Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Gruzínsko Batumi

Počasie Gruzínsko Batumi


Batumi je známe prímorské mesto v Gruzínsku, ležiace na pobreží Čierneho mora. Toto nádherné miesto je známe svojou krásnou prírodou, kultúrnym dedičstvom a teplým a príjemným počasím.

Batumi sa teší miernemu subtropickému podnebiu, s miernymi zimami a teplými letami. Toto mesto je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť drsným a chladným zimám, pretože tu sneh zvyčajne prichádza len zriedkavo a teploty sa zriedka dostanú pod nulu. Avšak, ak by ste sa rozhodli navštíviť Batumi počas zimy, mali by ste si priniesť trochu teplejší odev a ochranné oblečenie, pretože teploty môžu klesnúť na približne 10 stupňov Celzia.

Letá v Batumi sú známe svojou horúčavou a vlhkou povahou. Priemerné teploty v letných mesiacoch sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, s veľmi vysokou vlhkosťou. Takže by ste si mali byť istí, že sa o seba dobre postaráte počas horúcich letných dní.

Jeseň je v Batumi veľmi krásna a príjemná. Teploty sa v tomto období pohybujú medzi 15-25 stupňov Celzia a počasie je mierne a stabilné. V tejto sezóne môžete zažiť skvelé prírodné scenérie a vychutnať si miernejšie podnebie.

Budete mať šťastie, keď prídete do Batumi v jarných mesiacoch, pretože toto obdobie je považované za najkrajšie v roku. Teploty sú v tomto období teplé a príjemné, pohybujú sa medzi 15-20 stupňov Celzia. Kvety začínajú kvitnúť a celé mesto sa mení na tichú a romantickú oázu.

Batumi je známe aj svojimi dažďovými zrážkami, ktoré spôsobujú jeho bujnú a zelenú vegetáciu. Avšak, najväčšia koncentrácia dažďov je zaznamenaná v zimných a jarných mesiacoch, preto by ste si mali priniesť so sebou pršiplášť alebo dáždnik, aby ste si užili svoju návštevu bez problémov.

Celkovo je Batumi príjemným miestom s priaznivým počasím po väčšinu roka. Nech už sa rozhodnete navštíviť toto miesto kedykoľvek, mali by ste sa pripraviť na nejakého dažďa alebo horúčave, čo však nijako neovplyvní krásu a pôvab tohto miesta. Každé ročné obdobie má svoje jedinečné čaro a prinesie vám nezabudnuteľné zážitky v tomto fascinujúcom meste Gruzínska.


Letenka Gruzínsko Batumi


Gruzínsko je fascinujúca krajina bohatá na históriu, kultúru a scenériu. Medzi jej najkrajšie a najznámejšie destinácie patrí pobrežné mesto Batumi. Ak plánujete cestu do tejto unikátnej destinácie, letenka do Batumi je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať.

Batumi, ležiace na pobreží Čierneho mora, je jedným z hlavných turistických centier Gruzínska. Mesto je známe svojou bohatou architektúrou, kde sa mieša moderná a histórická budova. Svojím štýlom sa miestne pamiatky, ako napríklad Batumské botanické záhrady alebo Batumská pevnosť, pýšia jedinečnosťou a krásou.

Letisko Batumi je hlavnou bránou pre turistov, ktorí sem prichádzajú lietať. S množstvom leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Batumi, nájsť vhodný let nie je žiadnym problémom. Existuje niekoľko priamych letov z rôznych európskych krajín, takže môžete vybrať taký, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Po príchode na letisko Batumi vás privíta teplo a priateľská atmosféra. S množstvom taxíkov a verejnej dopravy je jednoduché sa dostať do centra mesta. Batumi ponúka tiež širokú škálu hotelov a ubytovacích zariadení, takže nebudete mať žiadny problém nájsť vhodné miesto na pobyt.

Po usadnutí v hoteli si môžete začať objavovať kúzlo Batumi. Jedným z najpopulárnejších miest je nádherná promenáda, známa ako Batumi Boulevard. Tento 7-kilometrový pás obklopujúci mesto ponúka skvelý výhľad na Čierne more a je ideálnym miestom na prechádzky, bicyklovanie či relax v jednom z mnohých reštaurácií a kaviarní.

Mesto tiež ponúka bohatý kultúrny život. V Batumi sú často organizované rôzne umelecké a hudobné podujatia, ako aj festivaly. Môžete navštíviť aj niektoré z miestnych múzeí a umeleckých galérií, ktoré vám poskytnú hlbší vhľad do histórie a kultúry Gruzínska.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, je v Batumi dostatok možností na vyžitie. Mesto má niekoľko vodných športových centier, kde si môžete vyskúšať surfovanie, jachting alebo kajakovanie. Batumi je tiež známe svojimi kasínami, ktoré sú obľúbeným miestom pre tých, čo majú radi hazardné hry.

Okrem toho, v blízkom okolí Batumi nájdete nádhernú prírodu, ktorú môžete preskúmať. Gruzínsko je známe svojimi horskými a jaskynnými oblasťami, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad a možnosti na túry a výlety.

Ak hľadáte jedinečnú a nádhernú destináciu na svoju ďalšiu dovolenku, letenka do Batumi je tou správnou voľbou. Toto pôvabné gruzínske mesto vás očarí svojou krásou, architektúrou a atmosférou. Príďte a objavte šperk Čierneho mora a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Batumi.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Batumi


1. Aká je najlepšia doba na návštevu Batumi?
- Najlepšie obdobie na návštevu Batumi je od mája do októbra, keď je teplé a slnečné počasie.

2. Aký je hlavný jazyk v Batumi?
- Hlavným jazykom v Batumi je gruzínčina, ale mnoho obyvateľov ovláda aj angličtinu.

3. Koľko trvá let z Bratislavy do Batumi?
- Let z Bratislavy do Batumi trvá priameho letu zhruba 3 až 4 hodiny.

4. Je potrebné vízum na cestu do Gruzínska?
- Pre slovenských občanov nie je potrebné vízum na cestu do Gruzínska. Stačí mať platný cestovný pas.

5. Aké sú najznámejšie pamiatky v Batumi?
- Najznámejšie pamiatky v Batumi sú Batumi Molo, Batumi Botanická záhrada, Batumi Bulvár, Piazza Square a Batumi akvárium.

6. Aké sú typické jedlá v Batumi?
- Typické jedlá v Batumi zahŕňajú chinkali (gruzínske knedle), chachochbili (kuracie mäso v paradajkovej omáčke), adjársky chachochbili (kuracie mäso v pikantnej omáčke) a chirmishi (gruzínske sladkosti).

7. Ako sa najlepšie dostať z letiska do centra Batumi?
- Z letiska sa najlepšie dostať do centra Batumi taxíkom alebo mestskou hromadnou dopravou.

8. Je Batumi bezpečné miesto na cestovanie?
- Batumi je považované za relatívne bezpečné miesto na cestovanie, ale stále je potrebné dodržiavať základné opatrenia na bezpečnosť, ako je sledovanie cenných vecí a vyhýbanie sa tmavým a opusteným oblastiam v noci.

9. Aké aktivity sa dajú robiť v Batumi?
- V Batumi si môžete vychutnať plávanie a opaľovanie na pláži, prechádzky po bulvári, výlety do okolitých hor, návštevu múzeí a galérií, ochutnávku gruzínskeho vína a pestovanie na trhoch.

10. Koľko dní by som mal stráviť v Batumi?
- Odporúča sa stráviť v Batumi minimálne 2 až 3 dni, aby ste mohli preskúmať hlavné atrakcie a zároveň si užiť atmosféru mesta.


Ubytovanie Gruzínsko Batumi


Gruzínsko je malá krajina nachádzajúca sa na križovatke medzi Európou a Áziou. Táto krajina v súčasnosti láka množstvo turistov svojou bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a živou hudbou. Ak sa rozhodnete navštíviť Gruzínsko, Batumi by mal byť na poprednom mieste zoznamu vašich miest na navštívenie, ktoré sa nachádzajú v krajine.

Batumi je jedným z najväčších miest na pobreží Čierneho mora a ponúka návštevníkom všetko - od nádherných pláží a historických pamiatok, až po prvotriedne ubytovanie. Z tohto dôvodu si v Gruzínsku Batumi nájde ubytovanie ľahko každý cestovateľ.

Ak hľadáte luksusné ubytovanie v Batumi, neváhajte sa pozrieť na miesta ako The Batumi Hilton, The Sheraton Batumi Hotel alebo The Radisson Blue Batumi. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne služby a luxusné izby s krásnymi výhľadmi na morie.

Pre tých, ktorí preferujú lacnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, je tu množstvo hotelov a hostincov s nižšími cenami. V Batumi je veľké množstvo hostincov, ktoré ponúkajú izby so spoločným sociálnym zariadením a jednoduché hotely s čistými izbami a základnými zariadeniami.

Airbnb je v súčasnosti veľmi obľúbenou možnosťou pre cestujúcich do Batumi. Vďaka tejto možnosti si môžete nájsť byt alebo izbu v skutočne autentickom gruzínskom dome a pridať si tak k svojmu zážitku z cestovania nové rozmery.

Okrem toho, v Batumi sa nachádza množstvo pensiónov, ktoré ponúkajú útulné izby v centre mesta alebo kúsok od neho. Tieto ubytovacie možnosti sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú istotu a pohodlie, no nechcú utratiť príliš veľa peňazí.

Celkovo platí, že v Batumi je obrovský výber rôznych typov a cenových kategórií ubytovania. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, môžete sa tešiť na príjemné ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania. Preto ak plánujete navštíviť Gruzínsko, určite by ste mali zvážiť Batumi ako jedno z top destinácií a objaviť všetky jeho krásy.


Dovolenka Gruzínsko Batumi


Gruzínsko je jednou z najkrajších krajín na svete. Je to krajina plná zelene, bohatých kultúrnych dedičstiev a očarujúcej prírody. V Gruzínsku sa nachádza množstvo malých a veľkých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je aj Batumi - krásne mesto pri Čiernom mori, ktoré je známe svojou vysokou kultúrnou úrovňou, nádhernými plážami a úžasnou gastronómiou.

Batumi je najväčším mesto na obale Čierneho mora v Gruzínsku a súčasne druhým najdôležitejším hospodárskym centrom krajiny. Mesto je prevažne moderné, no vo svojej kultúrnej dedičstve si uchovalo množstvo histórie. To dokazujú zvyšky antického rímskeho mesta, stredovekých pevností a kláštorov.

Najväčšou atrakciou pre turistov sú však pláže. Batumi má krásne a čisté pláže so zlatým pieskom, ktoré sa rozprestierajú na dlhých úsekoch pobrežia. K dispozícii je množstvo rôznych pláží, či už pre rodiny s deťmi, surferov alebo romantické páry.

Najznámejšou plážou však je Batumi Beach. Promenáda s palmami, obchody so suvenírmi a reštauráciami ju robia ideálnym miestom na prechádzku. Pláž ponúka všetko, čo si môžete priať, od slnečníkov a lehátok po volejbalové kurty a možnosti na vodné športy.

Okrem pláží a množstva turistických atrakcií v Batumi nájdete aj bohatú gastronómiu. Gruzínska kuchyňa je plná chutí a vôní, ktoré navodia pocit domova. Môžete sa tešiť na tradičné jedlá z čerstvej zeleniny, ovocia a mäsa. Výborné gruzínske víno je tiež povestné, takže jeho ochutnávanie by nemalo chýbať ani na vašom zozname vecí, ktoré si v Batumi nechcete nechat ujsť.

Nakoniec, ak ste na dovolenke v Gruzínsku a máte radi veľké mestá, Batumi by rozhodne nemalo chýbať na vašom zozname. Jeho krásne pláže, bohatá kultúra a výborná gastronómia ho robia ideálnym miestom na dovolenku, ktorá vám zanechá spomienky na celý život.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky