Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Blarney Castle

Letenka Írsko Blarney Castle


Ak milujete históriu a romantické prostredie, nevynechajte svoju šancu vidieť Blarney Castle, rozhodne jedno z najkrajších miest v Írsku. Ako získať letenku a informácie o Blarney Castle?

Prvotne, východiskovým bodom je Dublin, hlavné mesto Írska. Z Dublina sa dostanete do Blarneyu jednoducho a rýchlo. Existuje niekoľko spôsobov prepravy, ako napríklad autobus, vlak alebo prenájom vozidla.

Od centra Dublinu môžete použiť M7 a potom M8 a držať sa východného smeru. Dobre známou cestou pre cestovateľov je aj autobusová doprava, ktorá vás odvezie priamo do Blarney až k samotnej veži.

Ak plánujete prenájom aut, pamätajte na to, že v Írsku sa vodičský preukaz mení naľavo. Okrem toho, cesty na irskej strane sú užšie ako cesty na britskej strane. Ale ak ste ochotní potrápiť sa s preukazom a cestou, blízkosť krajiny s množstvom zákutí, zákrut alebo úzkych ciest vám umožní vidieť Írsko z najlepšieho uhla a po svojom.

Samotné Blarney Castle vás očarí. Táto kamenná pevnosť bola postavená v roku 1446 a súčasne je najväčšou atrakciou v meste Blarney. Najznámejšou atrakciou v Blarney Castle je Blarney Stone, ktorú sa tvrdí, že prináša šťastie a schopnosť hovoriť dobre, ak ju poloníte. Aby ste sa k nej dostali, musíte vyliezť na vrchol 27 metrovej veže a zavesiť sa nad okraj steny spredu nadol. Neskôr si však môžete pripomenúť toto dobrodružstvo s nákupom oficiálneho certifikátu.

Okrem Blarney Stone, vám samotná pevnosť poskytne príležitosť na obdiv stavby a krajín okolo nej. Môžete sa tiež prechádzať v krásnom záhrade s krúžkovým kruhom, bocianím hniezdom, bažantnicou a potokom.

Niektoré časti pevnosti sú však veľmi staré, a preto nie sú v dobrých podmienkach. Mali by ste byť teda veľmi opatrní, a pri prechádzke pamiatkou dodržiavať všetky pokyny. Ale aj napriek tomu by úžasný výhľad z okien hradu a staromódna atmosféra mali určite stáť za návštevu.

Blarney Castle je určite jedno z najromantickejších miest Írska. Táto pevnosť je skutočným skvostom a to nielen pre turistov, ale aj pre samotných Írčanov. Odporúčame sa jej preto určite vyhnúť.

Ak teda túžite vidieť krásu Blarney Castle, využite svoju letenku do Írska a užite si prázdniny plné histórie a romantiky.


Dovolenka Írsko Blarney Castle


Írsko je jedným z najkrásnejších a najzaujímavejších miest na svete, plný zelené krajiny, zaujímavých miest a histórie. Ak plánujete navštíviť Írsko a hľadáte kam ísť, Blarney Castle je miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Blarney Castle sa nachádza v južnom Írsku, v oblasti Cork. Tento zámok je pravdepodobne najznámejší pre Blarney Stone, ktorý sa nachádza na streche zámku. Tisícky turistov ročne prichádzajú do Blarney Castle, aby počuli o kúzle kameňa a o tom, ako vám môže pridať schopnosti, ako je nadanie reči.

Okrem Blarney Stone, zámok Blarney ponúka návštevníkom aj množstvo iných zaujímavostí a atrakcií. Jednou z nich je Blarney Gardens, ktoré sú osladené s výnimočnými kvetinami, drevenými mostíkmi a prírodnými potokmi. Tieto záhrady sú ideálne na prechádzky a pikniky.

Záhrady Blarney sú tiež plné historických pamiatok, ako je napríklad Dolmen Stone, ktorý je domorodým artefaktom z doby kamennej. Okrem toho môžete vidieť v záhradách aj vodopád a jazero.

Okrem nádherných záhrad a histórie, Blarney Castle ponúka aj niekoľko možností ubytovania pre turistov. K dispozícii sú rôzne výlety po Blarney Castle a tiež možnosti prehlbovať vaše vedomosti o histórii Írska.

Keď navštívite Blarney Castle, nezabudnite sa zúčastniť aj na návšteve mesta Cork. Toto mesto je známe svojou gastronómiou a nakupovaním.

V rámci navštívenia Írska je Blarney Castle jednou z najlepších destinácií. Prekrásne historické zámky, krásne záhrady a odpovedajúca krajina robia z tohto miesta jedno z najlepších miest, ktoré by ste pri návšteve Írska nemali vynechať.


Počasie Írsko Blarney Castle


Írsko, známe aj ako "Zelený ostrov", je známe svojím mäkkým a vlhkým počasím. Jedným z miest, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov, je Blarney Castle, ktorý sa nachádza v obci Blarney v okrese Cork.

Blarney Castle je jedným z najznámejších historických miest Írska a je známe najmä pre svoj Blarney Stone. Tento kameň sa nachádza na vrchole hradu a legendy hovoria, že ten, kto ho pobozká, získa dar reči. Preto je táto pamiatka veľmi populárna medzi turistami z celého sveta, ktorí prichádzajú, aby vyskúšali svoje šťastie.

Keďže Blarney Castle sa nachádza na juhu Írska, počasie tu je typicky ovládané atlantickými vplyvmi. Letá sú tu teplejšie, s priemernými teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Avšak aj tu môže byť chladno a sychravo, preto je dobré mať so sebou vrstvené oblečenie a dáždnik, keďže napršať tu môže kedykoľvek.

Zimy v Blarney Castle sú miernych a vlhkých, s priemernými teplotami okolo 8 stupňov Celzia. Dážď je tu bežný aj v zimnom období, a preto je opäť dôležité mať prípravu na nepredvídateľné počasie, ak navštívite túto atrakciu v tomto období.

Jar a jeseň, ktoré sú v Írsku známe svojimi nádhernými farebnými scenériami, sú tiež obľúbeným obdobím na návštevu Blarney Castle. Teploty sú o niečo nižšie, pohybujú sa okolo 12 až 15 stupňov Celzia, ale počasie je relatívne stabilné a menej daždivé ako počas zimy.

Vzhľadom na to, že Blarney Castle je populárnym turistickým miestom, odporúča sa navštíviť ho v menej rušnom období, ak sa chcete vyhnúť davom. Avšak vzhľadom na nepredvídateľnosť írskeho počasia je vždy dobré mať pri sebe vhodné oblečenie, bez ohľadu na ročné obdobie.

Blarney Castle je fascinujúce historické miesto so zaujímavou architektúrou a kúzelnou atmosférou. Bez ohľadu na počasie, je to určite miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť na svojej návšteve Írska.


Ubytovanie Írsko Blarney Castle


Blarney Castle: Ubytovanie v srdci írskej histórie a kúzla

Keď si predstavíme Írsko, niektorí z nás si automaticky predstavia zelené kopce, tajomné hory a miestne pútavé legendy. A ak sa chcete ponoriť do histórie a kúzla tejto fascinujúcej krajiny, jedno miesto vás nenechá chladnými - Blarney Castle.

Blarney Castle je pobytový zámok v juhovýchodnom Írsku, približne 8 kilometrov od mesta Cork. Tento ikonický zámok je obľúbenou turistickou atrakciou pre milovníkov histórie, architektúry a prírody. Okrem toho je tiež domovom slávneho Blárneho kamene, ktorý je obklopený mnohými zaujímavými legendami.

Táto malebná pamiatka bola postavená v roku 1446 a dnes ponúka návštevníkom možnosť si prezrieť viac než štyridsať uspatých izieb. Tieto izby sú starostlivo zrekonštruované a poskytujú útulné a pohodlné ubytovanie s pohľadom na krásne okolité prostredie prirodzeného parku.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Blarney Castle, môžete si vybrať medzi rôznymi typmi izieb, od jednoduchých malých izieb po luxusné apartmány. Každá izba nesie stopu histórie zámku a je zariadená v tradičnom írskom štýle. Niektoré izby dokonca ponúkajú krásny výhľad na záhradu a komplex.

Okrem samotného ubytovania vám Blarney Castle ponúka aj mnoho aktivít a zážitkov, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať históriu a kultúru tohto regiónu. Môžete sa vybrať na prehliadku zámku a objavovať jeho fascinujúce interiéry, ako aj vyskúšať šťastie, poliať sa svätou vodou a pokúsiť sa dotknúť slávneho Blárneho kamena. Podľa legendy vám kontakt s týmto kameňom daruje dar reči.

Po návšteve zámku si môžete užiť prechádzky v jeho rozsiahlych záhradách, ktoré sú obklopené malými jazerami, trávnatými plochami a bohatou flórou a faunou. Prirodzené prostredie vás okamžite vtiahne do ľavnejsieho a relaxačného prostredia.

Okrem toho, výhody ubytovania v Blarney Castle nekončia tu. Jeden z najväčších benefitov je jeho blízkosť k ďalším zaujímavým miestam v okolí. Mesto Cork, známe svojimi historickými pamiatkami a pulzujúcim mestským životom, je len krátkou cestou autom. Môžete objaviť jeho krásu a kúzlo, vychutnať si skvelé jedlo a tradičnú írsku hudbu v miestnych hospodách.

Zamieriteľne môžete navštíviť aj nádherné prírodné scenérie Írska, ako napríklad Ring of Kerry, Cliffs of Moher alebo Connemara, ktoré sú všetky vo vzdialenosti niekoľkých hodín cesty od Blarney Castle.

Celkovo povedané, ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám ponúka zážitok z histórie a Írska, Blarney Castle je skvelou voľbou. Prináša vám príležitosť stráviť noc v ikonickom zámku a spoznať jeho zaujímavú históriu a kultúru. Spoľahlivé služby, útulné izby a krásne okolitá príroda robia z Blarney Castle ideálne miesto pre vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Írsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Blarney Castle


1. Kde sa nachádza Blarney Castle?
Blarney Castle sa nachádza v juhozápadnej časti Írska, asi 8 km od mesta Cork.

2. Aké je vstupné na Blarney Castle?
Vstupné na dospelého stojí €16, pre deti od 8 do 14 rokov €7 a deti do 7 rokov majú vstup zdarma.

3. Aké sú otváracie hodiny Blarney Castle?
Blarney Castle je otvorený celoročne, ale otváracie hodiny sa menia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 09:00 do 18:00 a v zime len do 15:00.

4. Musím zdvihnúť kameň Blarney pre šťastie?
Áno, zdvihnutie kameňa Blarney sa považuje za zdroj šťastia a úspechu. Nachádza sa na vrchole veže a návštevníci si môžu pretiahnuť hlavu z okna, aby sa k nemu dostali a potom ho musia pobozkať.

5. Aké atrakcie sú ešte k dispozícií v Blarney Castle?
Okrem Blarney Castle sa tu nachádza množstvo ďalších atrakcií, vrátane záhrad, priepasti, múzea a priľahlých dediniek, kde si môžete kúpiť suveníry alebo navštíviť tradičné puby.

6. Dá sa Blarney Castle navštíviť za jeden deň?
Áno, veľa návštevníkov navštívi Blarney Castle a všetky jeho atrakcie v rámci jednodňovej výletu.

7. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať Blarney Castle?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k Blarney Castle, závisí od toho, odkiaľ prichádzate. Najbližšie letisko je v Corku a je možné použiť aj verejnú dopravu alebo taxi. Ak cestujete autom, parkovanie je k dispozícii v blízkosti hradu.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky