Nájdite najlacnejšie letecké lístky

India Kolkata (Calcutta)

Ubytovanie India Kolkata (Calcutta)


Kolkata, bývalá Calcutta, je jedno z najväčších miest v Indii a ponúka množstvo zaujímavostí pre návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť toto fascinujúce mesto, jednou z vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti, je vhodné ubytovanie.

Kolkata ponúka rôznorodú ponuku ubytovacích možností, od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Tu je niekoľko možností ubytovania, ktoré si môžete vybrať:

1. Luxusné hotely: Ak ste na dovolenke a chcete si dopriať nadštandardné pohodlie, Kolkata má niekoľko luxusných hotelov, ktoré vám poskytnú vynikajúce služby. The Oberoi Grand, Taj Bengal a Hyatt Regency sú len niektoré z možností, ktoré by ste mali zvážiť, ak máte rozpočet pre luxusné ubytovanie. Tieto hotely majú vynikajúce vybavenie, vrátane bazéna, fitnes centra, špičkových reštaurácií a izieb s nadštandardným vybavením.

2. Stredná trieda hotely: Ak hľadáte pohodlné ubytovanie za slušnú cenu, Kolkata ponúka aj množstvo strednej triedy hotelov. Hotel Hindustan International, The Peerless Inn a Hotel Casa Fortuna sú populárne možnosti, ktoré ponúkajú pohodlné izby, reštaurácie a služby. Tieto hotely sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie za rozumnú cenu.

3. Budget ubytovanie: Pre tých, ktorí preferujú cenovo dostupné možnosti, Kolkata má tiež veľa budget hotelov a hosteli. Hotel Sunshine, Hotel VIP Continental a Hotel Esteem sú niektoré z možností, ktoré ponúkajú cenovo dostupné izby a základné vybavenie. Tieto hotely sú vynikajúce pre cestovateľov, ktorí hľadajú jednoduché a cenovo dostupné ubytovanie.

Okrem týchto tradičných možností ubytovania je v Kolkata tiež možné nájsť alternatívne možnosti, ak preferujete niečo iné. Mesto má rastúci počet ubytovacích zariadení založených na spoločných priestoroch alebo apartmánoch, ktoré ponúkajú väčšiu slobodu a neformálnejšie prostredie.

Pri výbere ubytovania v Kolkata si je tiež potrebné uvedomiť umiestnenie. Keďže mesto je rozsiahle a má hustú premávku, je dôležité vybrať si ubytovanie v dobre dostupnej lokalite. Väčšina hotelov je umiestnená v centrálnych oblastiach mesta, čo znamená, že budete mať jednoduchý prístup k hlavným turistickým atrakciám a verejnej doprave.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete alebo aký je váš rozpočet, Kolkata má ponuku pre každého. Od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely, môžete si vybrať to, čo vám vyhovuje najviac. Ubytovanie v Kolkata je dôležitou súčasťou vášho pobytu v tomto fascinujúcom meste a mali by ste si vybrať také, ktoré vám prinesie najviac pohodlia počas vášho pobytu.


Letenka India Kolkata (Calcutta)


Letenka do Kolkaty - Kde história a kultúra stretávajú modernosť

Kolkata, známa aj pod názvom Calcutta, je jedným z najznámejších miest v Indii. Ak hľadáte letenku do tejto fascinujúcej destinácie, pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok plný histórie, kultúry a modernosti.

Kolkata je hlavným mestom štátu Západný Bengal a ťažko sa dá prehliadnuť. Mesto je známe svojimi elegantnými koloniálnymi budovami, veľkorysými bulvárami, živými trhmi a vyššou vzdelanosťou. Keďže Kolkata bola kedysi hlavným sídlom Britského impéria v Indii, jej architektúra odráža silný koloniálny vplyv.

Po prílete na letisko v Kolkate si okamžite všimnete preplnené ulice a neustále ruchy. Mesto je známe svojou energetic kultúrnou scénou a výnimočným umeleckým dedičstvom. Zavítajte do slávneho divadla Academy of Fine Arts alebo navštívte múzeum Indian Museum, ktoré je druhým najstarším múzeom na celom svete. So všetkými týmito pamiatkami a umením si určite nájdete spôsob, ako stráviť kvalitný čas v tejto indickom meste.

Navštíviť Kolkatu a neprejsť sa po jej bulvároch by bolo neodpustiteľné. Hlavne najznámejšia Park Street je počas noci živá ako nikdy predtým. Počas Vianoc je Park Street osvetlená tisícmi svetiel a je to miesto, kde sa stretávajú miestni aj turisti, aby oslávili túto radosťnú príležitosť. Taktiež si môžete vychutnať lahodnú kuchyňu Kolkaty v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarnií na tejto ulici.

Ďalšou atrakciou, ktorú nemôžete prehliadnuť, je slávna Kaligatá, hinduistická svätyňa, ktorej sa môžete zúčastniť bohoslužby, ak chcete zažiť náboženskú kultúru Kolkaty. Tento krásny chrám je venovaný bohyni Kálí, ktorá patrí medzi najuctievanejšie bohyne v Indii.

Hoci Kolkata je mestom s bohatou históriou a tradíciami, neustále sa vyvíja a mení. Mesto ponúka moderné obchodné centrá, luxusné hotely a obchody svetovej úrovne. Na uliciach mesta nenájdete iba klasických predajcov, ale aj moderné butiky so svetoznámymi značkami.

Ak máte záujem o výlety mimo mesta, Kolkata je ideálnym východiskovým bodom pre návštevu populárneho indického pútnického miesta vo meste Ganga Sagar na ostrove Sagar. Zorganizujte si plavbu po rieke Ganges, aby ste zažili jedinečné rituály a obdivovali krásu najposvätnejšej rieky Indie.

Keďže získavanie letenky do Kolkaty je často prirozene drahšie ako do iných častí Indie, odporúča sa plánovať vopred a hľadať ponuky na letenky s rôznymi leteckými spoločnosťami. Veľa spoločností ponúka zľavy na skoré rezervácie alebo na balíčkovej letenky.

V záverečnom slove, ak hľadáte kombináciu histórie, kultúry a modernosti, Kolkata je destinácia, ktorá vás určite nezklame. Letenka do tohto úžasného mesta vás zavedie do sveta farebných trhov, elegantných budov a milovníkov umenia. Buďte pripravení byť ohromení diverzitou a krásou Kolkaty.


Dovolenka India Kolkata (Calcutta)


India Kolkata (Calcutta) - Exotická dovolenka plná kultúrnych objavov

India, známa aj ako "krajina nekonečných farieb a zvukov", je skutočným rajom pre cestovateľov, ktorí hľadajú exotické dobrodružstvo vzdialené od známych turistických trás. A jedným z najfascinujúcejších miest na návštevu v Indii je Kolkata, kedysi známa ako Calcutta.

Kolkata, hlavné mesto západnobengálskeho štátu, je pravdepodobne najživším a najdynamickým mestom v celej Indii. Je to skutočná škatuľa plná historických zázrakov, umenia, literatúry a kultúry. S nesmiernymi bohatstvom a chudobou, vychádzajúcou slnkom a hustým dymom, je Kolkata miestom, kde sa zladia kontrasty.

Keď príde na dovolenku v Kolkate, pravdepodobne najznámejší a najväčší bod záujmu je slávna budova Victoria Memorial. Táto okázalá koloniálna stavba, postavená na počesť kráľovnej Viktorie, zdobí krajinnú plochu maidanu. Návštevníci môžu prechádzať jej nádherne udržiavanými záhradami a obdivovať jej úchvatné architektonické detaily. Pre tých, ktorí sú zvedaví na históriu, Victoria Memorial ponúka aj múzeum, ktoré obsahuje vzácne zábery a artefakty z koloniálnej éry.

Ak ste umelcom v srdci, potom si nenechajte ujsť návštevu kaligatórskych chrámov, kde sa konajú bohoslužby a rituály venované bohyni Kali. Táto skvelá svetoradostná bohyňa je hlavnou božskou postavou v štáte Západný Bengál. Navštíviť kaligatórskych chrámov je jedinečným zážitkom, ktorý vám pripomenie hlboké náboženské tradície a oddanosť Indov.

Ak máte radi literatúru, Kolkata bude pre vás skutočným rajom. Mesto je známe svojimi kníhkupectvami a je domovom mnohých indických spisovateľov a básnikov. Miestne knihy nájdete v celej Kolkate, najmä v Bong Lane a College Street, kde môžete vyberať zo širokého spektra kníh, od tradičnej literatúry až po modernú beletriu.

Pre tých, ktorí majú radi živé a rušné trhy, Kolkata ponúka širokú škálu možností. Najznámejší trh v meste je New Market, kde si môžete kúpiť všetko, od oblečenia až po šperky a darčekové predmety. Ďalším obľúbeným trhom je College Street Market, ktorý je známy ako knižný raj s nekonečným množstvom kníh za skvelé ceny.

Ako už bolo spomenuté, Kolkata má svoje podiel bohatstva aj chudoby. Jednou z najživšie preplnených štvrtí mesta je Kalighat, domov tisícov ľudí aúchylnejším pútnickémiestom. Ulice Kalighat ožívajú vždy, keď sa konajú rôzne náboženské oslavy, pri ktorých sa tisíce návštevníkov zhromažďujú, aby poklonili bohyni Kali.

Chuťové poháriky necháte voči výborným pokrmom Kolkaty. Od slávnej mäsiarskej špeciality "kathi roll" po sladké dobrotyleúnu fenoménom v Kolkata je jeho slávny rosogolla, tradičný sladký syr valcovaný do okrúhlych guľôčok. Navyše, váš pobyt v meste nie je úplný, ak neokusíte slávne kolkatské chai, miestnu verziu indického čaju.

Kolkata je miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť a čas. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do celovečerných predstavení beladona, niekoľkotisícročnej tradícii divadla, prejsť sa po múzeu indického umenia a objaviť tajomstvá uličiek. Ak hľadáte skutočné dobrodružstvo a uniknutie rutine, Kolkata je cieľom vašej nasledujúcej dovolenky.


Počasie India Kolkata (Calcutta)


India Kolkata (Calcutta) je jedno z najpopulárnejších miest v Indii a je hlavným mestom štátu Západné Bengálsko. Toto mesto sa môže pochváliť svojou dlhou históriou a bohatou kultúrou, ale aj tým, že sa nachádza v tropickom podnebnom pásme, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou.

Počasie v Kolkata sa staviam na obe sezóny - horúcu a vlhkú letnú sezónu a chladnejšiu a suchšiu zimnú sezónu. Letná sezóna trvá od marca do júla a počas tohto obdobia teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 35 stupňov Celzia a nočné teploty neuveriteľných 27 stupňov.

V lete sa môžu vyskytnúť aj silné dažďe, ktoré by mohli spôsobiť záplavy a ďalšie problémy. Vlhkosť v Kolkata je tiež veľmi vysoká a najmä v lete môžu byť dni veľmi nepríjemné.

Na druhú stranu zimná sezóna, ktorá trvá od novembra do februára, je oveľa príjemnejšia. Teploty sú v tomto období nižšie a sú v priemere okolo 15 stupňov Celzia. Nočné teploty môžu klesnúť až na 9 stupňov a tiež sa môže objaviť hmla.

Vzhľadom na to, že Kolkata sa nachádza v tropickom podnebnom pásme, môžu sa v meste vyskytnúť aj cyklóny. Najviac ohrozené územia sú nízko položené oblasti v okolí zálivu Bengálskeho mora.

Celkovo je počasie v Kolkata veľmi závislé od ročného obdobia, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou v lete a nižšími teplotami počas zimy. Pre návštevníkov môže byť lepšie navštíviť Kolkata počas zimy, keď sú teploty oveľa príjemnejšie a menej vlhkosti.


Najčastejšie otázky a odpovede India Kolkata (Calcutta)


Najčastejšie otázky a odpovede o Indii, Konkáte (Kalkata):

Q: Kde sa nachádza Kolkata?
A: Kolkata, známa tiež ako Kalkata, sa nachádza na východnom pobreží Indie, v štáte Západný Bengal.

Q: Aké je klima v Kolkate?
A: Kolkata má subtropické vlhké podnebie so štyrmi rozlíšiteľnými ročnými obdobiami - jarné, letné, daždivé a zimné. Letá sú horúce a vlhké, zimy sú miernych teplôt a suché.

Q: Aké je hlavné letisko v Kolkate?
A: Hlavné medzinárodné letisko v Kolkate je Letisko Netaji Subhas Chandra Bose.

Q: Aké sú hlavné pamiatky v Kolkate?
A: Niektoré z najznámejších pamiatok v Kolkate zahŕňajú Victoria Memorial, Kali Temple, Indian Museum, Marble Palace, Howrah Bridge a Belur Math.

Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Kolkaty?
A: Najlepšie časy na návštevu Kolkaty sú zvyčajne od októbra do marca, keď je počasie príjemné a suché.

Q: Aké sú tradičné jedlá Kolkaty?
A: Tradičné jedlá Kolkaty zahŕňajú slávnu kuchyňu Bengal, vrátane ryžových jedál, ryže s kuracím mäsom (biriyani), morskej rýb a jedál pripravených s gorom, typickým koreňom Bengal.

Q: Aké je najlepšie dopravné spojenie do Kolkaty?
A: K Kolkata je možné prísť letecky, vlakom alebo autobusom. Medzinárodné letisko v Kolkate je dobre prepojené s mnohými hlavnými mestami po celom svete. Mesto má tiež dve hlavné železničné stanice, ktoré umožňujú pohodlnú dopravu vlakmi.

Q: Aké sú populárne festivaly v Kolkate?
A: Kolkata je známa svojimi slávnymi festivalmi, ako je Durga Puja, Kali Puja, Saraswati Puja a Poila Boishakh (bengálsky nový rok).

Q: Aký je časový posun v Kolkate?
A: Kolkata má časový posun GMT +5:30.

Q: Aké sú najlepšie miesta na nakupovanie v Kolkate?
A: Niektoré z najlepších miest na nakupovanie v Kolkate sú New Market, South City Mall, Quest Mall, Gariahat a Park Street.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky