Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Grécko Kythira

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kythira


1. Ako sa dostanem na ostrov Kythira?

Najlepším spôsobom je lietadlom, ktoré lieta z Atén a dĺžka letu je približne jedna hodina. Existuje aj trajektové spojenie z Piréa, no trvá to oveľa dlhšie – približne 7 až 8 hodín.

2. Aké sú najkrajšie pláže v Kythire?

Na Kythire je veľa krásnych pláží, medzi ktoré patria Kaladi, Firi Ammos, Paleopoli, Diakofti a Kapsali.

3. Aké sú typické miestne jedlá v Kythire?

Typickou gréckou kuchyňou sú rôzne jedlá z čerstvého ryby, plody mora, kozie syry, olivový olej a zelenina. Odporúčame ochutnať tradičné jedlá ako moussaka, souvlaki, gyros a tzatziki.

4. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Kythire?

Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie na ostrove Kythira patria hrad Kythira, kláštor Myrtidion, pláži Kapsali a Diakofti, jaskyne Fonissa a antické ruiny v Paleopoli.

5. Ako je počasie v Kythire?

Počasie v Kythire je typické pre grécky stredomorský región. Letá sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 35 °C. Zimy sú mierné, no môže pršať. Najlepším obdobím na návštevu je máj až október.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Kythire?

Na ostrove Kythira nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a penziónov. Existujú aj možnosti pre kempovanie a prenájom dovolenkových domov.

7. Koľko času by som mal stráviť v Kythire?

Odporúčame aspoň týždeň na objavenie všetkých krás, ktoré ostrov Kythira ponúka. Ak máte dostatok času, môžete stráviť ešte viac dní a preskúmať okolité ostrovy.

8. Existujú možnosti pre piciu na vyhliadkovú plavbu z Kythiry?

Áno, existujú rôzne ponuky pre vyhliadkové plavby okolo Kythiry a do okolitých ostrovov. Môžete si prenajať loď alebo sa pripojiť k organizovanej výletnej plavbe.

9. Ako je s dopravou na ostrove Kythira?

Na Kythire je najlepšie mať vlastné auto, aby ste sa mohli voľne pohybovať po ostrove. Existuje aj verejná doprava v podobe autobusov, no frekvencia je obmedzená.

10. Aké sú typické suveníry z Kythiry?

Typickými suvenírmi z Kythiry sú keramika, šperky s turmalínmi a inými drahokamami, olivový olej, kryštály s morčacími kamienkami a ďalšie miestne výrobky.


Dovolenka Grécko Kythira


Kythira je ostrov nachádzajúci sa juhozápadne od pevninského Grécka. Je zreteľne menší ako ostatné populárne grécke ostrovy, ako napr. Kréta, ale ponúka toľko, čo by si každý milovník dovoleniek mohol priať. Je to ostrov, ktorý je pre turistov skrytý a neobjavený, takže ak hľadáte pokojnú dovolenku v Grécku, Kythira by mohla byť tou správnou voľbou.

Pláže: Kythira má niektoré z najkrajších pláží Grécka. Pláž Platia Ammos je pláž, ktorú určite nechcete premeškať. Táto pláž je so svojimi jemným pieskom a príjemnou vodou súčasťou nezabudnuteľnej dovolenky. Ďalšie pláže, ktoré stojí za návštevu sú Diakofti, Kaladi a Paleopoli.

Prírodné krásy: Svojou prírodou sa Kythira môže pýšiť prekrásnymi vodopádmi, jaskyňami a prirodzenými úkrytmi. Vodopády Fonissi sú skryté v horskom teréne a pri príchode sa ponúka prechádzka po ceste fántazie. Jantárna jaskyňa, ktorá je jednou z najkrajších jaskýň v Grécku, sa nachádza v blízkosti Katouni.

Miestne jedlo: Grécke jedlo je na celom kontinente známe a Kythira určite nezaostáva. Tu si môžete vychutnať vynikajúce obľúbené jedlá Grécka ako sú souvlaki, gyros, tzatziki a grécke šaláty. Pripravte sa na vôňu bazalky, olivového oleja a mätových lístkov, ktoré dodajú jemu gréckej kuchyni špeciálnu chuť.

Folklor: Kythira má jedinečnú kultúru a folklórne tradície. Mnohí obyvatelia ostrova si zachovali tradičnú obliečku a skutočne sú hrdí na svoju kultúru a dedičstvo. Život na Kythire je takýmto pokojným a jednoduchým, že navždy ostanete nezabudnuteľné spomienky na územie, ktoré Vám dodá inú perspektívu na život.

Ako sa tam dostať: Letenky z Európy do Atén sú samozrejme k dispozícii celý rok. Kythira je dostupná lietadlami zo západného Athén za menej ako 60€/osoba na cestu tam a späť. V letnej sezóne môžete na ostrov pricestovať z pevninskej Grécko loďou.

Ak hľadáte vo vašom živote pokoj, relax a potrebujete si oddýchnuť od bežného ruchu mestského života, potom by Kythira mohla byť tá správna voľba pre Vás. Ostrov so svojim jednoduchým životným štýlom, turistami nepreplnenými plážami a prirodzenými krásami Vás rozhodne nezanechávajú nezmenený. Vychutnajte si klid a jednoduchosť a nechajte Kythiru prekvapiť Vás svojou krásou!


Ubytovanie Grécko Kythira


Kythira je malý ostrov v Jónskom mori, nachádzajúci sa južne od pevninského Grécka. Tento ostrov je často prehliadaný turistami, ale ponúka bohatú históriu, krásne pláže a príjemné ubytovanie.

Na ostrove Kythira máte na výber z rôznych typov ubytovania, či už preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo tradičné domy na prenájom.

1. Luxusné hotely:
Ak máte radi luxus a komfort, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných hotelov, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Tieto hotely zvyčajne ponúkajú elegantne zariadené izby, bazény, spa centrá a vynikajúce reštaurácie. Príkladom je zaujímavý hotel Porto Venere Luxury Suites s výhľadom na more a súkromným bazénom.

2. Penzióny:
Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, sú tu rôzne penzióny a rodinné hotely. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú čisté a jednoducho zariadené izby s vlastnou kúpeľňou a raňajkami. Penzióny sú väčšinou rodinné prevádzky, kde sa starajú o pohodlie a spokojnosť hostí. Odporúčam vyskúšať rodinný penzión Filenia, ktorý je známy svojou skvelou pohostinnosťou a krásnym výhľadom na more.

3. Tradičné domy na prenájom:
Pre autentický zážitok z ostrova môžete si prenajať tradičný dom alebo apartmán. Tieto domy sú bežne vyrobené zo vápna a kameňa s typickými modrými dverami a oknami. Ponúkajú útulné a dobre vybavené priestory, kde si môžete vychutnať súkromie a pohodlie. Môžete sa spoľahnúť na miestnych obyvateľov, ktorí vám radi poradia miesta, ktoré je potrebné navštíviť. Napríklad, tradičný dom na prenájom Diakofti Villas je ideálny pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Okrem kvalitného ubytovania, ostrov Kythira ponúka aj mnoho zaujímavých atrakcií a aktivít. Môžete navštíviť historické dedinky, ako napríklad očarujúce mestečko Chora. Tu nájdete úžasné pravidelné uličky, nádherné výhľady a tradičné reštaurácie, kde si môžete vychutnať grécke jedlá.

Ak sa chcete osviežiť, môžete si užiť krásne pláže, ktoré sú na ostrove hojne roztrúsené. Pláže na juhu ostrova sú známe pre svoje jemné piesočné pláže a azúrovú vodu. Odporúčam navštíviť pláž Paleopoli, ktorá je známa svojou prírodnou krásou a pokojom.

Výber ubytovania sa závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, penzión alebo tradičný dom na prenájom, určite vám ostrov Kythira ponúkne nezabudnuteľné zážitky a príjemný pobyt.


Letenka Grécko Kythira


Grécko, krajina bohatá na históriu, kultúru a krásne pláže, je skutočným rajom pre dovolenkové cestovanie. Medzi množstvom obľúbených gréckych ostrovov sa nachádza i Kythira, malý ostrov, o ktorom sa hovorí, že je jeden z najkrajších v celej krajine. A ak uvažujete o návšteve tohto ostrova, jediný spôsob, ako sa tam dostať, je cez letenku do Kythiry.

Letenka do Grécka je pre mnohých cestovateľov snom, pretože ponúka nielen jedinečnú príležitosť objaviť úžasnú grécku kultúru, ale aj relaxovať na nádherných plážach. Kythira, ktorú niektorí nazývajú "ostrovom lásky", nie je výnimkou. Je situovaný v Jónskom mori, blízko Peloponéza, a ponúka návštevníkom malebné pláže s krištáľovo čistou vodou, úchvatné výhľady na more a pokojnú atmosféru.

Ak vás láka históriu a kultúra, navštívte miestne múzeum, kde sa môžete dozvedieť o histórii ostrova, ako aj o miestnej mytológii. Môžete sa vydať na prechádzku po úzkych uličkách a objavovať malebné dedinky, kde sa budete cítiť ako v inej ére. Zároveň si môžete vychutnať miestne jedlo a pochutiny v tradičných gréckych tavernách, kde vám ponúknu autentickú skúsenosť s gréckou gastronómiou.

Pláže na Kythire sú bezpochyby jeho najväčšou lákavosťou. Svojím belavým pieskom, malými zátokami a kristálovo modrou vodou vás okamžite očaria. Vyberte si z rôznych pláží, ako napríklad pláž Diakofti, ktorá je veľmi populárna pre rodiny s deťmi, alebo pláž Kaladi, ktorá je známa vodopádom, ktorý sa na nej nachádza. Nech už si vyberiete akúkoľvek pláž, budete mať zaručenú nádhernú plážovú dovolenku.

Ako už bolo spomenuté, jediným spôsobom, ako sa dostať na Kythiru, je cez letenku do ostrova. Môžete si vybrať z rôznych letovísk, ktoré ostrov obsluhujú, a plánovať svoju dovolenku podľa vašich preferencií. Letenky do Kythiry nie sú také ťažko dostupné, ako sa zdá. Väčšina leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do Grécka a zvýhodnené ceny leteniek.

Odchýliť sa od každodenného života a utiecť do nádherného Grécka je snom mnohých cestovateľov. Vybrať si letenku do Kythiry vás zavedie do jedného z najkrajších gréckych ostrovov, kde sa môžete pohrať s históriou, objavovať úchvatné pláže a vychutnávať si autentickú grécku atmosféru. Nech už cestujete sami, s partnerom alebo s rodinou, letenka Grécko Kythira vám umožní zažiť nezabudnuteľnú dovolenku výnimočným spôsobom.


Počasie Grécko Kythira


Grécko Kythira je jeden z najkrásnejších ostrovov v Grécku, ktorý ponúka prekrásne pláže, scenériu a klima. O klimatických podmienkach ostrova sa dá povedať, že sú tu príjemne teplé a slnečné dni. V lete tu môže byť aj okolo 30 stupňov Celzia, no v zime je tu suchejšie a teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov.

Ostrov Kythira sa nachádza v južnej časti Grécka, na západ od starovekého poloostrova Peloponéz. Má rozlohu takmer 285 km² a leží v strede Jónskeho mora. Vzhľadom k polohe je toto miesto ovplyvnené Sredozemským podnebím, ktorému dominujú vysoké teploty, suchosť a malé premenlivosti počasia.

V lete tu zvyčajne nie sú ani chmáry, pretože sa nachádza v suchom pásme. Najväčšie množstvo dažďa tu spadne v období zimy, ale aj toto obdobie je pomerne suché. V letných mesiacoch, kedy sa turisti začnú tlačiť na ostrov, je vietor ideálny pre športové aktivity, ako sú windsurfing alebo kiteboarding. Ostrov Kythira je však stále menej navštevovaný turisti ako susedné Santorini alebo Mykonos, takže máte tu preto viac súkromia a klidu, ktorým by ťažko bolo horúci Santorini.

Pláže Kythiry patria medzi najkrajšie v Grécku a ponúkajú útulné zátoky a krásnu pieskovú pláž. Ostrov tiež ponúka množstvo ďalších atrakcií, napr. veľa miestnych pitoreskných dediniek prechádzkami v prírode alebo prehliadkou tradičných dedinských krojov.

Kythira je určite miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Vypýta si to sice viac času a peňazí, no stojí to za to a zážitky, ktoré tu zažijete dlho nezabudnete. Ostrov ponúka krásne rieky, nezvyčajné jaskyne aj opustené zátoky. Preto ak ešte váhate, neváhajte a navštívte Grécko Kythira.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky