Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Ghana Kakum National Park

Počasie Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park je jedným z najznámejších národných parkov v Ghane. Nachádza sa vo východnej časti krajiny a je domovom pre bohatú divočinu a unikátnu pralesnú vegetáciu. Okrem toho je národný park známy svojou najväčšou atrakciou - lanovkou, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľný výhľad na okolitú krajinu.

Keďže Ghana leží v tropickom pásme, počasie v Kakum National Park je ovplyvnené tropickými monzúnovými dažďami. Roky sú rozdelené na dve hlavné obdobia - suché obdobie a daždivé obdobie. Obidva obdobia majú svoje charakteristické javy a vzhľadom na veľký rozsah parku môže byť počasie v rôznych častiach parku rôzne.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla, je počasie v parku veľmi horúce a suché. Teploty na tento čas sú v priemere okolo 31 °C (88 °F) a riziko výskytu záplav je minimálne. Preto je toto obdobie najpopulárnejšie pre návštevníkov, ktorí chcú objavovať prírodnú krásu parku a využívať možnosti turistiky a prechádzok po lanovke. Na suché obdobie je odporúčané obliekať si ľahké a priedušné oblečenie a samozrejme nezabúdať na ochranu proti slnku v podobe opaľovacieho krému a klobúka.

Daždivé obdobie v Ghanianskom národnom parku Kakum trvá od mája do októbra. Počas tohto obdobia sa teploty mierne znížia, pohybujú sa okolo 28 °C (82 °F), ale pravdepodobností dažďa je výrazne vyššia. Dažde v tomto období môžu byť často silné a pretrvávajúce, čo môže spôsobiť zvýšenú hladinu vody v niektorých častiach parku a nemožnosť zavesiť sa na lanovke. Ak sa rozhodnete navštíviť Kakum National Park počas daždivého obdobia, je vhodné si so sebou vziať náhradné oblečenie a vodotesnú obuv.

Pri návšteve Ghana Kakum National Park je vždy dôležité sledovať predpovede počasia a mať na pamäti sezónne zmeny. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park, nezabudnite nevyhnutné veci, ako sú repelenty (s ohľadom na možnosť výskytu hmyzu), pohodlné topánky a dostatok vody. Ghana Kakum National Park je okúzľujúcim kúskom afričskej divočiny a vďaka svojmu fascinujúcemu počasiu je stále výnimočným miestom na návštevu.


Dovolenka Ghana Kakum National Park


Ghana je fascinujúcou krajinou známou svojou bohatou kultúrou, históriou a exotickou prírodou. Medzi jej najpopulárnejšie atrakcie patrí Kakumský národný park, ktorý ponúka návštevníkom úžasné dobrodružstvo a krásu pralesa.

Kakumský národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Ghany, v pobrežnom pásme Červeného mora. Je to jedno z najznámejších prírodných rezervátov v krajine a je domovom pre množstvo ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Hlavnou atrakciou tohto parku je jeho vyvýšený drevený chodník, ktorý je postavený vo výške až 30 metrov nad zemou. Tento chodník slúži ako prechádzka cez hustý prales a ponúka nádherný výhľad na jeho exotickú flóru a faunu. Prechádzka po chodníku je jedinečným zážitkom a umožňuje návštevníkom priblížiť sa k divokému životu a obdivovať nádhernú krajinu.

Okrem prechádzky po drevenom chodníku si návštevníci parku môžu tiež vychutnať súkromné safari, počas ktorého majú možnosť sledovať slony, leopardy, bociany a mnoho ďalších druhov vtákov a zvierat v ich prirodzenom prostredí. Je to úžasná príležitosť na objavenie a pochopenie bohatstva divokej prírody Ghany.

Okrem prírodných krás je v Kakumskom národnom parku aj bohatá kultúra a histórie, ktorá návštevníkom umožňuje spoznať miestnu tradíciu a život ľudí v okolí parku. Miestni obyvatelia sú priateľskí a pohostinní a majú radosť z toho, že môžu podeliť sa o svoje životné príbehy a kultúrne dedičstvo.

Doprajte si dovolenku v Gane a navštívte Kakumský národný park, úžasnú prírodnú oázu a centrum kultúry. Zažite dobrodružstvo prechádzkou po drevenom chodníku a sledovaním divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí. Spojte sa s miestnou kultúrou a objavte bohatstvo histórie a tradície tohto nádherného miesta.

Či už ste dobrodruh, milovník prírody alebo zvedavý cestovateľ, Kakumský národný park v Ghane je správnym miestom pre nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Takže pripravte svoj kufor a vyrazte na cestu do tohto fascinujúceho kúsku rajského Ghanského pralesa.


Ubytovanie Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest vo Ghane. Okrem bohatej fauny a flóry, návštevníci si môžu vychutnať aj zážitok z prechodu cez lanový most medzi korunami stromov alebo pozorovať divoké opice v ich prirodzenom prostredí.

Ak chcete stráviť viac času v národnom parku, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednej z kempových oblastí. V parku sú k dispozícii dve základné kempovacie oblasti - Kakum Canopy Walkway Camp a Hans Cottage Botel. Tu je prehľad o každej z možností ubytovania:

Kakum Canopy Walkway Camp: Toto kempovisko sa nachádza v blízkosti vchodu do parku a ponúka návštevníkom možnosť prenocovať v chatkách umiestnených v lese. Každá chatka má posteľ a moskytiéru na ochranu pred hmyzom. K dispozícii sú tiež spoločné sprchy a WC.

Hans Cottage Botel: Tento botel je umiestnený v blízkosti jazera Hans a neďaleko Gomoa-Okyerefo. Ponúka návštevníkom pohodlné ubytovanie v klimatizovaných izbách s vlastnou kúpeľňou. Okrem toho botel ponúka reštauráciu a bar.

Či už sa rozhodnete pre ubytovanie v chatkách alebo v boteli, určite si užijete nezabudnuteľnú skúsenosť pri pobyte v národnom parku GhanaKakum. Dajte si však pozor na divoké zvieratá a dodržujte pravidlá bezpečnosti.


Letenka Ghana Kakum National Park


Ghana je fascinujúca krajina v západnej Afrike, známa svojou bohatou kultúrou a rozmanitou prírodou. Medzi najkrajšie miesta v krajine patrí Kakumský národný park, ktorý je domovom množstva ohromujúcich druhov rastlín a živočíchov. Pokiaľ si plánujete cestu do tejto exotické destinácie, letenka do Ghany smerujúca do Kakumskeho národného parku je tým správnym krokom.

Kakumský národný park sa nachádza na juhu Ghany, v regióne Centrálna oblasť. Je to jedno z najvýznamnejších ochranných území v krajine a so svojou rozlohou takmer 360 km² ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na objavovanie.

Jedným z najúžasnejších zážitkov pri návšteve tohto parku je výšková lesná stezka, ktorá bude bezpochyby zapôsobí na každého milovníka prírody a dobrodružstva. Táto unikátna turistická atrakcia sa nachádza vo výške až 40 metrov nad zemou a je dlhá približne 350 metrov. Je to ein zážitok, ktorý si jednoducho nesmiete nechať ujsť.

Počas prechádzky sa ocitnete v korunách stromov a budete mať neuveriteľný výhľad na spektakulárnu tropickú krajinu. Okrem toho, môžete sa tešiť na pozorovanie a objavovanie rôznych druhov vtákov, opíc a motýľov, ktoré obývajú tento park. Medzi najznámejšie zvieratá patrí napríklad vzácna africká kobyla a tapír. Pre milovníkov vtáctva je to tiež raj, pretože park je domovom približne 266 druhov vtákov, čo predstavuje významný počet pre také malé územie.

V prípade, že sa z výškových steziek vrátite na pevnú zem, ponúka park aj iné spôsoby objavovania jeho bohatstva. Môžete sa vydať na niektorú z tamojších peších trás alebo si objednať prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorí sú nadšenci do prírody a majú o svojej domovine veľa zaujímavostí na rozprávanie. Určite vám radi porozprávajú o miestnej flóre a faune a tiež vám priblížia históriu parku a jeho význam pre krajinu a jej obyvateľov.

Ak vás príroda a dobrodružstvo lákajú, je Kakumský národný park v Ghane miestom, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Cestovanie do Ghany a následná návšteva tohto národného parku je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý obohatí váš pohľad na svet. Nezabudnite zohnať letenku a vydať sa na cestu objavovania jedného z najfascinujúcejších miest na africkom kontinente.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Kakum National Park


1. Kde sa nachádza Ghana Kakum National Park?
Ghana Kakum National Park sa nachádza v krajine Ghana, konkrétne v juhozápadnej časti krajiny.

2. Ako sa dostanem do Ghana Kakum National Park?
Vstup do parku je možný autom alebo mestskou autobusovou dopravou z blízkych miest, ako je Cape Coast alebo Accra. Cesta autom trvá približne 3 hodiny z Cape Coast a 4 hodiny z Accra.

3. Koľko stojí vstup do Ghana Kakum National Park?
Vstupné do parku sa pohybuje okolo 40 ghanských cedií pre dospelých a 20 ghanských cedií pre deti.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Ghana Kakum National Park?
Park ponúka možnosť prechádzať sa po drevenej lanovke, ponúka prehliadkové túry s kvalifikovanými sprievodcami a taktiež možnosť prenájmu chatiek na prespanie v prírode.

5. Aká je dĺžka a obtiažnosť prechádzok v parku?
Najpopulárnejšia trasa v parku je lanovka, ktorá je dlhá približne 350 metrov. Táto trasa je strednej obtiažnosti a nie je vhodná pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami.

6. Aké živočíchy a rastliny môžem v parku vidieť?
V parku je možné vidieť mnoho druhov vtákov, opíc a iných druhov zvierat. Rovnako sú tu aj rôzne druhy rastlín a stromov, vrátane exotických druhov.

7. Je v parku možné táboriť alebo prenocovať?
Áno, v parku je možné prenajať si chatku na prespanie v prírode. Všetky chatky sú vybavené základnými zariadeniami.

8. Ako dlho by som mal stráviť v Ghana Kakum National Park?
Väčšina návštevníkov parku strávi v parku približne 3 až 4 hodiny, ale niektorí sa rozhodnú zostať na noc, aby si užili nočný výlet a pozorovali nocné zvieratá.

9. Môžem si do parku doniesť svoje jedlo a pitie?
Áno, návštevníci majú možnosť doniesť si vlastné jedlo a pitie do parku, ale aj v parku sú dostupné reštaurácie a občerstvenie.

10. Je vhodné navštíviť Ghana Kakum National Park v deštivom období?
Park je otvorený počas celého roka, aj keď obdobie dažďov môže ovplyvniť niektoré aktivity, ako je napríklad prechádzka po lanovke. Je preto vhodné sledovať predpovede počasia a rozhodnúť sa v závislosti od aktuálnej situácie.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky