Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Guatemala Esquipulas

Ubytovanie Guatemala Esquipulas


Guatemala, bohatá na kultúru a históriu, je jedným z najnavštevovanejších miest v celej Strednej Amerike. Keď sa v Guatemale hovorí o turizme, Esquipulas je jedným z najznámejších miest, ktoré ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky.

Esquipulas, malé mesto v departemente Chiquimula, sa nachádza priamo na hranici s Hondurasom. Je to miesto, kde sa stretávajú náboženské tradície, kultúry a histórie. Mesto je známe pre svoju baziliku, ktorá je považovaná za najvýznamnejšie náboženské miesto v celej Kostarike, Paname, Nicarague a Salvádore.

Ak chcete navštíviť toto krásne miesto, musíte si nájsť vhodné ubytovanie. Esquipulas ponúka množstvo možností, aby ste sa mohli ubytovať podľa vlastných požiadaviek a preferencií.

Jednou z možností je zvoliť si niektorý z hotelov v centre mesta. Pre tých, ktorí chcú zažiť pravú guatemalskú kultúru, je ideálnym miestom Rancho Grande Hotel & Restaurant. Hotel ponúka pohodlné, priestranné izby s vlastným kúpeľňou a satelitnou TV. Rancho Grande ponúka tiež nádherné výhľady na mesto a baziliku.

Ak hľadáte niečo viac luxusné a nadštandardné, Holliday Hotel by Porta Hotels je tou správnou voľbou pre vás. Hotel sa nachádza len pár minút chôdze od baziliky a ponúka moderné a elegantné izby s klimatizáciou a WiFi zdarma. Hotel tiež ponúka vlastné parkovisko, detskú herňu a fitness centrum.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, existujú aj Viacero moţnosti, ako napríklad penzióny a hostely. Hostal El Mirador je malebný hostal, ktorý sa nachádza len pár metrov od baziliky. Poskytuje základné zariadenia, ale ponúka útulné a pohodlné ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú bavit s miestnymi ľuďmi a spoznať kultúru skutočnej Guatemale.

Nezáleží na tom, kde sa rozhodnete ubytovať v Esquipulas; toto miesto vás určite očarí svojou nádhernou kultúrou, priateľskými ľuďmi a krásnou krajinou. Navštívte túto časť sveta a objavte kúzlo Guatemaly!


Dovolenka Guatemala Esquipulas


Guatemala je krajina bohatá na kultúrnu dedičnosť a krásnu prírodu. Medzi jedno z najobľúbenejších miest turistov patrí malé mesto Esquipulas, ktoré sa nachádza na východe krajiny. Esquipulas je známe predovšetkým svojou kresťanskou náboženskou históriou a bazilikou, ktorá je považovaná za posvätné miesto. Pre mnohých je to dôležitý pútnický cieľ a miesto pokojného oddychu.

Bazilika v Esquipulas je domovom čiernej drevorezby Ježiša Krista nazývanej "Čierny Kristus". Táto socha je považovaná za zázračnú a je verejne vystavená od roku 1595. Tisíce pútnikov a veriacich z celého sveta prichádzajú do Esquipulas každý rok, aby sa modlili a vzali si z tajomstva tejto posvätnosti. Bazilika je nádherná stavba s bohatou architektúrou a umelými mramorovými sloupkami, ktoré ju ozdobujú. Je to miesto nesmiernej spirituality a mieru.

Okrem baziliky vás Esquipulas môže potešiť aj svojou prírodou. Mesto je obklopené zeleným pozadím, horami a čistými riekami. Pre tých, ktorí si prirodzené miesta obľubujú, je tu ohromujúci "Las Victorias" národný park, kde môžete stráviť čas objavovaním dedičstva flóry a fauny Guatemaly. Park má mnoho turistických chodníkov a cestičiek, ktoré vás zavedú k úchvatným vodopádom a skalným útvarom. Budete mať možnosť vidieť rôzne druhy vtákov, zvierat a vzácnych rastlín, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Esquipulas je tiež známe tým, že je strategicky umiestnené na cestách do Hondurasu a Salvadoru, čo z neho robí vynikajúci východiskový bod pre ďalšie cestovanie po strede Ameriky. Ak chcete skúmať ďalšie oblasti v Guatemale, môžete sa vybrať do mestského centra, kde nájdete trhy s miestnymi rukotvormi a gurmánskymi jedlami. Okolité dedinky a mestá sú tiež plné kultúrnych a historických pamiatok.

Ako vidíte, Esquipulas v Guatemale je fantastickým miestom na dovolenku. Má toho všetko: náboženské a historické pamiatky, prírodu a možnosť objavovať ďalšie časti Guatemala. Bez ohľadu na dôvod vášho návštevy, Esquipulas vám ponúka pokojnú a duchovnú atmosféru, ktorá vám umožní načerpať novú energiu a relaxovať. Ak hľadáte miesto, kde sa spoja duchovnosť a príroda, Esquipulas vás určite nesklam


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Esquipulas


Jeden z možných zoznamov často kladených otázok a odpovedí týkajúcich sa mesta Guatemala Esquipulas by mohol vyzerať napríklad takto:

1. Ako sa dostanem do Esquipulasu?

Esquipulas leží východne od hlavného mesta Guatemaly, a preto sa dá dopraviť napríklad autobusom alebo taxíkom z Guatemaly City alebo iných miest v okolí. Existujú tiež rôzne cestovné spoločnosti, ktoré ponúkajú organizované zájazdy a výlety do Esquipulasu.

2. Čo je Esquipulas?

Esquipulas je mesto v Guatemale, ktoré je známe svojou katedrálou, kde sa nachádza posvätný obraz Krista Spasiteľa („Cristo Negro“), ktorý privádza do mesta mnoho pútnikov a turistov. Okrem toho má mesto aj iné historické a kultúrne pamiatky, ako sú múzeá, parky a trhy.

3. Ako vyzerá katedrála v Esquipulasu?

Katedrála v Esquipulasu je monumentálne stavba v štýle barokového koloniálneho umenia s mnohými zdobeniami a so slávnostným vchodom. V jej interiéri sa nachádza klenot mesta, obraz Krista čiernej farby, ktorý sa každý rok slávnostne odovzdáva z rúk arcibiskupa v tradičnej procesii.

4. Kedy sa koná slávnosť Krista Spasiteľa v Esquipulasu?

Slávnosť Krista Spasiteľa („Fiestas de la Epifanía“) sa koná v Esquipulasu každý rok od 4. do 6. januára a je jednou z najväčších kresťanských púti v celej Latinskej Amerike. Počas týchto dní prichádza do mesta až milión pútnikov, ktorí sa modlia a oslavujú spoločne s miestnym obyvateľstvom.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v Esquipulasu?

Okrem katedrály si pútnici a turisti môžu pozrieť napríklad múzeum prežitia Chortí, ktoré združuje tradície a kultúry pôvodných obyvateľov regiónu. Ďalšou zaujímavou atrakciou je námestie Parque Centenario, kde sa konajú trhy a snúbenci si tu často fotografujú na svadobných fotografiách. V blízkosti mesta je tiež možné navštíviť vodopád Chilascó a ďalšie prírodné krásy.

6. Aké sú typické jedlá a nápoje v Esquipulasu?

V Esquipulasu si turisti môžu vychutnať typickú guatemalskú kuchyňu, ktorá je založená na zelenine, masu a koreniach. Medzi najznámejšie jedlá patrí napríklad „Jocon de Pollo“, ktorý je uvarený s paradajkami, koriandrom a zelenou omáčkou z varenej paradajky, cesnaku a koriandra. Okrem toho sa v meste predávajú rôzne druhy ovocných štiav, sladkostí a kávy, ktorá patrí medzi najlepšie v celej oblasti.


Letenka Guatemala Esquipulas


Letenka do Guatemaly: Preskúmajte krásy Esquipulas

Guatemala je fascinujúca krajina v Strednej Amerike, ktorá ponúka bohaté kultúrne dedičstvo, impozantnú prírodu a úchvatné historické pamiatky. Medzi mnohými nezabudnuteľnými miestami, ktoré si môžete v tejto krajine vychutnať, je Esquipulas, malé mesto nachádzajúce sa v departemente Chiquimula. Ak sa na túto cestu rozhodnete, bude vám potrebná letenka do Guatemaly. V tomto článku sa dozviete viac o Esquipulas a to, prečo by ste nemali prehliadnuť túto úžasnú časť Guatemaly.

Esquipulas je známé ako kultúrne a náboženské centrum v krajine. Jeho najväčšou atrakciou je Bazilika Svätého Krista Chiapas, ktorá privádza veľké množstvo pútnikov a turistov. Táto bazilika je považovaná za najvýznamnejšiu náboženskú stavbu v celej Strednej Amerike a je jednou z najstarších na kontinente. Každoročne sem prichádzajú tisíce pútnikov, aby navštívili sochu čierneho Ježiša Nazaretského, ktorá je považovaná za zázračnú. Bazilika bola postavená v koloniálnom štýle a jej vnútro je zdobené rôznymi umeleckými dielami, ako sú fresky a sochy.

Ďalšou veľkou atrakciou v Esquipulas je Krížová cesta, ktorá je jednou z najdôležitejších náboženských symbolov v krajine. Táto cesta pozostáva z 14 zastavení a vedie dohora k vrcholu Cerro del Calvario, kde je odmenený nádherným výhľadom na mesto a okolie.

Esquipulas je tiež dobre známé svojím trhom, kde môžete nájsť tradičné rukodielkárske výrobky, remeslá a miestne špeciality. Trh je farbivým miestom plným života a ponúka vám možnosť zakúpiť si autentické suveníry a darčeky pre svojich blízkych.

Okrem kultúrnych a náboženských atrakcií Esquipulas môžete tiež preskúmať jeho prírodnú krásu. Mesto sa nachádza v blízkosti rôznych národných parkov a prírodných rezervácií, kde môžete objavovať exotickú flóru a faunu, prechádzať sa po šumivých vodopádoch a obdivovať impozantné sopky. Medzi tieto prírodné oblasti patria národný park El Jute, Prírodná rezervácia Montecristo-Tierra Adentro a Prírodná rezervácia Sierra de las Minas.

Ak sa rozhodnete navštíviť Esquipulas, letenka do Guatemaly je prvou vecou, ktorú budete potrebovať. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Guatemaly, Guatemala City, odkiaľ môžete pokračovať ďalej do Esquipulas. Môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými prepravcami a vybrať si najlepšiu cenu a cestovnú trasu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Esquipulas je úchvatné miesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Od návštevy slávnej baziliky po vychutnávanie miestnych trhov a objavovanie prírodnej krásy, Esquipulas vás jednoducho ohromí. Ak plánujete cestu do Strednej Ameriky, nezabudnite zaradiť Esquipulas do svojho itineráru a zažiť všetku túto jedinečnú krajinu má na ponúkanie.


Počasie Guatemala Esquipulas


V Guatemala Esquipulas na vás čakajú krásne a pestré klimatické podmienky. Toto mesto, ktoré sa nachádza v departemente Chiquimula v Guatemale, patrí k najteplejším oblastiam krajiny. Vzhľadom na to, že sa nachádza v nadmorskej výške približne 900 metrov nad morom, teploty sa tu pohybujú najmä okolo 25°C.

Najteplejším obdobím v Esquipulas sú mesiace od marca do mája, počas ktorých je možné zažiť teploty až do 30°C. Počas tohto obdobia sa však môže vyskytnúť aj občasný dažďový preháňky, ktorý osvieži vzduch a zníži teplotu. V tomto období odporúčame nosiť ľahké oblečenie, ktoré vám umožní cítiť sa príjemne aj pri najvyšších teplotách.

V lete, ktoré sa v Esquipulas začína v mesiaci júni a pretrváva až do augusta, sú teploty trochu nižšie, keďže sa jedná o obdobie daždových prívalov. Počas tohto obdobia môže pršať aj niekoľko dní v rade. Aj keď sa môžu objaviť dažde počas celého roka, v lete sa vyskytujú najčastejšie. V tomto období odporúčame nosiť s sebou viacero vrstiev oblečenia a pršiplášť, ktorý vás ochráni od dažďa.

Jeseň v Esquipulas prebieha v mesiacoch septembri a októbri a je to obdobie, kedy je možné zažiť krásne slnečné dni a trochu nižšie teploty. Počas tejto sezóny sa teploty pohybujú okolo 25°C a slnko svieti väčšinu dňa. V tomto období je ideálne nosiť ľahké oblečenie a obuv, ktorá je vhodná pre turistiku.

Zima sa v Esquipulas prejavuje v mesiacoch november až február a je to najchladnejšie obdobie roka. Teploty sa môžu pohybovať okolo 20°C a nachladnúť aj na 15°C. V tomto období je vhodné nosiť s sebou oblečenie, ktoré vás zohreje a umožní vám cítiť sa pohodlne aj pri najnižších teplotách.

V Esquipulas sa celoročne dajú zažiť krásne a pestré podmienky počasia, preto je toto miesto ideálne pre každého, kto chce zažiť guatemalskú kultúru v krásnom prostredí a príjemnom teple.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky