Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Indonézia Jakarta

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Jakarta


1. Kde sa nachádza Indonézia?

Indonézia sa nachádza v juhovýchodnej Ázii.

2. Aká je hlavné mesto Indonézie?

Hlavným mestom Indonézie je Jakarta.

3. Aká je populácia Jakarty?

Populácia Jakarty je približne 10 miliónov obyvateľov.

4. Aký je oficiálny jazyk v Indonézii?

Oficiálnym jazykom v Indonézii je indonézština.

5. Aká je najväčšia náboženská skupina v Indonézii?

Najväčšou náboženskou skupinou v Indonézii je islam.

6. Aká je najvyššia hora v Indonézii?

Najvyššou horou v Indonézii je Puncak Jaya na ostrove Papua, s výškou 4 884 metrov nad morom.

7. Ako sa nazýva najznámejší ostrov v Indonézii?

Najznámejší ostrov v Indonézii sa volá Bali.

8. Aký je hlavný prameň príjmov Indonézie?

Hlavným prameňom príjmov Indonézie je ťažba a export ropy a plynu, taktiež aj výroba palmového oleja a rybolov.

9. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Jakarte?

Najobľúbenejšie turistické atrakcie v Jakarte zahŕňajú Monastir Národného hrdinstva, Múzeum umenia a histórie, sochou National Monument a Thousand Islands, kde si turisti môžu užívať pláže a potápať sa.

10. Kedy sa slávi Deň nezávislosti Indonézie?

Deň nezávislosti Indonézie sa slávi 17. augusta, kedy bola v roku 1945 vyhlásená nezávislosť Indonézie.


Počasie Indonézia Jakarta


Indonézia, konkrétne jej hlavné mesto Jakarta, je známe svojím tropickým a vlhkým počasím. Nachádza sa na severozápade ostrova Jáva a je obklopené morom. Toto geografické umiestnenie spôsobuje, že mesto zažíva teplú a vlhkú klímu počas celého roka.

V Jacarte sa dajú rozlíšiť dve hlavné obdobia - suché obdobie a obdobie dažďov. Suché obdobie trvá od maja do októbra a je charakterizované vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C počas dňa a počas noci klesajú na približne 24 °C. Pretože v tomto období nie je veľa zrážok, vzduch býva suchý a pociťuje sa teplo.

Na druhej strane, obdobie dažďov začína v novembri a trvá až do apríla. V tomto období v Jacarte prichádzajú vysoké množstvá zrážok. Mesto zažíva veľké množstvo dažďov, ktoré sa striedajú medzi krátkymi prívalovými dažďovými sprchami a dlhším dažďovým obdobím. Teploty sa počas tohto obdobia mierne znížia na približne 27 °C počas dňa a okolo 23 °C v noci. Vzduch je v tomto období vlhčí a atmosféra je doslova nasiaknutá vlhkosťou.

Je dôležité poznamenať, že Jakarta je tiež vystavená potenciálnym prírodným nebezpečenstvám. Mesto sa nachádza v rámci tzv. "Ohnivého kruhu", čo znamená, že je v blízkosti mnohých aktívnych vulkánov, vrátane slávnej sopky Krakatoa. Okrem toho je aj vysokej miery zasahované tropickými cyklónami a silnými monzúnmi, ktoré môžu spôsobovať povodne a ďalšie problémy.

Tropické počasie v Jakarta prináša aj vysokú vlhkosť, čo môže mať vplyv na zdravie a pohodu ľudí. Je dôležité byť hydratovaný a chrániť sa pred slnečným žiarením. Turisti a miestni obyvatelia by mali mať vždy pri sebe fľašu s vodou a používať opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom. Vďaka veľkým neľútostným zrážkam by mali ľudia tiež dodržiavať bezpečnostné pokyny a vyhýbať sa zaplaveným oblastiam.

Celkovo je počasie v Jacarte typické pre tropickú oblasť so striedajúcimi sa obdobiami sucha a dažďov. Bez ohľadu na ročné obdobie môžete očakávať vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Takže ak sa rozhodnete navštíviť Jakarta, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné odevy a ochranné prostriedky, aby ste sa mohli pohodlne zariadiť a užiť si svoj pobyt v tomto fascinujúcom meste.


Letenka Indonézia Jakarta


Indonézia - Tajomná krása Jakarty

Krajina s množstvom ostrovov a rozmanitou kultúrou, takou je Indonézia. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj jej hlavné mesto Jakarta, ktoré v sebe skrýva množstvo fascinujúcich a zaujímavých zážitkov.

Jeden z najdôležitejších krokov pri plánovaní cesty do Jakarty je získanie letenky. Letecká spoločnosť vám ponúkne rôzne možnosti letov, v závislosti od cesty, ktorú si vyberiete. Väčšina medzinárodných letov pristáva na Letisku Soekarno-Hatta, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta. Letenka do Jakarty vás očarí už pri pristátí, keďže celý let trvá o niečo viac ako 12 hodín. Nezabudnite sa pripraviť na podmanivé výhľady na havané pláže a exotické pralesy, keď váš lietadlo pristane na tohto ostrova.

Po prílete do Jakarty sa ocitnete v rušnom a živom meste plnom kontrastov, ktoré kombinuje moderné mrakodrapy s tradičnými budovami. Mesto je bohaté na históriu a kultúru, ktoré sa odrážajú v jeho uliciach, chrámoch a múzeách. Navštívte napríklad chrám Fatahillah, ktorý sa nachádza v stredovekom časti mesta a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Taktiež môžete absolvovať prechádzku po historickom centru Kota Tua, kde sa nachádzajú mnohé pamiatky a múzeá.

Ak máte radi prírodu, v blízkosti Jakarty nájdete krásne prírodné rezervácie a národné parky. Jeden z najznámejších z nich je Národný park Thousand Islands, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta a ponúka niekoľko malých ostrovov s bledosivou plážou a jasným modrým morom. Zájdite sem na výlet a užite si lenivo hojdanie sa v hamaku a prechádzky po piesočnatých plážach.

Keďže Indonézia je moslimská krajina, mali by ste rešpektovať miestne náboženské a kultúrne tradície. Noste primerané oblečenie a dodržujte miestne zvyklosti. Ak chcete ochutnať tradičnú indonézsku kuchyňu, navštívte niektoré z miestnych trhov alebo reštaurácií. Množstvo vôní a chutí vás zavedie do sveta exotických korenín a špeciálnych ingrediencií. Nezabudnite ochutnať napríklad nasi goreng (varené ryžové cestoviny s kuracím mäsom) alebo bakso (polievka s mäsovými guľôčkami).

Výberom letenky do Jakarty sa otvára celý svet nových zážitkov a dobrodružstiev. Mesto plné kontrastov, histórie a prírodných krás vás očarí a poskytne vám skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Indonézia Jakarta


Indonézia, krajinou s bohatou históriou a kultúrou a taktiež jedným z kľúčových hráčov v juhovýchodnej Ázii. Hlavné mesto krajiny, Jakarta, je jedným z najrušnejších miest v krajine a láka turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Jakarta, určite sa budete musieť zaoberať aj otázkou ubytovania. Tu je niekoľko možností, ktoré by vám mohli pomôcť pri hľadaní ubytovania v Jakarte.

Hotelová ponuka v Jakarte je veľmi bohatá. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nebudete mať s výberom problém. V meste nájdete množstvo päťhviezdičkových hotelov, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a zariadení. Ceny v týchto hoteloch sú však o niečo vyššie, takže ak hľadáte ubytovanie lacnejšie, existujú aj iné možnosti.

V posledných rokoch sa v Jakarte stáva veľmi populárnou možnosť ubytovania aj Airbnb. V meste nájdete veľké množstvo ponúk pre pohodlné a cenovo výhodné ubytovanie. Airbnb je tiež skvelý spôsob, ako sa zoznámiť s miestnymi ľuďmi a zistiť o ich kultúre viac.

Hostely sú tiež obľúbenou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré je cenovo dostupné a zároveň príjemné. V Jakarte nájdete veľa hosteľov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti od spoločných izieb až po súkromné apartmány.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Jakarte sú apartmány na prenájom. Tieto apartmány sú zvyčajne dobre vybavené a ponúkajú vám súkromie a pohodlie počas vášho pobytu. Cena za prenájom apartmánu sa líši podľa veľkosti a polohy.

Nech už si zvolíte akejkoľvek možnosti ubytovania, v Jakarte nájdete množstvo možností, ktoré vám pomôžu zabezpečiť si pohodlný a príjemný pobyt v tomto úžasnom meste. Medzi miesta, ktoré stojí za návštevu v Jakarte patrí národný múzeum Indonézie, chrám Borobudur a Mekka Masjid. Takže ak sa chystáte na návštevu Jakarty, neváhajte a zarezervujte si ubytovanie čo najskôr, aby ste si mohli vychutnať toto zaujímavé mesto a jeho kultúru.


Dovolenka Indonézia Jakarta


Indonézska dovolenka v Jakarte: Zážitok plný kultúry, histórie a prírodného krásna

Indonézia je fascinujúca krajina, ktorá ponúka rôznorodé oslňujúce miesta pre turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Indonézii je hlavné mesto Jakarta. Mesto je dynamické, pulzujúce a ponúka nespočetné množstvo zážitkov a atrakcií pre návštevníkov.

Keď prídete do Jakarty, prvá vec, ktorú si všimnete, je ohromujúce spojenie minulosti a súčasnosti. Starodávne mešity a chrámy stoja vedľa moderných mrakodrapov, čím vytvárajú jedinečnú atmosféru. Mesto je miestom, kde sa stretávajú rôzne etnické skupiny, ako sú Javančania, Sundánci, Číňania a mnoho ďalších. Táto multi-etnická povaha Jakarty vytvára rôznorodú kultúru a bohatstvo tradícií.

Jedným z najnavštevovanejších miest v Jakarte je Národné múzeum, ktoré je domovom rozsiahlej zbierky artefaktov a umeleckých diel, ktoré odrážajú bohatú históriu krajiny. Bolo postavené v roku 1862 a je jedným z najstarších múzeí v Indonézii. Prechádzajúc sa jeho chodbami si môžete prezrieť artefakty, ako sú sochy, keramika, šperky a mnoho ďalších, ktoré dokumentujú minulosť a kultúru Indonézie.

Ďalšou ikonou Jakarty je Mešita Istiqlal, najväčšia mešita v Južnej Ázii. Táto veľkolepá mešita je významným miestom pre moslimov a jej návšteva ponúka nádherné výhľady a možnosť objavenia si miestnej náboženskej kultúry. Pre obdivovateľov architektúry je tu tiež k dispozícii Katedrála Sv. Pavla, prvý kostol v Jakarte, postavený holandskými kolonistami v roku 1901.

Okrem kultúrnych miest môžete v Jakarte nájsť aj množstvo moderných nákupných centier a luxusných hotelov. Nákupná zóna v oblasti Bundaran Hotel Indonesia je ideálnym miestom pre nákupy, stravovanie a relaxáciu. Neďaleko tohto miesta je aj Monumet Národného hrdinu, ktorý pripomína významnú rolu Indonézie pri dosiahnutí nezávislosti.

Ak máte radi prírodu a chcete sa oddýchnuť od ruchu mesta, potom by ste sa mali vybrať na výlet na okolité ostrovy. Napríklad Pulau Seribu, tisícich ostrovov, je jazerom nachádzajúcim sa len pár hodín od Jakarty. Tieto ostrovy ponúkajú nádherné pláže, možnosti na potápanie a šnorchlovanie, ako aj relaxáciu na bielej piesočnatej pláži.

Ak plánujete dovolenku v Indonézii, nevynechajte návštevu Jakarty. Toto fascinujúce mesto ponúka jedinečný mix kultúry, histórie a prírodného krásna. Bez ohľadu na to, či ste zvedaví na bohatú históriu, či sa chcete ponoriť do miestnej kuchyne alebo jednoducho len relaxovať na pláži, Jakarta vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky