Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Francúzsko Limoges

Letenka Francúzsko Limoges


Ak plánujete cestovať do Francúzska a hľadáte nádherné miesto na preskúmanie, Limoges je tou správnou voľbou pre vás. A čo je lepšie ako rezervovať si letenku priamo do Limoges, aby ste mohli okamžite začať objavovať túto kultúrne a historickú destináciu.

Letenky do Limoges sa dajú ľahko zohnať, pretože mesto má vlastné letisko, ktoré je pravidelne spojené s viacerými európskymi destináciami. Ak ste v rámci Európy, môžete si vziať priame lety z Londýna, Paríža, Lyonu, Nice, Amsterdamu a ďalších miest. Letenky z týchto miest stoja zvyčajne menej a šetrí vám čas a námahu, pretože si nemusíte robiť prestupy.

Keď pristanete na letisku Limoges, budete mať k dispozícii jednoduchú a rýchlu cestu do centra mesta. Letisko je len pár kilometrov od centra Limoges, takže si môžete zobrať taxi alebo autobus, ktoré vás dovezieme presne tam, kde chcete byť.

Limoges je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Mesto bolo kedysi známe ako významné centrum výroby porcelánu, ktorý sa stal známym po celom svete. Miestne múzeum Adrien Dubouché je tiež domovom najväčšej zbierky porcelánu na svete. Ak ste umením nadšenci, určite sa chcete zastaviť a obdivovať tieto krásne diela umenia.

Okrem toho, Limoges má aj veľa historických pamiatok. Určite si nezabudnite pozrieť gotickú katedrálu Saint-Étienne, ktorá je jednou z najstarších katedrál v Európe. Obdivovať môžete aj hrad Château de Chalucet, ktorý pochádza z 12. storočia a ponúka úžasné archeologické a historické odkazy.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a uvoľnenú atmosféru, Limoges má tiež niečo na ponúknutie. Môžete si pokojne prejsť po krásnych záhradách Jardins de l'Évêché alebo navštíviť útulné parky ako Parc Victor Thuillat a Parc de l'Auzette. Prechádzky v týchto okolí vám umožnia objavovať nádhernú prírodu a pokojné prostredie mesta.

Ak ste gurmán, nemôžete obísť Limoges bez ochutnávky miestnych špecialít. Brioche de Saint-Yrieix, miestna pečivo, je jedným z najznámejších dezertov v meste. Nemôžete vynechať degustáciu známeho hovädzieho guláša, ktorý v tomto regióne pripravujú majstri a je symbolem chutí Limoges.

Nadchýnajúce mesto Limoges ponúka nespočetné množstvo skvostov a kultúrnych zážitkov pre návštevníkov. Rezervácia letenky priamo do Limoges je najlepší spôsob, ako sa tam dostať a začať objavovať všetko, čo toto miesto ponúka. Nech už ste umením, históriou alebo prírodou nadšení, Limoges vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a krásou.


Dovolenka Francúzsko Limoges


Limoges, mesto v juhozápadnej časti Francúzska, je jedným z tých tajomných kútov tohto krajiny, ktoré sa len tak na prvý pohľad neukážu. Ak poznáte Limoges, môžete si byť istí, že ste objavili niečo skutočne špeciálne a nezabudnuteľné. Limoges je sídlom prefektúry departementu Haute-Vienne a nachádza sa na rieke Vienne. Mesto bolo v minulosti známe svojimi porcelánovými výrobkami a počas dovolenky si môžete vychutnať krásy histórie a architektúry tohto miesta.

Historické pamiatky

V Limoges nájdete množstvo krásnych pamiatok a atrakcií, ktoré stoja za to navštíviť. Najznámejšou pamiatkou je Katedrála Sv. Štefana, postavená v gotickom štýle v 13. storočí. Katedrála s vežou vysokou 140 metrov je dominantou mesta a možno ju vidieť aj z ďaleka. Ďalšou zaujímavou pamiatkou v Limoges je staré mesto s jeho úzkymi uličkami, kde môžete nájsť rôzne trhoviská a obchody s porcelánom. Okrem toho sa nachádza aj zámok Valdiho, krásne miesto, ktoré si môžete prehliadnuť počas prechádzky mesto.

Kultúra a zábava

Ak máte radi kultúru a umenie, Limoges bude pre Vás rajom. Mesto má množstvo múzeí, vrátane Národného múzea porcelánu, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a výrobe porcelánu a môžete vidieť nádherné vzory porcelánu z minulých storočí. Môžete navštíviť aj múzeum umenia, kde nájdete rôzne umelecké diela od maliarov ako je napríklad Auguste Renoir. V Limoges sú tiež často organizované kulturné podujatia, vrátane divadelných predstavení, koncertov a filmových festivalov.

Okolie mesta Limoges

Okrem samotného mesta, okolie Limoges ponúka krásnu prírodu, nádherné krajiny a národné parky. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí napríklad jazda na kanoe po rieke Vienne, návšteva národného parku Périgord-Limousin s jeho krásnymi lesmi a jazerami alebo zábava v divokej prírode na farme La Ferme de Villefavard.

Limoges býva často prekrúcané na rozhraní medzi Francúzskom a spájať sa hlavne s porcelánom. Na prvý pohľad sa zdá, že mesto nemá toľko na ponúkanie, ale pokojne si v ňom môžete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku. Môžete si pochutnať na miestnych delikatesách, zdvihnúť adrenalín pri rôznych aktivitách alebo sa sami ponoriť do histórie a kultúry tohto tajomného mesta. Má to čosi, čo z neho robí neobyčajné miesto kde strávite krásnu dovolenku. Teraz však ostáva už len zistiť, či si toto miesto zaslúži miesto na Vašom zozname k okruhliakom.


Počasie Francúzsko Limoges


Francúzsko Limoges sa nachádza v strednej časti Francúzska a má mierny oceánsky podnebie. Je tu typicky vlhko a teploty kolíšu medzi 5-15 stupňami Celzia v zime a 20-30 stupňami v lete.

Jeseň a zima sú obdobím, kedy je počasie chladnejšie a vlhkejšie, s občasným snežením. Zrána a večerom sú teploty nízke, ale cez deň sa teploty mierne zvyšujú. Dážď je v tomto období častý a môže byť veľmi intenzívny.

Na jar sa počasie v Limoges mierne zlepšuje, teploty stúpajú a stávajú sa príjemnejšími. Aj keď sa občas stane niekoľko dažďových dní, teploty sa už pohybujú okolo 10 až 20 stupňov Celzia.

Leto v Limoges môže byť pestré, s peknými slnečnými dňami a teplotami sa často dostávajú až na 30 stupňov Celzia. Vzhľadom na vlhkosť ovzdušia, je toto obdobie často považované za horúce a dusné, ale noci sú príjemne chladné a osviežujúce.

Celkovo je počasie v Limoges príjemné počas celého roka, aj keď niektorí ľudia sa môžu cítiť unavení z vlhkého počasia. Odporúča sa mať stále pri sebe lehké oblečenie na škálu rôznych podmienok a pripraviť sa na možné zmeny v počasí.


Ubytovanie Francúzsko Limoges


Francúzsky Limoges s veľkým počtom historických pamiatok, krásnych parkov a záhrad a tiež kulinárskych pochúťok je jedným z najkrajších miest v regióne Limousin. Ak hľadáte miesto na ubytovanie počas svojej návštevy tohto malebného mesta, máte možnosť zvoliť medzi mnohými možnosťami pre každého cestovateľa. Nižšie vám predstavíme niekoľko úžasných miest na ubytovanie v Limoges.

1. Hotel Mercure Limoges Royal Limousin

Jeden z najlepších luxusných hotely v Limoges sa nachádza len niekoľko krokov od centra mesta, ponúkajúc perfektnú polohu pre turistov, ktorí si chcú užiť všetko, čo mesto ponúka. Hotel Mercure Limoges Royal Limousin disponuje priestornými izbami s klimatizáciou a satelitnou TV, elegantným reštauráciou s pokrmami z nového francúzskeho menu a taktiež telocvičňou a vonkajším bazénom.

2. Hotel Akena City Limoges Novotel

V tomto 3-hviezdičkovom hoteli, ktorý sa nachádza na juhu mesta, nájdete jednoducho zariadené izby s bezplatným Wi-Fi., satelitnou TV a kúpeľňou so sušičom vlasov. Hotel Akena City Limoges Novotel ponúka výborné raňajky a taktiež bezpečnú parkovanie na mieste. Poloha tohto hotela je výborne umiestnená pre cestovanie do a z mesta.

3. Hotel Les Beaux Arts

Ak hľadáte príjemné, uvoľňujúce ubytovanie v centre Limoges, hotel Les Beaux Arts je ideálnou voľbou pre vás. Tento 2-hviezdičkový hotel disponuje komfortnými izbami s kúpeľňou, bezplatné Wi-Fi a záhradou. Hotel Les Beaux Arts sa môže pochváliť aj barom, reštauráciou s tradičnými francúzskymi špecialitami a tiež s možnosťou parkovania na mieste.

4. Airbnb

Pre turistov, ktorí hľadajú viac súkromného a lokálneho ubytovania, Airbnb v Limoges ponúka širokú paletu možností pre každého cestovateľa. Od súkromných apartmánov až po kľudné domovy s vlastným dvorom, nájdete tu všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa cítili ako doma v Limoges.

Nech už si zvolíte akýkoľvek typ ubytovania, Limoges s jeho krásnou miešankou francúzskej kultúry a histórie vás určite nezklame. Užite si všetko, čo mesto ponúka a užijte si skutočne nezabudnuteľnú dovolenku v centre Francúzska.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Limoges


1. Kde sa nachádza Limoges?
Limoges je mesto v strednom Francúzsku v regióne Nouvelle-Aquitaine.

2. Aké je historické a kultúrne dedičstvo Limoges?
Limoges je známe svojou bohatou históriou vo výrobe porcelánu a emailu. Mesto má tiež mnoho historických pamiatok vrátane katedrály Saint-Étienne a múzea porcelánu.

3. Aké sú atrakcie a pamiatky v Limoges?
Okrem múzea porcelánu a katedrály Saint-Étienne je v Limoges aj botanická záhrada Jardin botanique de l'Evêché, akvárium Aquarium du Limousin a múzeum Adrien Dubouché.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Limoges?
V Limoges nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Limoges?
V culinárii Limoges dominujú jedlá z hovädzieho mäsa, diviny a rýb. Populárne jedlá zahŕňajú "potée limousine" (tradičné jedlo s hovädzím mäsom a zeleninou) a "clafoutis" (ovocný koláč). Medzi typické nápoje patria miestne vína z regiónu Limousin.

6. Aké sú možnosti dopravy do Limoges?
Do Limoges sa dá dostať lietadlom, vlakom alebo autobusom. Mesto má tiež vlastnú verejnú dopravu vrátane autobusov a električiek.

7. Aké sú možnosti nákupov v Limoges?
V Limoges nájdete mnoho obchodov so suvenírmi, tradičnými výrobkami z porcelánu a emailu, ako aj rôznymi obchodnými centrami.

8. Aké sú najlepšie časy na návštevu Limoges?
Limoges je pekné kedykoľvek počas roka, ale najlepšie obdobie na návštevu je voľa


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky