Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Gambie Wassu Stone Circles

Dovolenka Gambie Wassu Stone Circles


Gambia je malá vyprahlá krajina v západnej Afrike so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Je známa svojimi úžasnými plážami a exotickou prírodou, ale má aj mnoho pamiatok a archeologických záznamov, ktoré svedčia o dlhoročnej prítomnosti starovekých civilizácií. Jednou z najzaujímavejších pamiatok v krajine sú Wassu Stone Circles, ktoré sú zároveň aj jedným z najdôležitejších historických miest na svete.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú v južnom regióne Gambie, blízko dedinky Wassu v regionálnej prefektúre Central River. Sú to jedny z najväčších kruhových kamenových zoskupení na africkom kontinente a sú považované za jedinečný archeologický nález. Tieto kamenné kruhy sú staré približne 1200 rokov a boli vytvorené pôvodnými miestnymi kmeňmi, ktorých kultúra a spôsob života sa vyvíjali v tejto oblasti.

Celkovo sa v regióne nachádza okolo 50 kamenných kruhov, pričom najväčší z nich má priemer až 30 metrov. Každý kruh je zložený z obrovských stojín, ktoré sú postavené vedľa seba a tvoria kruhový tvar. Každá jednotlivá stojina je obdĺžnikového tvaru a môže dosahovať výšku až 2 metre.

Pôvod a účel týchto kamenných kruhov zostáva tajomstvom. Okolie Wassu Stone Circles bolo pôvodne obývané ľuďmi zo spoločnosti, ktorá sa podobala modernému animizmu. Miestni uvádzajú rôzne teórie o tom, ako sa kamenné kruhy používali vo fáze ich vývoja, avšak žiaden z nich nie je potvrdený stopercentne. Názory sa líšia, niektorí tvrdia, že kruhy slúžili ako miesta uctievania alebo modlitby, zatiaľ čo iní veria, že mali rituálny či astronomický význam. Niektoré hypotézy tvrdia, že kameň bol čarovný a chránil osadenstvo obyvateľstva pred zlými duchmi.

V roku 2006 boli Wassu Stone Circles zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tento krok posilnil význam a ochranu týchto archeologických záznamov. Navyše, na mieste je tiež malé múzeum, ktoré poskytuje informácie o histórii a kultúre týchto kamenných kruhov.

Ak sa chystáte na dovolenku v GAMBII, návšteva Wassu Stone Circles by sa nemala prehliadnuť. Táto pamiatka je nielen pre fascinujúcu históriu, ktorú ponúka, ale aj pre nádherné prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Cesta na miesto vás zavedie cez vidiecke oblasti s panenskou krajinou a malebnými dedinkami. Môžete sa tam dostať na vlastnú päsť alebo sa pripojiť k skupinovej prehliadke, ktorú organizujú miestni turistickí sprievodcovia.

Wassu Stone Circles je skutočne jedinečnou a fascinujúcou pamiatkou, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad do minulosti Gambie. Nehovoriac o tom, že vás tento historický záznam pohltí do svojich tajomstiev a vnútorného pokojného prostredia. Pri návšteve GAMBIE toto miesto odporúčame zaradiť do svojho itinerára, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho jedinečné a zázračné atribúty.


Ubytovanie Gambie Wassu Stone Circles


Wassu Stone Circles: Skvost Gambie a jeho fascinujúce ubytovanie

V malebnej krajine Gambie, skrytej medzi riekami a mangrovovými lesmi, leží poklad pre archeologických nadšencov - Wassu Stone Circles. Tieto kamenné kruhy, zaradené medzi UNESCO svetové dedičstvo, sú jedným z najdôležitejších historických miest na africkom kontinente. Sú tiež dôkazom bohatej a pôsobivej histórie tohto regiónu.

Wassu Stone Circles, datované do obdobia 3. až 16. storočia, sú skutočne zázrakom starobylého sveta. Skladajú sa z grôbových megalitov rôznych tvarov a veľkostí, usporiadaných do kruhových formácií. Nedá sa zabudnúť na dojem, aký vynášajú tieto kamenné stavby. Ich čarovná atmosféra a tajomno zanechajú v každom návštevníkovi hlboký otisk.

Ak sa rozhodnete preskúmať toto jedinečné miesto, mali by ste sa ubytovať v blízkosti Wassu Stone Circles, aby ste maximálne vychutnali svoju návštevu. Pretože táto oblasť netrpí nadmerným turistickým ruchom, všetci, ktorí sa rozhodnú zostať v tejto oblasti, môžu sa tešiť na pokojnú a autentickú atmosféru.

V blízkosti Wassu Stone Circles sa nachádzajú rôzne druhy ubytovania, ponúkajúce komfortné možnosti pre turistov. Od malých hotelov a penziónov až po apartmány a bungalovy - všetko je tu dostupné. Mnohé z týchto miest ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu a nachádzajú sa v blízkosti kultúrnych a prírodných atrakcií. Niektoré z nich poskytujú aj vedené túry do okolia, aby ste mohli hlbšie spoznať históriu tejto oblasti.

Napriek tomu, že Wassu Stone Circles sú hlavnou atrakciou tohto regiónu, nezabudnite si vychutnať aj iné blízke miesta. Môžete navštíviť Kunta Kinteh Island, ktorý je ďalším miestom UNESCO. Toto miesto je symbolom otroctva a je považované za symbol boja proti utrpeniu a nespravodlivosti.

Okrem toho, neďaleko sa nachádza aj mesto Janjangbureh, ktoré je jedným z najskôr založených miest v Gambii. Prechádzajte kamennými ulicami a objavujte históriu áfrického obchodu s otrokmi. Môžete tiež navštíviť trh v blízkosti, kde môžete ochutnať miestne jedlá a zakúpiť niektoré tradičné remeslá.

Celkovo vzaté, návšteva Wassu Stone Circles je skutočným dobrodružstvom a návratom do minulosti. Ubytovanie v blízkosti tohto miesta vám umožní zažiť to najlepšie zo všetkého, čo táto oblasť ponúka. Choďte do Gambie, objavte jej kultúru a históriu a vychutnajte si prírodnú krásu Wassu Stone Circles. Určite sa nebudete nudiť!


Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je africká krajina obohatená o fascinujúcu históriu a kultúru. Jedným z najpodivuhodnejších archeologických nálezov v tejto oblasti sú Wassu Stone Circles, ktoré sú záhadou dodnes. Preto ak plánujete návštevu tejto exotické destinácie, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť tieto starodávne kamenné krúžky.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú asi 20 km od hlavného mesta Gambie, Banjulu, v regióne Central River. Tento miestny archeologický komplex tvorí viac ako 11 000 kamenných krúžkov rôznych veľkostí, ktoré boli postavené približne v rokoch 750 až 1000 nášho letopočtu. Tieto kruhy, ktoré majú okolo 30 metrov v priemere, boli vybudované z obrovských granitových kameňov a majú zaujímavý tvar krúžku s centrálne umiestneným menším kameňom.

Okrem svojej veľkosti a jedinečného tvaru majú Wassu Stone Circles aj archeologický význam. Tento komplex je zapísaný na zozname UNESCO svetového kultúrneho dedičstva od roku 2006. Odborníci predpokladajú, že kruhy boli pôvodne miestom pohrebových rituálov a odkazujú na bohatú minulosť Gambie vrátane kráľovstiev a ľudských osád, ktoré existovali v tomto regióne viac ako tisíc rokov.

Existuje niekoľko teórií o tom, kto a prečo postavil tieto záhadné kamenné konštrukcie. Niektorí veria, že kruhy boli postavené starovekými africkými ľuďmi ako miesto uctievania zosnulých. Iní si myslia, že slúžili ako symboly moci a autority, ktoré zdôrazňujú postavenie miestnych kráľovstiev.

Aby sa zabezpečilo zachovanie a ochrana tohto jedinečného miesta, bola vybudovaná malá návštevnícka centrála. Turisti, ktorí navštívia Wassu Stone Circles, majú možnosť získania odborných vedomostí o histórii a kultúre Gambie od miestnych sprievodcov. Kruhy sa nachádzajú na otvorenom poli uprostred pokojnej a prírodnej scény, čo dodáva návšteve pokojnú a duchovnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wassu Stone Circles, mali by ste zvážiť získanie letenky do Gambie. Väčšina medzinárodných letísk má nepriame spojenie do hlavného mesta Banjul, čo robí príchod do tejto krajiny pohodlným a relatívne jednoduchým. Užite si krásu prírody a záhadu Wassu Stone Circles, kým preskúmate fascinujúcu históriu tohto miesta.

Ak cestujete do Gambie a máte záujem o archeológiu a kultúru, Wassu Stone Circles je jedným z najzaujímavejších miest, na ktoré sa určite oplatí pozrieť. Aj keď stále zostávajú otvorené otázky ohľadom ich pôvodu a významu, tieto tajomné kamenné krúžky vzbudzujú zvedavosť a fascináciu návštevníkov po celom svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Wassu Stone Circles


1. Čo sú kruhy kameňov Wassu?

Wassu Stone Circles je zvyčajne považované za archeologické miesto, ktoré sa nachádza v regióne Niani na západe Gambie. Sú to kruhové zvyšky pozostávajúce z viac ako 100 kameňových stĺpov, ktoré sa nachádzajú v 11 kruhoch.

2. Aký význam majú kruhy kameňov Wassu?

Kruhy kameňov Wassu majú dôležitý historický a kultúrny význam, pretože sa predpokladá, že boli postavené pred viac ako 1000 rokmi. Boli použité ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

3. Kto postavil kruhy kameňov Wassu?

Presný pôvod kruhov kameňov Wassu nie je známy. Mnohí odborníci veria, že boli postavené miestnymi obyvateľmi, ktorí tradične používali kamene ako symbolické predmety a postavili ich ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

4. Môžete si prehliadnuť kruhy kameňov Wassu?

Áno, kruhy kameňov Wassu sa nachádzajú v blízkosti hlavnej cesty z Banjulu na západ Gambie a môžete si ich prehliadnuť. Okrem toho sú zahrnuté aj v národných parkoch a sú tak v dostupnosti aj pre turistov.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí kruhov kameňov Wassu?

V okolí kruhov kameňov Wassu sú ďalšie zaujímavé turistické atrakcie vrátane zmrznutého sladkovodného jazera významného ako Ramsarova oblasť, National Park River Gambia a Village Museum v blízkosti Abuko Nature Reserve.

6. Je potrebné vstupné na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Áno, pre návštevu kruhov kameňov Wassu sa platí vstupné a nachádza sa 15 km západne od mesta Brikama. Vstupné slúži na udržiavanie a ochranu miesta.

7. Aký je najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu je počas suchého obdobia, konkrétne v mesiacoch december a január, keď sú podmienky na cestovanie stabilnejšie. Pretože počas daždivého obdobia môže byť cestovanie ťažšie a návšteva kruhov kameňov môže byť nebezpečná.


Počasie Gambie Wassu Stone Circles


Gambianske Wassu Stone Circles možno nie sú dobre známe turistom, ale predstavujú neoceniteľnú súčasť histórie a kultúry Gambie. Táto impresívna pamiatka sa nachádza v okrese Central River Region North, neďaleko dedinky Wassu. Je to jedno z najväčších kruhových zdanlivo antických kamenných zborov v regióne západnej Afriky.

Wassu Stone Circles sú skupinou kamenných zrubov, ktoré sú široko roztrúsené na rozsiahlej poľnohospodárskej ploche. Vytvárajú komplexný sieťový vzor, kde sa kamene vzájomne pretínajú a vytvárajú rôzne vzory – od malých kruhov až po veľké elipsoidy. Vedci odhadujú, že tieto kruhy boli postavené niekedy medzi 3. a 16. storočím.

Presný účel a pôvod Wassu Stone Circles zostáva záhadou. Mnohí sa však domnievajú, že slúžili ako miesta pohrebov a kultovú lokalitu pre miestne etniká, ktoré tu žili v minulosti. Aj keď sa kamene často označujú ako "antické", ich presný vek a stavebná technika nie sú známe. Kamene boli spojené dokonale s bez použitia akýchkoľvek spojovacích prostriedkov, čo len zvyšuje mieru záhady a obdivu k tomuto miestu.

Wassu Stone Circles boli vyhlásené za súčasť svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 2006. Táto udalosť prilákala medzinárodného záujemcu a posunula toto miesto bližšie k svetovej pozornosti. Od tej doby sa tu začali konať archeologické vykopávky a výskumné projekty za účelom objasnenia histórie a kultúry, ktoré tieto kamene nesú.

Ak plánujete navštíviť Gambiu, navštívenie Wassu Stone Circles by malo byť nevyhnutnou súčasťou vášho itinerára. Okrem úžasných kamenných zrubov ponúka táto oblasť krásnu krajinu a príležitosti na spoznanie miestneho dedinského života. Sú tu najavo všetky prírodné a kultúrne bohatstvo Gambie.

Pripravte sa na dlhý výlet a skontrolujte aktuálne počasie v oblasti. Gambiu ovplyvňuje monzúnové klima, čo znamená, že zimy sú suché a teplé, zatiaľ čo letá sú daždivé. Odporúča sa návšteva medzi decembrom a aprílom, kedy teploty sú miernych a je menšia pravdepodobnosť zrážok.

Ak máte radi históriu a kultúru, Wassu Stone Circles sú miestom, kde sa stratíte v čase. Tieto staroveké kamene vo vzdialenom kúsku zeme ponúkajú pohľad na minulosť a významnú časť gambijskej kultúry. Je to skvost, na ktorý by si národa mal byť hrdý.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky