Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Gambie Abuko Nature Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Abuko Nature Reserve


Otázka: Kde sa nachádza Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Gambie Abuko Nature Reserve sa nachádza vo východnej časti Gambie, blízko hlavného mesta Banjul.

Otázka: Koľko stojí vstup do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Vstup do Gambie Abuko Nature Reserve stojí 150 dalasi pre zahraničných návštevníkov a 50 dalasi pre domácich obyvateľov.

Otázka: Aké druhy zvierat môžem v Gambie Abuko Nature Reserve vidieť?
Odpoveď: V rezervácii Gambie Abuko sa nachádza veľké množstvo druhov zvierat, vrátane opíc, hadov, krokodílov, vtákov a rôznych druhov hmyzu.

Otázka: Aká je veľkosť Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Gambie Abuko Nature Reserve má rozlohu približne 105 hektárov.

Otázka: Sú v Gambie Abuko Nature Reserve k dispozícii turistické trasy?
Odpoveď: Áno, v rezervácii Gambie Abuko sú k dispozícii turistické trasy, ktoré vás zavedú cez tropické lesy a podzemné jazerá.

Otázka: Má Gambie Abuko Nature Reserve informačné centrum?
Odpoveď: Áno, v rezervácii Gambie Abuko sa nachádza informačné centrum, kde môžete získať viac informácií o jej biodiverzite a ochranných programoch.

Otázka: Môžem si vziať piknik do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpoveď: Nie, vstup so sebou neumožňuje pikniky.


Ubytovanie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie, krajina ležiaca v západnej Afrike, je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Je to domov pre veľa zvierat a rastlín, ktoré sú jednoducho nemožné nájsť kdekoľvek inde na svete. Ak hľadáte najlepší spôsob, ako sa priblížiť k prírode a zároveň sa užiť nevšedného zážitku na dovolenke, tak by ste si mali určite nechať ujsť Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je jedným z najúžasnejších prírodných parkov v Afrike, ktoré sú dostupné pre turistov. Tento park sa nachádza približne 25 kilometrov južne od hlavného mesta Gambie - Banjulu.

Atmosféra Abuko je jedinečná. Celý park je pokrytý hustým tropickým lesom a plným stromov, ktoré sú staré viac než 500 rokov. Lesy sú domovom pre rôzne druhy zvierat, ktoré považujeme za vzácne zvieratá. Medzi tie patrí napríklad kolobri, prepelice, pätohlavce a opice.

Ak sa chystáte na dovolenku, určite by ste si mali nechať ujsť príležitosť zostávať v ubytovaní, ktoré sa nachádza priamo na území Abuko Nature Reserve. Táto možnosť vám umožní byť blízko k prírode a máte výhodu poznávať park aj v noci. Ubytovanie v Abuko ubytovacom zariadení je jedinečné a nezabudnuteľné zážitok.

Ak hľadáte ubytovanie v Abuko Nature Reserve, máte na výber z rôznych možností. Medzi tie patrí kempovanie alebo prenájom bungalovov so základnými vybaveniami. Bungalovy sú však obmedzené, preto by ste si mali rezervovať vopred.

Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko chatiek, ktoré ponúkajú útulné ubytovanie a poskytujú skvelý výhľad na prírodu. Tieto chatky sú postavené priamo v rámci lesa, kde sa môžete naučiť o rôznych druhoch rastlín a živočíchov, ktoré sú tam bežné. Väčšina chatiek má súkromné WC a kúpeľňu a poskytujú vám úplnú privátnosť a odpočinok.

Abuko Nature Reserve je skutočným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a ponúka široké spektrum ubytovania, aby ste užili tento zážitok v plnej miere. Ak sa chcete priblížiť k prírode Gambie, neotáľajte a rezervujte si vaše ubytovanie ešte dnes.


Počasie Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je západoafrickou krajinou, ktorá sa môže pochváliť nielen bohatou kultúrou a históriou, ale aj jedinečným a rozmanitým podnebím. V rámci Gambie sa nachádza množstvo prírodných rezervácií, z ktorých jedným z najznámejších je Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je malým, ale nádherným prírodným územím nachádzajúcim sa len pár kilometrov od hlavného mesta Gambie, Banjul. Je to jediná prírodná rezervácia v tejto krajine, ktorá bola vyhlásená za chránenú oblasť s cieľom zachovať endemickú faunu a flóru tejto oblasti.

Počasie v Abuko Nature Reserve je charakteristické miernym a tropickým podnebím. Tento druh klímy má teplé a suché obdobie, ktoré trvá od novembra do mája, a mokré obdobie, ktoré prevláda od júna do októbra. Počas suchého obdobia sú teploty často vysoké a môžu dosiahnuť až 35 °C. Vlhkosť v tomto období je relatívne nízka a vetratko zmiernuje horúčavu.

Po príchode mokrého obdobia prichádza dážď a teploty sa zvyčajne stávajú miernymi. Dážď je veľmi dôležitý pre podporu biodiverzity v rezervácii, pretože dodáva potrebnú vlhkosť pre rastliny a stromy. Počas tohto obdobia môže byť počasie v rezervácii nepredvídateľné a môžu sa vyskytnúť silné búrky a príležitostné záplavy.

Toto exotické prostredie je domovom množstva druhov zvierat a rastlín, vrátane ohrozenej zveri ako napríklad kočkodanúša či genetovec africký. Abuko Nature Reserve ponúka návštevníkom možnosť vidieť tieto ohrozené druhy a preskúmať krásu pralesného prostredia.

Pre návštevníkov rezervácie je dôležité vziať do úvahy vhodné oblečenie a obuv. Keďže Abuko Nature Reserve je pokrytá hustým porastom a môže byť vlhká, je vhodné obliecť ľahké a pohodlné oblečenie, ktoré vám umožní ľahkú pohyblivosť. Okrem toho nesmiete zabudnúť na repelent proti hmyzu, pretože v tomto prostredí sa vyskytuje množstvo komárov a iného hmyzu.

Abuko Nature Reserve poskytuje nádherný únik do prírody a možnosť objaviť fascinujúcu divočinu Gambie. Nehľadiac na víziačenie počasia, každý návštevník tejto rezervácie si môže byť istý, že bude očarený krásou a rozmanitosťou jej prírody.


Dovolenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je malá krajina v západnej Afrike a je poznávaná predovšetkým ako krajina po prúde rieky Gambie. Avšak, často je prehliadané to, že Gambie ponúka veľa aj mimo rieky Gambie. Jedným takým miestom je Abuko Nature Reserve, ktoré je ideálnou dovolenkou pre tých, ktorí milujú prírodu.

Abuko Nature Reserve je národný park, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov južne od hlavného mesta Banjul. Park leží na ploche 105 ha a je jedným z najstarších národných parkov v Gambii. Od svojho vzniku v roku 1968 sa park snaží zachovať pôvodnú prírodu Gambie.

Park je domovom pre viac ako 270 druhov vtákov, 24 druhov cicavcov a mnohé iné druhy zvierat, obojživelníkov a plazov. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Abuko Nature Reserve, majú šancu pozorovať také druhy ako slony, hyeny, mangusty, opice a rôzne druhy vtákov, ako sú dravce, brhlíky a kolibrie.

Bohatstvo druhov, ktoré sa v parku vyskytujú, robí Abuko Nature Reserve ideálnym miestom pre milovníkov prírody a študentov, ktorí sa zameriavajú na biológiu a ekológiu. Prechádzky v parku sú vedené skúsenými sprievodcami, ktorí poskytnú informácie o zvieratách, rastlinách a histórii parku. V parku sú k dispozícii aj určité turistické atrakcie, ako sú pozorovacie veže, ktoré umožňujú turistom sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí zo vzdialenosti.

Okrem prechádzok v parku Abuko Nature Reserve je možné využiť aj ďalšie turistické aktivity v okolí. Turisti môžu navštíviť miestne dediny a trhy, vyskúšať si miestne jedlá a pozrieť si miestnu kultúru.

Gambia je známa aj svojimi krásnymi plážami, kde sa turisti môžu okúpať v oceáne alebo si vyskúšať vodné športy. Pláže sa nachádzajú iba pár kilometrov od parku Abuko Nature Reserve.

Nenájdete mnoho miest na svete, kde sa môžete zariadiť tak jednoducho ako v Abuko Nature Reserve. Tento malý kúsok raja ponúka prírodu v jej najdivokejšej forme a nesmie chýbať v itinerári cestujúceho, ktorý sa rozhodne navštíviť Gambiu.


Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je malá africká krajina, ktorá sa nachádza na západnom pobreží kontinentu. Aj keď je jej veľkosťou pomerne malá, oplýva nesmiernym množstvom prírodných krás a vzácnych druhov živočíchov. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v Gambii patrí bezpochyby Abuko Nature Reserve, ktorá je domovom mnohých druhov vtákov, opíc, krokodílov a mnohých ďalších fascinujúcich tvorov.

Pri plánovaní návštevy Gambie by nikto nemal vynechať túto unikátnu prírodnú rezerváciu. Je situovaná v mestečku Lamin, iba niekoľko kilometrov východne od hlavného mesta Banjul. Rezervácia je vybudovaná na mieste, kde kedysi bolo nížinaté mokradlo, ktoré bolo pretvorené na listnatý les s mnohými prírodnými cestami a chodníkmi.

Abuko Nature Reserve je domovom viac ako 270 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov ako je napríklad fialový turako alebo africký drongo. preto je pre milovníkov ornitológie jedným z najväčších lákadlom návštevníkov tejto oblasti.

Okrem vtákov môžete v rezervácii Abuko naraziť aj na rôzne druhy opíc, ako sú somariky, veneckošedé makakovia a mnohé ďalšie. Taktiež je možné v oblasti vidieť krokodíly, hady a ďalšie plazy. Pre milovníkov prírody a živočíchov je to úžasná príležitosť okúsiť mimoriadne kúzlo safari priamo v centre Gambie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Abuko Nature Reserve, mali by ste si vopred rezervovať letenky do Gambie. Mnoho leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do letiska Yundum v Banjule. Cesta zo Slovenska alebo Česka do Gambie je síce dlhá, ale určite sa oplatí.

Po prílete do Gambie môžete využiť verejnú dopravu alebo si požičať auto na cestu do Abuko Nature Reserve. Rezervácia je otvorená pre návštevníkov denne od skorého rána do večera. Za vstup do rezervácie sa vyberá malý poplatok, ktorý je použitý na ochranu a údržbu tohto jedinečného miesta.

Ak ste záujemcom o prírodu, fauna a flóra, živočíchy a v neposlednom rade aj rušný život mestečka Banjul, návšteva Abuko Nature Reserve by nemala chýbať na vášom zozname. Je to skutočne magické miesto, kde sa môžete ponořiť do sveta divočiny a sledovať živočíchy v ich prirodzenom prostredí. Nezabudnite si vziať fotoaparát, pretože tu máte jedinečnú príležitosť zachytiť vzácne druhy vtákov a zvierat na jedinečných fotografiách.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky