Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Holandsko Leiden

Letenka Holandsko Leiden


Ak plánujete cestovať do Holandska a chcete objaviť jedno z jeho skrytých pokladov, mali by ste zvážiť návštevu Leidenu. Táto malebná univerzitné mesto leží len krátku cestu vlakom od Amsterodamu a ponúka bohatú históriu, kultúrnu scénu a výnimočnú atmosféru.

Prvá vec, ktorá vás zaujme po prílete na letisko, je príjemný a uvoľnený pocit, ktorý ponúka Leiden. Malé uličky s kopcovitými domčekmi a kanálmi vytvárajú romantickú atmosféru, ktorá láka ľudí zo všetkých kútov sveta. Pri prechádzke uličkami mesta narazíte na množstvo historických budov, vrátane gotickej stavby Leidenského radnice z 16. storočia a imponentného kostola Pieterskerk.

Leiden je aj mestom múzeí, ktoré ponúkajú širokú paletu vzdelávacích a zábavných skúseností. Muzeum De Lakenhal, nachádzajúce sa v historickom budove z 17. storočia, vás zavedie na prehliadku obrazov letniska Leidenským maliarom Rembrandtom a inými slávnymi holandskými umeleckými dielami. Na Navy Museum (Múzeum námorných síl) môžete spoznať bohatú námornú históriu Holandska a na Múzeum etnológie môžete objaviť kultúru a tradície rôznych kmeňov a ľudí z celého sveta.

Ak sa radi touláte prírodou, určite navštívte Hortus Botanicus - jeden z najstarších botanických záhrad na svete. Založená v roku 1590, táto malá rajská záhrada vás prevedie rôznymi druhmi rastlín a kvetov z celého sveta. Medzi najznámejšie sú orchidey, bonsaje a exotické rastliny.

Počas letných mesiacov môžete využiť taktiež benátske lodičky na prechádzku po meste. Lehátko alebo deka na tráve pri kanáloch je ideálnym miestom na oddych a pozorovanie každodenného života v Leidene.

Aby ste si pozreli celé mesto z výšky, môžete navštíviť vežu Burcht van Leiden (Hrad Leiden), ktorá stojí na kope. S výhľadom na celé mesto a okolitú krajinu je to skvelé miesto na to, aby ste si urobili pekné fotky.

Letenka do Leidenu je ľahko dostupná z mnohých veľkých európskych letísk. Rovnako môžete pristáť na medzinárodnom letisku Amsterdam Schiphol a potom môžete zobrať priamy vlak do Leidenu. Trasa trvá len približne 20 minút.

Ak hľadáte pokojné miesto s bohatou históriou a príjemnou atmosférou, Leiden je pre vás ideálnou voľbou. Mesto ponúka množstvo kultúrnych zážitkov, krásnu prírodu a vzrušujúce príležitosti na relaxáciu. Prijmite toto pozvanie a objavte skrytý poklad Holandska.


Ubytovanie Holandsko Leiden


Leiden, s rôznorodou históriou a bohatým kultúrnym dedičstvom, je jedno z najvýraznejších miest v Holandsku. Mesto ponúka širokú škálu atrakcií a aktivít, čo ho robí ideálnym cieľom pre turistov. Ak planujete navštíviť Leiden a hľadáte ubytovanie, máte na výber z množstva možností.

Ak ste fanúšikom luxusu a pohodlia, môžete si vybrať z radu hotely. Leiden má niekoľko štvorhviezdičkových hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a ponúkajú všetky možné vybavenia, vrátane klimatizácie, reštaurácií a bezplatného Wi-Fi. Tieto hotely sú obľúbené medzi náročnejšími cestovateľmi, ktorí hľadajú komfort a štýl.

Pre tých, ktorí preferujú útulnejšiu atmosféru, je v meste dostupné aj niekoľko menších rodinných hotelov. Tieto hotely, ktoré najčastejšie nájdete v historických budovách, sú výbornou voľbou pre turistov, ktorí chcú zažiť autentický leidenský pocit. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú aj malé reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlá.

Ak preferujete lacnejšie možnosti ubytovania, v Leidene nájdete aj niekoľko hostelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia sú ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí hľadajú prenocovanie vo všeobecných priestoroch so zdieľanými zariadeniami. Hostely často ponúkajú aj spoločenské miestnosti, kde sa môžete stretnúť s inými cestovateľmi a získať cenné odporúčania o miestnych atrakciách.

Pre tých, ktorí by radšej zažili autentickú atmosféru mesta, je možné prenajať si aj súkromný apartmán. V Leidene je množstvo moderných apartmánových komplexov, ktoré ponúkajú plne vybavené jedno- a viacizbové apartmány. Táto možnosť je výborná pre skupiny cestovateľov alebo rodiny, ktoré sa chcú cítiť ako doma, a mať dostatočný priestor na oddych.

Napokon, ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, môžete si v Leidene prenajať aj loď na kanáli a stráviť noc na vode. Leiden má množstvo kanálov a prístavov, kde môžete prenajať nádhernú plávajúcu ubytovňu. Táto možnosť je skvelou alternatívou pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú pohybovať po kanáloch vlastným tempom.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, v Leidene je dostatok možností, ktoré uspokoja každého cestovateľa. A nezabudnite si vychutnať všetko, čo toto nádherné mesto ponúka - od jeho historických pamiatok a múzeí až po kvalitnú miestnu kuchyňu.


Počasie Holandsko Leiden


Leiden je malé historické mesto nachádzajúce sa v južnej časti Holandska. Leiden je známe veľkým množstvom kanálov a unikátnou architektúrou, ktorá vytvára krásnu atmosféru v meste. Ak sa chystáte navštíviť Leiden, mala by ste si pozrieť predpoveď počasia v meste.

Leiden má mierny oceánsky podnebí, s mierne chladnými zimami a miernymi letami. Počas jari a jesene je počasie v Leidene mierne a prevažne vlhké. Podnebie v zime je chladné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 2 - 5 °C a minimálnymi teplotami okolo -2 °C.

Leto v Leidene je miernou a teploty sa pohybujú okolo 20 - 23 °C, s minimálnymi teplotami okolo 12 - 16 °C. Letné dni sú najdlhšie v roku, sú to dni, kedy sa mesto zapaľuje a plné farieb. V noci je však často chladné a vlhké.

Jeseň v Leidene je niečo medzi letom a zimou. Dni sú kratšie a teploty klesajú na okolo 15 - 18 °C, s minimálnymi teplotami okolo 8 - 11 °C. Jeseň v Leidene je obvykle vlhká a daždivá, takže by ste mali mať pri sebe pekné oblečenie a dažďovú bundu.

Zima v Leidene môže byť chladná a môže trvať od novembra až do marca. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 2 - 5 °C, s minimálnymi teplotami okolo -2 °C. Je dôležité si priniesť teplé oblečenie, aby ste sa dokázali zahriať.

Celkovo možno povedať, že počasie v Leidene je celkom mierny a daždivý. Najlepší čas na návštevu mesta je v lete, keď sa mesto zaplní farbami a udalosťami. Ak plánujete návštevu Leidene v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a obuv a dažďovú bundu, aby ste sa mohli ochrániť pred vlhkosťou. Bez ohľadu na to, kedy prídete do Holandska, budete si môcť užiť krásy Leidene a holandskej krajiny ako celku.


Dovolenka Holandsko Leiden


Leiden je nádherné historické mesto v Holandsku, ktoré ponúka množstvo atrakcií a aktivít pre návštevníkov. S jeho starobylými kanálmi a historickými budovami si vás získa na prvý pohľad.

Mesto Leiden je známe svojou bohatou kultúrnou a historickou dedičinou. Môžete navštíviť množstvo múzeí a galérií, ktoré ponúkajú zaujímavé výstavy. Mesto je aj domovom slávnej univerzity Leiden, kde môžete navštíviť univerzitné múzeum a tiež si prehliadnuť jej historické budovy.

Ak máte radi umenie, určite by ste mali navštíviť Rijksmuseum van Oudheden, kde nájdete pôsobivé zbierky egyptských a gréckych artefaktov. Počas svojej návštevy nemôžete vynechať aj Národné múzeum etnológie, kde sa môžete dozvedieť o rôznych etnických skupinách, ich kultúre a tradíciách.

Leiden je tiež známy ako rodné mesto Rembrandta van Rijna, jedného z najväčších holandských maliarov. Môžete navštíviť jeho rodný dom a múzeum Rembrandt House, kde sa dozviete viac o jeho živote a dielach. Nemôžete vynechať príležitosť vidieť niektoré z jeho slávnych obrazov osobne.

Ale Leiden nie je len o umení a histórii. Mesto ponúka aj krásne parky a záhrady, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Napríklad Hortus Botanicus Leiden je jedným z najstarších botanických záhrad na svete a ponúka návštevníkom rozmanité druhy rastlín a kvetov.

V meste nájdete aj množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Niektoré z najznámejších jedál v Leidene zahŕňajú slávne holandské syry, ako je gouda a Edam, a tiež sladké štrúdlové koláče nájdete v niektorých pekárňach.

Ak plánujete návštevu Leidenu, odporúčam prísť v lete, kedy je mesto najkrajšie. Môžete si prenajať bicykel a preskúmať Leiden a jeho okolie. Na cyklistické výlety sa ponúka príležitosť navštíviť krásne dedinky a vidiecke oblasti.

Ak hľadáte dovolenku plnú kultúry, histórie a prírody, Leiden je pre vás ideálne miesto. Mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre zaujímavú a výnimočnú dovolenku v Holandsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Leiden


1. Ako sa dostanem z letiska Schiphol do Leidenu?

Odpoveď: Z letiska Schiphol sa môžete dostať do Leidenu vlakom alebo autobusom.

2. Aké turistické atrakcie má Leiden?

Odpoveď: V Leidene nájdete množstvo historických budov, múzeí, univerzitu, parky, člny,

3. Kde možno kúpiť suveníry v Leidene?

Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v obchodoch so suvenírmi v centre mesta.

4. Aké sú miestne jedlá v Leidene?

Odpoveď: V Leidene si môžete vychutnať tradičné holandské jedlá, ako sú haring, poffertjes, panenkoek.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Leidenu?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Leidenu je na jar a na jeseň, keď je mesto krásne farebné a teploty sú príjemné.

6. Kde si môžem vypožičať bicykel v Leidene?

Odpoveď: V Leidene je množstvo miest, kde si môžete vypožičať bicykel. Niektoré z nich sú Fietsverhuur Leiden, Rent a Bike Leiden, Leiden Bike Rental.

7. Aké sú verejné dopravné prostriedky v Leidene?

Odpoveď: V Leidene sú k dispozícii autobusy a vlaky, ktoré spájajú mesto s ostatnými časťami Holandska.

8. Aké sú miestne festivaly v Leidene?

Odpoveď: V Leidene sa každoročne koná množstvo festivalov, medzi ktoré patria napríklad Leiden International Film Festival, Leiden Jazz Weekend, Leiden Culinair.

9. Kde sa nachádza mesto Leiden?

Odpoveď: Leiden sa nachádza v Holandsku, v provincii Južné Holandsko.

10. Ktoré múzeá sú v Leidene?

Odpoveď: V Leidene máte na výber z množstva múzeí, ako sú Rijksmuseum van Oudheden, Museum Volkenkunde, Naturalis Biodiversity Center.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky