Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Grécko Paxos

Počasie Grécko Paxos


Grécko je známe svojimi krásnymi plážami a jemným pieskom. Paxos, malý ostrov v Jónskom mori, je známy svojou fascinujúcou krásou kvôli svojmu nekomerčnému charakteru a krásnemu počasiu.

Paxos má typické stredomorské počasie, ktorého najteplejšie obdobie sa dostavuje medzi júlom a augustom, však teploty sú únosné aj počas jari a jesene. Teploty sa nahrávajú na približne 28-30°C a nočná teplota nepadá pod hranicu 20°C, čo znamená, že klimatizácia je nutnosťou. Aj keď počasie v zime a na jar môže byť trochu studené a dáždivé, Paxos ponúka aj vtedy svoju krásu a pokoj.

Jedným z najkrajších prírodných krás Paxosu je jeho tyrkysová voda. Toto juhozápadné pobrežie má viacero pláží, medzi ktorými je jednou z najnavštevovanejších ľudovou plážou Logos. Táto pláž je pokrytá bielym kameňom a pieskom, čím nadchne každého návštevníka. Pre tých, ktorí hľadajú väčšie dobrodružstvá, plávačka a potápačské výlety zabezpečia príležitosti pre nezabudnuteľné zážitky.

Paxos taktiež ponúka skvelé možnosti pre turistiku do hor, kde môžete vidieť nádherné výhľady na celý ostrov. Mnoho turistov zavítajú na miesta ako Glyfada alebo Erimitis, aby si vychutnali krásu týchto miest a západ slnka. Zatiaľ čo horolezectvo môže byť náročné, turistika vo vyšších oblastiach ostrova je skvelá príležitosť pre rodiny s deťmi.

Všetky tieto krásy a zážitky sú obohacované prirodzeným krásnym počasím v Paxose. Ak si hľadáte dovolenku, kde môžete relaxovať pri pláži a západe slnka s krásnym výhľadom, tak Paxos je pre vás tou správnou voľbou. Takže si môžete skontrolovať počasie a užívať si dokonalú dovolenku v Grécku na ostrove Paxos.


Ubytovanie Grécko Paxos


Grécko je známe svojou nádhernou krajinou, jasným morom a okúzľujúcou históriou. Paxos, malý grécky ostrov v Jónskom mori, je skrytým klenotom, ktorý ponúka prekrásne pláže, miestne špeciality a príjemné ubytovanie. Ak hľadáte tiché a romantické miesto, Paxos by mal byť na vašom zozname miest, ktoré treba navštíviť.

Najlepšie ubytovanie na Paxose

Paxos má množstvo ubytovacích možností. Pre tých, ktorí hľadajú luxusný pobyt, sú najlepšie možnosti súkromné vily. Tieto vily sa nachádzajú na krásnych miestach s nádherným výhľadom a ponúkajú súkromie a komfort v jednom. Niektoré z týchto vil sú vybavené súkromnými bazénmi, štýlovým nábytkom a modernými zariadeniami, ktoré uspokoja potreby každého hosta.

Okrem súkromných vil je Paxos známy aj svojimi apartmánmi a izbami. Tieto možnosti sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú prístupné, ale pritom kvalitné ubytovanie. Paxos má množstvo apartmánov a izieb, ktoré sú vybavené súkromným balkónom, televíziou a ďalším moderným vybavením.

Ak chcete mať pocit byť súčasťou miestneho života, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v miestnej dedine, kde sú ubytovacie možnosti v priestrannejšom a uvoľnenejšom prostredí. Tam budete môcť zažiť autentický grécky život a užiť si atmosféru zeme.

Aktivity na Paxose

Okrem toho, že Paxos je miesto s nádhernými plážami, má tiež množstvo ďalších aktivít, ktoré môžete robiť počas svojho pobytu. Najpopulárnejšou aktivitou je prechádzanie po malej zelenom ostrove, ktorý je pokrytý olivovými hájmi a záhradami. Môžete sa vydať na túry a objavovať krásu ostrova.

Ďalšou jedinečnou aktivitou je plavba okolo ostrova s loďou, aby ste mohli vidieť zaujímavé oblasti a kúpať sa v okolí Netou a Erimiti. Ak máte radi vodu, môžete sa vyskúšať v potápaní a objavovať podmorský svet.

Grécko je tiež známe svojou kuchyňou a Paxos nie je výnimkou. Môžete ochutnať miestne špeciality ako émileio syko, ryby a mnohé ďalšie plody mora.

Paxos je skutočne malý a útulný ostrov, ktorý ponúka jedinečné a romantické zážitky. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, Paxos je miesto, kam sa môžete vydať. S jemným pieskom, pokojným morom, krásnymi výhľadmi a príjemným ubytovaním, tento ostrov vás určite nezklame.


Dovolenka Grécko Paxos


Grécko je bezpochyby jednou z najobľúbenejších destinácií na svete pre turistov. Svojou krásou a neopakovateľným duchom, ktorý vládne na gréckych ostrovoch, dokáže zaujať každého návštevníka. Jedným z týchto nádherných ostrovov je Paxos, ktorý je situovaný v Jónskom mori na západnom brehu Grécka.

Ostrov Paxos je malý, ale o to krásnejší, sú tu úchvatné pláže a krásne zátočiny. Najväčšie mesto na ostrove je Gaios, ktorého centrum tvorí staré prístavné mesto. V starom prístave môžete vidieť rybárske lode a plachetnice, ktoré spolu s modrým a zeleným pozadím mora vytvárajú dokonalý pohľad.

Jedným z najväčších lákadiel pre návštevníkov je pláž Erimitis, ktorá sa nachádza asi 4 km od hlavného mesta Gaios. Sú tu kamenné štiepané pláže, zátočiny, jaskyne, útesy a miesta určené na pikniky, čo vytvára dokonalé prostredie pre relaxáciu a oddych od každodenného zhonu.

Ak máte radi turistiku a prechádzky v prírode, ostrov Paxos vám ponúka možnosť navštíviť množstvo starých kostolov alebo dokonca objaviť zaujímavé fosílie v blízkosti oblasti Lakka.

Dobrou správou je, že turisti môžu využiť množstvo výletných lodí, ktoré plávajú na tieto ostrovy. Ak si zakúpite večeru, loď si zaparkujete pri plytkej zátočine a môžete sa tam kúpať alebo jednoducho len relaxovať.

Pokiaľ ide o stravu, Paxos sa môže pochváliť množstvom reštaurácií, ktoré sa špecializujú na tradičné grécke jedlá. Medzi tieto lahôdky patrí napríklad tzatziki, grilované ryby alebo kuracie mäso tzatzikou či šalát z rukoly.

Celkovo, Paxos je skutočne krásnym ostrovom, ktorý si získal srdcia mnohých turistov. Príroda na ostrove je veľmi čarovná a nachádza sa tu množstvo miest, ktoré sú vhodné na oddych a relaxáciu. Preto ak chcete stráviť kúzelné chvíle na dovolenke, Grécko Paxos je jednoznačná voľba.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Paxos


1. Ako sa dostanem z Atén do Paxosu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je cestovanie trajektom z prístavu v Pireuse, pričom trajektové spojenia s Paxosom sú k dispozícii denne.

2. Aký je najlepší čas návštevy Paxosu?
Odpoveď: Väčšina turistov navštevuje Paxos počas letných mesiacov, keď je počasie teplé a vhodné na plávanie. Najlepší čas je od mája do septembra.

3. Aké sú najlepšie pláže na Paxose?
Odpoveď: Najznámejšou plážou na Paxose je Pláž v Lakosse, ale existuje aj ďalšie úžasné pláže, ako sú Pláž v Abelike, Pláž v Skaloma, Pláž v Vrikas a iné.

4. Aké sú turistické atrakcie v Paxose?
Odpoveď: Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Paxose patria Blue Caves, Antipaxos Island, Ancient Greek Theater, Paxos Museum a ďalšie.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Paxose?
Odpoveď: V Paxose je dostatok možností ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, domov na prenájom a kempov.

6. Koľko času by som mal stráviť v Paxose?
Odpoveď: Väčšina turistov strávi v Paxose približne 3 až 5 dní, aby si mohli užiť pláže, pamiatky a lokálne kultúrne podujatia.

7. Akými aktivitami sa môžem zaoberať v Paxose?
Odpoveď: V Paxose je možné sa venovať aktivitám ako potápanie, plávanie, prechádzky po prírodných chodníkoch, vodné športy a výlety do okolitých ostrovov.

8. Aké sú možnosti pre dopravu na Paxose?
Odpoveď: Na Paxose je obmedzená verejná doprava, preto je najlepšou možnosťou prechádzka, prenájom bicyklov alebo skútrov, alebo si môžete prenajať auto alebo čln.

9. Aké sú typické jedlá a nápoje v Paxose?
Odpoveď: Typickou gréckou kuchyňou v Paxose je čerstvá zelenina, olivový olej, ryby, ovocie a zelenina, olivy a grécke víno.

10. Ako si môžem užiť nočný život v Paxose?
Odpoveď: Paxos je známy svojím pokojným a relaxačným nočným životom, ale existujú malé bary a reštaurácie, kde si môžete užiť dobré jedlo a pitie v príjemnej atmosfére.


Letenka Grécko Paxos


Grécko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie u nás Slovákov. Ak ste už navštívili známe miesta ako Santorini, Korfu alebo Mykonos a hľadáte niečo menej navštevované, môže byť vašou voľbou ostrov Paxos.

Paxos je malý ostrov nachádzajúci sa v Jónskom mori, patrí k jónskym ostrovom spolu s Korfu, Lefkada, Zakynthos a ďalšími. Aj napriek svojej malej veľkosti sa Paxos môže pochváliť nádhernými plážami, čistým morom a malebnými prístavmi.

Ako sa dostať na ostrov Paxos? Najlepšou možnosťou je letenka do letiska v Korfu, odkiaľ môžete pokračovať buď lodou alebo hydroplánom na Paxos. Cesta trvá zhruba 1 hodinu a cena sa pohybuje okolo 30-40 eur. Ak sa rozhodnete pre loď, musíte počítať s časom cesty 2-3 hodiny a cena sa pohybuje okolo 10-15 eur.

Po príchode na ostrov sa nechajte unášať svojimi zmyslami a objavujte krásy Paxosu. Určite nevynechajte príležitosť navštíviť pláže Voutoumi, Mogonisi a Balos, kde sa budete kúpať v čistom mori a tancovať na piesku pod jemným slnkom. Pre milovníkov histórie odporúčame návštevu starobylých dobytčích ciest a starovekých kostolov.

Okrem pláží a pamiatok si môžete vychutnať aj miestnu gastronómiu, kde sú základom čerstvé miestne ryby a morské plody. Osviežte sa miestnym ovocím a zeleninou alebo ochutnajte miestnu olivovú a bylinkovú pálenku.

Paxos je skutočným rajom pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj. Sú tu skryté zátoky a pláže, ktoré môžete navštíviť iba loďou, takže odporúčame prenajať si loď a objaviť krásu ostrova sami.

Letenka do Grécka na ostrov Paxos vás nesklame. To, čo tu nájdete, je pravá krása Grécka - turistické ruchy sú minimálne a stále sa tu nachádza prírodná krása a čistota. Odporúčame pozrieť sa na lety do Grécka pretože Paxos vám bude zaručenej inšpiráciou.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky