Nájdite najlacnejšie letecké lístky

India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)

Ubytovanie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je fascinujúca krajina bohatá na kultúru, históriu a krásnu prírodu. Jedným z jej malých, ale veľmi pôvabných štátov je Sikkim, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Sikkim je domovom niektorých úžasných miest, ktoré stojí za to objaviť, ako je Gangtok a Pelling. Ak plánujete navštíviť Sikkim, skúste vybrať si ubytovanie v týchto dvoch miestach a zažiť výnimočnú pohostinnosť a kultúru tejto oblasti.

Gangtok je hlavné mesto Sikkimu a je známe svojou nádhernou atmosférou a úchvatnými výhľadmi na himalájsky pohreb. Ponúka mnoho možností ubytovania pre každého návštevníka. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, niektoré z najlepších hotelov, ako je Elgin Nor-Khill Hotel alebo Mayfair Spa Resort, vám poskytnú všetko, čo potrebujete na komfortný pobyt. Tieto hotely ponúkajú moderné vybavenie, wellness centrá, reštaurácie s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, Gangtok ponúka mnoho lacnejších hotelov a penziónov. Môžete vybrať si niektorý z rodinných prevádzok, kde vám priateľský personál pomôže pri výbere výletov po okolí. Niektoré z nich sú Netuk House, Hotel Tibet, alebo dennej hotely, ktoré poskytujú priestorom k relaxácii počas vášho pobytu.

Ak sa vyberiete do mesta Pelling, budete môcť zažiť prírodnú krásu Sikkimu v plnej miere. Mesto je známe svojimi úchvatnými výhľadmi na himalájske masívy, vrátane slávneho Kanchenjunga, najvyššieho vrcholu Indie. Pre komfortné ubytovanie môžete si vybrať medzi hotelmi ako The Chumbi Mountain Retreat & Spa alebo The Elgin Mount Pandim. Tieto hotely poskytujú luxusné ubytovanie, wellness centrá a reštaurácie s výhľadmi na okolitú prírodu.

Ak preferujete jednoduchšie ubytovanie, existuje mnoho cenovo dostupných možností ako penzióny a hostely v meste Pelling. Môžete sa rozhodnúť pre jeden z rodinných prevádzok, ktoré vám poskytnú pohodlnú posteľ a miesto, kde sa môžete stretnúť s ostatnými cestovateľmi. Niektoré z týchto prevádzok sú Rabdentse Residency, Valley Vista Resort alebo Elgin Mount Pandim Tourist Lodge.

Pri výbere ubytovania v Sikkime je dôležité si uvedomiť, že mesto Pelling je menšie a mierne mimo hlavného turistického toku, zatiaľ čo Gangtok je živé a rušné mesto. V oboch miestach si však budete môcť vychutnať úžasné výhľady na vrchy Himalájí a okolitú prírodu.

Sikkim je jedinečné miesto, kde môžete zažiť bohatú kultúru a malebnú prírodu Indie. Pri výbere ubytovania v Gangtoku a Pellingu máte širokú paletu možností od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ ubytovania, budete mať príležitosť objaviť krásy a poklady tohto nádherného kúsku Indie.


Počasie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Počasie v Indii Sikkim, vrátane miest Gangtok a Pelling, je ovplyvnené ich geografickou polohou a nadmorskou výškou. Sikkim, nachádzajúci sa v Himalájach, má miernu podnebnú oblasť s rôznymi ročnými obdobiami.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, leží vo výške približne 1 650 metrov nad morom. Má subtropické a vlhké podnebie. Teploty v Gangtoku v lete sa pohybujú od 15 do 25 °C, zatiaľ čo v zime sa môžu znížiť na 0 °C. Občasné dažde tiež prispievajú k chladnejšiemu počasiu.

Mesto Pelling, známe svojimi výhľadmi na horský masív Kanchenjunga, sa nachádza vo výške približne 2 000 metrov nad morom. Podnebie je tam chladnejšie ako v Gangtoku. Letné teploty sa pohybujú od 12 do 20 °C a zimné teploty môžu klesnúť až na -5 °C. V priebehu roka je tu vysoká miera zrážok, ktorá dodáva pohľadom na hory spektakulárnu zelenú scenériu.

Sikkim má aj niekoľko monzúnových mesiacov, keď prichádza hojný spŕš. Monzúnové obdobie nastáva v Indii v lete, od júna do septembra. Gangtok a Pelling nie sú výnimkou a počas týchto mesiacov počasie môže byť veľmi daždivé. Dažde môžu byť silné a sprevádzať ich hromy a blesky.

V Sikkime je tiež rozvinutý cestovný ruch. Tí, ktorí sa chcú vyhnúť dažďom a obdobiu monzúnu, by mali navštíviť Sikkim v období od októbra do apríla. Toto obdobie je zvyčajne suchšie a pohodlnejšie pre turistov.

Pamätajte, že počas snehových období môžu byť cesty do niektorých oblastí Sikkimu zatvorené kvôli zlému počasiu a lavínam.

Celkovo vzaté, Sikkim ponúka rôznorodé a často zmenlivé počasie kvôli svojej geografickej polohe a nadmorskej výške. Bez ohľadu na ročné obdobie návštevníci môžu oceniť krásu a unikátnu prírodu tejto indicko-himalájskej krajiny.


Letenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný kúsok sveta, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Sikkimu, jedného z najkrajších regiónov v tejto krajine. Letenka do India Sikkim vám otvorí bránu do malebných miest Gangtok a Pelling, ktoré sú skutočnými skvostmi v rámci tejto destinácie.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, je známe svojou nádhernou scenériou a pokojnou atmosférou. Po prílete do Sikkimu si nedajte ujsť návštevu Tashiho námestia, kde môžete vidieť krásnu pagodu. Odtiaľ si môžete zobrať lanovku na vrchol hory, kde sa nachádza kláštor Ropeway. Táto jazda vám poskytne nádherný výhľad na okolité hory a údolia, ktoré vám vyrazia dych.

Prechádzka po meste vám umožní objaviť bohatú kultúru a tradície Sikkimu. Môžete navštíviť Budhistický inštitút Tibetológie, kde si môžete prezrieť vzácne budhistické texty a artefakty. Tiež sa môžete dotknúť ducha tejto nádhernej krajiny v kláštore Enchey a keď sa stretnete s miestnymi obyvateľmi, ochotne vám poradia, čo robiť a kam ísť na miestnych trhoch a obchodoch.

Pelling, umiestnený na západnom Sikkime, je ďalším kúzelným miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Jeho hlavnou atrakciou je návšteva večnej hory Kanchenjunga, tretia najvyššia hora na svete. Ak máte radi turistiku a dobrodružstvo, môžete si vybrať jednu z mnohých trás, ktoré vám ponúkajú nádherný výhľad na túto impozantnú horu. Okrem toho je tu aj Rabdanste Palace, kde si môžete prezrieť krásne záhrady a monumentálne stavby.

Ak máte radi prírodu, môžete sa vybrať na návštevu Khecheopalriho jazera, ktoré je považované za posvätné miesto. Vzhľadom k jeho čistej a jasnej vode je toto jazero považované za sväté a zaručené zabezpečenie vašich prianí, ak hodíte do jazera mincu. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko vodopádov a chodníkov, ktoré by vás mali naladiť na pokojnú a relaxačnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete cestovať do India Sikkim, nezabudnite na vhodné oblečenie a náhradné šaty, pretože počasie tu sa môže meniť. Teploty môžu byť chladné, preto sa nezabudnite dobre obliecť a vziať si so sebou aj vetraciu bundu.

Vaša letenka do India Sikkimu vás zavedie do neobvyklého a nádherného sveta, ktorý si budete pamätať na celý život. Toto miesto je pre tých, ktorí hľadajú pokoj a harmóniu, dokonalou destináciou. Nezabudnite si nechať dostatok času na to, aby ste mohli objaviť všetky skvosty, ktoré tento úžasný región ponúka.


Dovolenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim - jedinečná dovolenka v exotickom prostredí

Ak sa túžite po dovolenke spojenej s exotickou kultúrou a nádhernou prírodou, destinácia India Sikkim by mala byť tou pravou voľbou pre Vás. Sikkim je najmenší štát v Indii, ale nechýba mu nič zo svojich väčších súrodencov. Jeho krásy spočívajú v horskej krajine, nádherných údolíach, pôvabných prírodných rezerváciách a v neopakovateľnej kultúre starovekého národa Lepcha.

Gangtok - hlavné mesto Sikkimu

Na začiatku svojej cesty navštívte hlavné mesto Sikkimu, Gangtok. V meste si môžete vychutnať čaj, pozrieť si najväčší buddhistický kláštor (Enchey Monastery) alebo navštíviť nezvyčajný Kultúrny palác (Namgyal Institute of Tibetology). Sú tu aj rôzne trhoviská, na ktorých si môžete kúpiť tradičné suveníry. Nezabudnite navštíviť známe miesto s názvom MG Marg, alebo Marvelous Gangtok Marg, čo je prehliadková ulica obklopená nádhernými kvetinovými záhradami.

Pelling - úžasné horské výhľady v Sikkime

Pellinga, nádherného miesta obklopeného horami v pohorí Himaláje, nájdete na západe Sikkimu. V dedinke sú rozsiahle prírodné rezervácie, ktoré stoja za návštevu. Najdôležitejšou atrakciou sú skalnaté výhľady na hory Kangchenjunga - tretiu najvyššiu horu na svete. Toto miesto dýcha pokojom a kľudom a je ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú únik od uspávajúceho prostredia mesta.

Sikkim ponúka rozmanité dobrodružstvá

Sikkim je známy aj svojimi dobrodružnými aktivitami. Môžete si zagooglovať miesta, na ktorých sa dá pohybovať v korunách stromov, jazdiť na hliníkových lyžiaroch alebo tiež zdolať hory na bicykli. Sikkim ponúka množstvo možností pre tých, ktorí chcú zažiť niečo nové a zároveň uspokojiť svoju adrenalinovú závislosť.

Koniec dovolenky Sikkim

Na záver si zarezervujte trojdňovú cestu do Darjeelingu, aby ste si mohli vychutnať nádherné výhľady na hory a položiať si nohy v čajových plantážach. Ak sa Vám toto miesto veľmi páčilo, môžete si do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť, pridať aj mesto Kalimpong - malé mestečko, v ktorom sa nachádza krásny Pädong Buddhiský kláštor.

India Sikkim ponúka nádherné výhľady, úchvatnú prírodu a neopakovateľnú exotickú kultúru. Ak hľadáte oddych a zároveň dobrodružstvo, určite navštívte toto krásne miesto. Naplánujte si Vašu dovolenku v Sikkime už dnes a užite si svoju vysnívanú cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu):

1. Ako sa dostanem do Sikkimu?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Sikkimu, je letecky doletieť na letisko Bagdogra v blízkom štáte Západný Bengál a potom ísť autom alebo autobusom do Gangtoku alebo Pellingu.

2. Kedy je najvhodnejšie obdobie na návštevu Sikkimu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Sikkimu je medzi októbrom a májom, keď sú počasie a teploty príjemné. V lete je príliš horúco a v monzúnovej sezóne môže byť veľa dažďa.

3. Potrebujem víza na návštevu Sikkimu?
- Áno, cestovatelia potrebujú ísť do Sikkimu viacero povoľovacích postupov. Musia získať špeciálny povolený list "Inner Line Permit" od miestneho cestovného oddelenia alebo ho môžu získať prostredníctvom cestovnej agentúry.

4. Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Gangtok?
- Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Gangtoku zahŕňajú jazero Tsomgo, chrám Enchey, údolie Gangtok, Himalájske zoologické múzeum, chodby MG Marg a budovy vlády.

5. Čo treba vidieť a robiť v Pellingu?
- Pelling je známy pre svoje pohľady na Kanchenjunga a slávne kláštory. Môžete navštíviť Pemayangtse kláštor, Sangachoeling kláštor, jazero Khecheopalri, jazero Rabdentse Ruins až po nádherné výhľady na vrcholky Kanchenjunga.

6. Aké sú najlepšie možnosti ubytovania v Sikkime?
- Sikkim ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, resortov, penziónov a ubytovania v kláštoroch. Môžete si vybrať ubytovanie v centre mesta Gangtok alebo vyhľadať penzióny a rezorty s výhľadom na hory.

7. Ako sa prepravovať v Sikkime?
- V Gangtok aj v Pellingu sú k dispozícii miestne taxíky, ktoré vás dopravia po celom meste a okolí. Tiež môžete prenajať súkromné vozidlo na cestovanie do rôznych turistických miest.

Toto je len niekoľko otázok a odpovedí týkajúcich sa India Sikkim. Ak máte ďalšie konkrétne otázky, neváhajte ich položiť.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky