Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Guatemala Tikal

Počasie Guatemala Tikal


Guatemala je krajina súostrovia v Strednej Amerike, ktorá je bohatá na krásne miesta a históriu. Jedným takým miestom je aj Tikal, ktorý je známy svojimi majestátnymi ruínami a neprekonateľnou prírodou.

Počasie v Guatemale a Tikale sa líši pomerne veľmi podľa ročného obdobia. Najlepšie obdobie, ktoré je najviac odporúčané pre návštevu Tikalu a Guatemaly, je od decembra do marca, kedy je suché obdobie. V týchto mesiacoch nie sú veľké dažde a teploty sú prijateľné – priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia počas dňa a okolo 20 stupňov nocou.

Ak sa chystáte navštíviť Tikal v období sucha, odporúčame si vziať so sebou oblečenie z ľahkého materiálu, slnečné okuliare a opaľovací krém, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením a horúčavou.

Na druhej strane, v daždivom období od mája do novembra sú teploty nižšie a menej príjemné. Okrem toho sú dážďové prehánky bežné a preto sa návštevcovia často rozhodujú pre návštevu Tikalu v suchom období.

Je dôležité poznamenať, že obdobie sucha a daždivé obdobie sa líši v rôznych častiach krajiny. V niektorých oblastiach môže byť daždivé obdobie kratšie a preto môže byť návšteva Tikalu v týchto oblastiach možná aj počas tohto obdobia.

V každom prípade, návšteva Tikalu a Guatemaly je určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa rozhodne navštíviť túto úžasnú krajnu. S jej krásnou prírodou a historickými pamiatkami sa určite stanete svedkom krásy, ktorá vás prekvapí a núti sa vracať tam stále znovu a znovu.


Ubytovanie Guatemala Tikal


Guatemala je fascinujúcou krajinou ležiacou v Strednej Amerike. Nachádza sa v srdci Starého kontinentu a nadväzuje na staré Mayovské dedičstvo. Keďže je krajina plná histórie a kultúry, mnohí turisti sa sem snažia cestovať, aby objavili jej skvosty.

Jedným z najdôležitejších a najobľúbenejších miest, ktoré si turisti nemôžu nechať ujsť, je Tikal. Tikal je národným parkom, ktorý sa nachádza v severnej časti Guatemaly. Je to starobylé mesto Mayov, ktoré je jedným z najdôležitejších archeologických miest v celej Strednej Amerike. Tikal sa rozprestiera na ploche viac ako 576 kilometrov štvorcových a je domovom majestátnych pyramíd, chrámov a ďalších historických pamiatok.

Keďže Tikal je izolované od civilizácie, turisti, ktorí sa sem chcú dostať, musia sa ubytovať v blízkosti. Našťastie existuje niekoľko možností pre ubytovanie v blízkosti Tikalu, ktoré ponúkajú komfortné a pohodlné zázemie pre návštevníkov.

Jednou z možností je ubytovanie priamo v národnom parku Tikal. Návštevníci majú možnosť stráviť noc v jednom z niekoľkých hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v areáli parku. Tieto hotely ponúkajú vysoký štandard a výhodnú polohu priamo v srdci archeologických zvyškov. Okrem toho môžete vychutnať úžasný pohľad na ranné a večerné slnko a počuť zvuky prírody, ktoré obklopujú národný park.

Ak preferujete intímnejsiu atmosféru, môžete si vybrať z množstva súkromných ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzajú blízko Tikalu. V blízkosti parku je niekoľko miestnych hostírne, penziónov a malých hotelov, ktoré ponúkajú útulné ubytovanie pre turistov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné a majitelia sa o svojich hostí starajú s veľkou starostlivosťou. Okrem toho, mnohé z nich ponúkajú domáce jedlá a vy sa tak môžete ponoriť do miestnej kuchyne.

Napriek tomu, že Tikal je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v Guatemale, región okolo je obklopený nádhernou prírodou. Preto mnohí turisti vyhľadávajú ubytovanie v chatkách alebo bungalovoch, ktoré sa nachádzajú v okolí. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú nielen možnosť prežívať prírodu priamo na dosah ruky, ale aj špeciálne aktivity, ako sú túry do pralesa, kajakovanie a obdivovanie miestnej fauny a flóry.

Všetky tieto možnosti ubytovania v blízkosti Tikalu poskytujú turistom príležitosť preskúmať toto úžasné archeologické miesto a súčasne si užiť každý moment strávený v tejto fascinujúcej časti Guatemaly. Takže ak plánujete navštíviť Tikal, neváhajte a rezervujte si svoje ubytovanie čo najskôr, aby ste sa mohli pohodlne ubytovať v tomto úžasnom kúsku dejín.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Tikal


Najčastejšie otázky týkajúce sa Guatemaly a Tikalu môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádza Guatemala?
Odpoveď: Guatemala sa nachádza v Strednej Amerike, medzi Mexikom a Belize.

2. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Guatemale?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Guatemale patrí mesto Antigua, jazero Atitlán a Mayanské ruiny v Tikale.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Tikalu?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Tikalu je v období sucha, čo je od novembra do apríla. Tieto mesiace majú nižšiu zrážkovú činnosť, čo umožňuje lepšiu návštevu archeologických lokalít.

4. Koľko stojí vstup do Tikalu?
Odpoveď: Vstup do Tikalu sa líši podľa štatútu návštevníkov. Pokiaľ ste z Guatemala City alebo iného miesta v Guatemale, tak sa platí vstupné vo výške približne 150 GTQ (Guatemalský quetzal), čo je asi 20 USD. Zahraniční návštevníci si účtujú vyššie vstupné sumy.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Tikale?
Odpoveď: V okolí Tikalu sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a hosťovských domov.

6. Aké aktivity môžem robiť v Tikale okrem obdivovania ruín?
Odpoveď: Okrem obdivovania ruín môžete v Tikale robiť rôzne aktivity, vrátane prechádzok po prírodných chodníkoch, pozorovania divočiny a prehliadok po blízkych jazerách.

7. Je Tikal bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Tikal je známe ako bezpečné miesto pre turistov, ale je dôležité dodržiavať bežné opatrenia a preventívne opatrenia ako v každom inom cestovnom cieľe.

8. Potrebujem víza na návštevu Guatemaly?
Odpoveď: Záleží na vašej národnej príslušnosti. Niektoré krajiny majú dohodu o bezvízovom styku s Guatemalou, zatiaľ čo iné potrebujú víza na vstup. Je však vždy dobré si skontrolovať aktuálne vízové požiadavky pred plánovanou návštevou.


Dovolenka Guatemala Tikal


Kúsok od mexických hraníc a obklopená prírodou sa nachádza fascinujúca Guatemala, krajina, ktorá ponúka množstvo kultúrnych a prírodných pokladov. Jedným z najväčších lákadiel krajiny je nepochybne starobylé mesto Tikal.

Tikal je jedným z najznámejších archeologických miest v Strednej Amerike a je zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nachádza sa v jednom z najväčších a najznámejších chránených prírodných rezervátov Guatemaly - Tikal National Park. Mesto sa rozprestiera na území väčšom ako 16 kilometrov štvorcových a je obklopené bujnou pralesnou vegetáciou a exotickou faunou.

Prví osadníci v Tikale pravdepodobne žili už v 1. tisícročí pred naším letopočtom, no mesto sa začalo rozvíjať až okolo 4. storočia nášho letopočtu. Vyhľadávanie obchodných spojení a kontroly nad oblastou priviedlo Tikal k obdobiu najväčšieho rozkvitu medzi 6. a 9. storočím nášho letopočtu. Mesto sa stalo politickým, ekonomickým a kultúrnym centrom tejto časti Strednej Ameriky.

Tikal je plné dojímavých archeologických artefaktov a architektonických zázrakov. Najznámejšou dominantou je pätice majestátnych pyramíd, ktoré vystupujú z hustého pralesa. K najvýznamnejším stavbám patrí chrám Jaguar, chrám Veľká pyramída dokonca dosahuje výšku približne 65 metrov. Prechádzka v Tikale je ako krôčik do minulosti, kde môžete obdivovať ruiny starovekého mesta a zároveň si vychutnať nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Návšteva Tikalu je jedinečným zážitkom pre obdivovateľov histórie, archeológie, ale aj prírody. Mnohí návštevníci využívajú túto príležitosť na prechádzky po krásnych chodníkoch a cestách tikalského národného parku. Krajina je bohatá na flóru a faunu, vrátane množstva druhov vtákov, opíc a iných exotických zvierat.

Okrem toho ponúkajú možnosti pre turistov aj blízke jazera Yaxha a Petén Itza, kde sa dá vykúpať alebo vyskúšať rôzne vodné športy. Milovníci adrenalinových zážitkov sa môžu vydať na canoyingové či kajakové dobrodružstvá po riekach, ktoré obklopujú oblasť okolo Tikalu.

Dovolenka v Guatemale je pre milovníkov histórie, archeológie a prírodných krás určite nezabudnuteľným zážitkom. Návšteva Tikalu je výnimočnou príležitosťou skúmať bohatú históriu Maya a zároveň stretnúť sa s jedným z najkrajších prírodných prostredí Strednej Ameriky. Ak hľadáte dovolenku s dávkou dobrodružstva a šarmu minulosti, Tikal v Guatemale je tou správnou voľbou.


Letenka Guatemala Tikal


Ak máš záujem o exotickú dovolenku, kde sa stretneš s nevšednou kultúrou, vysokými pyramidami a tajuplnými chrámami, potom by si si určite nemal nechať ujsť návštevu Tikalu v Guatemale.

Tikal, ktoré bolo kedysi srdcom Maya kráľovstva, je dnes jednou z najzachovalejších národných kultúrnych pamiatok strednej Ameriky. Tikal získalo svoje miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO a ukrýva v sebe množstvo tajomstiev a zaujímavostí, ktoré určite stojí za pozornosť.

Cesta na Tikal

Cesta na Tikal začína v hlavnom meste Guatemaly - Guatemale City. Zo skoro každého medzinárodného letiska sa môžeš dostať do tejto destinácie. Ideálny čas na návštevu Tikalu je od novembra do mája, keď sú suchšie podmienky a menej chýbaš v dychu, keď stúpaš na vysoké pyramídy.

Letenky do Guatemaly sú dostupné z celého sveta a často sú veľmi cenovo prístupné. Avšak, keď budeš v Guatemale, budeš potrebovať pôžičku alebo si môžeš kúpiť cestovné lístky na autobusovú alebo letiskovú kyvadlovú dopravu, aby si sa dostal k Tikalu.

Atrakcie v Tikale

Tikal ponúka množstvo atrakcií a miest na prehliadku. Najväčšou z nich sú obrovské pyramidálne chrámy, ktoré zdobia údolí dávnej Mayanskej civilizácie.

Medzi najznámejšie pyramidy patrí chrám IV, ktorý je tiež známy ako "chrám smiechu". V minulosti bol tento pyramidový chrám miestom zvukov, ktoré podobajú sa smiechu a boli spôsobené echom reči s vdýchnutých priestorov.

Okrem chrámu IV existuje aj mnoho ďalších pyramidálne chrámy, ktoré ponúkajú návštevníkom fascinujúci pohľad a výhľad na celé mesto.

Mimo pyramidálne chrámy má Tikal aj množstvo ďalších pamiatok, ktoré sú rovnako zaujímavé. Medzi tie nájdeš divoké zvieratá, ako sú mačky, opice a papagáje, kamenné oltáre, paláce a pamiatkové stĺpy.

Nechceš si nechať ujsť kúzlo Tajanstvenej krásy Tikalu? Tak naplánuj si cestu do Guatemaly a priprav sa na nezabudnuteľný zážitok naplnený históriou a kultúrou.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky