Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)

Počasie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia Jáva je ostrov s tropickým podnebím, ktoré je ovplyvnené monzúnovými vetrovmi. Počasie na Jáve sa líši od regiónu k regiónu, ale prevažne je to veľmi horúce a vlhké.

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, je známe svojimi vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Táto oblasť zaznamenáva v priemere teploty okolo 30°C a vlhkosť až 80%. Monzúnový seizmický vplyv v Jakarte väčšinou prebieha od júna do septembra, keď je výrazne viac zrážok a prehánok.

Bandung, hlavné mesto provincie Jawa Barat, leží v horských oblastiach, preto teploty sú tu o niečo nižšie ako v Jakarte. Teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 25°C a vlhkosť okolo 75%. Tu tiež existuje sezóna dažďov od júna do septembra.

Jogyakarta, na juhu Jávy, je známa svojou históriou, ale aj bohatou kultúrou a umením. Jogyakarta má rovnaké klimatické podmienky ako Bandung, ale v týchto oblastiach zvyčajne býva viac sucho ako v iných častiach Jávy.

Borobudur, historická dedina, je známa svojou budhistickou architektúrou a tiež svojimi monzúnovými obdobiami. V zime býva tu sucho, zatiaľ čo v lete silné dažde. Teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 28°C a vlhkosť okolo 75%.

Celkovo sa dá povedať, že počasie na Jáve je tropické a vlhké počas celého roka. Najvhodnejšieho času na návštevu Jávy je počas zimy (od decembra do marca), keď teploty sú o niečo nižšie a menej vlhkosti je v ovzduší. Aj keď sa dajú očakávať aj silné dažde počas tejto časti roka, preto by ste mali byť pripravení na návštevu Jávy.


Letenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Ak sa chystáte na dovolenku do Ázie, Indonézia je skvelou voľbou. Táto exotická krajina, bohatá na kultúru a prírodné krásy, ponúka niekoľko fascinujúcich miest na objavovanie. Medzi najpopulárnejšie destinácie patrí Jáva, ktorá je známa svojou dynamickou metropolou Jakartou, sympatickým mestom Bandung, historickým centrom Jogyakartou a majestátnym chrámom Borobudur.

Prvým krokom na ceste do Jávy je získanie letenky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych destinácií na Jávu. Aby ste si našli najlepšiu ponuku, mali by ste skontrolovať viacero leteckých portálov a porovnať ceny a časové rozvrhy letov. Väčšinou sa ceny leteniek líšia podľa ročného obdobia a dostupnosti.

Väčšina medzinárodných letov prichádza do hlavného letiska v Jakarte, ktorá je najväčším mestom Indonézie. Po prílete sa môžete presunúť do ostatných častí Jávy rôznymi spôsobmi dopravy. Pre cestu medzi mestami na Jáve existuje mnoho možností vrátane vlakov, autobusov a taxíkov.

Po prílete do Jakarty sa môžete zdržať v tomto rozsiahnom a pulzujúcom meste, ktoré ponúka bohatú mix moderného a tradičného života. Môžete navštíviť historické pamiatky ako nádherné budovy na Medan Merdeka (Námestie nezávislosti), tradičné trhy ako Pasar Baru a pokochajte sa nákupom na výnimočných miestach ako plaviteľské stredisko Tanah Abang.

Ako následujúci cieľ na vašej ceste sa odporúča navštíviť mesto Bandung, ktoré leží iba niekoľko hodín cesty od Jakarty. Mesto je známe svojím chladnejším počasím a výbornými nákupnými možnosťami. Môžete sa prechádzať po nádherných botanických záhradách či zakúpiť si tradičné batiky na Pasar Baru.

Jogyakarta, hlavné mesto provincie so samým menom, je ďalšou zaujímavou destináciou na Jáve. Toto historické mesto je bohaté na kultúrne dedičstvo vrátane impozantných chrámov, ako je Prambanan, a kráľovský palác Kraton. Okrem toho je Jogyakarta výborným miestom nielen na nákupy, ale aj na vychutnanie si tradičných indonézskych jedál.

Posledným, ale nie menej dôležitým miestom, ktoré by ste mali navštíviť na Jáve, je slávny chrám Borobudur. Je to jedno z najväčších budhistických stúpaní na svete a je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Má viac ako 2500 soch a bolo postavené v 9. storočí. Návšteva tohto miesta je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka vynikajúce možnosti pre fotografov a milovníkov histórie.

Celkovo, cesta po Jáve je príležitosťou spoznať niekoľko fascinujúcich miest Indonézie. Od veľkomesta Jakarty po historické pamiatky Jogyakarty a majestátny chrám Borobudur, každé mesto ponúka jedinečný zážitok. Nech ste zamilovancom do kultúry, histórie alebo prírody, Jáva vás určite očarí.


Dovolenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia Jáva je fascinujúci cieľ pre dovolenku so svojou rozmanitosťou kultúry, históriou a prírodnou krásou. Cesta začína v hlavnom meste Jakarte, kde môžete zažiť rušné mestské vibrácie a zároveň objaviť historické zákutia.

Jakarta je jedným z najrušnejších miest v Ázii a ponúka návštevníkom množstvo pamiatok, múzeí a moderných obchodov. Môžete navštíviť starú časť mesta, známu ako Kota, kde nájdete historické budovy z koloniálnej éry, ako aj chrámy a mešity plné kultúrnych pokladov. Nezabudnite navštíviť aj monumentálnu Národnú mešitu či Prvú indonézsku štátnu školu, aby ste lepšie porozumeli histórii krajiny.

Z Jakarty môžete pokračovať do Bandungu, ktoré sa nachádza v srdci západnej Jávy. Toto mesto je známe extravagantnou architektúrou art deco a ponúka mnoho zaujímavých pamiatok, vrátane múzeí, chrámov a rozsiahlych trhov. Okrem toho si môžete vychutnať prírodu v nádhernej oblasti okolo Bandungu, kde nájdete vodopády, jazerá a záhrady.

Ďalším dôležitým miestom na Jáve je Jogyakarta, kultúrny a historický centrum. Tento región je domovom mnohých pamiatok UNESCO, medzi ktoré patrí aj slávny chrám Borobudur. Borobudur je najväčší buddhistický chrám na svete a ponúka nádherné pohľady na okolitú krajinu. Okrem toho môžete navštíviť aj Kráľovský palác, múzeá a trhy s umeleckými remeslami.

Neďaleko Jogyakarty sa nachádza aj kultúrne bohaté mesto Surakarta, ktoré je známe ako Solo. Tu si môžete užiť tradičné Jávske divadlá či hudbu, ako aj návštevu paláca Kraton. Mesto je tiež známe svojimi trhmi, kde si môžete kúpiť miestne rukotvoriny a umelecké diela.

Poslednou zastávkou na dovolenke na Jáve by mohol byť prekrásny prírodný raj - Národný park Bromo-Tengger-Semeru. Tento park je domovom aktívnych sopiek a krásnych scenérií, vrátane pohľadu na úsvit nad sopkou Bromo. Môžete sa vydať na prechádzky po parku, zúčastniť sa safari alebo si vychutnať prírodné lázně.

Celá dovolenka na Jáve v Indonézii vám ponúkne jedinečnú kombináciu kultúry, histórie a prírody. Od preplnených až pokojných miest, od historických pamiatok po prírodné krásy, Jáva má pre každého niečo. Nech už ste dobrodruh alebo milovník kultúry, táto dovolenka vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je krajina, ktorá ponúka rozmanité kultúrne, historické a prírodné atrakcie. Jáva je najväčším ostrovom v Indonézii, ktorý má veľa na ponúkanie svojim turistom. Návšteva miest ako Jakarta, Bandung, Jogyakarta a Borobudur stoja za to, ale nezabudnite si zabezpečiť dostatočne kvalitné ubytovanie.

Jakarta

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, je dôležité centrum kultúry, obchodu a finančníctva. Toto mesto predstavuje niekoľko ubytovaní pre turistov. Medzi tieto hotely patrí napríklad Hotel Mulia Senayan, ktorý ponúka luxusné služby ako sú bazén, bar a wellness centrum. Vedľa mulitajazkový personál a skvelý výhľad na mesto, robia najlepšie z tohto hotela zážitok.

Bandung

Bandung je ďalším zaujímavým miestom na Jáve, do ktorého sa zvyknú vydávať turisti, ktorí sú nadšení vkusným dizajnom. Pre úplne nezabudnuteľné ubytovanie doporučujeme navštíviť Plataran Heritage Borobudur Hotel, ktorý je skutočne unikátny. Okrem toho, že ponúka kvalitné služby, poskytuje aj balíček “luxusné ranajky”, ktorý poskytuje skutočný pocit royality.

Jogyakarta

Jogyakarta je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a krásnymi chrámami, ktoré sú pre turistov obľúbenou atrakciou. Pre kvalitné ubytovania si môžete vybrať z niekoľkých hotelov, z ktorých najlepšie sú svetoznámy The Phoenix Hotel a Java Heritage Hotel. Odborníci na hotelové služby sa zodpovedajú za všetko - od osobného servisu po štýlové usporiadanie nábytku.

Borobudur

Borobudur je jedným z najobľúbenejších miest na Jáve a celý Indonézii. Je to najväčší budhistický chrám na svete, ktorý si zaslúži pozornosť každého turistu. Útulné ubytovanie nájdete v ubytovaní MesaStila Resort and Spa, pre magnofayence, ktoré sú radi podožívaj úžasnej dovolenke.

Celkovo je Jáva skvelým miestom, ktoré ponúka rôzne typy ubytovania, či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné hostely. Nezáleží na tom, ktoré miesto na Jáve ste si vybrali, jedno je isté - užijete si tu nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


1. Kam sa oplatí ísť v Indonézii na Jáve?
Na Jáve sa oplatí ísť do Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru.

2. Ako sa dostanem z letiska do Jakarty?
Z letiska v Jakarte sa môžete dostať taxíkom, shuttle busom alebo verejnou dopravou.

3. Aké sú najznámejšie pamiatky v Jakarte?
V Jakarte sú známe pamiatky ako Monas (Národný pamätník), nákupné centrum Grand Indonesia, historická časť Kota Tua a múzeum National Museum.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Bandungu?
V Bandungu sú hlavnými atrakciami krásne jazierko Kawah Putih, horu Tangkuban Perahu so svojimi sírnatými krátermi a nákupné ulice Jalan Cihampelas a Jalan Riau.

5. Koho môžem v Jogyakarte navštíviť?
V Jogyakarte môžete navštíviť Kráľovský palác Kraton, chrámy Prambanan a Borobudur, ako aj múzeum Sonobudoyo a trh Malioboro.

6. Ako sa dostať z Jogyakarty na Borobudur?
Z Jogyakarty sa na Borobudur dá dostať taxíkom, autobusom alebo objednanou prepravou. Výlet trvá približne 1,5 hodiny.

7. Aké sú najlepšie časy na návštevu Borobuduru?
Najlepšie časy na návštevu Borobuduru sú skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď je menej turistov a teplota je príjemnejšia.

8. Koľko stojí vstup na Borobudur?
Vstup na Borobudur stojí približne 25 USD pre zahraničných návštevníkov.

9. Koľko dni odporúčate stráviť na Jáve?
Odporúčame stráviť na Jáve minimálne 7-10 dní, aby ste mali dostatok času na preskúmanie hlavných miest a pamiatok.

10. Aké sú miestne jedlá, ktoré si musím vyskúšať v Indonézii?
Vyskúšajte si miestne jedlá ako nasi goreng (varená ryža s mäsom a zeleninou), gado-gado (zeleninový šalát so špeciálnym arašidovým dresingom) a satay (grilované mäso na špíze).


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky