Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)

Počasie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a premenlivým počasím. Jedným z najkrajších a najneuveriteľnejších miest na severe Írska je určite Giant's Causeway - obrovský kameňový útes, ktorý pôsobí ako zázrak prirody. Toto miesto je známe svojimi rozprávkovými skalnými útvarmi v tvare šesťuholníkov, ktoré upútavajú pozornosť mnohých turistov z celého sveta.

Okrem toho, že Giant's Causeway je miestom, ktoré ponúka jedinečnú scenériu a skvelé fotografické príležitosti, je to aj miesto, kde sa viacej ako 40 000 bazaltových stĺpov pripisuje vulkanickej aktivite pred viac ako 50 miliónmi rokov. Tento nezvyčajný úkaz vznikol kvôli rýchlemu ochladzovaniu lávy, ktorá prisahala a vytvárala tieto vyrovnané stĺpy.

Keďže Írsko je známe svojim premenlivým počasím, je dôležité vybrať si správny čas návštevy Giant's Causeway. Počas leta je väčšinou teplejšie a slnečnejšie počasie, čo vám umožní vychutnať si túto nádhernú prírodnú pamiatku v najlepšom svetle. Avšak, neočakávane sa môžu vytvoriť aj búrky a prívalové dažde, takže je dobré byť pripravený a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

Jeseň a jar sú tiež obľúbenými obdobiami návštevy Giant's Causeway. Aj keď môže byť chladnejšie a daždivé počasie, táto sezóna prináša s sebou aj pôsobivé farby a atmosféru. Počas týchto mesiacov môžete zažiť impozantné prízraky hmly, ktoré dodávajú miestu ešte viac magického nádychu. Je dôležité si vziať so sebou vhodnú ochrannú a teplú vrstvu oblečenia, aby ste si mohli vychutnať návštevu naplno.

Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Giant's Causeway, je dôležité sledovať miestne predpovede počasia a byť pripravený na neistoty. Počasie môže byť veľmi nepredvídateľné a rýchlo sa meniť, takže by ste mali mať so sebou nepremokavé oblečenie, slnečné okuliare, ochranu pred slnkom a prípadne aj slnečný krém.

Aj keď počasie môže byť niekedy nepriaznivé, návšteva Giant's Causeway stojí za to. Je to miesto s fascinujúcou históriou a krásou, ktorá vás ohromí. Nech už je počasie akékoľvek, určite nebudete ľutovať, že ste navštívili tento jedinečný klenot Severného Írska.


Dovolenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je krajina zelených lúk a prírodných krás. Ak hľadáte niečo zaujímavé na vašej dovolenke, navštívte severné Írsko a objavte počudobné miesta ako Giant's Causeway.

Giant's Causeway je jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete a vychádzať z neho treska ústa. Táto pamiatka, ktorá sa nachádza vo Watterforte na pobreží Severného Írska, je tvorená stovkami koreňovitých bazaltových stĺpov, ktoré vyzerajú, ako by vyrástli priamo z oceánu.

Legenda hovorí, že skaly boli vytvorené alebo postavené kjantarom, ktorým dominoval gigant Finn MacCool. Legenda hovorí, že Finn videl giganta v Škótsku a rozhodol sa s ním stretnúť na diaľku. Gigant mal pomenovať Ich na Slepúm v Škótsku, kde sa cestou stretol s MacColom. A tak sa obaja dohodli na súťaži, ktorá vytvorí cestu cez more, aby sa mohli navzájom vidieť. Ale keď sa Finn na nedostatok sily rozhodol utiecť, jeho manželka mu poradila obliecť sa do kojeneckého odevu až tým, kým by gigant nebol videl príliš málo, aby ho mohol vidieť. Gigant prišiel po Finnovej ceste a objavil výťah. Vzal cestu domov a rozložil si korene na kráter, aby sa s ním na druhej strane mohol spojiť. Dnes sú koreňovité kameňové stĺpy na mieste možno najznámejšie atrakcie v Severnom Írsku a vidí ich každý rok tisíce návštevníkov z celého sveta.

Ak chcete navštíviť tento ohromujúci prírodný klenot, môžete si vybrať z mnohých možností, ako sa tam dostať. Môžete ísť na autobus alebo vlak z veľkých miest ako Derry alebo Belfast, ale najlepšou voľbou je rozhodne najať si auto a vybrať sa po vlastnej osobe. Cesta potrvá približne 1,5 hodiny – a stojí za to vidieť krásy Severného Írska s vlastnými očami.

Nemurite sa ani v otázke ubytovania – vo Watterforte a jeho okolí nájdete veľa ubytovacích zariadení. Existujú kempy, penzióny, kempingové parky a krásne hotely, ktoré sa vztekajú na nádherný výhľad na oceán. Vyberte si to, čo vám najlepšie vyhovuje, a užite si pohodu a pokoj pri zvuku vln a prechádzkami po úchvatných prírodných cestách v okolí.

Po návšteve Giant's Causeway sa nezabudnite pokúsiť do blízkych miest, napríklad k návšteve Dunluce Castle, Mussendeni Temple, a len krátky výlet na kopci Slievemore ponúka nádherný výhľad na okolie. Pokojne si naplánujte 2-3 dni v tejto oblasti a objavte všetky krásy Severného Írska.

Tak neváhajte a zarezervujte si svoju dovolenku na Severnom Írsku a stretnite sa s magickou krajnou a Giant's Causeway ako so svojim najkrajším skvostom.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


1. Čo je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je prírodné skalné útvarovanie na pobreží Severného Írska, ktoré je zložené z šiestichstranných bazaltových stĺpov.

2. Ako sa tam dostanem?
K najbližšiemu letisku sa dostanete v meste Belfast. Odtiaľ môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu. Z mesta Bushmills môžete ísť na Giant's Causeway pešo.

3. Koľko stojí vstup?
Vstup na Giant's Causeway je zdarma, ale ak chcete navštíviť návštevnické centrum, musíte zaplatiť vstupné poplatky.

4. Kedy je najlepší čas návštevy?
Giant's Causeway môžete navštíviť kedykoľvek počas roka, ale najlepší čas je v lete, keď sú vonku prijemné teploty.

5. Je tam parkovisko?
Áno, na mieste je k dispozícii parkovisko.

6. Dá sa tam ísť s kočíkom alebo so vozíkom?
Bohužiaľ, návšteva Giant's Causeway je pre kočíky alebo vozíky s ťažkosťami ťahania. Pôjdenie po piesočných cestičkách je náročné.

7. Môžem si tam zobrať psa?
Áno, psy sú povolené na mieste, ale musia byť držané na vodítku.

8. Môžem tam čosi jesť alebo piť?
Áno, na mieste sú dostupné občerstvenia.

9. Aké aktivity sú k dispozícii?
Okrem prehliadky útvarov môžete navštíviť aj návštevné centrum, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a tvorbe Giant's Causeway.

10. Ako dlho trvá návšteva?
Dĺžka návštevy závisí od toho, ako dlho sa rozhodnete zostať. Prehliadka má v priemere dĺžku dvoch až troch hodín.


Ubytovanie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je známe svojimi úchvatnými scenériami a prírodnými zázrakmi. Jedným z najimpozantnejších miest v tejto krajine je Giant's Causeway. Nachádza sa v úchvatnej oblasti Severného Írska a predstavuje jedno z najpopulárnejších a najfotogenickejších miest na svete.

Giant's Causeway je unikátny geologický útvar tvorený vysokými a presne tvarovanými stĺpmi z bazaltu, ktoré tvoria akoby chodby alebo cesty. Je považovaný za jeden z najväčších prírodných zázrakov Európy a bol dokonca zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO v roku 1986.

Legenda hovorí, že Giant's Causeway bola vytvorená gigantským irským obra Finnem MacCoolom. Podľa tohto príbehu sa rozhodol vybudovať cestu do Škótska, aby sa stretol a bojoval s rivalom, škótskym obrom Benandonnerom. Avšak keď videl obrovskú veľkosť Benandonnera, Finn utekal späť do Írska a po ceste rozbil cestu, aby Benandonnera zastavil. Dnešná Giant's Causeway je teda výsledkom tohto mytologického súboja obrov.

Návštevníci majú možnosť prechádzať sa medzi tisícami stĺpov a vychutnávať si skvelý výhľad na Atlantický oceán. Niektoré stĺpy dosahujú výšku až 12 metrov a tvoria pôsobivý pohľad. Okrem fascinujúcich geologických útvarov môžu návštevníci vidieť aj rôzne morské vtáky a inú miestnu faunu a flóru.

Okolie Giant's Causeway je tiež domovom pre mnoho zaujímavých historických miest a pamiatok. Nedaleko sa nachádza Dunluce Castle, pôsobivý hrad postavený na útese nad morom. Tento hrad poskytuje nádherný pohľad na oblasť a stojí za návštevu.

Ak si plánujete navštíviť Giant's Causeway, odporúča sa vyhrať si na dostatočný čas na preskúmanie tohto úžasného miesta. Po celý rok ponúka táto oblasť štvrťhodinové prehliadky so sprievodcom, ktoré poskytujú zaujímavé informácie o histórii a vzniku Giant's Causeway. Okrem toho si môžete užiť tiež pešie túry, ktoré vám umožnia vidieť okolitú prírodu.

Ubytovanie v tejto oblasti je veľmi pohodlné a rozmanité. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, vrátane hotelov, penziónov a súkromných chát. Mnohé z týchto ubytovaní ponúkajú úžasný výhľad na Giant's Causeway a môžete sa tešiť na skutočne nezabudnuteľný pobyt.

Írsko je nádherná krajina s mnohými úchvatnými miestami, ale Giant's Causeway je určite jedným z najzaujímavejších a nádherných prírodných zázrakov v krajine. Nezáleží na tom, či ste milovník prírody, geológie alebo akéhokoľvek iného odvetvia, návšteva tohto miesta je vskutku magická. Ak sa vám naskytne príležitosť, neváhajte túto svetoznámu atrakciu navštíviť a zažiť nádherné dobrodružstvo.


Letenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je brázdené krásnou přírodou, kterou lze objevovat roky a stále objevovat něco nového. Patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. Mezi vyhledávané lokality patří severní pobřeží, kde je soustava mořských útesů známá jako Giant's Causeway.

Giant's Causeway, česky "Kraj obrích pat", je zemní útvar, který se nachází v severním Irsku u vesničky Bushmills poblíž města Coleraine. Je to neobvyklé a parádní místo, kde několik tisíc půdních sloupů, vypadající jako obrovské drobky chleba, vystupuje z moře. Napojení sloupů je velmi exaktní, což dává tomuto místu jedinečný vzhled.

Chcete-li se podívat na tento nevšední útvar přírody, je nejlepší si vybrat letenku do Belfastu, hlavního města Severního Irska, které se nachází pouhých 70 kilometrů daleko. Z letiště v Belfastu je vzdálenost k Giant's Causeway přibližně 1,5 hodiny jízdy.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Giant's Causeway; můžete si například pronajmout auto, využít kyvadlovou dopravu z Belfastu nebo využít přívoz z Portballintry. Místo samotné nabízí spoustu turistických chodníků a stezek, které vedou okolo různých zajímavostí a umožňují návštěvníkům prozkoumat tuto neuvěřitelnou krajinu.

Kromě samotného Giant's Causeway můžete objevovat i další turistické atrakce v okolí, jako například hrad Dunluce a blízké letovisko Portrush. V zimě, kdy severní pobřeží zasype sníh, se celá krajina promění v daleko více opuštěný, ale nádherný zážitek.

Celkově vzato, Giant's Causeway je nezapomenutelné místo, které byste neměli vynechat při výletu do Severního Irska. Nabízí návštěvníkům úžasné pohledy, možnosti prozkoumat krajinu a hned vedlejší krásy, které lákají k nepřetržitému objevování a zdokonalování se. Tak si nasaďte boty, připravte fotoaparát a vyrážejte na Giant's Causeway!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky