Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Guatemala Antigua Guatemala

Dovolenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je fascinujúca krajina nachádzajúca sa v Strednej Amerike. Je známa svojou bohatou históriou a kultúrou, ako aj úchvatnou prírodou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine je Antigua Guatemala, bývalé hlavné mesto.

Antigua Guatemala je malé mesto, ktoré sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške. Jeho kamenné dlážky a dobre zachovaná architektúra siahajú až do 16. a 17. storočia, keď bolo mesto dočasným hlavným mestom Španielskej kolónie. Mesto bolo založené v roku 1543, a dnes je zaznamenané ako svetové dedičstvo UNESCO.

Jednou z hlavných atrakcií Antiguy Guatemala je jej koloniálna architektúra. V centre mesta nájdete množstvo dobre zachovaných kostolov, kláštorov a historických budov. Mnohé z nich boli postavené na základoch starých majestátnych chrámov mayskej civilizácie.

Okrem historických zameraních miest, Antigua Guatemala ponúka aj množstvo aktivít pre dovolenkárov. Môžete si prechádzať úzkymi uličkami plnými trhov a obchodíkov, kde môžete objavovať lokálne remeslá a kúpiť si tradičné guatemalské výrobky. Mesto je tiež domovom množstva reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentickú guatemalskú kuchyňu.

Guatemala je tiež známa svojimi aktívnymi sopkami. Z Antiguy Guatemala je možné absolvovať výlet na sopky Pacaya a Acatenango. Sopka Pacaya je stále aktívna a ponúka nádherný výhľad na okolitý kraj. Naopak, sopka Acatenango ponúka možnosť zážitkovej túry a nočného táboru so spektakulárnym výhľadom na sopku Fuego, ktorá pravidelne erupuje.

Ak preferujete prírodu a dobrodružstvo, neďaleko Antiguy Guatemala sa nachádza aj jazero Atitlán. Toto jazero, obklopené horami a mayskými dedinkami, je jedným z najkrajších miest na zemi. Môžete sa vydať na jazere na loďke, vyskúšať si vodné športy alebo si jednoducho oddýchnuť a vychutnať si pohľad na prekrásne okolie.

V neposlednom rade, ak sa chcete ponoriť do miestnej kultúry, vypravte sa na tradičný guatemalský trh v Chichicastenango, ktorý sa koná každý štvrtok a nedeľu. Tu sa stretnete s miestnymi obyvateľmi, ktorí predávajú všetko od ovocia a zeleniny po tradičné vyšívky a keramiku.

Antigua Guatemala je pravdepodobne jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na návštevu v Guatemale. Jeho bohatá história, koloniálna architektúra a prírodné krásy ponúkajú nekonečné možnosti pre dovolenku plnú objavovania a dobrodružstva. Nech ste milovníkom histórie, prírody alebo kultúry, Antigua Guatemala vás rozhodne očarí.


Počasie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je pôsobivá stredoamerická krajina známa svojou bohatou kultúrou, históriou a nádhernou prírodou. Medzi jej mnoho atrakcií patrí aj starobylé mesto Antigua Guatemala, ktoré má jedinečný a zaujímavý charakter. Pri plánovaní výletu do Antiguy Guatemala je dôležité mať na pamäti aj počasie, aby ste sa mohli pripraviť na vhodné oblečenie a aktivity.

Počasie v Antiguy Guatemala je ovplyvnené jej položením a geografickou polohou. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške približne 1500 metrov nad morom, čo ovplyvňuje jeho klímu. Antigua Guatemala má tropické podnebie s malými rozdielmi v teplotách počas celého roka.

Všeobecne platí, že počasie v meste je miernym a príjemným pre väčšinu roka. Priemerné denné teploty sa pohybujú od 20 °C do 25 °C a nočné teploty od 10 °C do 15 °C. Keďže ide o vysokohorskú oblasť, počasie býva často chladnejšie a veterné, a preto je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie, najmä na večer.

Antigua Guatemala má dve hlavné obdobie – suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a je považované za najlepší čas na návštevu. Počas tohto obdobia je zväčša slnečno a teploty sú príjemné. Daždivé obdobie nastáva od mája do októbra a charakterizuje sa častými a krátkymi dažďami. Počas tohto obdobia môže byť počasie niekedy nepredvídateľné, ale dažde väčšinou nezabraňujú vychutnávaniu krás a zážitkov, ktoré mesto ponúka.

Ak plánujete navštíviť Antiguy Guatemala, odporúča sa sledovať predpoveď počasia a prípadne si so sebou vziať dáždnik alebo ochrannú plášť. Je tiež dobré mať so sebou opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, pretože slnko môže byť silné aj v oblačných dňoch.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Antigu Guatemala, určite sa teší na bohatú kultúru, úchvatnú architektúru a scenériu a úžasné zážitky. Bez ohľadu na počasie, túto perlu Strednej Ameriky si určite zamilujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Antigua Guatemala


1. Kde sa nachádza Antigua Guatemala?
Antigua Guatemala je historické mesto v Guatemale, ktoré sa nachádza v strede krajiny.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Antiguy?
Najlepším obdobím na návštevu Antiguy je počas suchého obdobia od decembra do apríla.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Antigue?
Niektoré z hlavných atrakcií v Antigue sú bazilika Nuestra Señora de la Merced, meštianske domy a chrámy, Centrálna plaza a archeologické miesta v okolí.

4. Ako sa dostanem do Antiguy z hlavného mesta Guatemaly?
Z hlavného mesta Guatemaly je možné sa dostať do Antiguy autobusom, taxíkom alebo súkromným vozidlom. Cesta trvá približne 1,5 hodiny.

5. Je Antigua Guatemala bezpečná pre turistov?
Antigua Guatemala je pomerne bezpečné mesto pre turistov. Však je vždy dôležité byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

6. Koľko stojí ubytovanie v Antigue?
Ubytovanie v Antigue môže byť dostupné vo viacerých cenových kategóriách. Ceny sa pohybujú od 10-20 USD za noc v hosteli po 100-200 USD za noc v luxusnom hoteli.

7. Aké sú typické jedlá v Guatemale?
Typické jedlá v Guatemale zahŕňajú napríklad tortillu, guacamole, enchiladas, tamales a guatemalskú kávu.

8. Aké triedy dopravy sú dostupné pre cestovanie po Guatemale?
V Guatemale je možné cestovať autobusom, taxíkom alebo súkromným vozidlom. V niektorých oblastiach sú tiež dostupné miestne rikše alebo motorky.

9. Aké je počasie v Guatemale?
Počasie v Guatemale je teplé celoročne. Teploty sa pohybujú medzi 20-30 ° C, s výnimkou vyšších teplôt na pobraniach.

10. Ako dlho by som mal stráviť v Antigue, aby som si ju plne užil?
Na plné vychutnanie Antiguy je odporúčaná minimálne týždňová návšteva.


Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je krajina, ktorá sa nachádza v strednej Amerike a je obklopená Mexikom, Belize, Hondurasom a Tichým oceánom. Pokiaľ chcete spoznať krásu tejto krajiny, nemôžete vynechať návštevu jej najkrajšieho a najnavštevovanejšieho mesta Antiguy Guatemaly.

Ak sa rozhodnete vycestovať do Antiguy Guatemaly, existuje množstvo možností, ako sa tam dostať. Najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je letenka.

Možnosti leteniek do Antiguy Guatemaly závisia od vašej polohy a cestovnej agentúry, ktorú si vyberiete. Najbežnejšie lety sú z hlavných medzinárodných letísk, okrem toho existujú aj lety z menších miest. Spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Antiguy Guatemaly, zahŕňajú Aeromexico, Copa Airlines, Delta Airlines a United Airlines.

Pri nákupe letenky sa odporúča ísť jednoducho a vopred plánovať. Ak máte plány cestovať v období veľkej turistickej sezóny, bude zvyčajne drahšie zohnať letenku. Preto sa odporúča rezervovať letenku aspoň šesť až osem týždňov vopred, aby ste mohli získať najlepšiu cenu.

Let do Antiguy Guatemaly trvá približne 10 hodín, podľa leteckej spoločnosti a trasy, ktorú si vyberiete. Po prílete na letisko v hlavnom meste Guatemaly, alebo inom letisku, budete musieť prejsť pasovou a colnou kontrolou a odletieť do Antiguy Guatemaly.

Antigua Guatemala je považovaná za jeden z najkrajších turistických cieľov v ​​Guatemale a okrem množstva historických pamiatok a kultúry ponúka návštevníkom aj veľa prírodných krás, ktoré nezostanú neuveriteľné. Celkovo povedané ide o krásnu destináciu pre každého, kto má radi historické pamiatky a aj krásy prírody.

Väčšina väčších cestovných kancelárií ponúka balíčky, ktoré zahŕňajú let, ubytovanie a prehliadky, takže vám neostáva nič iné, ako si len zarezervovať letenku a užiť si dovolenku v Antigue Guatemale.

Vychutnajte si krásu a starobylú históriu kvetúceho mesta Antigua Guatemala a spoznajte jednu z najkrajších destinácií na svete. Svoju dovolenku v tejto krajine nebudete nikdy môcť zabudnúť.


Ubytovanie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je jednou z najkrajších krajín v strednej Amerike a jej hlavné mesto Antigua Guatemala dokáže prekvapiť turistov svojou kultúrou, históriou, krásou a jedinečnou atmosférou. Či už hľadáte jednoduché alebo luxusné ubytovanie, Antigua Guatemala má pre vás niečo vhodné.

Ak ste na ceste s obmedzeným rozpočtom, určite by ste sa mali pozrieť po lacných hosteliach alebo penziónoch. V Antigua Guatemala ich nájdete v hojnom počte, takže nie je problém nájsť ubytovanie za prijateľné ceny. Hostely sú zvyčajne preplnené mladými turistami a backpackermi, ktorí na cestách trávia čo najmenej peňazí za ubytovanie, ale máte tu možnosť sa stretnúť s rôznymi ľuďmi z celého sveta. Penzióny taktiež sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí sú radi v "domácom" prostredí a potrebujú nezávislosť počas ich pobytu.

Ak ste však na dovolenke a chceli by ste sa ubytovať na luxusnejšom mieste, stačí ísť do jedného z týchto hotelov. B&B Casa Santa Rosa sa nachádza iba pár minút chôdze od centra mesta a ponúka luxusné izby s výhľadom na západné hory. Jeho ochotní personál, terasy na streche a rôzne salóniky uprostred záhrady sú dielom toho, čo priťahuje turistov k rezidencii. Tiež sú tu k dispozícii aj vyššie kategórie hotela - Hotel El Convento, Hotel Museo Spa Casa Santo Domingo - kde každý komerčný ubytovací objekt ponúka niečo iné, ale s jedným spoločným prvkom - luxusné prostredie s vysokými cenami.

Okrem toho, nájdete tu stovky rôznych típov ubytovania, od apartmánov a domov v blízkosti bazárov a obchodov, až po farmárske záhrady a haciendas s tradičnou kuchyňou a architektúrou.

Antigua Guatemala je miestom pre každého, kto má radi krásne miesta a chcú sa naučiť niečo nové. Jeho jedinečná kultúra a históriu vás nechávajú určite s nezabudnuteľnými zážitkami. A s ubytovaním v blízkosti centra mesta, nevynecháte ani jednu z atrakcií. Takže neváhajte dlhšie a vyberte si ubytovanie, ktoré bude pre vás ako stvorené.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky