Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Fínsko Kemi

Počasie Fínsko Kemi


Fínsko je krajina, ktorá sa nachádza v severnej Európe a svojou polohou na severe je často zasiahnutá drsným počasím. Kemi, ktorá sa nachádza v severnej časti krajiny, nie je výnimkou. Táto oblasť je známa svojimi rozmanitými ročnými obdobiami a nevyhnutnou zimou, kedy teploty môžu klesnúť až na -30 °C.

Zima v Kemim, ktorá trvá asi 6 mesiacov, je veľmi drsná a s ňou prichádza aj sneh. Sneh tu pokrýva miesta dlho do jari, zatiaľ čo slnko na oblohe sa neukáže tak často. Najnižšie teploty dosiahnuteľné v Kemim sú oficiálne -51,5 °C, čo znamená, že pri takejto teplote môžu byť rizikové podmienky pre zdravie. Napriek tomu, miestni obyvatelia nájdu spôsob, ako si užiť zimu aj napriek extrémnym podmienkam. Kemi sa môže tešiť z turistických atrakcií, napríklad snehového hotelu, ktorý je každý rok postavený z mrazeného snehu.

Teploty v Kemi sa len pomaly zvyšujú po zime a neskôr sa premenia na jarné počasie. Keď príde jarné obdobie, postupne začnú topiť aj zvyšky snehu. Dni sú predĺžené a svetlo strieda tmu. Teplota v jarnom období môže byť studená, ale začína sa zlepšovať, keďže Kemi pomaly prechádza do približne trojmesačného leta.

Leto v Kemi môže byť veľmi krátke, ale obdobie s najteplejšími mesiacmi trvá v oblasti od júna do augusta. Prináša teploty až 20 °C a dovolenkovíci sa môžu tešiť z krásnych miest, na ktorých je Kemi známa.

Jeseň v Kemi môže byť známa náhlymi premenami počasia. Miestami môže byť veľmi chladno, no počasie sa postupne zlepšuje a prichádza čas na pozorovanie zmenu listov stromov. Znamená to, že je najvhodnejší čas na turistiku v prírodnom parku.

Celkovo môže byť počasie v Kemi drsné a závisí na ročnom období, ale stále ponúka návštevníkom krásne miesta a vzrušujúce možnosti pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Fínsko Kemi


Fínsko Kemi je krásne mesto nachádzajúce sa na severozápade Fínska. Toto mesto je známe pre svoje krásne miesta a atrakcie, z nichž niektoré sú Santa Claus Village, Kemi Snow Castle a Lumilinna. Keď navštívite toto mesto, je dôležité, aby ste si zabezpečili pohodlné ubytovanie, aby ste sa mohli oddýchnuť po celodennom preskúmaní miestnych atrakcií.

V Kemi sa nachádzajú rôzne typy ubytování, ktoré uspokoja každého, od luxusného až po cenovo dostupné a rodinné možnosti. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete skúsiť Santa's Hotel Tunturi, ktorý ponúka komfortné izby a suity, bazén a spa. Hotel sa nachádza v tesnej blízkosti Santa Claus világe, čo vám ušetrí čas a úsilie pri cestovaní.

Ak hľadáte viac cenovo dostupné možnosti, môžete sa rozhodnúť pre Hotel Merihovi. Tento hotel sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka rôzne typy izieb, od jednoduchých po apartmány. Hotelové izby sú čisté a jednoducho zariadené, čo poskytuje útulné a príjemné ubytovanie.

Ak hľadáte rodinné ubytovacie možnosti, môžete sa rozhodnúť pre Kemi Hostel. Hostel ponúka izby s vlastnou kúpeľňou aj spoločné priestory a kuchynku. Nachádza sa v blízkosti zastávky autobusu a centra mesta, čo vám umožní ľahko preskúmať mesto a okolité oblasti.

Ak ste v Kemi na dovolenke počas zimnej sezóny, môžete si prenajať iglú v Kemi SnowCastle Resort. Igloo ponúka jedinečný zážitok, keď môžete uprostred zimy vidieť nočnú oblohu, zatiaľ čo sa zahrievate v teple. Ak ste šťastní, možno uvidíte svetielka severnej žiary.

V Kemi máte veľa možností na výber pri hľadaní ubytovania. Či už hľadáte luxusné, cenovo dostupné alebo rodinné možnosti, Fínsko Kemi to všetko ponúka. Pri rezervácii ubytovania v Fínsko Kemi si však musíte dať pozor na svoj rozpočet a pripraviť sa na potrebu cestovať medzi rôznymi miestami, ktoré chcete navštíviť. Fínsko Kemi je úžasné miesto pre dovolenku, ktoré by ste nemali premeškať.


Letenka Fínsko Kemi


Fínsko je jednou z najkrajších krajín na severu Európy, známe predovšetkým svojimi nádhernými prírodnými scenériami a zasnienenými krajinami. Mesto Kemi, ležiace na severe Fínska, je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov, ktorí túžia spoznať túto čarovnú krajinu.

Ak plánujete navštíviť Kemi, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je využiť letenky. Kemi má vlastné medzinárodné letisko, ktoré je spojené so všetkými hlavnými európskymi letiskami, čo umožňuje pohodlné cestovanie pre turistov zo všetkých kútov sveta.

Po príchode do Kemi vás čaká zážitok, ktorý budete pamätať navždy. Mesto je známe svojou jedinečnou ľadovou dedinou, ktorá je otvorená počas zimnej sezóny. Táto jedinečná atrakcia je postavená vždy na začiatku decembra a ponúka návštevníkom možnosť stráviť noc v iglokne. Tieto kryté priestory sú vyrobené z ľadu a snehu a poskytujú zvláštne pohodlie v obľúbenom arktickom prostredí. Môžete si tu vychutnať večeru pri sviečkach, plnoch arktických špecialít, alebo sa dokonca vydať na nočný výlet za polárnym svetlom, ktorý je skutočne nezabudnuteľný.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, Kemi ponúka možnosti na výlety do divokej prírody. Môžete tiež navštíviť najväčšiu ľadovú stôlňu na svete - SnowCastle. Toto fascinujúce miesto je skutočným zázrakom ľadu a savcov. Môžete si tu vyskúšať jazdu na saních tažených sobmi, výlet na snežných skútroch alebo sa len prechádzať po snehovom labirinte.

Pre tých, ktorí si želajú niečo relaxačné, mesto Kemi ponúka aj termálne kúpalisko s vlastnou prameňovou vodou. Môžete si sem prísť oddýchnuť a zrelaxovať sa po dni plnom dobrodružstiev. Kúpalisko ponúka rôzne bazény s teplou vodou, sauny a wellness služby, aby ste sa mohli vykúpať a zahriať po dlhom dni vonku.

Ak ste na cestovaní s deťmi, nezabudnite navštíviť Santapark v Kemi, kde môžete stretnúť samotného Santa Clausa. Táto vianočná dedinka ponúka rôzne atrakcie pre deti i dospelých. Môžete si zobrať fotografiu s Papá Noelom alebo sa prejaviť na pracovných dielňach, kde si môžete vyrobiť vlastný darček.

Záverečným bodom vášho pobytu v Kemi by malo byť sledovanie polárneho svetla. Táto magická prírodná záhadu sa objavuje na arktickom oblohe a Kemi je jedným z najlepších miest na jeho pozorovanie. Môžete sa zúčastniť nočných výletov na lodi alebo do dediny Santa Claus Village, kde je šanca, že sa vám splní sen o pozorovaní tohto nádherného javu.

Letenka do Kemi vám otvára dvere do kúzelného sveta severného Fínska. Nech už sa rozhodnete navštíviť miestne ľadové zázraky, relaxovať v termálnych kúpeľoch alebo sa stretnúť s Papá Noelom, Kemi vám poskytne nezabudnuteľný zážitok v krásnom arktickom prostredí.


Dovolenka Fínsko Kemi


Fínsko je krajina, ktorá ponúka nádhernú prírodu, arktické zážitky a úžasné kultúrne bohatstvo. Medzi jedno z najpopulárnejších miest v Fínsku patrí mesto Kemi, známe najmä svojou majestátnou rieku a jedinečnými aktivitami.

Kemi je rozložené na brehu rieky Kemijoki, ktorá je najdlhšou riekou na severe Fínska. To prináša mnoho možností na vodné aktivity a romantické prechádzky pozdĺž jej brehov. Jedným z najznámejších miest Kemi je jeho štvrť Tornio-Kemi, ktorá je populárna predovšetkým vďaka svojmu historickému centru, kde nájdete malé drevené domčeky a útulné kaviarne.

Ak hľadáte dobrodružstvo a adrenalín, Kemi má čo ponúknuť. V zimných mesiacoch môžete vyskúšať jazdu na motorkách v zime alebo krúženie na snežných skútroch. Mestský park sa mení na zimnú rozprávku so zasneženými stromami a vytvorenými ľadovými prvkami. Niekde môžete dokonca prejsť ponad riekou na ľadovom ostrove, čo je jedinečný zážitok.

Okrem vodných aktivít je Kemi známy aj vďaka svojim saunám. Práve vo Fínsku je saunovanie tradičnou súčasťou života a v Kemi to nejde inak. Môžete si vychutnať parný kúpeľ v miestnej saune a zažiť tú pravú fínsku tradíciu.

Ak ste milovníkmi života pod vodou, Kemi vám ponúka nádhernú možnosť plaviť sa na ľade. Môžete si vychutnať plávanie v Arktickom oceáne počas zimy a dokonca naozajne skočiť do studených vôd. Toto je jedinečný zážitok pre tých, ktorí sa radi snažia nové veci.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na najznámejší arktický zážitok Kemi - Santa Claus Village. Môžete navštíviť vlastného Santa Clausera, pošta pre Santa Clausa vám umožní poslať vianočný darček a zažijete atmosféru vianočných sviatkov. Toto miesto je obzvlášť obľúbené medzi rodinami s deťmi.

V Kemi si môžete užiť množstvo kultúrnych podujatí, ako sú festivaly ľadových soch alebo arktických súťaží. Mesto tiež ponúka širokú škálu reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá.

Ak plánujete letnú dovolenku, Fínsko a Kemi sú ideálnymi miestami na objavovanie krás prírody. Môžete sa vydať na turistické chodníky, ktorej vo vás očara malebná fínska krajina, alebo stráviť deň na rybačku na rieke.

Dovolenka v Kemi vám ponúkne jedinečnú kombináciu prírodných a kultúrnych zážitkov. Nech už ste fanúšikom vodných aktivít, zimných športov, arktických zážitkov alebo len túžite po oddychu v prírode, Kemi je určite miestom, ktoré si zamilujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Kemi


1. Ako sa dostaneš z letiska Kemi do centra mesta?
Odpoveď: Z letiska Kemi je možné ísť do centra mesta taxíkom, autobusom alebo si požičať auto.

2. Aké atrakcie a pamiatky sa nachádzajú v Kemi?
Odpoveď: V Kemi sa nachádza známe ľadové múzeum SnowCastle, Botanická záhrada Keminmaa, Kemi-Tornio Univerzita a Kemi vodná veža.

3. Aké sú najlepšie miesta na lyžovanie v okolí Kemi?
Odpoveď: V okolí Kemi sa nachádzajú rôzne strediská na lyžovanie, ako napríklad stredisko Ounasvaara alebo Luosto.

4. Kde je najlepšie ochutnať tradičnú fínsku kuchyňu v Kemi?
Odpoveď: V Kemi môžete vyskúšať tradičné fínske jedlá vo viacerých reštauráciách a kaviarňach, ako napríklad reštaurácia Sampo alebo kaviareň Kahvihuone Helmi.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Kemi?
Odpoveď: V Kemi sa nachádzajú rôzne hotely, hostely a apartmány, ktoré ponúkajú ubytovanie pre rôzne typy cestovateľov.

6. Aké sú možnosti pre outdoorové aktivity v okolí Kemi?
Odpoveď: V okolí Kemi sú rôzne možnosti pre outdoorové aktivity, ako napríklad turistika, rybolov, lov na severné svetlá a jazda na snežných skútroch.

7. Je v Kemi možné navštíviť Arktický oceán?
Odpoveď: Áno, v Kemi je možné navštíviť Arktický oceán. Prístav Kemi je východiskovým bodom pre mnohé arktické plavby a výlety.

8. Ako dlho trvá jazda vlakom z Helsínk do Kemi?
Odpoveď: Jazda vlakom z Helsínk do Kemi trvá približne 10-12 hodín, v závislosti od konkrétneho vlaku.

9. Kam sa oplatí vybrať na výlet z Kemi?
Odpoveď: Zo Kemi sa oplatí vybrať na výlet do blízkeho mesta Rovaniemi, kde sa nachádza známy Santa Claus Village, alebo do národných parkov Pyhä-Luosto alebo Riisitunturi.

10. Aké sú možnosti pre prechádzky a relaxáciu v Kemi?
Odpoveď: V Kemi sa nachádza niekoľko parkov a promenád, ako napríklad Hiekkasärkät alebo Meripuisto, kde môžete relaxovať a vychutnávať si krásne prostredie.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky