Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Fínsko Rovaniemi

Dovolenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je krajina plná prírodného bohatstva a kúziel, sú to miesta, ktoré si vyžadujú návštevu. Jedným z najpopulárnejších miest v Fínsku je Rovaniemi, ktoré je známe ako domov Santa Clausa a ako miesto, kde môžete zažiť magické polárne svetlo.

Rovaniemi sa nachádza v severnej časti krajiny a je hlavným mestom Fínskeho Laponska. Celý región je obklopený nekonečnou divokou prírodou, hustými lesmi, jazerami a riekami. Je to miesto, kde môžete zažiť skutočnú arktickú atmosféru.

Jednou z najväčších atrakcií Rovaniemi je návšteva Santa Parku. Santa Park je vlastne podzemná jeskynia, kde môžete vidieť dielňu Santa Clausa, stretávať sa s jeho pomocníkmi a dokonca stretnúť samotného Santa Clausa. Je to skutočne magické miesto, kde sa aj dospelí môžu cítiť ako deti.

Okrem Santa Parku si môžete vychutnať aj iné zážitky. Rovaniemi je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete sledovať polárne svetlo. Toto farebné divadlo, ktoré sa objavuje na nočnej oblohe, je jedným z najohromujúcejších prírodných javov. Existuje mnoho spoločností, ktoré organizujú nočné výlety na sledy ťahané psami alebo motorových saní a poskytujú vám jedinečnú príležitosť vidieť toto magické svetlo.

Ak máte radi zimné športy, Rovaniemi je miestom pre vás. Región je plný zimných aktivít ako lyžovanie, snowboarding, plávanie v zamrznutých jazerách a riečnych rafting. Môžete si tiež vyskúšať jazdu na sania ťahaných sobmi, čo je skutočne zaujímavý zážitok.

Rovaniemi je tiež domovom niekoľkých kultúrnych pamiatok, ktoré si zaslúžia návštevu. Napríklad Arktické centrum Rovaniemi je miesto, kde môžete zistiť viac o prírode a živote v arktických oblastiach. Muzeum Rovaniemi vám ponúka možnosť spoznať históriu regiónu a Laponskú univerzitu, kde môžete zistiť viac o štúdiu Arktídy.

Samozrejme, počas vašej návštevy by ste si nemali nechať ujsť príležitosť sledovať a skúmať úžasnú prírodu v okolí Rovaniemi. Pravidelné výlety do národných parkov, ako je Napapiiri, sú skvelým spôsobom, ako objaviť okolitú krajinu, prechádzky v lese, fotografovať divoké zvieratá a vychutnať si čerstvý arktický vzduch.

Rovaniemi je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka nielen zážitky, ktoré si budete pamätať celý život, ale aj možnosť získať hlbšie porozumenie arktickej krajiny a jej kultúry. Takže neváhajte a plánujte si dovolenku do Rovaniemi!


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rovaniemi


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Fínska a mesta Rovaniemi sú:

1. Aké je počasie v Rovaniemi?

- Počasie v Rovaniemi je veľmi chladné, pretože mesto sa nachádza vo fínskom Laponsku. Teploty sa pohybujú v zime okolo -20 ° C a v lete okolo 15 ° C.

2. Ktorá je najlepšia doba na návštevu Rovaniemi?

- Najlepšia doba na návštevu Rovaniemi je v zime, od decembra do marca, keď je možné vidieť polárnym žiariam a vybrať sa na sánkarské a skialpové túry. Ako alternatívu ponúka Rovaniemi v lete bohatý nočný život, ktorý zaručuje veľa zážitkov.

3. Aké aktivity môžem robiť v Rovaniemi?

- V Rovaniemi je možné robiť veľa aktívnych aktivít, ako napríklad jazda na sane, husia jazda, skialpinizmus, jazda na snežných skútroch, rybolov, jazda na koňoch a veľa iných zážitkov.

4. Kde môžem vidieť Santa Clausa?

- Môžete navštíviť Santa Clausovu dedinu v Rovaniemi, ktorá ponúka širokú škálu aktivít a prechádzok. Tu môžete vidieť aj vlastný podpis Santa Clausa a vziať si so sebou fotografiu s ním.

5. Ako sa dostanem do Rovaniemi?

- Rovaniemi má výborné spojenie leteckou a autobusovou dopravou z hlavných európskych miest. Z Rovaniemi je tiež možné ísť do iných fínskych a severných miest autom, vlakom alebo lietadlom.

6. Aké sú miestne jedlá v Rovaniemi?

- Miestne jedlá v Rovaniemi sú zvyčajne založené na mäse a rybe. Medzi tradičné fínske jedlá patrí ryba (napríklad losos), detský kašička a klobása. V poslednej dobe sa v Rovaniemi objavuje aj jeden z fínskych špecialít, ako je husia mäso.

7. Kde si môžem kúpiť suveníry?

- Môžete si kúpiť suveníry v Santa Clausovom liste, ktorý ponúka širokú škálu rôznych suvenírov vrátane šiltoviek, tričiek, plyšákov a iných ozdôb. Okrem toho sú v Rovaniemi aj iné turistické obchody, kde si môžete kúpiť suveníry a darčeky.


Ubytovanie Fínsko Rovaniemi


Fínsko Rovaniemi je hlavným mestom provincie Laponsko, ktorá sa nachádza na severe Fínska, priamo na Arktíde. Je to miesto, ktoré je známe hlavne vďaka svojmu položeniu presne na polárnom kruhu a je domovom jedného z najznámejších posvätných miest v severnej Európe, Santa Parku.

Ak hľadáte ubytovanie v Rovaniemi, môžete si vybrať z rôznych možností, aby ste si zabezpečili príjemný a pohodlný pobyt.

Jedna z najobľúbenejších možností je ubytovanie v zime nájdete v meste Rovaniemi. Tu si môžete vybrať hotely rôznych kategórií, od luxusných po ekonomické možnosti. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti najznámejších atrakcií, ako je napríklad Santa Claus Village, kde môžete navštíviť samotného Santa Clausa a dokonca sa stretnúť so skutočnými sobmi.

Okrem hotelov je tu aj bohaté ponuka chát a chatiek, ktoré ponúkajú súkromie a väčšiu flexibilitu. Mnohé z nich majú vlastné sauny a krb, takže si môžete užívať pravú fínsku atmosféru.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú ešte viac priamy kontakt s prírodou, existuje možnosť ubytovania v jednom z mnohých kempingov a autokempov. Tu si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan a prežiť niekoľko dní v neporušenej krajine Laponska. Mnohé miesta poskytujú aj rôzne aktivity, ako je napríklad rybačka na zamrznutých jazerách, snežná sánkovanie alebo jazda na psích záprahoch.

Pre tých, ktorí viac preferujú luxus a blaho, tu je aj možnosť ubytovania v jednom zo špičkových hotelov v Rovaniemi. Tieto hotely ponúkajú všetky možné zariadenia a služby, ako sú wellness centrá, bazény, reštaurácie a mnoho ďalších. Mnohé z nich majú tiež vlastný výhľad na severnú žiaru, takže si môžete vychutnať tento nezabudnuteľný div prírody priamo z pohodlia svojho izby.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania vo Fínsku Rovaniemi preferujete, jedno je isté - budete mať šancu zažiť nádhernú prírodu, unikátnu kultúru a magickú atmosféru tohto miesta. Fínsko Rovaniemi je skutočne jedinečné miesto, ktoré stojí za návštevu pre každého, kto túži spoznať skutočnú arktickú pohodu a zážitok.


Počasie Fínsko Rovaniemi


Fínsko, krajina tisícich jezer a prírodná krása, je domovom mnohých unikátnych miest, jedným z nich je aj Rovaniemi. Rovaniemi je hlavné mesto provincie Laponsko, a nachádza sa na severe Fínska blízko polárneho kruhu. Jednou z najzaujímavejších vecí, pre ktorú je Rovaniemi také známe, je polárny kruh a napojenie na Santa Claus Village.

Keď sme však hovorili o počasí v Rovaniemi, je dôležité si uvedomiť, že sa nachádza na arktickom pobreží. To znamená, že Rovaniemi má veľmi jedinečné a extrémne klimatické podmienky.

Počas celého roku môžeme očakávať premenlivé počasie v Rovaniemi. V lete, ktoré sa pohybuje od júna do augusta, teploty môžu dosiahnuť až 20 °C až 25 °C. Dlhé dni a krátke, nočné hodiny umožňujú úžasné príležitosti na objavovanie krásy prírody bezchybným svetlom.

Jesenné mesiace, od septembra do novembra, prinášajú meniace sa farby lístia a mierny pokles teplôt. Teploty počas tejto doby sa pohybujú medzi 10 °C až 15 °C, no niekedy sa môžu dostaviť aj mrazy na konci novembra.

To nás privádza k zime, ktorá je v Rovaniemi najdlhšia a najextrémnejšia. Od decembra do februára sa teploty pohybujú od -10 °C až -20 °C a niekedy môžu klesnúť až k -30 °C. Tento extrémny chlad je spôsobený polárnymi vetrovami, ktoré prichádzajú z Arktídy. Aj keď to znie prísne, Rovaniemi je známe ako jedno z najlepších miest na sledovanie a zažívanie severného svetla, taktiež známeho ako aurora borealis. Zima je nielen jedinečná kvôli extrémnym teplotám a nočnej prevládajúcej tmy, ale aj kvôli príležitosti skutočne zažiť unikátnu atmosféru a kultúru Laponska. Samozrejme, je dôležité byť dobre oblečený a pripravený na chladné podnebie.

Jarné mesiace, od marca do mája, prinášajú postupné otepľovanie a tradične v tomto období začína trvať polárny deň, kedy slnko nezapadá. Teploty sa v tomto období pohybujú od -5 °C až 5 °C a začínajú sa objavovať prvé známky oživenia prírody.

Celkovo to znamená, že Rovaniemi má veľmi chladné a extrémne klimatické podmienky, ktoré sa však líšia od jedného ročného obdobia k druhému. Pre návštevníkov je dôležité venovať primeranú pozornosť vrstvenému oblečeniu a pripraviť sa na prísne zimu alebo pokojnejšie letné mesiace. Bez ohľadu na ročné obdobie však Rovaniemi ponúka unikátnu prírodnú krásu a nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je nádherná krajina bohatá na prírodu, kultúru a zaujímavosti. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Rovaniemi, hlavné mesto Laponska. Pre skutočný zážitok z cestovania do Rovaniemi je najlepšou voľbou letenka.

Rovaniemi je známe ako územie Ježiška a najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary. Toto mesto je vzdialené približne 800 kilometrov severne od Helsínk a let trvá približne hodinu a pol. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do Rovaniemi a je možné nájsť výhodné letenky z rôznych krajín Európy.

Po prílete do Rovaniemi môžete zažiť niečo, čo je pre väčšinu ľudí jedinečné. V hlavnom meste Laponska je mnoho zaujímavých miest a aktivít, ktoré vám umožnia skúmať pôvodnú fínsku kultúru a prírodu. Po príchode na letisko môžete navštíviť vežu, ktorá vás vítá symbolicky stavmi Laponska. Ak máte šťastie, môžete tiež stretnúť Ježiška, jeho domov je totiž v blízkosti Rovaniemi.

Jedným z hlavných turistických atrakcií v Rovaniemi je Santa Park, ktorý je ideálnym miestom na návštevu pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí chcú zažiť kúzlo Vianoc po celý rok. V Santa Parku môžete stretnúť samotného Ježiška, navštíviť jeho dielňu a dokonca si vytvoriť vlastný darček.

Ďalšou zaujímavosťou je Muzeum Arktikum, kde sa môžete dozvedieť viac o živote v Arktíde. Zistite o kultúre Laponska, tvárte sa oči v oči so skutočným polárnym medveďom a sledujte animované kiná o živote v tejto časti sveta.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, Rovaniemi ponúka mnoho možností. Môžete sa vydať na husacie farmy, kde si môžete vyskúšať jazdu v koči ťahanom psov, alebo dokonca sa zúčastniť polárneho safari na snežných skútroch. Nezabudnite tiež navštíviť jednu z najväčších atrakcií Rovaniemi - polárny kruh. Tu môžete prejsť cez neviditeľnú hranicu medzi severným a južným polárnym kruhom a sledovať krásu polárnej žiary.

Po aktívnom dni môžete ochutnať tradičnú fínsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií v Rovaniemi. Nezabudnite si vyskúšať tiež lokálny alkohol, najmä známu fínsku vodku.

Rovaniemi je jedinečné miesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na objavovanie prírodných a kultúrnych pokladov Fínska. Letenka do tohto mesta je prvým krokom na ceste k úžasnému dobrodružstvu. Takže neváhajte a začnite plánovať svoje nezabudnuteľné cestovanie do Fínska Rovaniemi hneď teraz!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky