Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Holandsko Harderwijk

Počasie Holandsko Harderwijk


Harderwijk, malebné mesto na pobreží holandské provincie Gelderland, je známe svojou bohatou históriou, prístavným mestom a hojnou prítomnosťou delfínov. Ale aké je tam počasie?

Holandsko, ako vieme, je známe svojím miernym a najmä vlhkým klimatom. Harderwijk nie je výnimkou. Mesto sa nachádza v približne strednom bode Holandska, čo má priamy dopad na jeho počasie. Jarné a letné mesiace, ktoré sa rýchlo blížia, sú charakterizované miernymi teplotami a dostatkom dažďa.

Jarné obdobie v Harderwijke je zväčša mierne, s priemernými dennými teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia a nočnými teplotami okolo 5-10 stupňov Celzia. Prakticky každý mesiac môže pršať, s aprílom a májom ako najvlhklejšími mesiacmi. Nie je výnimkou, že v týchto mesiacoch prší takmer každý deň, ale dažď sa často mení na krátke pretrvávajúce prehánky.

Letné mesiace sú zvyčajne mierne, s priemernými teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia. V júli a auguste môžu teploty stúpať až na 30 stupňov Celzia, avšak tento heterogénny typ letného počasia znamená aj väčšie šance na búrky a daždivé dni. Je nutné mať pri sebe slnečné okuliare a ochranu pred slnkom, pretože slnečné okno sa medzi daždivými a mračnými deňmi môže nečakane otvoriť.

Jeseň ponúka inú atmosféru v Harderwijke. Teploty začínajú klesať, priemerné denné teploty môžu byť medzi 10 a 15 stupňov Celzia, s nočnými teplotami klesajúcimi na 5-10 stupňov Celzia. Jeseň je zvyčajne počasovo nestála, s daždovými obdobiami a pretrvávajúcimi vetrami, ktoré sa však často menia.

Zima v Harderwijke je zvyčajne chladná a vlhká. Teploty sa pohybujú okolo 0-5 stupňov Celzia, pričom nočné teploty môžu klesať na -5 stupňov Celzia. Sneh je v Harderwijke dosť zriedkavý, aj keď sa niekedy objavuje. Viete si predstaviť, ako romantické by bolo prechádzať sa po starobylých uličkách Harderwijke, keď sú pokryté tenkou vrstvou snehu a ozdobené vánočnými osvetleniami.

Všeobecne platí, že Harderwijk má zmiešané počasie s vlhkými a daždivými podmienkami počas celého roka. Preto je dôležité si pri návšteve pripraviť vhodné oblečenie, ktoré vám zaručí pohodlné aktivity v rôznych podmienkach. A nezabudnite, že po daždi je vo vzduchu často cítiť príjemnú vôňu čerstvo umytej prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Harderwijk


1. Kde sa nachádza Harderwijk?
Harderwijk sa nachádza v Holandsku, v provincii Gelderland.

2. Aký je počet obyvateľov v Harderwijku?
Podľa posledných údajov z roku 2021 žije v Harderwijku približne 53 000 obyvateľov.

3. Má Harderwijk nejaké historické pamiatky?
Áno, Harderwijk má bohatú históriu a mnoho historických pamiatok. Patrí sem napríklad Harderwijkské múzeum, Harderwijkská brána a kostol sv. Katalíny.

4. Čo môžem robiť v Harderwijku?
V Harderwijku je veľa možností, ako stráviť čas. Môžete navštíviť múzeum, prejsť sa po histórii mesta, navštíviť zábavný park Dolfinarium, vychutnať si prirodzené krásy v národnom parku Veluwe, alebo len relaxovať na pláži.

5. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Harderwijku?
Najjednoduchším spôsobom ako sa dostať do Harderwijku je vlakom. Mesto má vlastnú železničnú stanicu a vlak je spojený s inými časťami Holandska.

6. Aké sú typické jedlá v Harderwijku?
V Harderwijku je populárna rybacia kuchyňa, pretože mesto sa nachádza pri pobreží. Typickým jedlom je na príklad rijsttafel, čo je tradičná indonézska ryžová misa so širokou paletou rýb a morských plodov.

7. Kedy sa konajú najväčšie udalosti v Harderwijku?
Jedným z najväčších udalostí v Harderwijku je "Aaltjesdagen", ktorý sa každoročne koná v júni. Počas tohto festivalu sa oslavuje rybolov a morská kultúra a je sprevádzaný rôznymi aktivitami a zábavou pre všetky vekové kategórie.

8. Má Harderwijk niečo pre rodiny s deťmi?
Áno, Harderwijk je veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Okrem zábavného parku Dolfinarium, kde môžete vidieť delfíny a iné morské živočíchy, existujú aj detské ihriská a možnosti na cyklistiku a turistiku v okolí.

9. Má Harderwijk nejaké pláže?
Áno, Harderwijk má pláže pri jazere Veluwemeer. Na týchto plážach je možné sa opaľovať, kúpať sa a výhľad na jezero je veľmi pekný.

10. Kde sa dá ubytovať v Harderwijku?
V Harderwijku je viacero možností, ako sa ubytovať. Môžete si rezervovať hotel v centre mesta alebo sa rozhodnúť pre pobyt v kempingu blízko jazera Veluwemeer.


Letenka Holandsko Harderwijk


Holandsko je predovšetkým známe ako krajina tulipánov, mlynov na veternú energiu a jedinečnej architektúry. Medzi mnohé turisticky atraktívne miesta patrí aj mesto Harderwijk, ktoré je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov.

Ak plánujete navštíviť toto čarovné mesto, prvé, čo potrebujete urobiť, je zabezpečiť si letenku. Letenky do Holandska a najmä do Harderwijku sú ľahko dostupné z rôznych častí sveta. Mnoho leteckých spoločností, ako napríklad KLM, Air France alebo Ryanair, ponúka priame lety do Amsterodamu, ktorý je hlavným letiskom blízko Harderwijku. Napríklad z Európy môžete nájsť bez problémov vynikajúce letové spojenie a taktiež nielen súvislé, ale aj priame lety z ďalších častí sveta.

Keďže Harderwijk nie je veľké mesto, môžete si vybrať, či si rezervujete let až do Amsterodamu a odtiaľ pokračujete vlakom alebo autobusom, alebo môžete vyhľadať lety priamo do pohodlného malého letiska v Lelystadu, čo vám ušetrí čas cestovania. Keďže letisko v Lelystade je menšie, letenky tam môžu často byť lacnejšie a ideálne sa hodí pre turistov, ktorí preferujú menšie letiská.

Ak už máte zarezervovanú letenku, je čas sa tešiť na skvelé dobrodružstvo v Harderwijku. Toto malebné mesto je obľúbené nielen medzi turistami z celého sveta, ale aj medzi samotnými Holanďanmi. Jeho bohatá história sa dá cítiť v každom kúsku, a to najmä vo výborne zachovalom historickom centre.

Po prílete môžete navštíviť Het Dolfinarium, čo je najväčšie morské živočíšne zariadenie v Európe. Tu môžete vidieť delfíny, tulene, lemy, morské levíky a mnoho ďalších morských tvorov. Je to skvelé miesto na relaxáciu a zábavu pre celú rodinu.

Po návšteve zoologického záhrady môžete vyrazit na prechádzku po nádherných plážach Harderwijku. V letných mesiacoch si môžete vychutnať slnko, lenivé západy slnka a kúpanie v mori. Z pláže môžete pokračovať aj na projekcie svalov, čo je značný a unikátny prírodný úkaz.

V centre mesta si môžete prezrieť nespočetné množstvo historických budov, múzeí a galérií. Pri prechádzke sa budete cítiť ako v inom storočí. Môžete navštíviť napríklad Stadhuis (mestskú radnicu), ktorá pochádza z 17. storočia.

Harderwijk je taktiež známe svojimi krásnymi uličkami plnými reštaurácií a obchodov. Nemali by ste premeškať príležitosť ochutnať skvelé holandské jedlo, ako napríklad syr Gouda alebo tradičné holandské fritesy (hranolky). Nechýbajú ani výborne obchody so suvenírmi, kde si môžete kúpiť tradičné holandské drevené topánky alebo iné typické miestne výrobky.

Keďže Harderwijk je otvorený pre turistov po celý rok, je dôležité zabezpečiť si ubytovanie vopred. V meste nájdete mnoho hotelov a bed & breakfastov na rôznych cenových úrovniach, ktoré sú ideálne na oddych po celodennom objavovaní miesta.

V Holandsku je veľa miest na cestovný zoznam, ale Harderwijk by nemal byť vynechaný. S jeho bohatou históriou, nádhernou prírodou a atraktívnymi pamiatkami si zamilujete toto malé mesto. Ak plánujete navštíviť Holandsko, nezabudnite zarezervovať letenku do Harderwijku a pripraviť sa na nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Holandsko Harderwijk


Holandsko je krajina plná úžasných miest k návšteve a Harderwijk si určite zaslúži svoje miesto na zozname. Toto malebné mesto sa nachádza v provincii Gelderland v okolí mnohých jazier a ponúka mnoho atrakcií pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu.

Jedným z hlavných turistických atrakcií v Harderwijku je Dolfinarium, ktorý je najväčším morskim parkom v Európe. Tento komplex zahŕňa niekoľko bazénov a vystúpení, kde návštevníci môžu sledovať tých najúžasnejších zvierat mora, ako sú delfíny, tulene a veľryby. Okrem toho park ponúka aj rôzne zábavné atrakcie ako horské dráhy a skákacie kachle.

Pri prechádzaní histórickým centrom mesta si prídete na chuť do mnohých kaviarní a reštaurácii, kde nájdete tradičné holandské jedlá a miestne pochúťky. Ak máte radi ryby, určite vyskúšajte to najlepšie čo mesto ponúka - ostriž, ktorý je typický pre túto oblasť.

Harderwijk sa nachádza v blízkosti mnohých krásnych pláží, ktoré ponúkajú dokonalé miesto na plávanie, slnenie alebo jednoducho na oddych od každodenného zhonu. Oblasti aj ponúkajú možnosti pre vodné športy, ako je kajak, plachtenie a šnorchlovanie.

Celkový dojem z Harderwijku je veľmi príjemný a relaxačný, s množstvom možností, aby svoj čas strávili aktívne alebo len tak odpočívali a užívali si krásy mesta. Dovolenka v Harderwijku je naozaj ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú zabaviť a užiť si pravú holandskú atmosféru.


Ubytovanie Holandsko Harderwijk


Harderwijk je malebné mestečko v provincii Gelderland na východnom pobreží Holandska. Nachádza sa priamo na brehu Veerseemeer, ktoré je jedným z najväčších jazier v krajine. Toto miesto je jedným z najnavštevovanejších turistických destinácií v Holandsku vďaka svojej nádhernej prírode, historickému centru a bohatej kultúre. Ak hľadáte ubytovanie v Harderwijku, máte na výber rôzne možnosti.

V historickej časti mesta nájdete množstvo malých hotelov a penziónov s typickým holandským charakterom. Tieto miesta vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok vďaka ich starobylým budovám a rustikálnemu interiéru. Pripravte sa na to, že v týchto ubytovacích zariadeniach sa môžete tešiť na útulné izby s drevenými stropmi, krásnym výhľadom na ulice s dláždenými chodníkmi a úžasnou atmosférou. Mnohé z týchto hotelov ponúkajú aj možnosť stravovania, kde si môžete vychutnať tradičné holandské jedlá priamo v ich reštauráciách.

Ak preferujete moderné a luxusné ubytovacie zariadenie, nájdete v Harderwijku aj niekoľko luxusných hotelov. Tieto hotely zvyčajne ponúkajú väčšie izby, wellness centrá so saunami a bazénmi, reštaurácie s vybranými gastronomickými zážitkami a mnoho ďalších pridaných hodnôt, ktoré vám umožnia stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Navyše, tieto hotely sú väčšinou situované v blízkosti hlavných atrakcií, čo umožňuje ľahký prístup k všetkým miestnym zaujímavostiam.

Okrem hotelov a penziónov je v Harderwijku tiež možné nájsť rôzne možnosti ubytovania v súkromí. Mnoho miestnych rezidentských domov ponúka izby na prenájom pre turistov. Táto možnosť je skvelá pre tých, ktorí sa chcú ponožiť do života miestnych obyvateľov a cítiť sa ako doma. Každý dom má svoju jedinečnú atmosféru a hostitelia vám radi poskytnú miestne tipy a odporúčania, čo vidieť a robiť v okolí.

Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, budete mať vždy blízko k množstvu atrakcií a zaujímavostí v Harderwijku. Medzi najobľúbenejšie atrakcie v meste patrí morský park Dolfinarium, ktorý je domovom rôznych druhov delfínov, tulení a morských levov. Ďalšou skvelou možnosťou je návšteva historického centra mesta, kde môžete objavovať malebné uličky s historickými budovami, múzea, galérie a tradičné holandské obchody.

Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť Harderwijk a objaviť jeho krásu a bohatú kultúru. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie ubytovania, nájdete v tomto čarovnom mestečku viacero možností pre príjemný pobyt.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky