Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Gruzínsko Batumi Botanical Garden

Ubytovanie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko je krajina rozmanitých prírodných krás, ktorá privíta každého návštevníka svojou nádhernou krajinou plnou zelene a kvetov. Batumi Botanical Garden je jedno z najdôležitejších miest, ktoré by ste mali vidieť počas svojho pobytu v Gruzínsku.

Botanická záhrada v Batumi je jednou z najväčších botanických záhrad v Spojených štátoch a jedno z najdôležitejších miest pre milovníkov prírody v krajine. Záhrada sa rozprestiera na ploche 111 hektárov a je domovom pre viac ako 5 000 druhov rastlín. Táto záhrada slúži aj ako výskumné zariadenie pre vedu a ochranu biologickej diverzity.

Batumi Botanical Garden je rozdelený do rôznych sektorov, ktoré pochádzajú z rôznych častí sveta. Každý sekktor je charakteristický rastlinami, ktoré sú pôvodom z danej oblasti. Okrem toho, návštevníci tu môžu vidieť aj rastliny, ktoré sú typické pre miestne prostredie v Karadenize a Kavkaze.

Obdivovať môžete tiež nádherné kvitnúce záhrady a krásne trasy, ktoré vedú odtiaľ na vrchol vrchu. Na vrchole vás však čaká nádherný výhľad na celé mesto Batumi a jej okolie. Na vrchole sa nachádza tiež reštaurácia a kaviareň, kde si môžete oddýchnuť a užiť si výhľad na mesto.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, nemali by ste vynechať návštevu Batumi Botanical Garden. Je to jeden z najkrajších a najzaujímavejších miest v krajine, kde si môžete vychutnať nádhernú prírodu a prežiť nezabudnuteľný zážitok. Pokiaľ máte záujem, môžete si aj zarezervovať ubytovanie v Botanical Gardens, aby ste si mohli užiť svoj pobyt v krajine na maximum.


Počasie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko Batumi Botanical Garden sa nachádza v krajine Kaukazu, v exotickom meste Batumi. Je to jedno z najkrajších miest v Gruzínsku, ktoré vás okúzli svojou krásou a jedinečnými rastlinami, ktoré tu rastú.

Botanická záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy sa stala jedným z hlavných turistických miest v krajine. Rozprestiera sa na ploche približne 111 hektárov a ponúka návštevníkom zaujímavú kolekciu rastlín, ktoré pochádzajú z celého sveta.

V Botanickej záhrade Batumi nájdete rôzne druhy stromov, kríkov, kvetov a rastlín, ktoré sú typické pre tropické a subtropické podnebia. Môžete tu vidieť napríklad palmy, bambus, magnólie, lotosy a mnoho ďalších druhov. Okrem toho, môžete sa tu poprechádzať okolo jazier a vodopádov, čím sa vám ponúkne nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Počasie v Botanickej záhrade Batumi je zväčša veľmi príjemné a vhodné na návštevu. Celý rok tu panuje subtropické podnebie, čo znamená, že teploty sú mierny, s maximom v lete, kedy teploty siahajú až na 28 stupňov Celzia. V zime sú teploty miernejšie a pohybujú sa niekde okolo 10 stupňov Celzia.

Ak chcete navštíviť Botanickú záhradu Batumi, najlepšie obdobie na to je od apríla do októbra. V týchto mesiacoch je počasie príjemné a teploty sú dostatočne vysoké na to, aby ste mohli vychutnať krásu okolitých rastlín a prírody.

Všetci, ktorí milujú prírodu a rastliny, budú v Gruzínsku Batumi Botanical Garden určite nadšení. Táto botanická záhrada je jedinečným miestom, kde si môžete vychutnať krásu subtropických krajín a ochutnať to, čo ponúka jedinečné gruzínske prostredie. Takže ak sa chystáte navštíviť Gruzínsko, nezabudnite si tento úžasný zážitok nechať ujsť!


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Najčastejšie otázky a odpovede o Gruzínskom Batumi Botanical Garden sú:

1. V akom čase roka je najlepšie navštíviť Batumi Botanical Garden?
- Najlepší čas na návštevu botanickej záhrady v Batumi je od júna do októbra, kedy je tam najteplejšie a najväčšie množstvo rastlín kvitne.

2. Aké vstupné sa vyberá pri vstupe do Gruzínskeho Batumi Botanical Garden?
- Vstupné závisí od toho, či ste miestny alebo zahraničný návštevník. Pre miestnych platí nižšie vstupné ako pre turistov.

3. Aké sú hodiny prevádzky Gruzínskeho Batumi Botanical Garden?
- Botanická záhrada v Batumi je otvorená pre verejnosť každý deň od 9:00 do 18:00.

4. Koľko trvá návšteva Gruzínskeho Batumi Botanical Garden?
- Návšteva botanickej záhrady v Batumi by mala trvať aspoň niekoľko hodín, aby ste si mohli vychutnať krásy a množstvo rastlín.

5. Existuje v botanickej záhrade Batumi sprievodca?
- Áno, botanická záhrada v Batumi ponúka pravidelné okružné prehliadky s průvodcami, ktoré sú k dispozícií pre návštevníkov.

6. Môžu sa v Gruzínskom Batumi Botanical Garden fotografovať?
- Áno, turisti môžu v záhrade fotografovať, ale pre komerčné použitie je nutný súhlas.

7. Je v Batumi Botanical Garden možné sa stravovať alebo nakupovať suveníry?
- V botanickej záhrade sa nachádza reštaurácia, kde môžu návštevníci jesť, a tiež predajňa suvenírov.

8. Aké sú populárne atrakcie v Gruzínskom Batumi Botanical Garden?
- Najpopulárnejšie atrakcie v botanickej záhrade v Batumi sú japonská záhrada, skleník a niektoré endemické druhy lotosu.

9. Má Gruzínsky Batumi Botanical Garden parkovanie pre návštevníkov?
- Botanická záhrada v Batumi má pri vstupe parkovisko pre návštevníkov.

10. Existujú nejaké pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri návšteve botanickej záhrady v Batumi?
- Áno, návštevníci musia dodržiavať určité pravidlá, napríklad nepoškodzovať rastliny, vyhadzovať odpadky na určené miesta a dodržiavať prírodné prostredie.


Dovolenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Dovolenka Gruzínsko - Batumi Botanical Garden: Kúsok rajského záhradu

Gruzínsko je krajina, ktorá sa pýši veľkým množstvom atrakcií pre turistov. Svojimi nádhernými prírodnými scenériami, zaujímavou históriou a jedinečnou kultúrou priláka ročne tisíce návštevníkov z celého sveta. Medzi jednu z najkrajších atrakcií tejto krajiny patrí Botanická záhrada v Batumi. Tento kúsok rajského záhradu si každoročne zaslúžene získava obdiv a rešpekt medzi turistami.

Batumi Botanical Garden je jednou z najväčších botanických záhrad v Európe s rozlohou vyše 111 hektárov. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží Čierneho mora, v blízkosti turistického mestečka Batumi, ktorému dáva záhrada akoby korunu. Táto záhrada sa vyznačuje pestrosťou rastlín z celého sveta a jedinečnou prírodou.

Návšteva Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedno z najkrajších zážitkov, ktoré môžete v Gruzínsku zažiť. V záhrade sa nachádza viac ako 2000 druhov rastlín z každého kúta sveta, a to vrátane mnohých endemických druhov z Kaukazu. Záhrada je rozdelená na mnohé sekcie, v ktorých sa nachádza množstvo exotických biotopov, ako napríklad subtropický les, puna, himalájskeho končiare, kvetinové záhrady a ďalšie. Záhrada ponúka aj nádherný výhľad na Čierne more, čo robí tento zážitok ešte o niečo krajším.

Prvá časť Batumi Botanical Garden bola založená v roku 1912. Odvtedy sa táto záhrada neustále rozrástla a dnes je jednou z najväčších turistických atrakcií v Gruzínsku. Okrem rastlín ponúka záhrada aj početné miesta na oddych a relaxáciu, ako napríklad čajovne, vidiecke chatky a benátske mosty. Ideálnym miestom na prechádzku je úsek "tri kilometre", ktorý návštevníkov prevedie hlavnými časťami záhrady s najkrajšími výhľadmi na Čierne more.

Ak plánujete dovolenku v Gruzínsku, určite nevynechajte navštíviť Botanickú záhradu v Batumi. Tento kúsok rajského záhradu vás dostane svojou nádhernou prírodou a pestrosťou rastlín. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť od ruchu každodenného života, pozorovať zaujímavé druhy rastlín a vychutnať si krásu týchto miest. Táto záhrada vám spríjemní každú chvíľu návštevy a iste ju nezabudnete ani po mnohých rokoch.


Letenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Botanická záhrada v Gruzínsku - Batumská botanická záhrada

Gruzínsko je známe svojou nádhernou prírodou, úchvatnou krajinou a starovekou históriou. Jeden z najkrajších kúskov prírody, ktoré krajina ponúka, je Batumská botanická záhrada. Nachádza sa v juhozápadnej časti Gruzínska, pri meste Batumi, a je jednou z najväčších a najkrajších botanických záhrad na svete.

Batumi Botanical Garden je raj pre záhradkárov, botanikov a milovníkov prírody. Záhrada sa rozkladá na ploche takmer 110 hektárov a ponúka návštevníkom neuveriteľnú rozmanitosť rastlín a kvetov. Prechádzka cez túto nádhernú botanickú záhradu je ako cesta do rôznych častí sveta, pretože tu môžete vidieť rastliny a stromy z rôznych kontinentov a klimatických podmienok.

Záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy bola postupne rozširovaná. V súčasnosti je rozdelená do niekoľkých sektorov, z ktorých každý je venovaný konkrétnym druhom rastlín alebo regiónom. Medzi najoblúbenejšími sektormi sú Sektor Himalájí a Sektor Južného Amerika, kde môžete obdivovať exotické rastliny z týchto oblastí.

Jednou z najväčších atrakcií tejto botanickej záhrady je pamätný strom, známy ako Chorikova hruška. Tento strom je extrémne vzácny, pretože je jediným zástupcom svojho rodu. Okrem toho v záhrade nájdete aj mnoho iných vzácnych druhov stromov a rastlín, vrátane amfiteátru z rastlín, ktorý ponúka nezabudnuteľný pohľad.

Výhľad na Čierne more zo záhrady je tiež úžasný. Môžete sa tu vybrať na miestne turistické trasy a obdivovať krásu Gruzínskeho pobrežia. Batumská botanická záhrada vám tiež poskytne príležitosť navštíviť jej výskumné stredisko, kde sa môžete dozvedieť viac o práci, ktorú vykonávajú v oblasti botaniky a ochrany prírody.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, návšteva Batumskej botanickej záhrady je absolútne nevyhnutná. Jeho bohatá kolekcia rastlín a nádherná príroda vás dostanú. Je to miesto, kde môžete stráviť celý deň, prechádzať sa, fotografovať a relaxovať v kráse prírody. Zažite toto jedinečné dobrodružstvo a nezabudnite si letenku do Gruzínska zabezpečiť vopred.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky