Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Francúzsko Aix-en-Provence

Počasie Francúzsko Aix-en-Provence


Francúzsko je krajina nádherného a rôznorodého počasia. Aix-en-Provence sa nachádza v južnej časti Francúzska, v oblasti Provence, ktorá je známa pre svoje slnečné a teplé dni.

Počasie v Aix-en-Provence je kontinentálne s vplyvom Stredozemného mora. Letá sú teplé a suché, s teplotami často dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. V noci však môže byť oveľa chladnejšie, s teplotami klesajúcimi na približne 15 stupňov.

Jeseň a jar v Aix-en-Provence sú miernejšie s miernymi dažďami a teplotami pohybujúcimi sa okolo 20 stupňov Celzia. Zimy sú chladné, ale nie príliš mrznúce, s teplotami klesajúcimi na približne 5 stupňov Celzia.

Okrem toho, že je Aix-en-Provence známe svojím teplým a slnečným počasím, môžete tu počítať aj s mierne veternými podmienkami.

Ak plánujete navštíviť Aix-en-Provence, najlepším časom pre cestu bude predovšetkým v lete, keď sú dni najtepľšie. Avšak, ak si želáte preskúmať mesto bez davov turistov, odporúča sa cestovať v sezóne jari a jesene.

V každom prípade, so svojou krásnou historickej časti mesta, bohatou kultúrnou scénou a svetoznámou kuchyňou, Aix-en-Provence je skvelým miestom pre návštevu celoročne. A so svojím každodenným slnkom a teplým počasím, sa určite budete cítiť ako na dovolenke!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Aix-en-Provence


1. Aké je klima v Aix-en-Provence?
Odpoveď: Klima v Aix-en-Provence je stredomorská, s mierne teplým a suchým letom a miernym, daždivým zimným obdobím.

2. Kde sa nachádza Aix-en-Provence?
Odpoveď: Aix-en-Provence sa nachádza v južnej Francúzsko, asi 30 km severne od Marseille.

3. Aké sú turistické atrakcie v Aix-en-Provence?
Odpoveď: Medzi turistické atrakcie v Aix-en-Provence patria historické budovy a ulice, ako napríklad katedrála Saint-Sauveur, fontána Rotonde, Cours Mirabeau, múzeum Granet, a mnoho ďalších.

4. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Aix-en-Provence?
Odpoveď: Najlepšie je pricestovať autom, ale možno sa sem dostať aj vlakom alebo autobusom.

5. Kedy sa najlepšie navštíviť Aix-en-Provence?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Aix-en-Provence je od jari do jesene, keď je počasie príjemné a mesto žije udalosťami.

6. Čo je typické jedlo v Aix-en-Provence?
Odpoveď: Typické jedlá v Aix-en-Provence sú napríklad ratatouille, daube, bouillabaisse a tapenade.

7. Ako dlho trvá prehliadka mesta Aix-en-Provence?
Odpoveď: Prehliadka mesta Aix-en-Provence môže trvať niekoľko hodín a záleží na tom, koľko miesta chcete navštíviť a koľko času chcete venovať každému miestu.

8. Kde môžem nakúpiť v Aix-en-Provence?
Odpoveď: V Aix-en-Provence je mnoho obchodov a trhov, na ktorých si môžete zakúpiť miestne produkty, ako sú napríklad šperky, oleje, víno a kozmetiku.

9. Aké sú najlepšie parky v Aix-en-Provence?
Odpoveď: Najlepšie parky v Aix-en-Provence sú park Jourdan, park de la Torse a park Saint-Mitre.

10. Aké sú najlepšie hotelové možnosti v Aix-en-Provence?
Odpoveď: V Aix-en-Provence sa nachádza mnoho kvalitných hotelov, ako napríklad Grand Hôtel Roi René Aix-en-Provence, Hôtel Les Quatre Dauphins a Hotel de Gantès.


Ubytovanie Francúzsko Aix-en-Provence


Francúzske mesto Aix-en-Provence, ležiace v južnej časti krajiny, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí a krásnych miest na výlety. Ak sa plánujete vydať do tohto mesta, nezabudnite si zabezpečiť aj vhodné ubytovanie.

Aix-en-Provence je známe pre svoju krásnu architektúru, nezvyčajnú prírodu a samozrejme aj pre svoju bohatú históriu. V samotnom centre mesta sa nachádza veľa starých budov s nádhernými fasádami. Ak sa rozhodnete, že chcete bývať v samotnom centre mesta, máte na výber z množstva hotelov a pensionov. Medzi najobľúbenejšie hotely patria Hôtel des Augustins, Grand Hôtel Roi René Aix-en-Provence Centre - MGallery by Sofitel, alebo aj Hôtel de Gantès.

Okrem hotela môžete samozrejme ubytovanie hľadať aj cez rôzne stránky na internete, ktoré ponúkajú prenájom bytov alebo apartmánov. Túto možnosť si vyberajú hlavne tí, ktorí si chcú ubytovanie zabezpečiť na dlhší pobyt. Medzi najznámejšie webové stránky patria napríklad Airbnb alebo Booking.com.

Ak preferujete ubytovanie v pokoji a uprostred prírody, môžete si zvoliť aj niektorý z mnohých kempingov, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. Aix-en-Provence ponúka svojim návštevníkom množstvo prírodných krás a miest na výlety, takže táto možnosť bývania je určite vhodná pre tých, ktorí si chcú užiť oddych a prechádzky v okolí.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, určite si v Aix-en-Provence nájdete nejaký program a zábavu pre seba a svoju rodinu. Chytajte slnko na miestnych plážach, prechádzajte sa po meste a užívajte si krásne výhľady na okolitú krajinu. Aix-en-Provence vám zaručene darí nezabudnuteľný pobyt, ktorý budete spomínať ešte dlho po návrate domov.


Letenka Francúzsko Aix-en-Provence


Francúzske mesto Aix-en-Provence je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na juhu krajiny. S bohatou históriou, nádhernou architektúrou a bohatou kultúrou je to miesto, ktoré stojí za to navštíviť.

Ak plánujete cestu do Aix-en-Provence, pravdepodobne budete začínať od Vášho letiska. Môžete sa rozhodnúť pre letenku priamo do Aix-en-Provence alebo do najbližšieho letiska v Marseille. Letenky sú dostupné po celý rok, čo vám umožňuje prispôsobiť si cestu svojmu rozpočtu a požiadavkám.

Po prílete do Aix-en-Provence budete okamžite očarení svojou atmosférou. Ulice mesta sú plné úzkych uličiek, starobylých stavebných diel a kozmopolitnej atmosféry. Ročná doba nemá význam, pretože tento juhovýchodný región Francúzska je známy svojou priaznivou klímou a slnečnými dnami.

Najznámejšou atrakciou mesta je Cours Mirabeau, hlavná promenáda obľúbená medzi miestnymi i turistami. S výstavami kvetov, fontánami a historickými budovami je to tiež ideálne miesto na ochutnávanie autentických francúzskych kaviarní a reštaurácií.

Mesto má obrovskú ponuku umenia a kultúry. Mnoho múzeí a galérií vám umožní objaviť bohatú históriu a umelecké diela, ktoré Aix-en-Provence ponúka. Hoci najznámejším synom mesta je umelec Paul Cézanne. Jeho múzeum je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v meste.

Okrem toho môžete tiež navštíviť slávnu katedrálu svätého Saveura, ktorá je pokladom architektúry. Je to jedna z najdôležitejších katedrál v južnom regióne Francúzska a stojí za to sledovať jej majestátnu architektúru.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú prírodu, nádherné parky a záhrady Aix-en-Provence nadchýnu každého návštevníka. Najznámejšie z nich je Jardin de la Fontaine, kde môžete nájsť kvetinové záhony, fontány a malé jazerá. Tento park je ideálnym miestom na piknik alebo prechádzku v prírode.

Aix-en-Provence je tiež známy svojimi trhmi plnými čerstvých potravín a miestnych produktov. Môžete si vyskúšať pestovateľské plody, syry, vína a mnoho ďalších regionálnych špecialít. Trhy sú nielen miestom na nákupy, ale aj miestom, kde si môžete vychutnať atmosféru mesta.

Aix-en-Provence má tak veľa skvostov, že vás dokáže strhnúť na dlhé dni. Ak plánujete cestu na juh Francúzska, nemali by ste vynechať tento skvostný región plný histórie, kultúry a prirodzeného krásna. Aix-en-Provence je pravým rajom na zemi a každý návštevník si ho zamiluje.


Dovolenka Francúzsko Aix-en-Provence


Francúzsko ponúka množstvo nádherných miest na dovolenku a jedným z nich je mesto Aix-en-Provence. Tento pôvabný kútik na juhu krajiny je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú francúzsku atmosféru spojenú s bohatou históriou, kultúrou a prírodou.

Aix-en-Provence, hlavné mesto departementu Bouches-du-Rhône, sa nachádza v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur. Jeho pôvod sa datuje až do staroveku, kedy bolo osídlené Rimskou ríšou. Mesto je známe svojou peknou architektúrou, úzkymi uličkami a veľkým množstvom historických pamiatok.

V centre mesta nájdete námestie Cours Mirabeau, ktoré je jedným z najživších miest v povahe. Svojou eleganciou a stromami zarastenými bulvárom ponúka návštevníkom možnosť posedieť si v jednej z mnohých café pod terasovými slnečníkmi a obdivovať krásu okolitých budov. Fontána Rotonde je jedným z najvýznamnejších symbolov mesta a nachádza sa práve tu. Je situowana na konci Cours Mirabeau a je okrášlená množstvom soch a vodných prvkov.

Milovníci umenia si môžu vychutnať návštevu múzeí, ako je Muzeum Granet, ktoré ponúka bohatú zbierku diel od rôznych známych umelcov, vrátane Picassa a Cézanna. Uprostred mesta nájdete aj katedrálu Notre-Dame-de-la-Seds, ktorá je skutočným klenotom románskej architektúry. Jej stredoveká fasáda vás okúzli svojou detailnou prácou a nádhernou predstavou o majestáte miesta.

Okrem histórie a kultúry má Aix-en-Provence aj veľa prírodných krás na ponúkanie. Mesto je obklopené krásnym vidieckym prostredím, kde sa môžete prejsť po jednom z mnohých tradičných provensálskych trhov a ochutnať čerstvé miestne produkty, ako sú syry, vína a čerstvé ovocie a zelenina. Okolitá príroda je tiež ideálna pre turistiku a cyklistiku, čo je skvelý spôsob, ako objaviť okolité krajiny.

Aix-en-Provence je aj známe svojimi termálnymi kúpeľmi, ktoré ponúkajú relaxáciu a regeneráciu. V centrálnom parku Thermes Sextius nájdete niekoľko bazénov s teplou minerálnou vodou, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a zlepšiť svoje zdravie.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu bohatej histórie, kultúry a nádhernej prírody, potom je Aix-en-Provence ideálnym miestom pre vás. Toto kúzelné mesto vás okúzli svojou atmosférou a nezabudnuteľným zážitkom. Takže si zarezervujte letenku, a vyrazte objaviť krásy Francúzska a šarm Aix-en-Provence.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky