Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Francúzsko Biarritz

Dovolenka Francúzsko Biarritz


Francúzske mesto Biarritz je krásnym turistickým cieľom, ktoré láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Nachádza sa na pobreží Atlantiku v krajine Baskov a patrí do departementu Pyrénées-Atlantiques. Biarritz je rozmanitou destináciou, kde si každý návštevník nájde niečo pre seba – či už chce relaxovať na pláži, surfovať na vlnách alebo ochutnávať miestne gurmánske špeciality.

Ak chcete cestovať do Biarritzu, najjednoduchší spôsob je letecky. Mesto má vlastné letisko a ponúka priamy let z Paríža. Z letiska môžete využiť služby miestnej dopravy alebo si požičať auto, ktoré vám umožní objaviť krásy tohto destinácie.

Jednou z najväčších atrakcií Biarritzu je jeho pláž. Pláž La Grande Plage je jednou z najpopulárnejších a veľmi vhodnou pre rodiny s deťmi. Pre tých, ktorí milujú surfovanie, je tu pláž La Côte des Basques, ktorá sa považuje za jednu z najlepších miest v Európe pre surfovanie na vlnách. Počas plážových dní si môžete užiť vynikajúce počasie a neutrácať príliš veľa.

Vo svojom voľnom čase môžete ísť do centra mesta a objaviť zaujímavé pamiatky a miesta kultúrneho záujmu. Najznámejším miestom je predovšetkým Biarritzský akvárium, kde sa návštevníci môžu zoznámiť s podmorským svetom Atlantického oceánu. Je potrebné zdôrazniť, že mesto má bohatú históriu, ktorú môžete vidieť v každom kroku. Prechádzajte sa po uliciach mesta, prejdite sa po námestí a objavte kultúru a architektúru mesta Biarritz.

Jeden z najkrajších okruhov v meste Biarritz je prehliadka budov a palácov, ktoré nájdete v centrálnych častiach. Medzi tie najkrajšie patrí Parc Du Mouro, ktorý sa vám určite zapáči. Nachádza sa v centre mesta a je ideálnym miestom na piknikovanie alebo len tak relaxovať.

Za návštevu určite stojí aj Aquarium de la Grotte des fées, kde sa návštevníci môžu pozrieť na nedotknutý podmorský svet mesta Biarritz. Táto atrakcia je určená pre bežné návštevy alebo pre skupiny návštevníkov. Po návšteve akvária sa môžete zastaviť v niektorom z miestnych reštaurácií a ochutnať miestne špeciality ako sú napr. Baskické klobásy, kertassou, gâteau basque, alebo klasické francúzske víno.

V závere by som sa chcel zmieniť o ubytovaní v Biarritzu. Mesto ponúka širokú škálu ubytovania, od luxusných hotelov až po rodinné penzióny, kde si každý príde na svoje. Ak sa toužíte preniesť do luxusu, určite navštívte známy hotel “La Halle aux Poissons”, ktorý je zároveň aj kultúrnym pamiatkou mesta. V tomto hoteli si užijete prvotriednu pohostinnosť a kvalitu.

V každom ročnom období sa hodí navštíviť elegantný Biarritz. Návštevníci majú možnosť vychutnať si krásy mesta, objaviť jeho históriu a miestnu kultúru, pozrieť si úchvatné pláže a ochutnať miestne špeciality. Biarritz je miestom, ktoré sa určite oplatí navštíviť, či už na prvú alebo stonásťu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Biarritz


1. Aký je Biarritz?
Biarritz je krásne mesto, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska. Je obľúbené pre svoje krásne pláže a surfařské miesta.

2. Ako sa dostanem do Biarritzu?
Môžete sa dostať do Biarritzu letecky, vlakom alebo autobusom. Letecky sa dá priletieť do Biarritzu a najbližšieho letiska je letisko Biarritz-Pays Basque. Vlakom alebo autobusom sa môžete dostať z hlavného mesta Paríž.

3. Kde sa dajú nájsť ubytovania v Biarritze?
Môžete si vybrať z hotelov, apartmánov alebo penziónov, ktoré sú k dispozícii v meste. Odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste mali zaručené miesto na pobyt.

4. Čo robiť v Biarritze?
Môžete si užiť krásne pláže, prechádzky, nákupy a obdivovať krásnu architektúru. Ak ste surfař, nemali by ste si nechať ujsť ideálnu príležitosť na surfovanie.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Biarritzu?
Najlepšie obdobie na návštevu Biarritzu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie alebo ak máte radi menej turistov, pak návšteva mimo sezóny bude pre vás ideálna.

6. Ako sa dostať z letiska do centra mesta?
Môžete využiť verejnú dopravu ako autobus alebo taxi. Vo väčšine prípadov, autobusy idú z letiska do centra mesta k dispozícii ihneď po prílete.

7. Kde sa dajú nájsť dobré reštaurácie v Biarritze?
V Biarritze je mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať pochúťky z regiónu, pričom veľa z nich sa nachádza priamo pri pláži a ponúkajú nádherný výhľad.

8. Kedy je otvorený obchod v Biarritze?
Obchody majú všeobecne otvorené od 10:00 do 19:00, vrátane sobôt a niektoré z nich sa otvárajú aj v nedeľu a sviatok.

9. Je Biarritz bezpečné mesto?
Biarritz je celkom bezpečné mesto, ale tak ako v ktorejkoľvek inej destinácii, mali by ste byť opatrní a mať na sebe cennosti a osobné veci v bezpečí.

10. Aké pamiatky v Biarritze si môžem pozrieť?
Pýtate sa na zaujímavé pamiatky v Biarritze, citujme napr. Rocher de la Vierge, Biarritz štadiónu Polo, Biarritz morským múzeu alebo kostol Sainte-Eugénie.


Počasie Francúzsko Biarritz


Francúzsko Biarritz je nádherné pobrežné mesto, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Atlantického oceánu. Okrem svojej bohatej histórie a kultúry, Biarritz je tiež známy pre svoje jedinečné a pôsobivé počasie.

Biarritz sa nachádza v oblasti, ktorá sa vyznačuje mierne oceánskym podnebím. To znamená, že tu vládne mierny letný a mierne zimným obdobie. S priemernými teplotami od 20 °C v lete po 10 °C v zime, Biarritz ponúka príjemné počasie počas väčšej časti roka.

Jedným z najlepších časov na návštevu Biarritzu je letné obdobie, ktoré trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, čo umožňuje návštevníkom užívať si plážové aktivity a kúpanie vo vode. Biarritz má tiež skvelé vlny a je obľúbeným miestom pre surferov z celého sveta.

Jesenné obdobie v Biarritze je stále pomerne príjemné s teplotami okolo 15 až 20 stupňov Celzia, ale so sklonom k zrážkam. Aj keď sa môže vyskytnúť niekoľko dažďových dní, mesto stále ponúka krásne scenérie a históriu, ktorú si môžete vychutnať.

Zima v Biarritze je mierna, ale teploty môžu klesnúť pod 10 stupňov Celzia. V zimnom období je mesto oveľa tichšie, čo môže poskytnúť ideálny únik pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým oblastiam. V zime môžete tiež vidieť nádherné zrážky, ktoré rozjasňujú mesto.

Jar je skvelým obdobím na návštevu Biarritzu, keď sa mesto prebúdza k životu. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia, čo umožňuje obyvateľom a návštevníkom užívať si vonkajšie aktivity a prechádzky v prírode. Množstvo kvitnúcich kvetov a zelenej scenérie v tomto období robia z Biarritzu úžasné miesto na relaxáciu a obdivovanie prírody.

Celkovo vzaté, počasie v Biarritze je ideálne pre tých, ktorí hľadajú príjemné teploty a krásne scenérie počas svojej dovolenky. Bez ohľadu na ročné obdobie, Biarritz ponúka mnoho príležitostí na vonkajšie aktivity a obdivovanie svojho jedinečného prostredia. Ak plánujete návštevu tohto nádherného francúzskeho mesta, nezabudnite si prispôsobiť oblečenie a osobné potreby podľa aktuálneho počasia a užite si všetky radosti, ktoré Biarritz ponúka.


Ubytovanie Francúzsko Biarritz


Biarritz je krásne letovisko na juhozápade Francúzska, vhodné nielen pre surferov, ale aj pre tých, ktorí túžia po relaxácii a oddychu na pláži. Biarritz je známe svojimi priezračnými modrými vodami, nádhernými piesočnatými plážami a ohromujúcim panoramatickým výhľadom na Atlantický oceán.

V Biarritze nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Od luxusných hotelov a butikových rezortov, rodinných penziónov až po cenovo dostupné hostely a apartmány. Či už sa rozhodnete zostať v srdci mesta alebo na okraji, vždy budete mať jednoduchý prístup k plážam a turistickým atrakciám Biarritzu.

Pokiaľ preferujete luxus, v Biarritze nájdete niekoľko známych piatichhvězdičkových hotelov. Tieto hotely vám ponúknu vynikajúce služby, kúzelné wellness centrá, bazény s panoramatickým výhľadom a privátne pláže so slnečnými lehátkami a slnečníkmi. Niektoré z nich majú tiež golfové ihriská a tenisové kurty na poskytnutie ďalších foriem zábavy.

Na druhej strane, ak preferujete intímnejšie ubytovanie, rodinné penzióny a butikové hotely sú tiež ideálnou voľbou. Tieto menšie ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v historických budovách, často s nádhernými výhľadmi a starostlivo navrhnutými izbami. Majitelia sa často osobne starajú o hostí a poskytujú im osobnú pohostinnosť, ktorá im zabezpečuje nezabudnuteľný pobyt.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom môžu byť hostely a apartmány vhodnou možnosťou. V Biarritze je dostatok hostí, ktoré sú priestranné, čisté a ponúkajú vám všetko potrebné pre pokojný pobyt. Niektoré hostely dokonca poskytujú spoločenské priestory a kuchyne, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá.

Čo sa týka polohy ubytovania, Bela njnovatej sú najpopulárnejšie pláže, ktoré sú tu len krátku prechádzku ďaleko od centra mesta. Pláže v Biarritze sú ideálne pre slnečenie, relaxáciu a pre tých, ktorí sa chcú naučiť surfovať. Tu nájdete aj mnoho surfových škôl, ktoré ponúkajú lekcie pre začiatočníkov aj pokročilých surferov.

Okrem pláží, Biarritz ponúka aj mnoho historických atrakcií, čo z neho robí skvelý cieľ pre tých, ktorí sú zvedaví na miestnu kultúru a históriu. Môžete navštíviť Biarritzký akvárium, kde sa môžete ponořiť do podmorského sveta, alebo si pozrieť ikonický Biarritzký maják, ktorý je najnavštevovanejším miestom v Biarritze.

V Biarritze sa nachádza aj mnoho obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne lahôdky, ako napríklad čerstvé morské plody a tradičné francúzske víno. Večer si môžete vychutnať prechádzku po promenáde a obdivovať západ slnka nad morom.

Ak plánujete návštevu Francúzska a Biarritzu, určite premýšľajte o mieste ubytovania, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxus, intimitu alebo cenovo dostupné ubytovanie, v Biarritze nájdete to správne pre vás.


Letenka Francúzsko Biarritz


Biarritz, kúzelné mesto na pobreží Atlantiku v juhozápadnej Francúzsku, je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov plážového oddychu, surfovania a luxusného životného štýlu. Ak si chcete vychutnať všetky tieto krásy, nezabudnite si zabezpečiť letenku do tohto nádherného mesta.

Letenka do Biarritzu je jednoducho dostupná z mnohých krajín sveta prostredníctvom medzinárodného letiska Biarritz-Pays Basque. Tento letiskový komplex je situovaný len 5 kilometrov od centra mesta, takže po prílete sa môžete rýchlo dostať na vaše miesto určenia.

Preplávajte sa vzduchom a sledujte, ako sa mesto Biarritz stáva stredobodom vášho dobrodružstva. Nebudete ľutovať, že ste si vybrali túto destináciu, pretože ponúka širokú škálu atrakcií pre všetky typy návštevníkov.

Prvou vecou, ktorú si budete chcieť vychutnať po prílete, je plážový život. Biarritz je známe svojimi krásnymi plážami, medzi ktorými je najslávnejšia Grande Plage. Táto pláž je obľúbená pre svoje jemné piesočnaté pobrežie a vhodné podmienky na surfovanie. Ak vás surfovanie láka, nemali by ste premeškať príležitosť vyskúšať túto vodnú aktivitu v jednom z najlepších surfových miest na svete.

Okrem pláží ponúka mesto aj bohatú históriu a kultúru. Prejdite sa po námestí Place Bellevue a obdivujte nádherný výhľad na pobrežie. Navštívte majestátny Múzeum umenia a histórie, ktoré sa nachádza v impozantnom Château de Biarritz. Tu môžete objaviť výnimočnú zbierku umenia a dozvedieť sa viac o histórii tohto malebného mesta.

Počas vášho pobytu v Biarritze si určite nenechajte ujsť príležitosť ochutnať lahodné miestne jedlá. Restaurácie a kaviarne ponúkajú bohatú paletu pokrmov, vrátane čerstvých morských plodov a tradičných baskických špecialít. Ochutnajte slávne baskické víno alebo si doprajte šálku kávy v niektorej z útulných kaviarní.

Biarritz je aj ideálnou základňou pre objavovanie okolitej krajiny. Chodníky na pobreží ponúkajú nádherné výhľady a možnosti na prechádzky. Môžete tiež navštíviť blízke mesto Bayonne, ktoré je známe svojou bohatou kultúrou, alebo sa vybrať na výlet do španielskeho mesta San Sebastián v blízkosti.

Takže ak túžite po oddychu na nádherných plážach, surfovaní, bohatej histórii a luxusnom životnom štýle, neváhajte si zabezpečiť letenku do Biarritzu. Toto kúzelné mesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a pobyt, ktorý si budete pamätať na celý život.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky