Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Francúzsko Amiens

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Amiens


1. Čo by som si nemal/a nechať ujsť pri návšteve Amiensu?
Odpoveď: Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu katedrály Notre-Dame d'Amiens, ktorá patrí medzi najväčšie gotické katedrály na svete. Odporúčame tiež prechádzku okolo rieky Somme a návštevu mestských parkov a záhrad.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amiensu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amiensu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie a menej daždivé. Avšak, ak si chcete užiť vianočnú atmosféru, odporúčame návštevu v decembri, kedy mesto ozdobí vianočná výzdoba.

3. Ako sa dostať do Amiensu z Paríža?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Amiensu z Paríža, je vlakom. Cesta trvá približne hodinu a pol, a je k dispozícii niekoľko vlakov denné.

4. Kde sa dá v Amiensu najlepšie nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie nákupné miesta v Amiensu sú hlavne v centre mesta - napríklad Grand'Rue, Rue des Trois Cailloux, Rue des Vergeaux alebo Rue de la République. Tu môžete nájsť obchody so značkovým oblečením, kozmetikou, ale aj tradičné obchody so suvenírmi a miestnymi špecialitami.

5. Kam ísť na večeru v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu môžete nájsť mnoho kvalitných reštaurácií s tradičnou francúzskou kuchyňou - napríklad L’Auberge du Moulin, Restaurant L’Echanson, alebo Restaurant le Quai. Väčšina reštaurácií sa nachádza v centre mesta.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu je veľa možností ubytovania - od lacných hostelov až po luxusné hotely. Odporúčame napríklad Hotel Marotte, Hotel Mercure Amiens Cathedrale, alebo Hotel Le Saint Louis.

7. Aké sú vstupné poplatky do katedrály Notre-Dame d'Amiens?
Odpoveď: Vstup do katedrály Notre-Dame d'Amiens je väčšinou zdarma, avšak môžu sa vyskytnúť poplatky za návštevu veží a iných častí katedrály. Poplatky sa môžu líšiť podľa sezóny a veku návštevníka.

8. Čo iné sa okrem návštevy katedrály dá robiť v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu sa dá robiť mnoho vecí, ako napríklad prechádzať sa po historickom centre mesta, navštíviť múzeá a galérie, alebo sa ísť pozrieť na mnohé parky a záhrady. Pre tých, ktorí si potrpia na kultúru, odporúčame navštíviť Múzeum Picardie alebo Múzeum Július Verne.


Dovolenka Francúzsko Amiens


Amiens je mesto v severnej časti Francúzska, ktoré je známe najmä pre svoj gotický katedrálny kostol Notre-Dame, ktorý sa radí medzi najväčšie svetové katedrály. Okrem toho je Amiens zaujímavým miestom pre návštevy aj pre svoju históriu, kultúru a gastronómiu.

Vyhľadajú nás príjemné ubytovanie

Amiens ponúka množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov po lacnejšie možnosti ako hostel alebo hostelový apartmán. Ak sa chystáte na dovolenku s rodinou alebo skupinou priateľov, určite vás zaujme aj možnosť prenájmu dovolenkového domu alebo apartmánu.

Navštívili sme Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame de Amiens je bezpochyby najväčšou atrakciou tohto mesta a je zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO. Je to jedna z najvyšších gotických katedrál na svete, ktorá sa môže pýšiť najširšou lodou z kameňa, ktorá bola kedy postavená. Okrem svojej architektonickej krásy ponúka aj mnoho historických a umelohistorických pamiatok, ako napríklad spojenie dvoch zvonov v jednom z najväčších zvonov v Európe. Odporúčame si zakúpiť si lístky na vstup a tour, ktorá vás okrem návštevy katedrály prevedie aj historickými uličkami mesta.

Prechádzali sme sa po meste

Amiens nudí o kultúrne a architektonické krásy. Návštevníci tu stoja pred krásnymi pamiatkami ako napríklad stredoveký dom Maison de Jules Verne alebo Le Beffroi, zvonice na námestí mesta. Prechádzali sme sa pešo cez mesto, kde si môžete obzrieť aj krásne parky, zelené ulice so stredovekou architektúrou, moderné budovy a mnoho ďalších zaujímavostí.

Okúsili sme miestne špeciality

Francúzska gastronómia je známa po celom svete a Amiens nie je výnimkou. Mesto je známe svojimi miestnymi špecialitami ako je quicos de veau (telacie stehná v kaši), súmraky na anus (podobné zemiakovej kaši) alebo tartifle (krémový dezert so sušenými marhulemi a amandlami). Ak máte chuť odvážiť sa do niečoho nového, určite si vyskúšajte aj regionálne vína z Amiens.

Amiens je krásnym francúzskym mestečkom, ktoré ponúka množstvo majestátnych pamiatok, zaujímavé kultúrne podujatia, chutné miestne špeciality a prekrásnu prírodu. Preto ak hľadáte miesto, kde sa môžete potešiť voľným časom a oddýchnuť si od zhonu každodennej reality – Amiens rozhodne stojí za to.


Ubytovanie Francúzsko Amiens


Amiens je menšie mesto, nachádzajúce sa vo francúzskom departemente Somme. Je to pôvabné a historické mesto, ktoré sa nachádza asi 120 kilometrov severne od Paríža. Je známe najmä svojou ohromujúcou katedrálou a starobylým stredomestským jadrom.

Ak plánujete navštíviť toto krásne mesto, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. Amiens ponúka širokú škálu možností pre rôzne rozpočty a preferencie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v centre mesta, Hotel Marotte je jednou z najlepších možností. Nachádza sa vo veľkolepom historickom dome a ponúka nádherné izby s moderným vybavením. Okrem toho sa môžete tešiť aj na wellness centrum, kde si môžete dopriať niekoľko relaxačných procedúr.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a intímnejšie miesto, je tu aj niekoľko rodinných penziónov a B&B prezentujúcich autentický francúzsky šarm. Penzión Le Baladin a Les Gîtes du Village Vauban patria medzi najobľúbenejšie možnosti. Tieto rodinné ubytovania sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť skutočnú atmosféru mesta.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, Amiens ponúka aj niekoľko cenovo dostupných možností. Ibis Budget Amiens Centre Gare a Hotel Le Prieuré saint Leu sú dve populárne možnosti pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v blízkosti strediska.

Okrem tradičných možností ubytovania Amiens ponúka aj možnosti pre tých, ktorí radi skúšajú niečo nové. Možno budete mať záujem o ubytovanie v jednom z mnohých nádherných prímorských apartmánov, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na rieku Somme.

Nezáleží na tom, či preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo cenovo dostupné možnosti, Amiens má niečo pre každého. Aby ste si zabezpečili najlepšie ubytovanie pre váš pobyt vo Francúzsku, odporúča sa rezervovať si miesto vopred, najmä počas letných mesiacov, keď je mesto najviac turisticky frekventované.

Amiens je miestom bohatým na históriu a krásu. Bez ohľadu na vaše preferencie v oblasti ubytovania, uistite sa, že si ho nejaký čas vyhradíte pre túto pôvabnú destináciu.


Počasie Francúzsko Amiens


Amiens je krásne a historické mesto v regióne Hauts-de-France vo Francúzsku. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je hlavným mestom departementu Somme. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a starobylým opevneným mestským jadrom, ktoré je zároveň zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie v Amiens je typické pre kontinentálnu klimatickú oblasť, s miernymi letami a chladnými zimami. Letná teplota sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia, s niekedy vyššími teplotami počas horúcich vln. Príjemné teploty sú obvyklé od júna do septembra, čo robí Amiens ideálnym miestom na letné dovolenky.

Zimné obdobie v Amiens je však chladnejšie a teploty sa pohybujú okolo 0 stupňov Celzia. Sneženie je bežné, čo dodáva mesto pôvabnú a kúzelnú atmosféru. Turističky toto obdobie využívajú na návštevu historických pamiatok a zároveň na zážitok z prechádzky uličkami zasneženého mesta.

Jeseň v Amiens je rozmanitá, s miernymi teplotami okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Mesto sa mení na farebnú paletu, keď sa stromy obliekajú do zlatej, červenej a oranžovej farby listov. To je najlepší čas na prechádzku v parkoch a záhradách, ako napríklad známy Park Saint-Pierre.

Jar je obdobím, keď sa príroda v Amiens prebúdza k životu. Teploty sa začínajú zvyšovať, s priemernou teplotou okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Kvety a zelené trávnaté plochy rozkvitajú, čo prispieva k úchvatnej atmosfére mesta.

Keď navštívite Amiens, mali by ste sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a nezabudnite sa obliecť do vrstvovitých oblekov, aby ste boli pripravení na teplotné zmeny. Mesto je krásne v každom ročnom období a ponúka bohaté kultúrne a historické skvosty pre svojich návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Amiens, nezabudnite sa tiež informovať o aktuálnom počasí pred cestou, aby ste vedeli, čo očakávať a mohli sa pripraviť na prípadné zmeny. Bez ohľadu na ročné obdobie, Amiens vás určite očarí svojou krásou a šarmom.


Letenka Francúzsko Amiens


Francúzsko je krajinou bohatou na históriu, kultúru a krásne pamiatky. Jedným z jej fascinujúcich miest je aj Amiens, hlavné mesto regiónu Hauts-de-France. Ak patríte medzi cestovateľov, ktorí si radi vychutnávajú architektúru, históriu a umenie, letenka do Amiens je pre vás ideálna voľba.

Amiens je známe svojou nádhernou katedrálou Notre-Dame, ktorá patrí medzi najväčšie gotické katedrály na svete. Jej majestátna veža sa týči do výšky 112 metrov a jej interiér pôsobí dojmom nesmiernej krásy a pokory. Návšteva tohto miesta je skutočným zážitkom a vám sa otvoria oči pre bohatú históriu tohto regiónu.

Okrem katedrály stojí za to navštíviť aj historické jadro mesta, kde nájdete mnoho zachovalých stavieb z obdobia stredoveku. Tvrdoznačným bodom je stará radnica, ktorá sa stala symbolom mesta. Jej architektúra a detaily vás určite očaria. Okolitá štvrt Grad Havre je potom miestom, kde nájdete malebné uličky, trhy plné miestnych špecialít a príjemné kaviarne s chuťovými lahôdkami.

Ak sa vám zdá Amiens, len ako ďalšie historické mesto, nebuďte rozčúlení. Kým históriu sa tu dýchne na každom rohu, mesto ponúka aj moderné vyžitie. Pri Pompiers de Locmaria je príjemné námestie s vybranými reštauráciami a kaviarňami, kde môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi alebo rodinou. Taktiež si môžete vychutnať voľný čas v jednom z mnohých parkov, ktoré mesto ponúka.

Z letiska v Amiens sa ľahko dostanete aj do okolitých obcí a miest, ktoré stoja za návštevu. Napríklad, odporúčame výlet do malebného miesta Long, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Amiens. Toto miesto vám ponúkne prechádzku po krásnych záhradách a prístav, kde môžete obdivovať nádherné lode.

Ak teda túžite po kombinácii histórie, kultúry a moderných zážitkoch, letenka do Amiens je pre vás ideálna. Mesto vám ponúkne nespočetne veľa možností na objavovanie a spoznávanie. Nehádžte siaťe do malých miest a dožite dokonalú dovolenku plnú zážitkov a krásnych miestností. Bratislava - Amiens je ideálnym spojením vďaka letenkám, ktoré ponúkajú rôzne letecké spoločnosti. Nechajte sa pokúsiť a vydajte sa na výlet do tretieho najkrajšieho miesta vo Francúzsku.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky