Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park

Ubytovanie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli National Park je jedným z najkrajších a najväčších národných parkov na území Gruzínska. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny a je domovom nespočetného množstva rastlinných druhov, divokých zvierat a nádherných panoramatických výhľadov.

Jeho rozloha dosahuje približne 85 000 hektárov a park je dôležitým prírodným územím, ktoré má za cieľ chrániť biodiverzitu a zachovať prírodné dedičstvo Gruzínska.

V Borjomi-Kharagauli National Park nájdete rôzne druhy lesov, od bukových až po jazmínové lesy. Čisté horské rieky a termálne pramene prúdia v celom parku, vytvárajúc prirodzené biotopy pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Medzi najpopulárnejšie miesta v parku patrí veľká jaskyňa Uplistsikhe, ktorá je zároveň aj archeologickou lokalitou. Táto jaskyňa je dôkazom toho, že v oblasti parku sa ľudia usadzovali až od staroveku. Svoje návštevníkov zaujme svojou unikátnou architektúrou a panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu.

Okrem jaskýň je tu aj mnoho turisticky atraktívnych trás a chodníkov, ktoré vás zavedú do srdca prírody. Môžete si vybrať medzi ľahšími alebo náročnejšími túrami, v závislosti od vašej kondície a preferencií.

Samotný Park ponúka aj rôzne ubytovacie možnosti, od jednoduchých stánkov a chatiek až po luxusné hotely. Ak hľadáte budenie v srdci prírody, môžete si zvoliť táborisko a prežiť noc pod hviezdami.

Kľud a ticho, ktoré sa nachádzajú v Borjomi-Kharagauli National Park, vám umožnia načerpať novú energiu a zabudnúť na ruch a stres každodenného života. Príroda je tu všadeprítomná a ponúka návštevníkom nekonečné možnosti pre relaxáciu a oddych.

Takže ak hľadáte únik z ruchu mesta a chcete objaviť krásy prírody Gruzínska, neváhajte si naplánovať výlet do Borjomi-Kharagauli National Park. Bude to nezabudnuteľná skúsenosť plná krásnych scenérií, dobrodružstva a pokoja.


Počasie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Gruzínsko je známe svojou okázalou prírodou a jedným z klenotov tohto nádherného krajinného bohatstva je Borjomi-Kharagauli National Park. Tento národný park je jedným z najväčších v Európe a je domovom množstva druhov zvierat a rastlín. Okrem toho sa park môže pochváliť úchvatnou scenériou, ktorá je často obklopená hradmi a zrúcaninami starovekých miest.

Jedným z najdôležitejších aspektov tohto národného parku je jeho rozmanité a zaujímavé počasie. Borjomi-Kharagauli National Park sa nachádza v strednej časti Gruzínska, v oblasti známej ako Borjom-Kharagauli, ktorá je známa svojou horskou krajinou a zeleňou.

Počasie v tomto parku je veľmi pestré a záleží na ročnom období. Na jar a na jeseň je počasie v parku mierne s teplotami okolo 15-20 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch môže pršať viac, ale to prispieva k bujnej vegetácii a ožívaniu prírody. Tieto obdobia sú ideálne na turistiku a objavovanie krás parku.

Leto v Borjomi-Kharagauli National Park je teplé a suché, s teplotami, ktoré sa môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na pikniky a prechádzky po parku, aby ste si mohli vychutnať jeho krásy. Pohoria a lesy poskytujú chládok a úľavu pred horúcim slnkom.

Zima v tomto parku je chladná s teplotami, ktoré sa môžu klesnúť pod bod mrazu. Počas tohto obdobia je park pokrytý snehom, čo vytvára nádhernú zimnú scenériu. Zima je obľúbeným obdobím pre milovníkov snehovej sánkovanie a turistiku v snehu.

Okrem týchto výrazných ročných období, počasie v Borjomi-Kharagauli National Park môže byť dosť zmenlivé. Kvôli jeho geografickej polohe, vrátane hôr a zeleňu, môže byť počasie v parku veľmi rýchlo meniť. Turisti by mali byť pripravení na neočakávané zmeny počasia a vzdelaní sa o dostupných zdrojoch informácií a odporúčaniach.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gruzínsko a Borjomi-Kharagauli National Park, odporúča sa sledovať predpovede počasia a prípadne si so sebou vziať vhodné vrstvené oblečenie a ochranné pomôcky. S dobrým plánovaním a pripravenosťou sa môžete ponoriť do nádherného prostredia tohto národného parku bez ohľadu na to, aké počasie bude.

Borjomi-Kharagauli National Park je pravým pokladom Gruzínska a jeho počasie prispieva k jeho nevšednej kráse a pestrosti. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tohto parku je nezabudnuteľným zážitkom plným prírodných divov a scenérie, ktoré vás nadchnú svojou pôsobivosťou a jedinečnosťou.


Letenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli Národný park je jedným z najkrajších a najviac očarujúcich prírodných území Gruzínska. Nachádza sa v regióne Samtskhe-Javakheti a je domovom pre bohatú paletu biodiverzity a nádherné scenérie. Ak hľadáte únik od rušného mestského života a túžite po kontakte s prírodou, letenka do Gruzínska a návšteva Borjomi-Kharagauli Národného parku je skvelou voľbou.

Síce je Borjomi-Kharagauli Národný park jedným z najväčších národných parkov v Gruzínsku, na svoje turistické atrakcie si stále udržiava neodkrytú a nedotknutú atmosféru. Park sa rozprestiera na ploche takmer 85 000 hektárov a patrí medzi najstaršie národné parky v Kaukaze. Jeho hlavným cieľom je chrániť a zachovať vzácne druhy flóry a fauny, ktoré tu žijú.

Po príchode do Borjomi-Kharagauli Národného parku vás privíta nádherná scenéria s lesmi, skalnatými vrchmi a prístreškami. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vedú cez nespočetné lesy, potoky, vodopády a horské rieky. Zároveň môžete obdivovať bujnú vegetáciu s rôznymi druhmi stromov a rastlín, ako je borovica, jedľa a buk. Ak ste milovníkom vtáctva, určite budete nadšení z možnosti počúvať spev vtákov a pozorovať ich voľný let medzi stromami.

Tí, ktorí sa zaujímajú o geologickú históriu, budú mať možnosť vidieť rozmanitosť hornín a formačných procesov v parku. Niektoré oblasti parku sú bohaté na minerálne pramene a termálne zdroje, ktoré sa hojne využívajú na liečebné účely. Môžete si vychutnávať kúpele v minerálnom prameni a zrelaxovať sa v blízkosti prírodných minerálnych jazier.

Jedným z najobľúbenejších atrakcií parku je pevnosť Zekari, ktorá predstavuje historické dedičstvo. Pevnosť ponúka nádherný výhľad na národný park a okolité dedinky. Svojou architektúrou a históriou vás prenesie do minulosti a ponúkne vám unikátny pohľad na krajinu.

Borjomi-Kharagauli Národný park je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú zaujímavé a aktívne dovolenky v prírode. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre pešiu turistiku, jazdu na koni alebo cyklistiku, park vás neprestane fascinovať svojou krásou a bohatou biodiverzitou.

Keď budete plánovať svoju cestu do Borjomi-Kharagauli Národného parku, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Gruzínska. Môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné lety do hlavného mesta Tbilisi. Po príchode do Tbilisi si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Borjomi-Kharagauli Národného parku.

Nezabudnite navištíteť Borjomi-Kharagauli Národný park, aby ste zažili úchvatné scenérie, pozorovali zvieratá vo voľnej prírode a načerpali čerstvý vzduch. Vaša cesta sa v tomto nádhernom národnom parku stane nezabudnuteľným dobrodružstvom a vylepšením vašej duchovnej pohody.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


1. Aké aktivity a atrakcie ponúka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Park ponúka rôzne aktivity vrátane turistiky, horskej cyklistiky, pozorovania vtákov, rybolovu a táborovania. Je tu tiež veľa prírodných pamiatok a úžasná divočina na objavovanie.

2. Aké sú otváracie hodiny Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Park je otvorený pre návštevníkov každý deň od rána do večera. Otázka ľudského zdroja! Ak potrebujete konkrétne informácie, skontaktujte prosím miestnu správu parku alebo turistické centrum.

3. Môžem v parku nechať svoje auto?
- Áno, v parku sú k dispozícii parkovacie miesta pre návštevníkov. Je však dôležité dbať na bezpečnosť svojho vozidla a dodržiavať pokyny parkoviska.

4. Potrebujem povolenie na táborovanie v Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Áno, pre táborovanie v parku je potrebné získať povolenie. Môžete si ho vybaviť cez miestnu správu parku alebo turistické centrum. Je tiež dôležité dodržiavať pravidlá táborovania a nezaťažovať prírodné prostredie.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Park je krásny počas celého roka, avšak najlepšie obdobie na návštevu je od jari do jesene. Počas týchto mesiacov je teplejšie a príroda parku kvitne a je plná života.

6. Aké je vstupné do Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Vstup do parku je zväčša bezplatný. Avšak pri niektorých atrakciách alebo aktivitách môže byť vyžadovaná vstupná taxa alebo poplatok za vstup.

7. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v blízkosti Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- V blízkosti parku nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, chát a kempingov. Miestna správa parku vám môže poskytnúť informácie o dostupných možnostiach ubytovania.

8. Môžem sa vo Vrábeľi stravovať alebo je nutné priniesť si vlastné jedlo?
- V blízkosti parku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať jedlo. Avšak je tiež možné priniesť si vlastné jedlo a využiť piknikové miesta v parku.

9. Aký je najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je autom, ale je možné využiť aj verejnú dopravu. Z Tbilisi ide pravidelná autobusová linka do blízkosti parku a môžete tiež využiť súkromný dopravca alebo taxík.

10. Aké zvieratá môžem v Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park pozorovať?
- Park je domovom rôznych druhov zvierat vrátane medveďov, vlkov, divých prasat, srn, orlov, diviakov a mnohých ďalších. Je však dôležité pozorovať zvieratá z bezpečnej vzdialenosti a dodržiavať pravidlá parku.


Dovolenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá je zaujímavá, prírodná a plná dobrodružstva, nemusíte hľadať ďaleko. Gruzínsko a jeho Borjomi-Kharagauli Národný park je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí túžia po dovolenkovej skúsenosti, ktorá je zároveň relaxačná aj adrenalinová.

Borjomi-Kharagauli Národný park sa nachádza v strednom Gruzínsku, okolo mestá Borjomi a Kharagauli. Park bol zriadený v roku 1995 a rozprestiera sa na rozlohe 850 km2. Je to najväčší národný park v Gruzínsku a je tiež súčasťou pan-európskeho ochranného systému prírody.

Park je domovom nespočetných druhov flóry a fauny. Tu nájdete husté lesy borovíc, bukov, dubov a pralesy zimolezu. Medzi zvieratá, ktoré tu môžete stretnúť patria jelene, muflóny, medvede, vlky, diviaky, líšky a mnoho rôznych vtákov. Pre milovníkov prírody je tu nekonečné množstvo vecí na objavovanie a fotografovanie.

Národný park ponúka niekoľko turistických trás, ktoré sú vhodné pre všetkých - od rodín s deťmi, až po dobrodruhov a skúsených turistov. Môžete si vybrať, či chcete napríklad absolvovať jednoduchšiu prechádzku okolo jazera, alebo preniknúť hlboko do lesa a objavovať skryté vodopády a skalné útvary. Národný park je tiež obľúbeným miestom pre cyklistov a horských turistov, ktorí si užijú náročné terény a krásne výhľady.

Borjomi-Kharagauli Národný park je známy nielen pre svoju prírodu, ale aj pre liečivé minerálne pramene. V Borjomi si môžete vychutnať čistú minerálnu vodu priamo z prameňa a prehĺbiť svoje zdravie. Mestá Borjomi a Kharagauli ponúkajú rôzne ubytovacie možnosti a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné gruzínske jedlá.

Gruzínsko je tiež známe pre svoje históriu a kultúru. Ak máte záujem o históriu, môžete navštíviť staré kostoly a pevnosti v okolí Borjomi-Kharagauli Národného parku. Vynikajúcim miestom na objavovanie histórie je napríklad starobylý kláštor Timotesubani z 11. storočia.

Dovolenka v Gruzínsku v Borjomi-Kharagauli Národnom parku ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého. Od prírody, dobrodružstiev a histórie, až po liečivé minerálne pramene a lahodnú gruzínsku kuchyňu. Ak hľadáte miesto, kde môžete prepojiť prírodu, dobrodružstvo a relaxáciu, neváhajte a navštívte Gruzínsko a jeho nádherný Borjomi-Kharagauli Národný park.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky