Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Grécko Atény

Letenka Grécko Atény


Ak máte chuť objaviť krásy histórie a kultúry, potom sa vyberte do Grécka, či presnejšie do jeho hlavného mesta Atén. Toto miesto v sebe ukrýva unikátne pamiatky a architektonické klenoty, ktoré prekrásne ožívajú v neskorých večerných hodinách.

Prečo je pre nás lepšie cestovať do Atén?

Atény sú najväčším mestom Grécka, ich históriou siahajú až do 7. storočia pred Kristom a takisto patrili k najbohatšiemu a najvplyvnejšiemu mestu v staroveku. Atmosféra, ktorá panuje v meste, počas pobytu je prekrásna a užijete si tu, čo veľa turistov pozná iba z učebníc.

Cestou za poznávaním?

Jednou z najdôležitejších atrakcií mesta, je Akropola. Ide o kopček, kde sa nachádza viacero antických budov, ktoré si musíte rozhodne pozrieť. Patrí medzi ne napr. chrám celozemskej bohyne Atény, chrám Nike, a tiež Parthenón.

Ak chcete mať krásny prehľad nad celým mestom, neváhajte navštíviť Lykavittos. Nachádza sa tam kopček, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad.

Čo sa týka obmedzeného času, mali by ste sa vybrať do Národného archeologického múzea. V ňom nájdete množstvo histórie, kde si prehliadnete atenské mince, sochárske diela, či keramiku.

Ak chcete taktiež zažiť nádheru gréckeho včerajška, určite navštívte pláže. Atény síce nemajú množstvo pláží, no tie, ktoré tam sú, sú naozaj krásne. Ak je len troška voľného času, odporúčame sa vydať na pláž Limanakia. Skalnaté pláže si obdivujú ľudia, ktorí majú radi more a všetku jeho bohatú hĺbku.

Ako sa dostať do mesta?

Existuje mnoho spôsobov, ako sa do mesta dostanete, avšak najčastejší spôsob je letom. Cesta je dlhá približne 2 hodiny a 30 minút, cestu si môžete skrátiť vyberaním priamych letov.

Ak sa rozhodnete cestovať z odletovisk bližšie k vám, odporúčame Istanbul, kde pristane mnoho low-cost spoločností. Cena letenky sa pohybuje medzi 80 až 150 eur.

Celkové hodnotenie

Atény patria medzi krásne a prehľadné mesto s bohatou históriou. Tento dôvod by stačil na obdivovanie nádherných kultúrnych pamiatok. Takýto výlet si musíte dopriať. Pobyt v meste si majú nechať naplánovať záujemci o históriu a kultúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


Otázky:
1. Aké pamiatky si musím pozrieť v Aténach?
2. Je Grécko bezpečné pre turistov?
3. Kam sa môžem ísť vykúpať v Aténach?
4. Je v Grécku nutné mať eurá alebo sa tu dajú použiť aj doláre?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Grécka?

Odpovede:
1. V Aténach by ste si určite nemali nechať ujsť Akropolu, Parthenón, Agoru a Národné archeologické múzeum.
2. Grécko je pomerne bezpečná krajina pre turistov, avšak ako všade, aj tu sú miesta, kde sa treba držať opatrnosti.
3. V Aténach sa môžete ísť vykúpať na miestnych plážach Voulagmeni a Glyfada alebo si zarezervovať miesto v niektorom z mnohých bazénov v meste.
4. V Grécku sa najlepšie platí eurami, avšak niektoré podniky môžu prijať aj doláre.
5. Najlepšie obdobie na návštevu Grécka je od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú príjemnejšie teploty a menej turistov.


Ubytovanie Grécko Atény


Grécko je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a jej hlavné mesto Atény ponúka širokú škálu možností ubytovania. Nech už plánujete dovolenku v Aténach na pár dní alebo na dlhší pobyt, určite si vyberiete niečo pre vás.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, Atény ponúkajú množstvo luxusných hotelov a rezortov. Hotel Grande Bretagne sa nachádza v centre mesta a je jedným z najprestížnejších hotelov v Aténach. S jeho výnimočnými službami, elegantným dizajnom a pestrými možnosťami stravovania je ideálnou voľbou pre náročných cestovateľov. Hotel King George vám tiež ponúka luxusné ubytovanie s výhľadom na Akropolu a menej ako 10 minút chôdze od väčšiny historických pamiatok.

Pre tých, ktorí preferujú neformálnejšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie, Atény majú aj veľa možností. Mnoho malých rodinných hotelov a penziónov ponúka jednoduché a útulné izby za rozumné ceny. Hotel Plaka sa nachádza v historickom štvrti Plaka, ktorá je známa svojimi úzkymi uličkami, trhoviskami a tradičnými gréckymi reštauráciami. Tento hotel je ideálnym východiskovým bodom na preskúmanie Atén a ponúka dobrú hodnotu za peniaze.

Ak preferujete viac nezávislý štýl ubytovania, môžete si zvoliť aj apartmány alebo domy na prenájom. Tieto môžu byť skvelou voľbou pre rodiny alebo väčšie skupiny cestujúcich, ktorí chcú mať viac súkromia a priestoru. Na internete nájdete mnoho stránok, ktoré ponúkajú apartmány na prenájom v Aténach, pričom si môžete vybrať od jednoduchšieho ubytovania až po luxusné apartmány s výhľadom na mesto.

Okrem toho, Atény majú aj množstvo hostelov pre cestovateľov s menším rozpočtom. Tieto hostely ponúkajú cenovo dostupné spoločné izby a často majú spoločné obývacie priestory a upratovanie. Mnohé z týchto hosteľov sa nachádzajú v centre mesta v blízkosti historických pamiatok a nočného života.

Ak chcete zažiť autentickú grécku pohostinnosť, môžete sa tiež rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných gréckych zariadeniach, známych ako "pensions". Tieto sú často rodinnými prevádzkami a poskytujú jednoduché izby a bohaté raňajky. Budete mať príležitosť stretnúť sa a spoznať miestnych a ochutnať tradičnú grécku kuchyňu.

Ak plánujete cestovať do Atén, nezabudnite načasovať svoju rezerváciu ubytovania čo najskôr, najmä v letnej sezóne, keď je dopyt po ubytovaní veľmi vysoký. Bez ohľadu na to, aký štýl ubytovania si vyberiete, budete mať určite skvelý zážitok z vášho pobytu v Grécku.


Dovolenka Grécko Atény


Grécko je pre mnohých jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Toto krajina ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a fascinujúcu kultúru. Jedno z najznámejších miest Grécka je hlavné mesto Atény, ktoré návštevníkom ponúka nekonečné množstvo pamiatok, zábavy a kulinárskych zážitkov.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Aténach, určite sa pripravte na množstvo prekvapení. Mesto je plné kontrastov, kde zástupy turistov s modernými kamennými budovami siahajúcimi do nebies žijú bok po boku s historickými pamiatkami starovekého Grécka. Atény sú domovom ikonického symbolu Grécka - Parthenónu, chrámu a symbolu ríše starovekého Grécka.

Pre milovníkov histórie je návšteva Akropoly, kde sa nachádza Parthenón, nevyhnutná. Z vrcholu tohto kopca máte nádherný panoramatický výhľad na celé mesto. Prechádzka históriou v uličkách Pláka, starobylom mestsom pod kopcom Akropolis, je tiež nezabudnuteľnou skúsenosťou. Tu nájdete tradičné grécke obchody, reštaurácie a živé uličné predstavenia.

Okrem histórie a pamiatok ponúka Atény aj bohatú kultúru a zábavu. Môžete navštíviť nekonečné množstvo múzeí, ako je Národné archeologické múzeum, kde si môžete prezrieť vzácne staroveké umenie a artefakty. Ďalšou atrakciou sú tradičné grécke divadlá a koncerty, kde si môžete vychutnať grécku hudbu a tanec.

Po celodennom objavovaní mesta si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých tradičných gréckych reštaurácií a vychutnať si autentické grécke jedlo. Grécka kuchyňa je známa svojimi čerstvými a kvalitnými surovinami, ako sú olivový olej, zelenina, ryby a ovocie. Skúste tradičné jedlá, ako je musaka, gyros alebo suvlaki.

Atény majú tiež veľmi dobrou dopravnú dostupnosť, čo znamená, že si môžete ľahko prenajať auto a vydať sa na výlety v okolí. Môžete navštíviť blízke ostrovy Aegina alebo Hydra, kde si môžete užiť ešte viac gréckych pláží a vody.

Grécko Atény je skutočne miesto pre milovníkov histórie, kultúry a kulinárskych zážitkov. Bez ohľadu na to, čo vás najviac priťahuje, toto mesto vás nikdy neomrzí. Preniknite do tisícročnej histórie a získajte jedinečný pohľad do starého Grécka. Ako vravia, ak neprechádzate Atény, nevideli ste to pravé Grécko.


Počasie Grécko Atény


Grécko Atény sú síce známe svojou históriou a kultúrou, no rovnako tak aj svojim nádherným počasím. Súčasťou stredomoria sa môžeme tešiť na veľmi príjemné a teplé letá, no aj pomerné mierne zimy.

Letá v Aténach sú výborné na to, aby ste sa mohli pohybovať vonku, plávať a užívať si rôzne vodné športy. Teploty sa pohybujú od 27 do 32 stupňov Celzia a teplota mora sa dostáva približne na 25 stupňov. Kúpanie v mori vás skutočne osvieži a pomôže vám trochu sa schladiť.

Aj keď nie je zima natoľko drsná ako na niektorých iných miestach Európy, zimy v Aténach sú premenlivé. Môžete sa tešiť na miernu zimu s teplotami mierne pod 10 stupňov Celzia. Väčšinou nie je potrebné nosiť tesné bundy, no sú vhodné teplejšie oblečenia pre chladné rána a večery.

Keď príde jar, príroda sa prebúdza a môžete si vychutnať skutočne krasné kvitnutie rastlín a kvetov. Teploty sa dostávajú na priemerných 20 stupňov a čisté a príjemné počasie vás skutočne uchváti.

Ak by sme museli zhrnúť celoročné počasie v Aténach jedným slovom, určite by to bola "príjemnosť". Teploty sú prevažne ideálne pre turistov, ktorí chcú užívať prírodu, pláže a pamiatky v Aténach počas roku. Samozrejme, existujú dni s vysokými teplotami, ale aj dni s daždivým a zamračeným počasím. No bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na pohodové a príjemné počasie v Grécku Atény.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky