Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Grécko Kos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kos


1. Aké je počasie na ostrove Kos?

Počasie na ostrove Kos je typické pre stredomorskú oblasť s teplými letami a miernymi zimami. Priemerná teplota v lete je okolo 30°C a v zime okolo 13°C.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kosu?

Najlepšie obdobie na návštevu Kosu je od mája do októbra, keď sú teploty prijemné a neprší často.

3. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Kos?

Medzi najkrajšie pláže na ostrove Kos patria Tigaki, Kardamena, Mastichari a Paradise beach.

4. Ako sa dostanem z letiska na ostrov Kos?

Z letiska na ostrov Kos sa môžete dostať autobusom, taxíkom alebo si môžete prenajať auto alebo bicykel.

5. Aké sú najväčšie atrakcie na ostrove Kos?

Medzi najväčšie atrakcie na ostrove Kos patria archeologické pamiatky ako Asklépieion, hrad v meste Kos, antické mesto na mieste mestečka Pyli alebo termálne pramene v Therma.

6. Koľko stojí vstup do Asklépieionu?

Vstup do Asklépieionu stojí 8€ pre dospelých a 4€ pre deti do 18 rokov.

7. Kedy sa na ostrove Kos konajú trhy?

Trhy sa na ostrove Kos konajú každý piatok v mestečku Pyli a každú stredu v meste Tigaki.

8. Aké jedlo by som mal ochutnať na ostrove Kos?

Medzi typické jedlá na ostrove Kos patria gyros, tzatziki, octopus, feta syr a grilované mäso.

9. Ako sa volajú najznámejšie dedinky na ostrove Kos?

Medzi najznámejšie dedinky na ostrove Kos patria Kefalos, Mastichari, Tigaki a Marmari.

10. Aké sú miestne zvyky a tradície na ostrove Kos?

Miestne zvyky a tradície na ostrove Kos sú ovplyvnené gréckou kultúrou, vrátane osláv sviatkov, ako je Veľká noc alebo Medzinárodné dni Kagkeledi. Mnohé dedinky na ostrove stále tradične pestujú olivy a vyrábajú olivový olej.


Dovolenka Grécko Kos


Grécko je jedno z najoblúbenejších letovísk pre dovolenkárov v Európe. Kos, jedno z najkrajších zo všetkých gréckych ostrovov, sa pýši mnohými nádhernými plážami, starovekými miestami a úchvatnými prírodnými scenériami.

Pokojná a relaxačná atmosféra, spolu s jasným tyrkysovým morom a teplým slnečným počasím, je to, čo robí Kos výberom číslo jedna pre dovolenku na Grécku. Čo je však presne tým, čo robí Kos takým zvláštnym ostrovom? Prečítajte si ďalej a zistite si to sami.

Dejiny

Kos je bohatý na kultúrnu históriu a dejiny, ktoré sa datujú až do 5. storočia pred n. l., kedy bol ostrov okupovaný perzským impériom. Potom boli Gréci oslobodení od perzského panstva a ostrov dostal viac slobody. Kos bol potom začlenený do Rímskej ríše a potom do Byzantskej ríše. Na Konštantínovej univerzite v 4. a 5. storočí, ktorá sa nachádzala na tomto ostrove, sa vyučovala medicína.

Pláže

Kos je známy svojimi úchvatnými plážami s jasnou tyrkysovou vodou, ktoré si môžete užiť po celý deň. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Kamari, ktorá sa nachádza na západe ostrova a je ideálna pre plachtárov a surfařov, pláž Tigaki, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry, ktoré chcú užiť romantiku a prírodnú krásu a Paradise Beach, ktorá je jedna z najkrajších pláží v Kos vďaka svojmu bielemu piesku a tyrkysovej vode.

Staroveké pamiatky

Ostrov Kos má množstvo starovekých pamiatok, ktoré sú hodné návštevy. Staroveký Agora, liečebný chrám (Asklepeion), ktorý je považovaný za miesto, kde sa narodili Hippokrat a rascazovali ľudí a Rytiersky zámok Neratzia sú len niektoré z mnohých starovekých pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť počas svojho pobytu na Kos.

Nightlife

Kos je vyhľadávaný pre svoju živú nočnú scénu. Na ostrove nájdete mnoho miest, kde sa môžete baviť až do skorých ranných hodín. Mnoho barov a klubov má výbornú hudbu, typický grécky tanec a vynikajúce drinky. Najviac pestrú zábavu nájdete na juhu ostrova, a to predovšetkým v oblasti Kardamena a Kefalos.

Stručne povedané, dovolenka na ostrove Kos v Grécku vám ponúkne úžasnú príležitosť pre relaxáciu na jeho úchvatných plážach, európsku históriu a kultúru, rôzne nočné aktivity a mnohé ďalšie nezabudnuteľné zážitky. Ak teda rozjímate nad tým, kam vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, zvažte Kos, ostrov, ktorý vás určite neklame.


Ubytovanie Grécko Kos


Kos je krásny grécky ostrov v Egejskom mori, ktorý ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, určite budete potrebovať aj ubytovanie. V tomto článku vám prinášame niekoľko odporúčaní na ubytovanie na ostrove Kos.

V prímorskom meste Kos nájdete veľký výber hotelov pre každý rozpočet. Ak preferujete luxusné ubytovanie, odporúčame vám vyskúšať niektorý z mnohých 5-hviezdičkových rezortov priamo na pláži. Tieto hotely majú obvykle bazény, wellness centrá a rôzne reštaurácie a bary. Sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v pravom gréckom komforte.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v niektorom z rodinných hotely. Tieto hotely často ponúkajú súkromné izby s vlastnými kúpeľňami a balkónmi. Mnohé z nich majú aj vlastnú reštauráciu a bazén, čo z nich robí vhodný výber pre rodiny s deťmi.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť, je skvelou možnosťou využitie apartmánov. Na celom ostrove Kos nájdete mnoho apartmánových komplexov, ktoré ponúkajú vybavené kuchyne a oddelené spálne. Tieto apartmány často majú aj bazény a záhrady, ktoré sú ideálne pre oddych a relax.

Ak ste však dobrodruh typu "nakuknite a zaspávajte", môžete zvážiť kempovanie. Na ostrove Kos sú k dispozícii niekoľko kempov, ktoré ponúkajú kempovacie plochy s možnosťou zapožičania stanov alebo karavanov. Kempy sú obvykle situované v blízkosti pláže a ponúkajú aj rôzne zariadenia ako kúpacie miesta, sprchy a reštaurácie.

Okrem tradičného ubytovania môžete na ostrove Kos nájsť aj niekoľko alternatívnych možností. Ak ste nadšenec námorných činností, môžete zvážiť ubytovanie na lodi. Mnohé ponúkajú ubytovacie kajuty a plavby okolo ostrova a okolitých ostrovčekov.

Nakoniec, pre tých, ktorí hľadajú autentický grécky zážitok, môžete zvážiť ubytovanie v tradičných dedinských domoch. V rôznych častiach ostrova Kos nájdete apartmány alebo izby v tradičných domoch s krásnym výhľadom na okolitú prírodu a historické pamiatky.

V závere môžeme povedať, že bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, na ostrove Kos nájdete vhodné ubytovanie. Od luxusných rezortov, cez rodinné hotely a apartmány, až po kempovanie a netradičné možnosti ako lode a tradičné domy. Miestne ubytovanie vám určite umožní vychutnať si všetko, čo táto nádherná destinácia ponúka.


Letenka Grécko Kos


Ak plánujete letieť do Grécka a hľadáte ideálne miesto pre svoju dovolenku, Kos je jedným z najobľúbenejších ostrovov medzi turistami. Tento krásny ostrov v Egejskom mori je známy svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a príjemnou atmosférou.

Pri hľadaní letenky do Kosu je dôležité mať na pamäti niekoľko faktorov. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré pravidelne lietajú do tejto destinácie, a preto by ste mali porovnať ceny a ponuky od rôznych leteckých spoločností. Dôležité je tiež mať na pamäti časový rozvrh letov, pretože niektoré lety môžu byť lepšie pre vás ako iné.

Väčšina letov do Kosu bude mať transfer na letisku v Aténach. Je to veľmi bežná prax, a preto by ste si mali urobiť časový plán tak, aby ste mali dostatok času na prestup medzi letmi. Ak sa rozhodnete preskúmať Atény, môžete si zvoliť dlhšiu prestupovú dobu a využiť ju na návštevu niektorých významných pamiatok a zážitkov v tomto historickom meste.

Samotný ostrov Kos ponúka množstvo atrakcií pre turistov. Centrum je živé a plné obchodov, reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradicionálnu grécku kuchyňu. Staré mesto je tiež nevyhnutnosťou, pretože ponúka bohatú históriu a odkaz na staroveký svet. Môžete sa prechádzať uličkami, navštíviť hrad, archeologické miesta a staroveké budovy.

Grécko je tiež známe svojimi plážami a Kos nie je výnimkou. Na ostrove nájdete nádherné piesočné pláže s krištáľovo čistou vodou. Mnohé pláže sú dobre organizované, s lehátkami a slnečníkmi na prenájom, ale nájdete aj tiché a opustené zátoky, kde si môžete užiť súkromie a pokoj.

Športové a rekreačné aktivity tiež nechýbajú na ostrove Kos. Môžete sa vydať na vodné športy, ako je potápanie alebo surfovanie, alebo si prenajať bicykel a prekonať niektoré z najkrajších miest na ostrove. Prechádzka po horských chodníkoch v oblasti Zia je ďalšou skvelou alternatívou pre tých, ktorí viac túžia po prírodnom prostredí.

Kos je tiež ideálnou východiskovou bodkou pre výlety na okolité grécke ostrovy, ako je Rhodos, Leros alebo Patmos. Môžete si prenajať malú loď a preskúmať okolité pláže a zátoky, alebo si objednať organizovanú výletnú loď.

Vzhľadom k množstvu možností a aktivít, ktoré Kos poskytuje, si môžete byť istí, že tento ostrov vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. Ak plánujete cestu do Grécka, letenka do Kosu je skvelou voľbou. Nech už sa rozhodnete pôvodne preskúmať ostrov Kos, alebo ho využiť ako základ pre výlety do okolitých ostrovov, Kos vás určite nezklame svojou krásou a pohostinnosťou.


Počasie Grécko Kos


Počasie na gréckom ostrove Kos je typicky stredomorské, s dlhými horúcimi letami a miernymi zimami. Ostrov Kos je známy pre svoje teplé júlové a augustové mesiace, kedy teploty môžu dosahovať až 35 °C.

Letá na Kos sú veľmi suché, s minimálnym množstvom zrážok. Počas týchto mesiacov sa očakáva takmer nulový dážď a slnečné dni sú veľmi časté. To robí Kos populárnym miestom pre dovolenky, kde turisti môžu využívať krásne pláže a teplé vody Stredomorského mora.

Podzim na Kos je stále teplý, s priemerom 25 °C. Aj keď teploty počas septembra a októbra môžu byť o niečo nižšie, dážď je stále zriedkavý a počasie je väčšinou slnečné. Je to ideálny čas na podnikanie výletov po ostrove a objavovanie histórie a kultúry tohto regiónu.

Zimy na Kos sú mierné a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 °C. Vyššie polohy ostrova môžu byť o niečo chladnejšie, ale obyvatelia aj turisti si stále môžu užívať príjemné teploty. Zrážky sú častejšie v týchto mesiacoch, no množstvá sa pohybujú okolo 50 milimetrov mesačne.

Jar na Kos sa začína otepľovať a teploty sa začínajú zvyšovať. Množstvo zrážok sa znižuje a na ostrove sa opäť rozkvitá príroda. To je ideálna doba na návštevu, keďže veľké množstvo turistov ešte neprichádza a letoviská sú menej preplnené.

Celkovým zhrnutím je počasie na gréckom ostrove Kos teplé a slnečné, najmä počas letných mesiacov. Turisti hľadajúci dovolenku pri mori a poznávanie histórie a kultúry budú mať na Kos veľa možností. Bez ohľadu na ročné obdobie, Kos ponúka ideálne podmienky pre oddych a relaxáciu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky