Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Holandsko Volendam

Letenka Holandsko Volendam


Holandsko je krajina tulipánov a mlynčekov. Preslávil sa aj svojimi múzeami a krásnymi pamiatkami dedičstva. Jedným z najobľúbenejších miest pre turistov je mestečko Volendam. Ak si plánujete navštíviť Holandsko, určite by ste nemali vynechať pôvabné mestečko Volendam.

Toto malebné prístavné mestečko sa nachádza iba 20 km severne od Amsterdamu. Je to jeden z najstarších obchodných prístavov v Holandsku, ktorý sa zachoval až do súčasnej doby. Volendam sa tak stalo významným cieľom turistov, ktorých láka jeho nádherná prístavová oblasť a neopakovateľná atmosféra.

Najlepším spôsobom, ako sa do Volendamu dostať, je vlakom alebo autobusom z Amsterdamu. Cesta trvá približne 30 minút. Ak cestujete zo vzdialenejších miest, môžete si zakúpiť letenku na letisko Schiphol v Amsterdame, odkiaľ sa už dostanete do Volendamu bez problémov.

Ako už bolo spomenuté, Volendam sa nachádza priamo pri pobreží. V jeho prístave sa nachádza veľké množstvo malebných lodí a člnkov. Sú tu aj vynikajúce reštaurácie s čerstvými rybami a lahodným jedlom. Pokojnú atmosféru a malé uličky s peknými maličkosťami ocenia milovníci romantiky a fotografie.

Okrem morského prístavu je v meste množstvo ďalších turisticky atraktívnych miest. Napríklad tradičné drevené domy odkazujúce na históriu Volendamu, rôzne suvenírové obchody, múzeá a expozície. Takisto stojí za návštevu miestna katedrála svätého Vavrinca a areál Nieuwendijk, kde sa môžete oboznámiť so zaujímavou históriou rybolovu.

A čo sa týka ubytovania, Volendam má v ponuke niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú pobyty pre každú potrebu a požiadavku.

Ak hľadáte miesto, kde si užiť krásne výhľady a atmosféru morského prístavu a zároveň sa ponoriť do histórie Holandska, potom je Volendam magickým miestom pre vás. Svoju letenku si môžete zakúpiť už teraz a zažiť nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Holandsko Volendam


Holandsko, konkrétne mesto Volendam, je známe svojou zaujímavou klímou a počasím. Toto malé rybárske mesto, nachádzajúce sa v provincii Severný Holandsko, ponúka zaujímavé skúsenosti, pokiaľ ide o počasie.

Volendam sa nachádza v pobrežnej oblasti, priam pri Morze Severnom, čo má významný vplyv na miestne počasie. Mesto má mierne oceánske podnebie, s miernymi teplotami a značnými zrážkami počas celého roka.

Leto v Holandsku, vrátane Volendamu, by je mierne teplé a vlhké. Priemerná denná teplota počas leta sa pohybuje okolo 20-25 °C. Pravidelné zrážky nie sú neobvyklé, na jar a v lete môže byť mokro a môžu sa vyskytnúť búrky. Miestne obyvateľstvo a turisti by si mali byť vedomí týchto zrážok a prípadnej potreby vziať si so sebou nepremokavú oblečenie.

Jeseň je obdobím, keď sa začína ochladzovať. Teploty klesajú na priemerných 10-15 °C, a začínajú sa objavovať aj prvé chladné noci. Zrážky sú časté, takže turisti sa odporúča mať so sebou vhodné oblečenie, od plášťov po topánky odolné voči vlhkosti.

Zima v Holandsku, vrátane Volendamu, je chladná s priemernými teplotami okolo 0-5 °C. Mráz nie je nezvyčajný, ale väčšinou sú tieto teploty relatívne miernymi. Sneženie sa môže vyskytnúť, ale nie často. Pri takomto počasí je dôležité mať so sebou dostatočne vrstvené oblečenie a teplú obuv.

Jar je obdobie, kedy sa počasie začína zahrievať a dni sa predlžujú. Teploty sa znovu zvyšujú na priemery okolo 10-15 °C, ale zrážky môžu byť stále časté. Turisti musia byť pripravení na možné zmeny počasia a prispôsobiť svoju výbavu.

Je dôležité si pamätať, že predpoveď počasia je len odhadom a môže sa meniť. Turisti navštíviaci Volendam by sa mali pravidelne informovať o aktuálnom počasí a sledovať predpovede, aby sa pripravili na akékoľvek nečakané zmeny.

Volendam môže ponúknuť návštevníkom rôznorodé zážitky v závislosti od počasia. Najlepším spôsobom, ako si užiť toto zaujímavé rybárske mesto, je mať so sebou vhodné oblečenie a výbavu a pokiaľ možno prispôsobovať svoje plány v závislosti od aktuálneho počasia. Napriek neistote počasia je Volendam stále krásnym miestom s bohatou kultúrou a históriou, ktoré stojí za návštevu nielen počas leta, ale po celý rok.


Dovolenka Holandsko Volendam


Volendam je malebné rybárske mestečko nachádzajúce sa v severnej časti Holandska. Toto útulné a tradičné miesto je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v krajine. Holandsko je známe svojimi veternými mlynmi, typickými domami so špicatými strechami a vodnými kanálmi a Volendam je miestom, kde môžete zažiť všetky tieto ikonické holandské prvky.

Jednou z najväčších atrakcií Volendamu je jeho pobrežie pri Veľkom jezeru (IJsselmeer). Dlhé piesočnaté pláže a malebné prístavy ponúkajú možnosti kúpania, rybolovu a jachtárstva. Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, je tu tiež možnosť prechádzok po cyklostezkách a jazdy na bicykli po okolitých dedinkách a vidieckych oblastiach.

V centre mestečka sa nachádza malebný prístav, kde môžete nájsť typické holandské rybárske člny a loddy. V prístave je možné dokonca navštíviť múzeum lodí, kde sa dozviete o histórii rybolovu a námorníctva v tomto regióne. Taktiež môžete absolvovať prehliadku loďou a preplávať sa po okolitých kanáloch.

Okrem rybárstva je v Volendame známa aj tradičná holandská módna výroba a šitie drevákov. Pre tých, ktorí majú záujem, je možné navštíviť múzeum tradičného holandského odevu a získať prehľad o miestnom remesle.

Jednou z najobľúbenejších činností turistov v Volendame je obdivovanie typických holandských domov. Tieto tradičné domy sú bohato zdobené a majú charakteristickú špicatú strechu. Mnoho z nich je otvorených pre verejnosť a turisti majú možnosť vidieť, ako sa v týchto domoch kedysi žilo.

Okrem toho sa Volendam pýši aj širokou škálou reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradičné holandské jedlá. Nezabudnite si vyskúšať aj obľúbené holandské liehoviny, ako je ženeva.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru, je tu vo Volendame aj niekoľko galérií a múzeí, kde možno zahliadnuť diela domácich umelcov.

Volendam je jedným z tých miest, kde majú turisti možnosť zažiť autentickú holandskú atmosféru. S jeho jedinečným prístavom, tradičnými domami a úžasnou krajinou je to ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú pokojné a nezvyčajné prostredie. Ak sa chystáte do Holandska, nezabudnite zaradiť Volendam do svojho zoznamu must-see miest.


Ubytovanie Holandsko Volendam


Volendam je malebné rybárske mestečko nachádzajúce sa na brehu IJsselmeer v Holandsku. Toto pôvabné miesto je obľúbeným cieľom pre turistov, ktorí túžia zažiť autentickú atmosféru tradičného holandského rybárskeho života a zároveň sa tešiť z krásnych výhľadov a príjemného ubytovania.

Keď prídete do Volendamu, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sa prispôsobujú potrebám a preferenciám jednotlivých návštevníkov. Možnosti sú tu rôznorodé - od malých rodinných penziónov až po pohodlné hotely s výhľadom na prístav.

Ak hľadáte autentickú atmosféru, môžete sa rozhodnúť zostať v jednom z tradičných drevených domčekov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto domčeky majú často charakteristické zeleno-červenú farbu a sú vystavané na pilieroch, aby odolávali záplavám. Dnešní majitelia týchto historických domov ich často ponúkajú ako súkromné ubytovanie turistom, ktorí chcú zažiť autentickú atmosféru Volendamu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšie a luxusnejšie ubytovanie, sú tu moderné hotely s plnohodnotnými službami. Niektoré z týchto hotelov sa môžu pochváliť výhľadom na prístav a IJsselmeer, takže si môžete vychutnať krásne scenérie priamo z vášho okna. Priemerné hotely v Holandsku sa zvyčajne môžu pochváliť kvalitou a pohostinnosťou, čo sa odráža v profesionálnych službách a prístupe k hosťom.

Pre tých, ktorí si želajú stráviť viac času v prírode a zažiť vyťažený rybársky život Volendamu, je tu tiež možnosť ubytovať sa v kempoch. Nachádzajú sa v okolí a ponúkajú príležitosť na kempingový život alebo prenájom chatiek. Tieto kempy často disponujú zariadeniami ako bazény, reštaurácie a obchody, čo zaručuje, že budete mať všetko, čo potrebujete počas vášho pobytu.

Volendam nie je iba miesto s úchvatným ubytovaním, ale aj s bohatou kultúrou a tradíciou. Prechádzka po malebných uličkách, návšteva miestnych múzeí a ochutnávka miestnych jedál a nápojov je skvelý spôsob, ako sa ponořiť do atmosféry tohto okúzľujúceho mesta. Môžete tiež absolvovať výlet na lodi a pozorovať rybárov pri práci alebo si vyraziť na výlet do prírody a obdivovať krásne výhľady na okolité scenerie.

Napriek tomu, že Volendam láka množstvo turistov každý rok, stále si uchováva svoju autentickú identitu a pohostinnosť svojich obyvateľov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete tradičné drevené domčeky, luxusný hotel alebo kemp, určite si užijete príjemné ubytovanie a nezabudnuteľný pobyt v tomto kúzelnom holandskom mestečku.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Volendam


Otázka: Kde sa nachádza Volendam v Holandsku?
Odpoveď: Volendam sa nachádza v severnej časti Holandska, v provincii Noord-Holland, asi 20 km severne od Amsterdamu.

Otázka: Je táto oblasť vhodná na turistiku?
Odpoveď: Áno, Volendam je veľmi populárna turistická oblasť v Holandsku, kde sa môžete pokochať tradičnou holandskou scenériou, navštíviť múzeá a ochutnať miestnu kuchyňu.

Otázka: Čo si môžem pozrieť v Volendame?
Odpoveď: V Volendame sa môžete pozrieť na tradičné holandské domy, múzeá, ako napríklad rybárske múzeum a múzeum ľudového odevu, ale aj na krásne pláže a jazerá.

Otázka: Kam sa môžem vybrať z Volendamu na výlet?
Odpoveď: Z Volendamu sa môžete vybrať na výlet do okolitých miest, ako napríklad Edam, Marken, Zaanse Schans alebo Amsterdam.

Otázka: Ako sa môžem dostať do Volendamu?
Odpoveď: Najjednoduchšie sa môžete dostať do Volendamu pomocou verejnej dopravy (autobus, vlak a trajekt) z Amsterdamu alebo iných miest v Holandsku.

Otázka: Má Volendam nejaké špeciálne podujatia?
Odpoveď: Áno, v priebehu roka sa konajú rôzne podujatia a slávnosti, ako napríklad Dni tradičného oblečenia, rybárska slávnosť a trhy.

Otázka: Čo môžem ochutnať v Volendame?
Odpoveď: V Volendame si môžete vyskúšať tradičnú holandskú kuchyňu, ako napríklad slávnu syrovú polievku (kaassoep), haring (sleď) alebo krokety.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky