania.

5. Môžem si na Naviti Islande požičať potápačskú výstroj?
- Áno, niektoré rezorty alebo potápačské centrá na Naviti Islande ponúkajú požičovňu potápačskej výstroje a organizujú potápačské výlety.

6. Je bezpečné piť vodu z vodovodu na Naviti Islande?
- Je lepšie piť balenú vodu, pretože kvalita pitnej vody z vodovodu nemusí byť vždy spoľahlivá.

7. Ako dlho trvá trajektová cesta z hlavného mesta Suva na Naviti Island?
- Cesta trajektom z Suva na Naviti Island môže trvať približne 3 až 4 hodiny, v závislosti od poveternostných podmienok a prevádzky.

8. Existujú na Naviti Islande obchody, kde môžem nakupovať potraviny a suveníry?
- Áno, niektoré rezorty a dediny na Naviti Islande majú malé obchody, kde si môžete kúpiť potraviny a suveníry.

9. Môžem si na Naviti Islande prenajať čln alebo kajak?
- Áno, niektoré rezorty alebo miestne prevádzky umožňujú prenájom člnov, kajakov alebo iných vodných športových potrieb.

10. Je potrebné mať vízum pre návštevu Fidži a Naviti Islandu?
- Občania niektorých krajín potrebujú víza na vstup do Fidži. Odporúča sa skontrolovať aktuálne vízové požiadavky pre svoju krajinu u miestneho veľvyslanectva alebo konzulátu Fidži.


Dovolenka Fidži Naviti Island


Fidži Naviti Island je jedno z najkrajších miest v Tichomorí a súčasne aj jedno z najobľúbenejších turistických destinácií medzi milovníkmi prírody a plážových dovoleniek. Naviti Island je súčasťou ostrovného štátu Fidži v južnom Tichom oceáne a ponúka všetko, čo si na dovolenke môžete želať – krásne pláže s bielym pieskom, krištáľovo čisté more, slnko, palmy a exotickú prírodu.

Fidži Naviti Island je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax. Ostrov je relatívne malý a nenájdete tu žiadne ruchoviská alebo veľké hotely s animačným programom. Miestne bungalovy a hotely sú skôr menšieho rozsahu a viac zamerané na prírodu a pohodu. Na Fidži Naviti Island je totiž hlavná atrakcia práve v prírode a jej okolí.

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku na Naviti Island, určite si nenechajte ujsť prekrásne pláže, ktoré sú charakteristické bledou farbou piesku a jasnou modrou farbou mora. Môžete sa tu kúpať, šnorchlovať alebo sa len oddávať relaxu pod palmovými stromami. V okolí pláží na vás čakajú aj mnohé vodné športy, ako napríklad surfovanie, kajakárstvo, rybárčenie, ale aj potápanie.

Okrem pláže, na Fidži Naviti Island nájdete aj nádhernú exotickú prírodu. Ostrov je pokrytý džungľou a lemovaný s vodopády, kde sa môžete kúpať. Pre tých, ktorí majú radi turistiku alebo jednoducho chodia radi po prírode, tu nájdete množstvo turistických trás a chodníkov.

Fidži Naviti Island ponúka aj mnohé možnosti na spoznanie miestneho života a kultúry. Na ostrove žije miestny obyvateľ, ktorí sú známi pre svoje pestré tradície a rituály. Turisti si môžu navštíviť miestne dediny a zúčastniť sa tradičných tancov a spevu alebo ochutnať miestne jedlo.

Celkovo, Fidži Naviti Island je miesto, kde si môžete oddýchnuť a prežiť dovolenku v pravom zmysle slova. Ostrov ponúka prekrásnu prírodu, kultúru a pokojné prostredie, ktoré vám umožní vypnúť a načerpať nové sily. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete na chvíľu odtrhnúť od rýchleho tempa bežného života, Fidži Naviti Island je to pravé pre vás.
Ďalšie zaujímavé informácie o Naviti Island:

- Je to najjužnejší ostrov v skupine Yasawa Islands
- Ostrov má rozlohu 3,6 km²
- Na ostrove nie sú cesty pre automobily ani áutobusová doprava
- V dedinách sa ešte stále praktizujú tradičné rituály, medzi ktorými je napríklad aj tancia s ohňom
- Najvyšší bod ostrova je Mount Matailovatu (154 m n. m.)
- Na ostrove nájdete niekoľko menších bungalov a hotelov, ktoré sa zameriavajú skôr na prírodu a pohodu ako večerné zábavy
- V rámci Yasawa Islands je Naviti Island najznámejší pre surfistov a kajakárov.


Počasie Fidži Naviti Island


Fidži je tropický raj, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bledulovými plážami a teplým počasím. Naviti Island je jedným z najkrajších miest v tejto krajine, ktorý sa nachádza v južnom Tichom oceáne. Jeho malé pavučinky piešť sú obklopené tyrkysovým morom a prekrásnym koralovým útesom.

Fidži má teplé počasie po celý rok, ktoré sú ovplyvňované tropickým podnebím. Prší tu po celý rok, ale počasie sa dá ľahko predvídať. Najväčšie množstvo zrážok spadne v období od novembra do januára. V lete sa teploty pohybujú okolo 29 ° C a v zime stále zotrvávajú na teplej úrovni, na úrovni 26 - 27°C.

Ak plánujete navštíviť Naviti Island, najlepším časom je obdobie od mája do októbra. V tomto období je počasie suchšie a teploty sú miernejšie. More je tiež jasnejšie a ideálne na potápanie a šnorchlovanie. Ak vás nevadí trochu viac dažďa a horúčava, máj až október by mali byť pre vás dobrým aj pre návštevu tohto ostrova.

V období od decembra do februára sa očakávajú v Fidži cyklóny a silné dažde. Ak by ste sa chceli vyhnúť tomuto obdobiu, plnej záplav a iných nežiadúcich situácií, mali by ste plánovať návštevu ostrova v inej časti roka.

Celkový dojem z Naviti Island je dokonalosť tropického ostrova, ktorá však môže byť ovplyvnená poveternostnými podmienkami. Turistické aktivity, akými sú šnorchlovanie, potápanie, plávanie v oceáne a lovenie rýb sú príležitosťou, ktorou si môžete užiť krásy tohto ostrova.

V počasí na Naviti Island sú vždy prítomné farby, ktoré si pamätáte na celý život. S jeho nezabudnuteľne krásnymi bledulovými plážami, tyrkysovým morom a tropickou flórou a faunou vás toto miesto určite dostane. Ak sa chystáte na Naviti Island, nezabudnite si predísť komárom, hmyzu a iným parazitom v období dažďov, ktoré sa vyskytujú v teplejších mesiacoch roka. Sú to jediné negatívne príznaky, ktoré môžete zaznamenať počas návštevy tejto najkrajšej časti Fidži.


Ubytovanie Fidži Naviti Island


Naviti Island v Fidži je jedným z najkrajších ostrovov v oblasti. Nachádza sa v západnej časti skupiny ostrovov Yasawa a ponúka turistom množstvo atrakcií a aktivít. Fidži je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou a pohostinnosťou. Naviti Island nie je výnimkou - ponúka množstvo možností pre ubytovanie a zážitky.

Na Naviti Island nájdete množstvo hotelov, ktoré poskytujú luxusné ubytovanie. Hosťom sú k dispozícii presklené bungalovy a súkromné vily s krásnym výhľadom na more. Niektoré hotely na Naviti Island poskytujú all inclusive služby, ktoré zahŕňajú jedlo a nápoje. Ak hľadáte viac budžetovo orientované možnosti, nájdete tu aj niekoľko hostílov a kempov.

Malolo Island Resort je jedným z najluxusnejších hotelov na Naviti Island. Nachádza sa v krásnej zátoke s bielym pieskom a ponúka svojim hosťom vynikajúce rekreačné služby. Je ideálny pre rodiny a páry, ktoré hľadajú luxusné ubytovanie priamo pri pláži.

Naviti Resort je ďalším populárnym hotelom na ostrove Naviti. Ponúka kvalitné ubytovanie a skvelé rekreačné a stravovacie služby. Hostia si môžu vychutnať vynikajúce jedlá v reštaurácii a zapojiť sa do rôznych aktivít, ako je potápanie, plávanie a soľná voda.

Hostia, ktorí hľadajú kempovanie alebo budžetové možnosti, by mohli zvážiť pobyt v Yasawa Island Resort and Spa. Tento rezort ponúka bungalovy a vily v tradičnom fidžijskom štýle a tiež kempovanie priamo na pláži.

Ubudnuť si môžete aj priamo na pláži s pomocou rôznych plážových bungalovov a chatrčí, ako sú Tavewa Island Resort, Oarsmans Bay Lodge a Blue Lagoon Beach Resort. Tieto možnosti sú skvelé pre tých, ktorí hľadajú odpočinok, kúpanie v mori a slnenie.

Naviti Island je ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú krásne ubytovanie priamo pri pláži a množstvo aktivít a zážitkov. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo bydlisko priamo na pláži, nájdete to tu všetko. Vyberte si to najvhodnejšie pre vás a užite si krásy Naviti Island v Fidži.


Letenka Fidži Naviti Island


Fidži - názov, ktorý v mnohých srdciach evokuje exotickú dovolenku na tichomorských ostrovoch plných bieleho piesku, tyrkysovej vody a nekonečného prírodného bohatstva. A jedným z najkrajších ostrovov, ktorý by ste si na týchto ostrovoch mali určite nenechať ujsť, je Naviti Island.

Naviti je jedným z najväčších ostrovov Fidži a nachádza sa v severozápadnej časti krajiny. Ostrov je domovom pre niekoľko malých dedín, ktorých obyvatelia sú známi svojou priateľskosťou a pohostinnosťou, čo vám dáva možnosť spoznať miestnu kultúru a zvyky.

Čo robí Naviti Island tak výnimočným je jeho nezničená príroda a očarujúce pláže. Ostrov je obklopený krištáľovo čistým morom, ktorého farba a životné prostredie vzbudzujú úžas u každého návštevníka. Zatiaľ čo mnohé miesta na Fidži už zažili negatívny vplyv cestovného ruchu a premnoženie stavieb, Naviti sa stále drží svojej prírodnej krásy a autenticity.

Jednou z hlavných atrakcií Naviti Island je potápanie. Voda okolo ostrova je ideálna na objavovanie koralových útesov a farebného morského života. Môžete si prenajať šnorchelovacie vybavenie alebo využiť služby miestnych sprievodcov, ktorí vám pomôžu objaviť tie najkrajšie miesta pod hladinou.

Okrem potápania tu nájdete aj mnoho iných aktivít, ktoré vám umožnia vychutnať si ostrov vo svojej plnej kráse. Môžete sa vydať na horské túry, kde budete mať možnosť obdivovať úchvatné výhľady na okolitý oceán a roztomilé miestne dedinky. Ak si radi na dovolenke užívate adrenalín, môžete sa vyskúšať vysokotlakovému púšťaniu, čo je skok z výšky do vody z vlnoradu. Budete sa cítiť ako skutočný dobrodruh.

Pre tých, ktorí sa radi oddávajú relaxácii, nezabudnite si vychutnať slnečné kúpanie na pláži na Naviti. Biele piesočnaté pláže a tiché zvuky mora vám pomôžu vyplaviť všetky starosti a stres z vašich každodenných životov. Môžete si nechať masírovať nohy v mäkkučkých piesočných bičoch alebo len tak lenošiť a prečítať si knihu pod palmou.

Ak hľadáte skutočný ráj na zemi, neváhajte a vyberte sa na Naviti Island na svoju nasledujúcu dovolenku. Tu zažijete jedinečnú kombináciu prírody, kultúry a relaxácie. Letenka na Fidži nikdy nezažičíte a budete určite rozmýšľať, kedy sa k tomuto kútiku sveta môžete vrátiť znova.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky