Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Filipíny Banaue Rice Terraces

Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces are a magnificent series of extremely old rice terraces located in the northern part of Luzon island in the Philippines. It is considered as one of the most popular tourist destinations in the country. The beauty of this world-renowned attraction is that it is hand-carved into the mountainous landscape by the Ifugao people. Imagine yourself overlooking the stunning landscape of this world heritage site while the sun sets behind the mountain ranges - a true feast for the eyes.

The easiest way to travel to Banaue Rice Terraces is to take a flight to the Philippines. Most flights to the Philippines land at Ninoy Aquino International Airport in Manila, which is the capital city. From there, you can either take a direct flight to the city of Cauayan or Tuguegarao, or take a bus or private car to Banaue Rice Terraces. Travel time varies from a few hours to more than ten hours, depending on your chosen mode of transportation.

Once you arrive in Banaue, the terraces are accessible through hiking trails and roads. Visitors are welcomed to appreciate the magnificent view of the rice terraces while shading under the tall pine trees. If you like hiking, then Banaue Rice Terraces is definitely for you. You can take a rigorous trek along the winding trails that lead to hidden waterfalls, breathtaking vistas, and rice terraces that seem to stretch to the horizon.

Banaue Rice Terraces is not only famous for its stunning scenery, but it is also a place where you can experience and learn the traditional culture of the Ifugao people. These people take great pride in their heritage and still practice their unique customs and way of life. With intricate hand-weaving, wood carving, and beadwork amongst other traditions, visitors are sure to leave with an appreciation of their craft.

In conclusion, Banaue Rice Terraces is a must-visit destination for those who love nature, history, culture, and adventure. This UNESCO World Heritage Site is not just picturesque, but it teaches us about the sustainable practices of the Ifugao people. So go and book your ticket to the Philippines now and witness the surreal beauty of Banaue Rice Terraces for yourself!


Ubytovanie Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces je jedným z najznámejších a najkrajších miest na Filipínach. Tieto terasy, nachádzajúce sa v provincii Ifugao na ostrove Luzón, sú považované za jedno z divov sveta a sú dokonca zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Tieto 2000-ročné terasy vznikli ručne okolo hôr pôvodnými obyvateľmi Ifugao. Ich cieľom bolo zachytiť dažďovú vodu a vytvoriť ideálny priestor na pestovanie ryže, ktorá je základnou potravou v tomto regióne. Terasy sú umelými oázami sústredenými okolo strmých kopcov a husto zakorenených kroviniek.

Zhlboka v niektorých oblastiach siahajú terasy až 1500 metrov nad morom, čo dáva návštevníkom úchvatný výhľad na hory a dokonalú harmóniu medzi človekom a prírodou. Obyvatelia miestnych dedín, ktorí žijú v modestných drevených chatrčiach, sa stáročia usilujú udržať tieto terasy v dokonalom stave a zachovať ich dedičstvo pre budúce generácie.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Banaue Rice Terraces, je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. V regióne sú dostupné hotely, chatky a penzióny, ktoré poskytujú dočasné prístrešie pre návštevníkov.

Hotely v Banaue sú často rodinné prevádzky, ktoré ponúkajú príjemné a útulné ubytovanie pre hostí. Väčšina hotelov má vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradicionálne filipínske jedlá a skúsiť miestne špeciality.

Okrem hotelov je možnosť ubytovať sa aj v chatkách alebo pensiónoch riadených miestnymi rodinami. Tieto možnosti ubytovania často ponúkajú autentický filipínsky zážitok a príležitosť preskúmať miestnu kultúru z prvej ruky. Hostia môžu stráviť noc v jednoduchých chatkách postavených z prírodných materiálov a zdieľať skúsenosti so skutočnými miestnymi obyvateľmi.

Pri výbere ubytovania v Banaue je dôležité mať na pamäti, že v niektorých častiach regiónu nie sú k dispozícii moderné pohodlie, ako je teplá voda či klimatizácia. Je však rozhodujúce, že hostia majú unikátnu príležitosť vidieť a zažiť niečo, čo sa nedá získať v iných častiach sveta.

Pre tých, ktorí chcú bližšie spoznať Banaue Rice Terraces a jeho neopakovateľnú krásu, ponúkajú miestni vodiči a sprievodcovia rôzne túry či výlety. Tieto možnosti vám umožnia objaviť okolité dediny, tradičné miestne trhy a dokonca aj vystúpiť na vrcholy hôr, odkiaľ môžete obdivovať celé rozprávkové panorama teras.

Ubytovanie v Banaue Rice Terraces vám umožní precítiť ducha filipínskeho vidieckeho života a skúsiť niečo nezvyčajné v dnešnom modernom svete. Navštíviť toto miesto vám ponúka výnimočný výhľad na terasy, ktoré sa ľahko stanú vášnou láskou a posúdia hlavu s obdivom a úžasom. Ak hľadáte dobrodružstvo v kombinácii s krásou a kultúrou, Banaue Rice Terraces je pre vás jednoznačne správnou voľbou.


Dovolenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Dovolenka na Filipínach je plná krásnych miest a jedným z nich sú Banaue Rice Terraces - rozsiahle, terasovité polia obdĺžnikového tvaru, ktoré sú vysádzané ryžou. Tieto terasy sú jedným z mála prírodných zázrakov sveta a patria k najstarším a najviac obdivovaným kultúrnym pamiatkam Filipín.

Banaue Rice Terraces sa nachádzajú v severnom Luzone, v provincii Ifugao. Tieto úžasné terasy majú viac ako 2 000 rokov histórie a sú výsledkom dlhoročnej práce miestnych farmárov. Terasy boli vybudované pomocou ručnej práce a jedinečnej filipínskej metódy pestovania ryže. Terasy sú udržiavané generáciami a dodnes sú využívané miestnymi farmármi na pestovanie ryže.

Banaue Rice Terraces sú považované za svetové dedičstvo UNESCO a získali aj prestížny názov „schodište do neba“. Sú obklopené úchvatnou prírodou a zachovávajú jedinečnú kultúru Ifugao ľudí, ktorí žijú v okolí. Je tu možnosť zoznámiť sa s miestnou kultúrou a skúsiť si tradičné miestne jedlo.

Pre turistov ponúka Banaue Rice Terraces veľký výber aktivít. Môžete sa vydať na túry do kopcov a obdivovať úchvatné výhľady, ktoré terasy ponúkajú. Je tiež možné zorganizovať si výlet na pravidelné trhy, kde môžete vidieť a zakúpiť tradičné remeslá a rukodielky vrátane oblečenia, šperkov a keramiky, ktoré vyrobia miestni obyvatelia. Taktiež stojí za to navštíviť niektoré z historických miest a dedín v okolí, aby ste lepšie porozumeli tradičným spôsobom života Ifugao ľudí.

Najlepšie obdobie na návštevu Banaue Rice Terraces je v období od apríla do júna, keď sú polia naplnené vodou a ryžové rastliny sú najväčšie. Teploty sú pohodlné a počasie je väčšinou suché. Je dôležité si vziať pohodlnú obuv a oblečenie, keďže turistické trasy môžu byť do kopcov a po terasách nerovné.

Ak plánujete dovolenku na Filipínach, Banaue Rice Terraces je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Tieto úchvatné terasy vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky, nádherné výhľady a pohľad do histórie a kultúry Filipín.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Banaue Rice Terraces


Otázka: Čo sú Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Banaue Rice Terraces sú bočne usporiadané terasy na Filipínach, ktoré boli postavené pôvodnými obyvateľmi Ifugao viac ako 2000 rokov dozadu na pestovanie ryže.

Otázka: Kde sa nachádzajú Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Banaue Rice Terraces sa nachádzajú v Banaue, v provincii Ifugao, na severnom ostrove Luzón na Filipínach.

Otázka: Ako sa dostanem na Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Z Manily sa môžete dostať do Banaue buď letecky alebo autobusom. Let trvá približne 1 hodinu a 10 minút a autobusová cesta trvá približne 9 hodín.

Otázka: Kedy je najlepší čas navštíviť Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Banaue Rice Terraces je v období sucha a to medzi mesiacmi február a máj.

Otázka: Je potrebné si prehliadku Banaue Rice Terraces vopred zarezervovať?
Odpoveď: Nie je to potrebné, ale je to odporúčané najmä v sezóne vysokej návštevnosti, aby ste si mohli zabezpečiť miesto.

Otázka: Koľko času trvá prehliadka Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Bežná prehliadka trvá asi 2 - 3 hodiny.

Otázka: Ktoré miesta okolo Banaue Rice Terraces by som mal navštíviť?
Odpoveď: Niektoré miesta, ktoré by ste mali navštíviť sú napríklad Batad Rice Terraces, Bangaan Rice Terraces a Tappiya Falls.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Banaue?
Odpoveď: V Banaue je k dispozícii niekoľko malých hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú skromné, ale pohodlné ubytovanie. Taktiež sú k dispozícii aj kempy.


Počasie Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny sú známe svojou rozmanitosťou a krásou svojej prírody. Jedným z najkrajších a najunikátnejších miest na Filipínach sú Banaue Rice Terraces, ktoré sú už celé roky zdrojom záujmu turistov. Tieto terasy sú známe svojou jedinečnou kultúrnou a prírodnou hodnotou a sú považované za jeden z najkrajších svetových prírodných záznamov.

Banaue Rice Terraces sa nachádzajú v provincii Ifugao, ktorá sa nachádza na severe Filipín. Vyskytujú sa tu najvyššie terasy na svete a ich vznik sa datuje až do 8. storočia a patria medzi záznamy UNESCO. Terasy sú jedinečným príkladom ako sa ľudia dokázali prispôsobiť miestnym podmienkam a využiť ich na poľnohospodársku činnosť.

Počasie v Banaue Rice Terraces sa líši v závislosti na ročnom období. Väčšina turistov sa snaží navštíviť túto oblasť počas obdobia zimy alebo počas leta. Počasie v zime v Banaue Rice Terraces sa pohybuje medzi 10 až 15 stupňami Celzia a počas letnej sezóny medzi 20 až 25 stupňami Celzia. V tomto období tu padá najmenej dažďov, takže cestovanie do tejto oblasti v týchto mesiacoch môže byť pre turistov priaznivejšie.

Avšak, Banaue Rice Terraces môže byť navštevované počas celého roka. V monzúnovej sezóne, ktorá trvá od júna do septembra sa v regióne často vyskytujú silné dažde a preto by mohlo byť náročné na cestovanie. Pre tých, ktorí hľadajú tiché a pokojné miesto, mimo hluk a rušného mesta, navštívenie Banaue Rice Terraces v období monzúnov môže byť ideálnym. Počas obdobia monzúnov sa terasy môžu stať rozmoknuté a nepriechodné, ale zároveň môže byť priestor pre pestovanie víkendových aktivít ako záhradkárstvo a pestovanie rastlín.

Napriek rozdielnym podmienkam a počasiu počas celého roka, Banaue Rice Terraces je stále oblasť, ktorá stojí za návštevu. Ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné miesto, nezabudnite sa vybaviť vhodným oblečením a obuvou a sledovať predpoveď počasia. Tak si budete môcť vychutnať krásy tejto jedinečnej krajiny a vytvoriť si nezabudnuteľné zážitky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky