Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Írsko Kilkenny

Dovolenka Írsko Kilkenny


Blízko centrálnych írskej provincie sa nachádza mesto Kilkenny, ktoré je pre turistov skutočným skvostom. Okrem historických pamiatok a starobylých budov, je toto mesto známe aj svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, zábavnou atmosférou a nádhernou prírodou. Preto nie je prekvapením, že Kilkenny je jedným z najžiadanejších cieľov pre dovolenky v Írsku.

Jedným z najznámejších miest v Kilkenny je Kilkenny Castle. Tento dobre zachovaný hrad bol postavený v 12. storočí a ponúka fascinujúci pohľad na históriu írskeho dôležitého stredovekého centra. Okrem nádhernej architektúry vás prekvapí aj nádherné záhrady, ktoré sú súčasťou zámku.

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórií mesta, navštívte holého Dominikánského kostola v centre mesta. Kúzlo tohto miesta vám bude dodávať tiež množstvo umenia v interiéri kostola, kde si môžete vychutnať množstvo starobylých náhrobkov a fresiek.

Ďalším dôvodom, prečo by ste si mali dať Kilkenny na svoj zoznam dovolenkových cieľov, je skutočnosť, že mesto ponúka množstvo kultúrnych a zábavných podujatí počas celého roka. Najviac zaujímavé sú letné festivaly, ktoré, okrem rôznych kultúrnych podujatí, ponúkajú aj rôzne typy hudby a tanca. Ak ste milovníkom koní, nevynechajte Kilkenny Races, kde sa stretávajú koníci z celého sveta v súťažiach ako napríklad preteky pre jazdcov a preteky pre koní.

Nemôžete nevyužiť príležitosť návštevy krásnych írskych krajín a návštevy zaujímavých miest, ktoré vám poskytuje Kilkenny. Pre milovníkov prírody, mesto ponúka množstvo tradičných letných horských výletov v blízkosti hradu, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na krajinky, počas turistických prechádzok. Prečo by ste nevyužili príležitosť na prechádzku po diamantovej doline, údolí zvierat, alebo zahrádke raje samoty s názvom Blackstairs.

Počas návštevy Kilkenny nevynechajte skvostné jedlá, ktoré ponúka mesto. Medzi miestne špeciality patrí Irish stew, ktoré je vyrobený z kuracieho mäsa, opekaných zemiakov, cibule, mrkvy a petržlenej.

Vzhľadom na množstvo rôznych aktivít a zaujímavostí, ktoré ponúka Kilkenny, sa vyplatí ubytovať sa v niektorom z miestnych hotelov, kde sa okrem pohodlia a bezpečnej atmosféry zaručene rozhodnete pre vašu nezabudnuteľnú dovolenku s prekvapením a zážitkom každý jeden deň.

Voľte Kilkenny na vašu nasledujúcu dovolenku a prežite fantastický vonkajší svet s neobvyklým príchodom. Kilkenny je určite jedno z miest, ktoré nevynecháte z vašich spomienok na letnú dovolenku v Írsku.


Ubytovanie Írsko Kilkenny


Írsko je jednou z najkrajších krajín v Európe. Okrem krásneho prírodného prostredia a historických pamiatok je pre mnohých turistov aj prvotriednym cieľom pre dovolenkové zážitky. Ak hľadáte originálne a tradičné ubytovanie v Írsku, rozhodne by ste mali navštíviť Kilkenny.

Kilkenny je mesto v juhozápadnom Írsku, ktoré sa nachádza v regióne Leinster. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v celej krajine. Ak hľadáte ubytovanie v Kilkenny, nájdete tu veľa možností a skvelých pohostinstiev na každú chuť a každý rozpočet.

Jednou z najzaujímavejších možností je ubytovanie v historickej časti mesta. Stredoveké ulice nájdete v okolí Kilkennyho hradu. Nachádza sa tu v čarovnom prostredí mnoho tradičných irských bed and breakfastov aj hotelov. Ubytovanie v týchto starodávnych budovách vám umožní cítiť sa ako skutoční Íri. Pobyt v Kilkenny Castle Hotel či The Pembroke Hotel je jednoznačne skvelým zážitkom, z ktorého si budete na dlhé roky pamätať.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo štýlové, môže byť skvelou voľbou ubytovanie v moderných hotely a apartmánoch. V Kilkenny nájdete mnoho luxusných hotelov, ako napríklad Lyrath Estate, Mount Juliet Estate či The Kilkenny Ormonde Hotel. Tieto hotely sú pre náročnejšieho klienta a ponúkajú prvotriedny komfort, vybavenie a služby. Veľmi obľúbené sú aj moderné apartmány, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach a cenových kategóriách.

Pre tých, ktorí milujú krásy prírody, sú ideálne ubytovania v súkromných chatách a horských chatkách. Tieto miesta sa nachádzajú v okolí Kilkennyho a ponúkajú nezvyčajne krásne scenérie pri západe slnka. Takéto ubytovanie môže byť pre vás ako vyladenom z každodenného ruchu, kde máte viac súkromia a relaxu.

Kilkenny sa pyšní rozmanitou ponukou ubytovania pre každého. Bez ohľadu na to, či hľadáte tradičné alebo moderné ubytovanie, môžete si byť istí, že v Kilkenny nájdete to, čo hľadáte. Obkľúen rovnako grandióznymi pamiatkami ako aj malebným vidiek, tento kus írskej kultúry si určite zamilujete. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Írska, neváhajte, vyberte si návštevu Kilkennyho a užite si nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám toto miesto ponúka.


Letenka Írsko Kilkenny


Veľa ľudí by sa mohlo opýtať, čo robiť v Írsku počas dovolenky. Keď hľadáte miesto, ktoré by vás zaujalo, potom by vás určite mohlo zaujať mesto Kilkenny. To sa nachádza v regióne Southeast Írska a je jednou z najkrajších a najhistorickejších destinácií v krajine. Preto, ak chcete navštíviť toto kúzelné mesto, možno by ste si mali zohnať letenku do Írska Kilkenny.

Kulkenny - mesto s dlhou históriou

Kilkenny je mesto s dlhou históriou, ktorá siaha až do 12. storočia. Táto historická atmosféra svojho času priviedla sem mnýchov rôznych rádov, ktoré tu postavili krásne kostoly, meštie alebo katedrálu. Na námestiach mesta stále dokážeš obdivovať zaujímavú architektúru. Mesto Kilkenny ponúka aj mnoho galérií a múzeí, kde si môžete prezrieť exponáty, ktoré sú zamerané na históriu mesta. Ak máte radi historické pamiatky a chcete sa o nej niečo nové dozvedieť, Kilkenny bude určite tým správnym miestom pre vás.

Kulkenny - mesto plné umenia

Okrem histórie ponúka mesto Kilkenny aj veľa umenia. Toto mesto je vyhľadávané pre svoje festivaly a rôzne kultúrne akcie, ktoré sa organizujú tu často. V Kilkenny sa nachádzajú aj rozličné galérie, kde si môžete pozrieť diela miestnych umelcov alebo medzinárodných talantov. Ak máte radi umenie, určite by ste si mohli nájsť nejakú výstavu, ktorá práve prebieha v meste.

Kulkenny - mesto pre milovníkov prirody

Kilkenny má veľa zelene. Okolie mesta je plné zelene, lúk a riek, ktoré ponúkajú krásny výhľad cez okno vašej izby alebo na turistických chodníkoch, kde si môžete užiť prírodu, pešo alebo na bicykli.

V Kilkenny nebudete nikdy nudiť. Každodenný život tu je rušný a plné aktivít. Takže, ak hľadáte letenku Írsko Kilkenny, iste budete mať krásne dobrodružstvo a magické zážitky, ktoré si budete pamätať po celý život.


Počasie Írsko Kilkenny


Írsko, konkrétne mesto Kilkenny, je známe svojim zaujímavým a často nepredvídateľným počasím. Nachádza sa na juhozápade Írska a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a nádherným scenériom. Kilkenny je domovom mnohých pamiatok a atrakcií, ktoré ponúkajú návštevníkom zábavu a poznávanie.

Počasie v Kilkenny je typické pre írsky ostrov a je ovplyvnené blízkosťou Atlantického oceánu. Preto je počasie často nepredvídateľné a mení sa zhora nadol. Mesto zažíva mierny oceánsky podnebný typ s mierne vlhkými a miernymi zimami a vlhkými letami.

Začiatok roka je obvykle najchladnejším obdobím v Kilkenny. Najnižšie teploty sa pohybujú okolo 1 ° C a najvyššie teploty okolo 9 ° C. Môže tu byť chladno a daždivo, s niekoľkými dňami snehu, najmä na vyšších polohách. Je dobré si pripraviť teplo oblečenie a dáždnik, keď navštívite Kilkenny v tejto časti roka.

Leto v Kilkenny je zvyčajne miernym obdobím s najvyššími teplotami dosahujúcimi približne 20 ° C. Príležitostné dažde sa vyskytujú celý rok, ale v lete majú tendenciu byť menej časté. Návštevníci môžu očakávať viac slnečných a teplejších dní, ktoré sú ideálne pre outdoorové aktivity a prehliadky pamiatok v meste.

Jeseň a jar v Kilkenny sú premenlivé obdobie, kedy počasie môže byť veľmi nepredvídateľné. Teploty sa pohybujú od 5 ° C do 15 ° C a často sú sprevádzané vetrom a zrážkami. Je dobré si priniesť oblečenie vrstvené, aby bolo možné prispôsobiť sa meniacemu sa počasiu.

Aj keď počasie v Kilkenny môže byť nepredvídateľné, je to časť jeho charakteru a pridáva ďalšiu dimenziu k návšteve tohto úžasného mesta. Turisti by mali byť pripravení na všetko od slnečných dní až po daždivé noci a môžu si užiť výhľad na katedrálu Svätého Patrika alebo prechádzku po Kilkenny Castle vo všetkých ročných obdobiach.

Ak plánujete návštevu Kilkenny, nezabudnite skontrolovať aktuálnu predpoveď počasia a prispôsobiť si svoje oblečenie a plány podľa neho. Mesto ponúka mnoho možností na objavovanie a preskúmanie, a bez ohľadu na počasie, návštevníci si môžu byť istí, že sa im nebudú nudiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Kilkenny


Tu je desať najčastejších otázok a odpovedí o Írsku a Kilkenny:

1. Čo je hlavné mesto Írska?
Hlavné mesto Írska je Dublin.

2. Kde sa nachádza Kilkenny?
Kilkenny sa nachádza na východe Írska, vo východnom hrabstve Kilkenny.

3. Aké je najznámejšie historické miesto v Kilkenny?
Najznámejším historickým miestom v Kilkenny je Kilkennský hrad, ktorý je považovaný za jednu z najdokonalejších hradných stavieb v Írsku.

4. Kde môžem v Kilkenny ochutnať tradičné írske jedlá?
V Kilkenny nájdete mnoho tradičných írskych hospôd a reštaurácií, kde môžete ochutnať jedlá ako guinnessový guláš, plnený kurací pektorál alebo tradičné írske rašelu.

5. Aké je počasie v Kilkenny?
Počasie v Kilkenny je obvykle vlhké a miernym teplom, s letami, ktoré sú často daždivé a chladné.

6. Aké sú najlepšie aktivity v Kilkenny pre turistov?
Turisti v Kilkenny si môžu vychutnať prehliadky histórie a kultúry v Kilkennskom hrade, navštíviť St. Caniceho katedrálu, prechádzať sa okolo historického centra mesta a vyskúšať tradície írskej hudby v miestnych hospodách.

7. Existuje nejaký festival alebo udalosť, ktorú by som nemal/la prehliadnuť v Kilkenny?
Jeden z najznámejších festivalov v Kilkenny je Kilkennský hudobný festival, ktorý sa koná každoročne v lete a ponúka široký výber koncertov a hudobných vystúpení.

8. Aké sú dopravné možnosti do Kilkenny?
Do Kilkenny sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom z rôznych častí Írska. Najbližšie letisko je Shannon a Kilkenny sa nachádza približne dve hodiny jazdy autom od Dublina.

9. Aké sú typické remeslá a suveníry v Kilkenny?
V Kilkenny nájdete mnoho remeselných dielní a obchodov ponúkajúcich tradičné írske remeslá, ako sú tradičnéírsky ručne tkaný odev, keramika, šperky z jantáru a ručne vyrobené mydlá.

10. Akú ďalšiu oblasť či mestá odporúčate navštíviť v Írsku okrem Kilkenny?
Odporúčame zájsť do hrabstva Galway, ktoré je známe svojou krásnou prírodou, tradičnou hudbou a vibráciou mesta. Mestá ako Galway, Clifden a Aran Islands ponúkajú skvelý prehľad o írskej kultúre a prírode.


Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najlepšia cena zaručená

Tisíce nadšených zákazníkov

Najlacnejšie letenky do každej časti sveta

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky