Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Glendalough

Ubytovanie Írsko Glendalough


Glendalough, pôvabné údolie v srdci Írska, je miestom, kde mnoho návštevníkov hľadá útočisko pred všednosťou každodenného života. Toto miesto, ktoré sa nachádza len niekoľko hodín jazdy južne od Dublinu, ponúka návštevníkom fantastické zážitky a zároveň účinok na ich duševné zdravie.

Ak hľadáte ubytovanie v Glendalough, máte na výber z rôznych možností, od hotelov a penziónov až po kempovanie v prírode. Pre tých, ktorí si cenia komfort a súkromie, sú tu k dispozícii veľké a pohodlné hotely, ako napríklad příjemné a luxusné hotely The Glendalough Hotel alebo The Wicklow Inn. Ak uprednostňujete menšie a útulnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre rodinný penzión Heather House, ktorý sa nachádza len niekoľko krokov od historického kláštora v Glendalough.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú zostať v blízkosti krásneho údolia, sú k dispozícii turistické chatky, ako napríklad Glendalough Caravan and Camping Park alebo Wild camping, ktoré umožňujú návštevníkom pobyt v prírode v príjemnom prostredí a za prijateľnú cenu.

Napriek tomu, či sa rozhodnete pre hotel alebo kempovanie v prírode, Glendalough a jeho okolie ponúka množstvo aktivít, ktoré čakajú na návštevníkov. Pre milovníkov prírody je toto miesto rajom na turistiku, cykloturistiku a vodné športy.

Tí, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu, môžu navštíviť niektoré z miestnych jógových alebo meditačných štúdií, ako napríklad The Ananta Yoga Studio alebo The Mediation den. Ak máte radi históriu, určite nevynechajte návštevu kláštora v Glendalough, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších a najzachovalejších kláštorov v Írsku.

Glendalough ponúka neopakovateľný zážitok návštevníkom, ktorí hľadajú niečo viac ako len tradičné turistické attrakcie. Bez ohľadu na váš dôvod návštevy, Glendalough a jeho okolie vám určite poskytnú zážitky, ktoré na seba nezabudnete. Skúste to a presvedčte sa sami.


Letenka Írsko Glendalough


Letenka Írsko Glendalough: cesta do starobylej oblasti plnej prírodného krásy

Ak chcete objavovať krásu Írska, musíte nevyhnutne zájsť aj do zapadlých, starobylých oblastí, ktoré toto zelené ostrovné kráľovstvo skrýva. Jednou z takýchto miest je aj Glendalough, ktoré sa nachádza v neďalekom okolí Dublinu. Ak hľadáte letenku na cestu do Írska, neváhajte naplánovať si výlet aj do tohto zapadnutého kúta, ktorý vám ukáže to najlešie z irskej krajiny a histórie.

Glendalough je známe najmä svojimi úchvatnými historickými pamiatkami a prírodnými parkami. Táto oblasť bola kedysi sídlom mníchov, ktorí sem prichádzali uchýliť sa, opickovať sa a modliť sa k Bohu v ústraní. O tom, že toto miesto je duchovným epicentrom, svedčí aj obri kamenný kríž, ktorý stojí na kopci nad údolím. Kto má naozaj dobrú fyzickú kondíciu, a navyše chce mať dokonalý výhľad na celé údolie, môže si vystúpiť na vrchol, kde je napojená turistická trasa.

Samotné údolie Glendalough je relaxačným a tichým miestom, kde si môžete oddýchnuť od zhonu bežného života. Prechádzka po prírodnom parku a starobylej oblasti vám umožní vidieť všetko, čo príroda ponúka. Okrem toho môžete navštíviť aj niektorú z historických pamiatok, ako sú ruiny presbytéra, okrúhla veža alebo katedrála. Jednoducho, v Glendalough nájdete všetko, čo hľadáte na dovolenke – upokojujúcu atmosféru, nádherne zachovalú irskú históriu a prírodu, ktorá pôsobí na dušu.

Na cestu do Glendalough sa môžete vybrať z Dublina, kde sú k dispozícii letenky z celého sveta. Do Glendalough je to odtiaľto iba krátkou automobilovou jazdou, ktorá vás zavedie do srdca irskej krajiny. V Glendalough si môžete navyše prenajať skotchtailsky karavan, ktorý si môžete presunúť do akejkoľvek časti tohto krásneho územia. Takže, ak zvážite letenku na cestu do Írska, neváhajte a začnite svoje dobrodružstvo v tejto starobylej oblasti plnej prírodných krás a histórie.


Počasie Írsko Glendalough


Glendalough – krásne miesto v srdci Írska s fascinujúcim počasím

Írsko, známe aj ako Ostrov smaragdov, je krajinou s jedinečným a zaujímavým počasím. Jedno z najpopulárnejších miest v tejto krajine je Glendalough, ktoré ponúka nádhernú prírodu a úchvatné scenérie. Preskúmajme, aké je počasie v tejto oblasti a aký vplyv má na atmosféru miesta.

Glendalough, nachádzajúci sa východne od hlavného mesta Dublin, je známy pre svoju malebnú dolinu a dávnu kláštornú lokalitu. Jeho jedinečná podmorská lokalita a okolité hory vytvárajú mikroklímu s charakteristickými poveternostnými podmienkami.

Leto (jún - august):
Počas letných mesiacov je v Glendalough teplota v priemere okolo 15 - 20 °C, čo poskytuje príjemné počasie na vonkajšie aktivity. Prevažuje rozmaznané počasie, s rôznymi kombináciami slnečných dní, oblačných období a občasných zrážok. Vďaka tomu, že Glendalough leží v údolí, nie je toľko vystavený vetru ako iné oblasti Írska.

Jeseň (september - november):
Jeseň prináša do Glendalough novej farby, premenlivé počasie a pravidelný vietor. Teploty klesajú na približne 10 - 15 °C, a preto je vhodné si zobrať teplejšie oblečenie. Zrážky sú častejšie, preto je dobré si so sebou zobrať aj nepremokavú bundu. Napriek tomu, Glendalough si zachováva svoju nádhernú atmosféru a je ideálnym miestom na prechádzky a objavovanie sezónnych zmien v krajine.

Zima (december - február):
Zima v Glendalough je chladnejšia s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 5 - 10 °C. Toto obdobie prináša aj väčšie množstvo zrážok, najmä v podobe snehu. Zamrznuté jazierka a zasnežené kopce vytvárajú pôsobivú krajinu, ktorá pripomína rozprávkový svet. Miestne kláštorné ruiny pôsobia zvláštne v kontraste so zimným scenériou.

Jar (marec - máj):
Jar v Glendalough prináša postupné otepľovanie po zime. Teploty sa pohybujú medzi 10 - 15 °C. Vietor prináša chladnú atmosféru, ale s prichádzajúcim jarom sa v týchto oblastiach objavujú aj slnečné dni. Zrážky sú stále častejšie, a preto je dobré byť pripravený na nepredvídateľné počasie.

Glendalough je jedným z tých miest, kde vám môžu naraziť všetky štyri ročné obdobia v jeden deň. Jeho jedinečné mikroklíma spolu s úchvatnou prírodou pritiahnu mnoho turistov a nadšencov do prírody. Nech sa stane počasie čokoľvek, Glendalough je vždy magickým miestom, ktoré navštevujúci neprestáva očarovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Glendalough


Q: Kde sa nachádza Glendalough?

A: Glendalough sa nachádza v južnej časti Írska, približne 40 km južne od Dublinu.

Q: Čo je Glendalough?

A: Glendalough je údolie v južnej Írsku, ktoré je známe pre svoje historické a náboženské miesta, ako napríklad kláštor, kostoly a kríže.

Q: Aké sú turistické atrakcie v Glendalough?

A: Turistické atrakcie v Glendalough zahŕňajú kláštor, kostoly, kríže, ruiny, jazero a horské túry.

Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Glendalough?

A: Najlepšie časy na návštevu Glendalough sú v lete, keď je počasie teplejšie a vlhkosť je nižšia.

Q: Ako sa dostanem do Glendalough?

A: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Glendalough sú autom alebo verejnou dopravou. Cesta autom trvá z Dublinu približne 45 minút a existuje aj verejná doprava (autobusové spojenia) z Dublinu.

Q: Čo je najlepšie robiť v Glendalough?

A: Najlepšie robiť v Glendalough je navštíviť historické miesta, ako je kláštor, kostoly a kríže, ale aj vychutnať si turistické atrakcie, ako je jazero a horské túry.

Q: Je potrebné platiť niečo za návštevu Glendalough?

A: Nie, návšteva Glendalough je bezplatná. Vstup do historických miest a turistických atrakcií však môže byť prípadne spoplatnený.

Q: Kedy sa koná najväčšia turistická sezóna v Glendalough?

A: Najväčšia turistická sezóna v Glendalough sa zvyčajne koná od mája do septembra.


Dovolenka Írsko Glendalough


Na čarovnú dovolenku v Írsku sa vyberte do miesta menom Glendalough. Toto nádherné údolie sa nachádza len hodinu cesty južne od Dublinu a ponúka úžasný prírodný úkaz a historické dôležitosti. Glendalough je obklopený kopcovitým terénom, v ktorom sa nachádza starodávne opátstvo a krásne jazero.

Opátstvo v Glendaloughu je jedným z najstarších náboženských miest v Írsku a poskytuje fascinujúcu históriu. Bolo založené v 6. storočí svätým Kevinom, ktorý sem prišiel hľadať odľahlosť a zotavenie. Dnes je opátstvo v ruine, ale stále je to pôsobivé miesto, ktoré privádza tisícky návštevníkov každý rok. Tu si môžete prehliadnuť zvyšky starých kostolov, veží a hrobiek. V opátstve je tiež múzeum, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre miesta.

Okrem opátstva Glendalough ponúka aj nádherné jazero, ktoré je obklopené strmými horami a zelenou krajinou. Je to ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Môžete si prenajať loďku a plávať po jazere, alebo sa vydať na jednu z mnohých turistických trás, ktoré viedu okolo jazera a cez okolité hory. Tieto trasy vám ukážu krásu prírody a doprajú vám ohromujúce výhľady na panorámu Glendaloughu.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je v Glendaloughu dostatok miesta na rôzne outdoorové aktivity. Môžete sa pokúsiť o lezenie po skalných stenách, jazdu na bicykli alebo sa vydať na rybolov. Okolie je tiež bohaté na faunu a flóru, takže milovníci prírody si môžu vychutnať pozorovanie vtákov a zvierat.

Glendalough je tiež obľúbeným miestom pre fotografov, ktorí si chcú zachytiť nádherné scenérie. Nech už sa rozhodnete navštíviť miesto včas ráno alebo neskoro večer, budete ohromení krásou tohto miesta. Otvára sa tu mnoho možností pre unikátne a malebné fotografie.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku s bohatou históriou a nádhernou prírodou, Glendalough v Írsku je tou správnou voľbou. Toto očarovávajúce miesto vás zavedie do minulosti a zahalí vás atmosférou pokojného a krásneho prostredia. Užite si svoju skvelú dovolenku v Glendaloughu!


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky