Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Holandsko Amstelveen

Dovolenka Holandsko Amstelveen


Holandsko je obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Medzi najnavštevovanejšie miesta v krajine patrí aj Amstelveen, ktoré sa nachádza v južnej časti Holandska.

Amstelveen je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť kultúru, umenie a prírodu. Mesto je známe svojimi luxusnými parkami, krásnymi kanálmi a starobylými budovami. Turisti môžu stráviť celé hodiny prechádzkou po jeho úzkych uličkách a objavovať zaujímavé miesta.

Amstelveen je aj domovom niekoľkých významných múzeí, ktoré ponúkajú zaujímavé expozície. Medzi nimi patrí aj Múzeum moderného umeleckého umenia, kde návštevníci môžu vidieť diela svetových umelcov. Ďalším známym múzeom je aj Muzeum Zabudnutých Remesiel, kde je možné vidieť tradičné remeselné práce, ako je tkanie, výroba keramiky a kováčstvo.

Okrem múzeí ponúka Amstelveen aj širokú škálu obchodov, reštaurácií a kaviarní. Návštevníci si môžu vychutnať skvelé jedlá a pokračovať v objavovaní miestnych špecialít, ako je syr Gouda a holandské panvicky.

Niektorí turisti môžu byť aj fanúšikmi cyklistiky a pre nich je Amstelveen rajom. Mesto je plné cyklistických ciest, ktoré umožňujú turistom objavovať miestne krásy a prírodu. Mnohí si dokonca môžu požičať bicykel a prechádzať sa po mestských parkoch a okolitých dedinách.

Amstelveen je tiež len krátku cestu od Amsterodamu, hlavného mesta Holandska. Turisti môžu využiť vlak alebo autobus, aby sa dostali do Amsterodamu a navštívili ikonické miesta, ako je Rijksmuseum, Van Goghove múzeum a známa štvrť Jordaan.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť a zažiť dobrodružstvo, Amstelveen je ten správny výber pre vás. Toto malebné mesto vám ponúka kombináciu kultúry, histórie a prírody. Vydejte sa na dovolenku do Holandska a objavte krásy Amstelveenu.


Počasie Holandsko Amstelveen


Holandsko je známe svojím unpredictablem počasím a to sa rovnako týka aj Amstelveenu, mesta nachádzajúceho sa v provincii Severný Holandsko. Amstelveen leží len niekoľko kilometrov južne od Amsterdamu a zdieľa podobné klimatické podmienky.

Amstelveen, tak ako zvyšok Holandska, patrí do mierneho oceánskeho podnebia, čo znamená, že počasie je ovplyvnené Atlantickými vetrovými prúdmi. Klima je mierné s mierne teplými letami a mierne chladnými zimami. Oblačnosť je pomerne vysoká celý rok, pričom mesto často zahalí hustá hmla a zamračené nebo.

Leto v Amstelveene je teplo a vlhké, priemerné teploty dosahujú okolo 20-25 °C, s príležitostnými horúcimi a teplotami presahujúcimi 30°C. V lete je tiež najviac zaznamenaných zrážok, čo môže spôsobiť mokré a zrazky. Ale slnečné dni tiež nechýbajú a v lete je možné si užiť krásne slnečné počasie a zvyčajne sú aj dlhé dni.

Zima v Amstelveene je chladná s priemernými teplotami okolo 2-6 °C. Krátkodobé zamrznutia sú bežné a príležitostne zasneženie môže zanechať mesto pokryté bielou vrstvou. Teploty sa môžu pohybovať okolo 0°C až -10°C, ale obvykle sú teplejšie ako v iných častiach Európy.

Jar a jeseň v Amstelveen sú charakterizované miernejšími teplotami a zmenlivým počasím. Teploty sa pohybujú medzi 10-15°C a chladné nočné teploty sú častejšie. V tomto období sú tiež viac zrážky.

Jedným z charakteristických prvkov počasia je aj vietor v Amstelveene. Kvôli blízkosti pobrežia Atlantiku sú silné vetrové búrky a tlakové systémy často prítomné a vietor môže byť veľmi silný. Počas obdobia jeseň-zima sa môžu vyskytnúť aj obdobia silného vetra.

Ak plánujete návštevu Amstelveenu, je odporúčané zobrať si so sebou oblečenie vhodné pre zmenu počasia, vrátane nepremokavého plášťa a dámskych/mužských topánok. Taktiež nezabudnite na slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém v lete.

Vzhľadom na nepredvídateľné počasie v Holandsku a Amstelveene je vždy dobré mať pripravený plán B v prípade zhoršenia počasia. Mesto však ponúka množstvo kultúrnych, umeleckých a historických miest, kde sa môžete ukryť pred dažďom a vychutnať si bohatosť tohto krásneho holandského mesta.

V záverečnom vyhlásení sa dá povedať, že Amstelveen má typické holandské počasie s mierne teplými letami, chladnými zimami a výskytom zrážok počas celého roka. Nezabúdajte sa preto správne obliekať a prispôsobiť sa aktuálnym poveternostným podmienkam, aby ste mohli čo najlepšie vychutnať svoju návštevu v tomto krásnom holandskom meste.


Letenka Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malebné mesto ležiace v Holandsku, len niekoľko kilometrov južne od Amsterdamu. Napriek svojej malej veľkosti ponúka veľa atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Ak premýšľate nad návštevou, letenka do Amstelveen je vynikajúcou voľbou, ako sa dostať do tohto pôvabného holandského mesta.

Letenky do Amstelveen sú dostupné z mnohých letísk po celom svete. Práve kvôli blízkosti Amsterdamu existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Amstelveen. Ak sa rozhodnete cestovať z ďaleka, môžete využiť priame lety do letiska Schiphol v Amsterdame, ktoré je najbližším medzinárodným letiskom k Amstelveenu.

Zo Schipholu je možné vziať vlak, ktorý vás za približne 15 minút doručí priamo do centra Amstelveenu. Letenky sú tiež k dispozícii do letiska Eindhoven, ktoré je druhým najbližším letiskom k Amstelveenu. Z Eindhovenu je možné cestovať autobusom alebo vlakom do Amstelveenu.

Po prílete do Amstelveenu vám zostáva množstvo aktivít na výber. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a históriou, a preto nemôžete vynechať návštevu miestnych múzeí a galérií. Galéria Cobramuseum ponúka jedinečný pohľad na moderné umenie a históriu umenia pohybu COBRA.

Pre milovníkov prírody je v okolí Amstelveenu množstvo parkov a záhrad, kde si môžu návštevníci užiť piknik alebo prechádzku. Najznámejší z nich je park Amsterdamse Bos, ktorý je najväčším mestským parkom v Amsterdame a poskytuje obrovské množstvo priestoru na aktivity v prírode.

Miesta na nákupy v Amstelveene tiež nechýbajú. Centrum mesta je plné butikov, obchodov a reštaurácií, v ktorých si návštevníci môžu vychutnať skvelé jedlo a nakupovať miestne špeciality.

Ak sa rozhodnete stráviť viac času v Holandsku, Amstelveen je vhodným východiskovým bodom na výlety do okolitých miest, vrátane Amsterdamu. Vďaka dobrej dopravnej dostupnosti môžete jednoducho navštíviť známe pamiatky ako Dom Anne Frankovej alebo Koninklijk paleis (Králolanský palác) v Amsterdame.

Letenka do Amstelveen je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť skryté klenoty Holandska mimo tradičných turistických atrakcií. Bez ohľadu na to, či ste záujemcom o kultúru, prírodu alebo nakupovanie, Amstelveen poskytuje niečo pre každého. Nechajte sa prekvapiť týmto kúzelným holandským mestom a získajte nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je mesto nachádzajúce sa v Holandsku, ktoré je veľmi obľúbené pre svoju blízkosť k Amsterdamu, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov. Toto mesto ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí chcú navštíviť Holandsko, využiť jeho kultúru a tradičné hodnoty.

Keď hľadáte ubytovanie v Amstelveen, máte na výber rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely a apartmány, ale ak chcete ušetriť peniaze, sú k dispozícii iné možnosti.

Často sa turisti rozhodujú pre bývanie v hosteli, ktoré ponúkajú základné vybavenie ako posteľ, kúpeľňu a spoločnú kuchyňu. Toto je lacnejšie riešenie pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň cestovať.

Ak chcete cestovať komfortne, môžete vyskúšať aj rôzne apartmány a ubytovne. V týchto ubytovaniach nájdete všetko, čo potrebujete, a nielen posteľ a kúpeľňu. Výhodou takéhoto ubytovania je, že si môžete pripraviť vlastné jedlá v plne vybavenej kuchyni. To je skvelé pre tých, ktorí chcú mať viac slobody a nechcú podliehať cestovatelom a hotelovým pravidlám.

Ďalšou možnosťou sú turistické ubytovania, najmä ak chceš mať skúsenosť s miestnymi. Tieto ubytovania poskytujú tímovú ubytovanie, ktoré sú príjemné a dostupné pre celé skupiny ľudí. Môžete teda cestovať s rodinou alebo skupinou priateľov a spoločne si užívať toto mesto.

Amstelveen ponúka rôzne typy ubytovania pre turistov. Všetko záleží na vás a vašich potrebách. Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, budete mať skvelý čas v tomto krásnom meste Holandska.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amstelveen


Otázky a odpovede o Holandsku a Amstelveen:

1. Akú menej obvyklú atrakciu môžem vidieť v Holandsku?
Odpoveď: Prenájom bicyklov a prehliadky poľnohospodárskej krajiny.

2. Aké sú najlepšie pamiatky v Amstelveenu?
Odpoveď: Hlavným turistickým cieľom je Muzeum Jan van der Togt.

3. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Amstelveenu?
Odpoveď: Odporúčame La Farfalla, Soepp en Zoet, India Palace a Il Caffe.

4. Koľko stojí lístok na vlak v Holandsku?
Odpoveď: Ceny sa líšia podľa vzdialenosti a môžu sa pohybovať od 5 do 20 EUR za jednosmerný lístok.

5. Je v Holandsku možné kontrolovať rýchlosť na cestách?
Odpoveď: Áno, v Holandsku existujú kamery na kontrolu rýchlosti a rýchlostné obmedzenia sú jasne označené.

6. Aký je najlepší spôsob, ako sa z Amstelveenu dostať do Amsterodamu?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je využitie miestnej dopravy, napríklad električiek a autobusov. Cesta do Amsterodamu trvá z Amstelveenu asi 20 - 30 minút.

7. V akom čase otvárajú obchody v Holandsku?
Odpoveď: Väčšina obchodov otvára v pracovné dni medzi 9:00 a 18:00 hod. V nedeľu a vo sviatky sú mnohé obchody zatvorené.

8. Môžem používať eurá v Holandsku?
Odpoveď: Áno, eurá sú platidlom v celej Holandsku a vo väčšine európskych krajín.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Holandska?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Holandska je medzi aprílom a májom, keď kvitnú tulipány a iné jarné kvety.

10. Potrebujem vízum na návštevu Holandska ako Slovák/Slovenka?
Odpoveď: Ak plánujete návštevu Holandska na dobu kratšiu ako 90 dní, vízum nie je potrebné. Stačí mať platný cestovný pas.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky