Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Francúzsko Rennes

Dovolenka Francúzsko Rennes


Rennes je hlavným mestom Bretónska, regiónu Francúzska zasadeného do pobrežného trojuholníka medzi Anglickom kanálom a Biskajským zálivom. Je to jedno z najdôležitejších kultúrnych a historických miest v Bretónsku a ideálny cieľ pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku v kraji plnom kultúry, prírody, gurmánskych pochúťok a aktívneho oddychu.

Hlavné mesto Bretónska je bohaté na históriu a je obklopené nádhernou prírodou. Pre turistov je to jedno z obľúbených miest, ma toho na ponúknutie veľa. Miestne pamiatky, katedrály, meštianske domy, mestske parky a rieka vytvárajú typický pôvab Rennes.

Mesto má centrum plné príjemných uličiek, kamenných uličiek a malebných námestí. Prechádzka mnohými zrekonštruovanými meštianskymi domami urobí vašu návštevu nezabudnuteľnou. Ak máte radi katedrály, Rennes oslní vás svojou St-Pierre katedrálou. Pôvodne románska katedrála bola prepracovaná a znovu postavená viackrát v priebehu storočí. Je to skvelá ukážka gotického umenia, suncíkov a trpaslíkov, ktoré zdobia exteriér.

Ak chcete vyskúšať niečo netradičné a mať pamätný zážitok, nezabudnite navštíviť tajomný "Les Champs Libres". Táto moderná stavba obsahuje viacero kultúrnych zariadení a ponúka návštevníkom zážitky pre všetky zmysly.

Rennes to nie je len história a kultúra ale aj vynikajúca kuchyňa s francúzskym prízvukom. Obzvlášť populárne sú jedlá z miestneho morského plodu – ako je dovážaná plechovka sardín, ústredná súčasť miestnych stolov. To však nie je to jediné, čo si môžete vychutnať. Mäsový nezvyklý tradičný šalát, ako aj nezvyčajné mäsové jedlá z aj marihuánou sa miestni snažia vymyslieť niečo zaujímavé.

Pre milovníkov prírody návšteva parku Thabor bude dobrým rozhodnutím. Tento 10-hektárový park sústredí množstvo kvetov, stromov a rastlín a taktiež je tu rušno plné vtákov. Návšteva parku bude vynikajúcou príležitosťou na piknik alebo len tak prechádzka ale môžete si aj zahrať medzi viacerými ihriskami tenis alebo futbal.

Pre milovníkov rozprávok môže byť návšteva Rennes veľký zážitok. Mesto bolo jedným z hlavných exteriérov pre film Harry Potter a a túto atmosféru zachováva do dnešného dňa. Ďalšími turistickými atrakciami alebo výletmi môže byť návšteva malých morských dedín, kde si môžete zakúpiť priamo od rybníka čerstvé ryby alebo poľovať na dedinských trhoch poklady.

Rennes je ideálnym cieľom pre tých, ktorí chcú zažiť francúzsku kultúru mimo tradičných turistických miest. Turisti si tu môžu vychutnať pravú bretonskú atmosféru, zatiaľ čo sa nočný život plný pohodových reštaurácií a barov stane dokonalým zakončením dňa. Takže pred svojím nasledujúcim oddychom v zahraničí sa určite ponorte do Rennes, kde nájdete množstvo skvostov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.


Letenka Francúzsko Rennes


Francúzsko je krajinou bohatou na kultúru a históriu. Má mnoho nádherných miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj mesto Rennes.

Rennes sa nachádza vo francúzskom regióne Bretagne, známom pre svoje úchvatné prírodné scenérie a tradičnú architektúru. Mesto Rennes je hlavným mestom tohto regiónu a ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých atrakcií.

Prvá vec, ktorá nás napadne pri plánovaní cesty do Rennes, je samozrejme doprava. Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať do tohto úžasného mesta, ale jednou z najobľúbenejších možností je letenka. Letenky do Rennes sú dostupné z rôznych častí sveta a ponúkajú rýchlu a efektívnu cestu do tejto destinácie.

Keďže Rennes má letisko, cestovanie sem letom je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú rýchlo a pohodlne dostať do mesta. Letenky do Rennes sú dostupné z mnohých európskych miest, ako aj z iných častí sveta. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Rennes, čo znamená, že môžete nájsť pre vás najvhodnejší let a cenovú ponuku.

Po prílete do Rennes môžete začať objavovať krásu tohto mesta. Jeho historické centrum je plné historických budov, úzkych uličiek a námestí, ktoré sú ideálne pre romantické prechádzky. Môžete navštíviť slávny Renneský hrad, ktorý je obklopený krásnym parkom. Taktiež tu nájdete mnoho múzeí a galérií, kde si môžete prezrieť ukážky remesiel a umenia z regiónu Bretagne.

Okrem toho ponúka Rennes širokú škálu obchodov, reštaurácií a kaviarní, v ktorých môžete ochutnať miestne špeciality a vychutnať si atmosféru mesta. Bretagne je známa pre svoju bohatú gastronómiu, a preto by ste určite nemali vynechať príležitosť skúsiť niektoré tradičné jedlá, ako sú galettes (pohankové palacinky) a crêpes (sladké palacinky).

Rennes je tiež skvelým miestom pre návštevu pre milovníkov prírody. V okolí mesta sa rozprestierajú nádherné krajiny, vrátane pláží, klifov a vidieckych oblastí. Môžete si urobiť výlet na pobaltské pobrežie Bretagne a navštíviť niektoré z najkrajších pláží v tejto oblasti.

Vzhľadom na svoju vynikajúcu polohu a bohatú kultúru a históriu je Rennes jednou z najzaujímavejších destinácií vo Francúzsku. A rýchlosť a pohodlie leteniek do Rennes vám umožní ľahko a rýchlo sa sem dostať. Ak plánujete cestu do Francúzska, nezabudnite zaradiť Rennes na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rennes


Najčastejšie otázky a odpovede o Francúzsku a Rennes:

1. Kde sa nachádza Rennes?
Rennes je hlavným mestom francúzskeho regiónu Bretónsko, nachádza sa na západe krajiny.

2. Ako sa dostanem z letiska do centra Rennes?
Z letiska Rennes je možné sa dostať do centra mesta taxíkom, autobusom alebo vlakom. Vlaková stanica sa nachádza priamo na letisku.

3. Aké je vhodné obdobie na návštevu Rennesu?
Ideálne obdobie na návštevu Rennesu je od jari do jesene, keď je počasie príjemné a mesto organizuje rôzne festivaly a podujatia.

4. Koľko stojí vstup do múzeí v Rennesu?
Ceny vstupného do múzeí v Rennesu sa líšia, ale väčšinou sa pohybujú od 5 do 10 eur. Niektoré múzeá ponúkajú aj bezplatné vstupy v určité dni.

5. Aké sú typické jedlá v Bretónsku a Rennes?
V Bretónsku je veľmi obľúbeným jedlom galette, ktorá je druhom plnenej palačinky, a morské plody ako ústredná súčasť mnohých pokrmov. Rennes je tiež známe svojimi kvalitnými syrami a vínom.

6. Ako sa môžem dopraviť z Rennesu do Paríža?
Z Rennesu je možné sa dostať do Paríža vlakom alebo autobusom. Vlaková jazda trvá zhruba 2 hodiny a autobusová cesta trvá približne 3 hodiny.

7. Aké turistické atrakcie sú v Rennesu?
V Rennesu sa nachádza veľa historických budov a pamätihodností vrátane Katedrály svätého Petra, Parlamentu Bretónska a múzea Bretónska. Mesto má aj veľa zelene a parkov, ktoré sú ideálne na prechádzky.

8. Ako môžem preskúmať okolie Rennesu?
Okolie Rennesu je možné preskúmať autobusom, autom alebo bicyklom. V blízkosti mesta sa nachádzajú krásne prírodné rezervácie a historické dedinky, ktoré stojí za návštevu.

9. Ako som si môžem rezervovať ubytovanie v Rennesu?
Ubytovanie v Rennesu je možné si rezervovať cez rôzne online cestovné portály alebo pomocou miestnych hotelových rezervačných služieb. Je vždy dobré si rezervovať ubytovanie vopred, hlavne v letnom období.

10. Kde si môžem v Rennesu kúpiť suveníry?
V Rennesu je veľa obchodov, trhov a butikov, kde si môžete kúpiť suveníry ako sú tradičné bretónske oblečenie, šperky a miestne delikatesy. Hlavná nákupná ulica v Rennesu je Rue Saint-Georges.


Ubytovanie Francúzsko Rennes


Rennes je pôvabné mesto nachádzajúce sa v Bretónsku, na severozápade Francúzska. Bohatá história, krásna architektúra a príjemné prostredie robia z Rennes populárne turistické miesto. Keďže je to živé univerzitné mesto, je v ňom mnoho možností na ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z nich.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nájdete v Rennes mnoho nádherných hotelov. Môžete si vybrať medzi modernými hotelmi s prvotriednymi vybaveniami alebo skôr tradičnými hotelmi s bohatou históriou. Niektoré z hotelov ponúkajú aj výhľad na historické časti mesta, ako sú Katedrála Svätého Petra alebo Radnica.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislé ubytovanie, je v Rennes veľa možností prenájmu apartmánov. Tieto apartmány sú zväčša dobre vybavené a poskytujú vám pocit domova aj na dovolenke. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta a majú blízko k hlavným atrakciám a zaujímavostiam.

Pre ľudí, ktorí preferujú ekonomičtnejšiu možnosť ubytovania, existuje v Rennes mnoho hostálov a malých penziónov. Tieto ubytovacie možnosti sú cenovo dostupné, ale stále ponúkajú pohodlie a základné vybavenie. Sú ideálne pre cestovateľov, ktorých hlavnou prioritou je spoznať mesto a využiť ho ako základňu na objavovanie okolia.

Okrem hotelov, apartmánov a hostálov v Rennes si môžete tiež prezrieť možnosti na stránkach zdieľaného ubytovania, ako je Airbnb. Táto platforma vám umožňuje nájsť ubytovanie v súkromných bytoch alebo domoch od miestnych obyvateľov. Týmto spôsobom môžete zažiť autentický pobyt v Rennes a zoznámiť sa s miestnymi zvyklosťami a kultúrou.

Či už ste turista alebo študent, Rennes ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie. Nech si vyberiete luxusné hotelové izby, útulné apartmány alebo priateľské hostely, určite si nájdete to pravé miesto pre váš pobyt v tomto krásnom francúzskom meste.


Počasie Francúzsko Rennes


Francúzsko je krásna krajina so širokým spektrom počasie v rôznych oblastiach. Jedným z miest, ktoré stojí za zmienku, je Rennes, ktoré sa nachádza v západnej časti krajiny a leží v regióne Bretónsko.

Rennes je známe svojim mierne vlhkým a daždivým počasím v priebehu celého roka. Zima v Rennes je mierna s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 5-10 stupňov Celzia. Občas môže byť trochu chladnejšie, ale rozhodne nie je to oblasť so silnejším prechodom zimy.

Čo sa týka leta, Rennes nepadá do kategórie miest, kde by bolo počasie extrémne horúce. Počas teplých mesiacov môžu byť teploty pomerne miernymi, ale občas môžu byť prepracované. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia, ale je možné, že sa vyšplhajú na až 30 stupňov Celzia v obdobiach vrcholu leta.

Veľmi zaujímavé je Rennes v jesenných mesiacoch, kde sa toto mesto stáva neuveriteľne farebným a krásnym. Farby sa menia, lístky padajú a príroda je v plnom rozpuku. Toto naozaj krásne obdobie trvá od septembra do novembra, keď počasie je stále vlhké, ale teploty klesajú a sú pomerne chladné.

Súčasťou počasia v Rennes sú tiež dažde. Mesto je známe ako jedno z najvlhkejších miest vo Francúzsku, no to mu neuberie na kúzle a charaktere. Aj keď počasie môže byť občas vlažný a daždivý, Rennes je nádherné mesto, ktoré má svoje kúzlo v každom ročnom období.

Pre tých, ktorí sú nároční na počasie, Rennes možno nebude najlepšou voľbou. Avšak pre tých, ktorí milujú romantické prostredie a majú radi kultúru a históriu, Rennes je miesto, ktoré by ste určite mali vidieť. Nech sa počasie rozhodne akékoľvek, Rennes vás určite uchváti svojou krásou.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky