Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Holandsko Alkmaar

Ubytovanie Holandsko Alkmaar


Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie počas vašej návštevy v Holandsku, potom by ste mali zvážiť Alkmaar. Toto miesto je známe svojou krásnou architektúrou, pestrou históriou a úžasnou kuchyňou. Pretože je to skutočne populárne turistické miesto, existuje mnoho možností na ubytovanie. V tomto článku si povieme o niektorých z najlepších hotelov, hostelov a ubytovacích zariadení, ktoré si môžete zvoliť.

Hotely v Alkmaare

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, potom sú pre vás hotely tu ideálne. Jeden z najlepších hotelov v Alkmaare je Grand Hotel Alkmaar, ktorý sa nachádza v srdci mesta. Tento hotel ponúka moderné, dobre vybavené izby s peknými výhľadmi na mesto. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu a bar, wellness centrum a konferenčné miestnosti.

Ďalším skvelým hoteldom v meste je Hotel Stad en Land, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Tento hotel ponúka veľké izby s modernými zariadeniami a vynikajúcou službou. Okrem toho tu máte aj prístup k plaveckému bazénu a wellness centru.

Hostely v Alkmaare

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie ubytovanie, potom by ste mali zvážiť hostel. V Alkmaare sú niektoré z najlepších hostelov, ktoré si môžete nájsť v celej Holandsku. Jedným z týchto hostelov je King's Inn City Hostel & Hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hostel vám ponúka útulné izby s vlastnou kúpeľňou a ponúka aj lacné raňajky a kávu.

Ak chcete prenocovať v príjemnom prostredí priamo v centre mesta, potom Doppler Hostel môže byť pre vás tou správnou voľbou. Tento hostel ponúka izby so spoločnou kúpeľňou a mnohé z nich majú aj výhľad na kanál.

Ubytovanie mimo mesta

Ak hľadáte úplne iné typy ubytovania, potom by ste mohli zvážiť niektoré z ubytovacích zariadení mimo mesta Alkmaaru. V okolí mesta sa môžete ubytovať v pekných farmách, kde nájdete dokonalý kľud a ticho.

Jednou z takýchto farmov je Bed en Broodje De StraVerdonk. Táto farma sa nachádza v okolí mesta a ponúka návštevníkom plné raňajky a pekné izby.

Iným zaujímavým ubytovacím zariadením, ktoré sa nachádza v blízkosti Alkmaaru, je Houseboat Tante Pietje. Tento dom pokojne pláva na kanáli a ponúka návštevníkom úplne iné ubytovanie ako každé iné.

Celkovo je Alkmaar ideálne miesto pre každého, kto hľadá kultúrne bohaté a romantické prostredie. Bez ohľadu na to, aké je vaše preferované typy ubytovania, v tejto malej historickej časti Holandska si určite nájdete to, čo hľadáte.


Počasie Holandsko Alkmaar


Holandsko je známe svojimi veľkolepými krajinnými scenériami, najkrajšími mestami a súčasne, aj rôznymi druhmi počasia. V meste Alkmaar, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Holandska, sa taktiež vyskytujú rôzne druhy počasia v závislosti od ročného obdobia.

V lete, od júna do augusta, Alkmaar zažíva príjemné teploty v rozmedzí od 16 do 22 stupňov Celzia. Počas denne môžu byť teploty nižšie, ale v noci sa zvyčajne neklesajú pod 10 stupňov Celzia. Dážď je v tomto období zaistený, ale v množstve, ktoré nie je príliš veľké. Takže túto dobu roka môžete stráviť na pláži, alebo prechádzkach v mestských parkoch.

Jeseň na svoju stranu prichádza od septembra do novembra a so sebou prináša upršané, veterné a chladné počasie. Najnižšie teploty sa pohybujú okolo 5 stupňov Celzia a môžu spať až na 0 stupňov Celzia. V tomto období je dôležité mať pri sebe dostatok vrstiev oblečenia, aby ste sa ochránili pred chladom a vetrom. Napriek tomu vám jeseň na Holandsku ukáže najkrajšie farebné scenérie a mesto Alkmaar je plné romantických uličiek a parkov kde ochutnáte šálku horúceho kakaa alebo kávy.

V zime, od decembra do februára, sú teploty na ich najnižšom bode, a to okolo nuly a sú doprevádzané silnými, severnými vetrami a snehovými búrkami. Alkmaar má v zime kúzelnú atmosféru so zasneženými stavbami a jarnými trhmi. Ak navštívite mesto v tomto období, nenechte si ujsť jarný trh, ktorý je jedním z najväčších v Holandsku.

Jar začína v Alkmaare v marci a pretrváva do mája. Teploty sú mierne a pohybujú sa v rozmedzí od 10 do 15 stupňov Celzia. Jasné a slnečné dni sú príjemné a vhodné na prechádzky po krásnych parkoch plných kvetov, ktoré sa začínajú rozkvetať.

V zásade v Alkmaare nájdete rôzne druhy počasia počas celého roka. Musíte byť pripravení na rôzne a premenlivé počasie, kedykoľvek by ste mesto navštívili. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Alkmaar, jedná sa o úžasné miesto plné histórie, kultúry a krásy, ktoré stojí za to vidieť, a zážitky, ktoré určite nezabudnete.


Letenka Holandsko Alkmaar


Holandské mesto Alkmaar sa nachádza len niekoľko kilometrov od Amsterodamu a je veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Ak sa rozhodnete navštíviť Holandsko, určite by ste nemali vynechať túto malebnú a historickú destináciu.

Pre cestovateľov, ktorých láka kombinácia skvostného historického dedičstva, bohatej kultúry a príjemnej atmosféry, mesto Alkmaar je tou správnou voľbou. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je pomocou letenky. Holandsko má niekoľko medzinárodných letísk, ale najvhodnejšou voľbou pre cestovateľov navyše nie je Amsterdam, ale bližšie letisko v meste Alkmaar.

Keďže Alkmaar nie je taký preplnený turistami ako Amsterdam, možno si vychutnať pravú holandskú atmosféru. Mesto je známe svojimi trhmi, najznámejší z nich je Trh syra, ktorý sa každý piatok ráno koná na hlavnom námestí. Je to jedinečný zážitok, ktorý by ste mali zažiť. Počas trhu môžete ochutnať rôzne syry, zistiť o nich viac od miestnych obchodníkov a dokonca si kúpiť niektoré domáce pochúťky.

Alkmaar má tiež bohatú historickú časť mesta s množstvom starobylých budov, labyrintom kanálov a úzkymi uličkami. Môžete si prejsť po kostoloch, múzeách a galériách, kde môžete objaviť množstvo remeselných diel a umeleckých diel. Mesto má tiež niekoľko zelených parkov, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať od ruchu mestských ulíc.

Jedným z najväčších lákadiel Alkmaaru je jeho blízkosť k moru a plážam. Od centra mesta je to len krátka cesta autobusom na pláž a môžete si vychutnať hrejivé slnečné dni na jemnom piesku alebo objavovať malebné rybárske dedinky v blízkosti.

Ak sa rozhodnete cestovať do Alkmaaru, letenka je vyhľadávanou možnosťou, pretože vám poskytne rýchle spojenie s týmto nádherným holandským mestom. Ceny leteniek do Holandska sa líšia podľa ročného obdobia a dopytu, takže je dobré sa na ne pozrieť vopred a zistiť si tie najlepšie ponuky od rôznych leteckých spoločností.

Celkovo povedané, Alkmaar je skutočným klenotom v Holandsku, ktorý sa oplatí objaviť. Mesto ponúka kombináciu histórie, kultúry, trhov a príjemnej atmosféry. Nech už sa rozhodnete navštíviť Alkmaar na jednu deň alebo na niekoľko dní, určite si to zamilujete a budete mať z tohto holandského mesta nezabudnuteľné spomienky. A s letenkou, ktorá vám umožní jednoduchý prístup do Alkmaaru, si vytvoríte príležitosť zažiť všetko, čo toto úžasné mesto má ponúknuť.


Dovolenka Holandsko Alkmaar


Holandsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Je známe svojimi rozprávkovými kanálmi, mlynmi na veternú energiu, drevenými topiarmi a pestrofarebnými tulipánmi. Jedným z miest, ktoré stojí za návštevu, je Alkmaar, krásne historické mesto, nachádzajúce sa iba 30 minút jazdy vlakom severne od Amsterdamu.

Alkmaar je najviac známy svojím tradičným trhom syra, ktorý sa koná každú sobotu od začiatku apríla do konca septembra. Táto tradičná akcia, ktorá má už takmer štyristoročnú históriu, priláka tisíce turistov i miestnych obyvateľov, ktorí prichádzajú ochutnať a obdivovať obrovské kolesá syra, ktoré sú vyhotovené v tradičnom štýle. Trh sa koná na centrálnej námestie a je ohromujúcou kombináciou vôní, chutí a farieb.

Po návšteve trhu syra môžete pokračovať svojím objavovaním mesta, prechádzkou cez úzke uličky s historickými budovami a domami. Alkmaar má okrem toho veľa múzeí, ako napríklad Stedelijk Museum Alkmaar, ktoré je domovom mnohých umeleckých diel a historkého Käsemarkt Museum, kde sa ožíva história slávneho trhu syra.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, môžete navštíviť nádherné prírodné rezervácie voľne žijúcich živočíchov, ako napríklad Geestmerambacht alebo Oudorperhout. Tieto oblasti ponúkajú prechádzky po krásnej prírode, prehliadky vtákov a možnosti na cykloturistiku.

Ak ste fanúšikom cykloturistiky, Alkmaar je výborným východiskovým bodom na objavovanie okolitej krajiny. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa na prieskum útulných dediniek, rozprávkových mlynčekov a tulipánových polí, ktoré vytvárajú farebnú paletu a oslnivý pohľad.

Pre tých, ktorí si radi oddýchnu, môžu vychutnať atmosféru miestnych kaviarní a reštaurácií, kde sú k dispozícii tradičné holandské gourmet jedlá, ako napríklad syr fondue alebo panierované kalerábiky.

Alkmaar ponúka aj možnosti na vodné aktivity. Môžete si prenajať kanoe alebo malú jachtu a vychutnať si prirodzenú krásu okolitých jazier a kanálov.

V neposlednom rade, po prežití dňa v Alkmaare, sa nezabudnite zastaviť v jednom z tradičných miestnych obchodov s dokonalým dizajnom a vyrobenémi holandskými suvenírmi. Môžete si vybrať z drevených topiar, keramiky, alebo farebných plakátov s tulipánmi, ktoré si budete môcť zobrať domov a po inú dobu budete cítiť holandskú atmosféru.

V skratke, Alkmaar, s jeho históriou, kultúrou, prírodou a tradičným trhom syra, ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku v Holandsku. Je to skvelá voľba pre každého, kto sa chce ponoriť do atmosféry pravého holandského života a objaviť poklady tohto nádherného mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Alkmaar


1. Aké je hlavné mesto Holandska?
Odpoveď: Hlavné mesto Holandska je Amsterdam.

2. Kde sa nachádza mesto Alkmaar?
Odpoveď: Alkmaar je mesto v severozápadnej časti Holandska.

3. Aká je populácia mesta Alkmaar?
Odpoveď: Populácia mesta Alkmaar je približne 108 000 ľudí.

4. Čo je známe v Alkmaare?
Odpoveď: Alkmaar je známe svojím každoročným trhom syrov, nazývaným "Kaasmarkt". Mesto má tiež starobylé centrum so zachovalým histórickým charakterom.

5. Aké sú najbližšie letiská do Alkmaaru?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú Schiphol Airport v Amsterdame a Rotterdamské letisko v Rotterdamu.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Amsterdame do Alkmaaru?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Amsterdame do Alkmaaru sú vlakom alebo autobusom. Vlaková cesta trvá približne 30 minút.

7. Aké atrakcie sa nachádzajú v Alkmaare?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie v Alkmaare patrí jeho historické centrum so starobylými budovami, kostolom Sv. Vavrinca, múzeom Stedelijk, mlynom De Victorie a krásnou prírodou okolo mesta.

8. Sú v Alkmaare nejaké pláže?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Alkmaaru sa nachádzajú niektoré pláže, ako napríklad pláž Bergen aan Zee alebo Egmond aan Zee.

9. Aké je počasie v Alkmaare?
Odpoveď: Počasie v Alkmaare sa pohybuje medzi miernym a oceánskym podnebím. Teploty sa pohybujú od 5 stupňov Celzia v zime po 20 stupňov Celzia v lete.

10. Kde môžem nájsť ubytovanie v Alkmaare?
Odpoveď: V Alkmaare sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Doporučuje sa rezervovať ubytovanie vopred a skontrolovať dostupnosť online rezervačných webových stránok alebo cez cestovné agentúry.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky